Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες η αλήθεια είναι ότι σε αναμονή/μουσική/βίντεο , είναι πολύ καλή η μπαταρία του 3gs (ναι, ακόμα και βίντεο playback κρατάει πολύ). Όμως χρησιμοποιώντας το για wifi και/ή παιχνίδια (με γραφικά προφανώς) καίει πολύ γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά κάτι πολύ περίεργο. Δεν μπορώ να στείλω από το 3gs μήνυμα σε ένα συγκεκριμένο νούμερο. Μου βγάζει πάντα σφάλμα. Με την ίδια sim από άλλο κινητό στέλνω SMS κανονικά σε αυτόν τον αριθμό. Και με το iPhone μπορώ να στείλω SMS κανονικά σε άλλα κινητά. Τι μπορεί να φταίει; Εχει κανείς καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι πολύ περίεργο. Δεν μπορώ να στείλω από το 3gs μήνυμα σε ένα συγκεκριμένο νούμερο. Μου βγάζει πάντα σφάλμα. Με την ίδια sim από άλλο κινητό στέλνω SMS κανονικά σε αυτόν τον αριθμό. Και με το iPhone μπορώ να στείλω SMS κανονικά σε άλλα κινητά. Τι μπορεί να φταίει; Εχει κανείς καμία ιδέα;

 

έτσι ξεκίνησε και σε μένα... και μετά πολλάπλασιάζονταν τα νούμερα που δεν μπορούσα να στείλω sms. Επικοινώνησα με το 1212 της Cosmote, τους ενημέρωσα, και "κάναν κάτι", έστειλα 1 μήνυμα σε 1 αριθμό που μου είπαν, και όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

'Εχω το 3GS και σήμερα βάλθηκε να με τρελάνει, από το πρωί κάνει κάθε 5 περίπου λεπτά "κάτι σαν" respring, δονήται από μόνο του και μετά respring, η μπαταρία πέφτει αμέσως και ενώ το έχω στην φόρτωση κάνει μια ώρα περίπου για να πάει στο 30% εκεί που θα είχε είδη φορτήσει, απενεργοποίησα όλα τα push αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

'Εχω το 3GS και σήμερα βάλθηκε να με τρελάνει, από το πρωί κάνει κάθε 5 περίπου λεπτά "κάτι σαν" respring, δονήται από μόνο του και μετά respring, η μπαταρία πέφτει αμέσως και ενώ το έχω στην φόρτωση κάνει μια ώρα περίπου για να πάει στο 30% εκεί που θα είχε είδη φορτήσει, απενεργοποίησα όλα τα push αλλά τίποτα.

 

δοκίμασε το εξής::

1. άστο να ξεφορτήσει τελείως και να κλείσει μόνο του

 

2. κατόπιν άστο για περίπου 5-6 ώρες χωρίς να δοκιμάσεις κάποια φόρτιση

 

3. μετά το αφήνεις να κάνει 1 πλήρη φόρτιση (όταν φτάσει το 100% το βγάζεις από το ρεύμα)

 

4. επαναλαμβάνεις τα παραπάνω ακόμη 1 φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την βοήθεια, εντέλη το έλυσα το πρόβλημα, έφταιγε το ReelDirector, ένα πρόγραμμα επεξεργασίας των βίντεο που τραβάμε με 3GS, αφού το έφτιαξα το έκανα αποστολή στο δικό μου email, αλλά αυτό κολλάει και κάνει κάθε 5 λεπτά περίπου την αποστολή χωρίς να το στέλνει, με αποτέλεσμα να κολλάει το mail του iphone και να κάνει συνεχώς respring
Link to comment
Share on other sites

αυτο που υπάρχουν 2 3gs ενα με 600 επεξεργαστή και ενα με 620 τη είναι έχουν όντως διαφορά .σορυ αν εχει ξανασυζητηθεί :)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

3 με 4 μερες .κανα 15 λεπτο τηλ. 5 max sms και σκαλισμα γενικο αλλα οχι υπερβολικο .το βραδι κλειστο απο 12 μεχρι 8.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

αυτο που υπάρχουν 2 3gs ενα με 600 επεξεργαστή και ενα με 620 τη είναι έχουν όντως διαφορά .σορυ αν εχει ξανασυζητηθεί :)

 

Δεν το εχω συγκρινει αλλα το δικο μου ειναι με 620 :D:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 μερες... εχω βαλει σε χαμηλη φωτεινοτητα την οθονη, 3gs κλειστο και κραταει δυο μερες με πολυ χρηση.. αρκετη ωρα wifi και εφαρμογες.. to gps τρωει πολυ μπαταρια.. πχ στο αμαξι φορτιζω και εχω gps παραλληλα και πεφτει η μπαταρια πιο γρηγορα απο τη φορτιση!!
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

.........πχ στο αμαξι φορτιζω και εχω gps παραλληλα και πεφτει η μπαταρια πιο γρηγορα απο τη φορτιση!!

 

πρόσεξε το φορτιστή αυτοκινήτου σου... δεν είναι όλοι ίδιοι :)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

πηρα πριν λιγο καιρο ενα αιφον και το κινητο ειναι με την firmware 3

αν περασω την 3,1 αξιζει;; πια ειναι η πιο νεα firmware αυτη τη στιγμη;

οχι τιποτα αλο απλα επειδη το iphone ηταν απο την αρχη jb και θα πρεπει να το ξανακανω

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

πηρα πριν λιγο καιρο ενα αιφον και το κινητο ειναι με την firmware 3

αν περασω την 3,1 αξιζει;; πια ειναι η πιο νεα firmware αυτη τη στιγμη;

οχι τιποτα αλο απλα επειδη το iphone ηταν απο την αρχη jb και θα πρεπει να το ξανακανω

 

3.1.2 το τελευταιο update :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

3.1.2 το τελευταιο update :D
σαν fimrware αξιζει να τη περασω ποιες ειναι οι αλαγες απο την 3 και μπορει να γινει jb το κινητο;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

σαν fimrware αξιζει να τη περασω ποιες ειναι οι αλαγες απο την 3 και μπορει να γινει jb το κινητο;

 

H 3.1.2 γινεται JB με το Blacksn0w απο εδω http://blackra1n.com/.

Για τις διαφορες δυστυχως θα ψαξεις στο google :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας μου πει καποιος πως μπορω να βαλω παιχνιδια κατεβασμενα απο τον υπολογιστη στο κινητο

η ας μεταβηβαση στο site να διαβασω τον τροπο που γινετε γιατι ψαχνω κ δε βρησκω πως να το κανω

 

Φίλε Πάνο, μιας και γκρίνιαξες σ' άλλο θέμα για τις απαντήσεις που δεν παίρνεις, θα σε συμβούλευα, όταν ρωτάς κάτι, να είσαι πιο αναλυτικός και ξεκάθαρος, δίνοντας όσα περισσότερα στοιχεία μπορείς για το πρόβλημά σου. Έτσι, θα μπορέσει κάποιος που ξέρει ή αντιμετώπισε κι έλυσε το ίδιο πρόβλημα να σε βοηθήσει. Έτσι όπως θέτεις το ερώτημα, θα πρέπει να «μυρίσουμε τα νύχια μας», για να καταλάβουμε τί τρέχει. :)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Στο site της vodafone απο σημερα το iphone 3GS 16GB ειναι διαθέσιμο. Μεχρι χτες ηταν εξαντλημένο. Αυτό σημαίνει οτι έχουν τροφοδοτήσει και τα καταστήματα;

 

Ακριβως το ιδιο έγινε και στο site της cosmote! Μαλλον τροφοδοτήθηκαν με καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω κάτι σχετικό!!

ΜΑΛΛΟΝ ξανατελείωσαν!!

Και μάλιστα το έψαχνα προχθές και είχε ΜΟΝΟ με αναβάθμιση το παλιο 3G 8GB και το νέο 3GS 32GB...

Επειδή δε δίνω με τίποτα 400 και 500ε για το καινούργιο και βαρέθηκα να ψάχνω πότε είναι διαθέσιμο, αποφάσισα και πήρα, μέσα σε 24 ώρες απο την ιστοσελίδα με αναβάθμιση, το παλιό 3G με κάτι λιγότερο απο 200 ευρώ και με πάγιο 46ε το μήνα...

Στην τελική μικρές οι διαφορές που με 1-2 hacks περνάνε ή δε μου χρειάζονται...

πχ το video περνάει με hack, η κάμερα 3.2MPixels και autofocus δε με απασχολεί γιατί για φωτογραφίες σωστές έχω φωτογραφική μηχανή και όταν στέλνεις MMS (πάλι μπαίνει με hack) αν δε θες να χρεωθείς ρίχνεις την ποιότητα της φωτογραφίας άρα άχρηστα τα πολλά Megapixels !!!

Σε 1-2 χρόνια με αναβάθμιση πάλι στην τελική αν θέλω ξαναπαίρνω το 3GS που θα έχει πέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αφου ετοιμάζονται πολλά ΝΕΑ μοντέλα ακόμα και απο την Apple φημολογείται το 4G!!!!

Link to comment
Share on other sites

βασικα το 3g εχει τεραστια διαφορα με το 3gs...k δεν ειναι μονο 1-2hacks που τα διορθωνουν..!!αλλα αν κανεις τν δουλεια σ κ βουλευεσε...τοτε καλα εκανες κ πηρες...! :D
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω κάτι σχετικό!!

ΜΑΛΛΟΝ ξανατελείωσαν!!

Και μάλιστα το έψαχνα προχθές και είχε ΜΟΝΟ με αναβάθμιση το παλιο 3G 8GB και το νέο 3GS 32GB...

Επειδή δε δίνω με τίποτα 400 και 500ε για το καινούργιο και βαρέθηκα να ψάχνω πότε είναι διαθέσιμο, αποφάσισα και πήρα, μέσα σε 24 ώρες απο την ιστοσελίδα με αναβάθμιση, το παλιό 3G με κάτι λιγότερο απο 200 ευρώ και με πάγιο 46ε το μήνα...

Στην τελική μικρές οι διαφορές που με 1-2 hacks περνάνε ή δε μου χρειάζονται...

πχ το video περνάει με hack, η κάμερα 3.2MPixels και autofocus δε με απασχολεί γιατί για φωτογραφίες σωστές έχω φωτογραφική μηχανή και όταν στέλνεις MMS (πάλι μπαίνει με hack) αν δε θες να χρεωθείς ρίχνεις την ποιότητα της φωτογραφίας άρα άχρηστα τα πολλά Megapixels !!!

Σε 1-2 χρόνια με αναβάθμιση πάλι στην τελική αν θέλω ξαναπαίρνω το 3GS που θα έχει πέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αφου ετοιμάζονται πολλά ΝΕΑ μοντέλα ακόμα και απο την Apple φημολογείται το 4G!!!!

 

 

Επειδή έχω και τα δύο πληροφοριακά στο 3G υπάρχουν στιγμές που θέλω να το "σπάσω" :p ο λόγος είναι εδώ -> Σύγκριση iPhone

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και τα δύο πληροφοριακά στο 3G υπάρχουν στιγμές που θέλω να το "σπάσω" :p ο λόγος είναι εδώ -> Σύγκριση iPhone

 

...μια παρατήρηση (ή μάλλον δυο) για τη Vodafon κι αυτόν που έφτιαξε τη συγκεκριμένη σελίδα:

 

- καλά βρε αδελφέ, δε μπορούσες να βάλεις στο 3G τη σωστή εικόνα του τηλεφώνου; πήγες κι έβαλες αυτή του 3Gs, με τη πυξίδα στις εφαρμογές;

 

- δεν υπάρχει πια λευκό 3G; δεν υπάρχουν 3G 16Gb;

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

...μια παρατήρηση (ή μάλλον δυο) για τη Vodafon κι αυτόν που έφτιαξε τη συγκεκριμένη σελίδα:

 

- καλά βρε αδελφέ, δε μπορούσες να βάλεις στο 3G τη σωστή εικόνα του τηλεφώνου; πήγες κι έβαλες αυτή του 3Gs, με τη πυξίδα στις εφαρμογές;

 

- δεν υπάρχει πια λευκό 3G; δεν υπάρχουν 3G 16Gb;

 

Ένα δίκιο το έχεις χιχι :lol:

3G 16gb ούτε ζωγραφιστά πλέον και 3G 8gb ποτέ δεν βγήκε σε χρώμα λευκό , συνεπώς μόνο 3Gs λευκό :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ο μονος μου φοβος ειναι μην μου δωσουν μοντελο με την παλια οθονη...

 

αααααα ρε ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑpple....

 

σαν το ΜΠΑΟΚ ενα πραγμα...

 

Γεια σας,

Επειδη το σκεφτομαι το...μηλαρακι:) υπαρχει καινουρια και παλια οθονη?:confused:

Εαν ναι απο ποτε εχει μπει η καινουρια?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...