Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βλέπω κάτι σχετικό!!

ΜΑΛΛΟΝ ξανατελείωσαν!!

Και μάλιστα το έψαχνα προχθές και είχε ΜΟΝΟ με αναβάθμιση το παλιο 3G 8GB και το νέο 3GS 32GB...

Επειδή δε δίνω με τίποτα 400 και 500ε για το καινούργιο και βαρέθηκα να ψάχνω πότε είναι διαθέσιμο, αποφάσισα και πήρα, μέσα σε 24 ώρες απο την ιστοσελίδα με αναβάθμιση, το παλιό 3G με κάτι λιγότερο απο 200 ευρώ και με πάγιο 46ε το μήνα...

Στην τελική μικρές οι διαφορές που με 1-2 hacks περνάνε ή δε μου χρειάζονται...

πχ το video περνάει με hack, η κάμερα 3.2MPixels και autofocus δε με απασχολεί γιατί για φωτογραφίες σωστές έχω φωτογραφική μηχανή και όταν στέλνεις MMS (πάλι μπαίνει με hack) αν δε θες να χρεωθείς ρίχνεις την ποιότητα της φωτογραφίας άρα άχρηστα τα πολλά Megapixels !!!

Σε 1-2 χρόνια με αναβάθμιση πάλι στην τελική αν θέλω ξαναπαίρνω το 3GS που θα έχει πέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αφου ετοιμάζονται πολλά ΝΕΑ μοντέλα ακόμα και απο την Apple φημολογείται το 4G!!!!

 

Δεν ξέρω, εγώ οταν παω να κανω αγορά μεσω αναβαθμισης από το myaccount μου το βγάζει διαθέσιμο μεχρι το τελευταίο στάδιο.

 

Αν πας κατευθείαν αγορά χωρίς αναβάθμιση το βγάζει εξαντλημένο.

Τις προηγουμενες μερες το έβγαζε εξαντλημένο ακόμα και μεσω του myacoount

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα..σήμερα μου έβγαλε ένα πρόβλημα το κινητακι μ..όταν πιεζω το πάνω μέρος της οθόνης «εκεί στο ακουστικό » μπαίνω βγαίνει στην αθόρυβη λειτουργεία..όσες φορές το παταω γίνεται..αν το έχω όμως στο αθόρυβο δεν μου το κάνει..ξέρει κανείς κάτι;με το φορματ θα λυθεί η θέλει μηχανικό;;
KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

πηρα το iphone 3gs με vodafone , και εκανα κανονικα activate μεσω itunes.

μπορω να χρησιμοποιησω cyberduck ?

πως θα βαλω open ssh αφου δεν εχω cydia ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

πηρα το iphone 3gs με vodafone , και εκανα κανονικα activate μεσω itunes.

μπορω να χρησιμοποιησω cyberduck ?

πως θα βαλω open ssh αφου δεν εχω cydia ?

 

ευχαριστω

 

Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα;

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

λιγο ασχετο αλλα το iphone πεζει βιντεος σε hd οπως το omnia hd?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

λιγο ασχετο αλλα το iphone πεζει βιντεος σε hd οπως το omnia hd?

Παίζει mov 720p και 1080p άριστα. Δεν μπορεί να παίξει τα mkv. Οπότε για τα HD χρειάζεται απλά να τα μετατρέψεις σε mov χωρίς να αλλάξεις τίποτα στην ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

λιγο ασχετο αλλα το iphone πεζει βιντεος σε hd οπως το omnia hd?

 

Παίζει mov 720p και 1080p άριστα. Δεν μπορεί να παίξει τα mkv. Οπότε για τα HD χρειάζεται απλά να τα μετατρέψεις σε mov χωρίς να αλλάξεις τίποτα στην ποιότητα.

 

 

HD??? τι να τα κάνεις στο iPhone?Τσάμπα ο χώρος που θα καταναλώνεις στο κινητό αφού με τέτοια οθόνη δεν πρόκειται να καταλάβεις την διαφορά της εικόνας :wacko:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

HD??? τι να τα κάνεις στο iPhone?Τσάμπα ο χώρος που θα καταναλώνεις στο κινητό αφού με τέτοια οθόνη δεν πρόκειται να καταλάβεις την διαφορά της εικόνας :wacko:

Ρώτησε και του απάντησα.

 

Προσωπικά κατεβάζω πολλά movie trailers τα οποία είναι σε HD και μερικές φορές τα περνάω στο iPhone για να το δω στο τραίνο πηγαίνοντας στη δουλειά. Δε χρειάζεται να μετατρέψω τίποτα. Απλά τα περνάω στη συσκευή (jailbroken) και τα βλέπω από κει όταν θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε και του απάντησα.

 

Προσωπικά κατεβάζω πολλά movie trailers τα οποία είναι σε HD και μερικές φορές τα περνάω στο iPhone για να το δω στο τραίνο πηγαίνοντας στη δουλειά. Δε χρειάζεται να μετατρέψω τίποτα. Απλά τα περνάω στη συσκευή (jailbroken) και τα βλέπω από κει όταν θέλω.

 

Δεν ανέφερα κακοπροαίρετα κάτι απλά σχολίασα πως είναι περιττό να "φορτώνεις" μη υψηλής ανάλυσης βίντεο τη συσκευή :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και μένα η απάντησή μου δεν ήταν επιθετική.. Ο γραπτός λόγος βλέπεις..

 

Απλά εξήγησα γιατί μπορεί να φανεί χρήσιμο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οκ, ό,τι έγινε, έγινε ...

Ας συνεχίσουμε on topic παρακαλώ ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου κρατάει 1,5 μέρα με 1 ώρα μουσικής, 1,5 ώρα wifi και 4 ώρες χρήσης(παιχνίδια, φώτος και άλλα apps) να ανησυχίσω? :( Έχω την τελευταία έκδοση 3.1.2 και είναι και jailbroken. Το πήρα τον Αύγουστο.
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον, εχω μια φιλη η οποια εδω και ενα μηνα εχει κανει αιτηση για συμβολαιο και μεταφορα αριθμου απο vodafone σε cosmote (καταστημα oteshop αγιας παρασκευης) με iphone 3GS 16GB μαυρο..

Της ειπαν οτι τις πρωτες μερες του νοεμβρη, αφου θα εχει ερθει και το iphone, θα γινει και η μεταφορα αριθμου.

Πριν 2 μερες αποφασισε να παει να δει τι γινετε με το iphone.

Της ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα διαθεσιμο προς το παρον και θα υπαρξει προτεραιοτητα.

Με λιγο κραξιμο απο την φιλη μου, η υπαλληλος της λεει:

''Αντε καλα, εχω λιγα κομματια στην αποθηκη και θα σου φερω'' (!!!)

Tελικα της εφερε 32GB αλλα η φιλη μου δεν ηθελε να σκασει και αλλα λεφτα οποτε και δεν το πηρε.

Η υπαλληλος της εδωσε το τηλεφωνο της υπευθυνης για τα iphone (?)

για να παρει την δευτερα.

Αντε να δουμε...... :(

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι τραγικοι..το ξερουμε...εχουνε καποια κομματια 16-32...αλλα τα δινουν μονο σε εκλεκτους πελατες..!!
Link to comment
Share on other sites

στο γερμανό ηλιούπολης την τετάρτη είχε 2 (πήρα το ένα) και όσο ήμουν εκεί έφυγε και το δεύτερο, και ένας φίλος πήγε παρασκευή και είχαν φέρει και άλλα. όποιος θέλει ας πάρει ένα τηλ πριν να ρωτήσει και αν έχουν δίνει όνομα και το κρατάει. εγώ ετσι έκανα. δεν είπα καν αν το θέλω με σύνδεση ή όχι. και αποτι διάβαζα εδώ ήμουν προετοιμασμένος να ψάξω πολύ. ίσως ήμουν και τυχερός..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά!

 

Σκεφτομαι εδω και καιρο να αγορασω το κινητο. Εχω συμβολαιο με τη Wind και εξοφληση λογαριασμων μεσω American Express της Alpha Bank και ως εκ τουτου απεριοριστο πλοηγστη μεσω Wind Plus.

 

Παμε στο ψητο...: Αν αγορασω αυριο τη συσκευη, τη βγαλω απο το κουτι της τη φορτισω βαλω τη καρτα και γραψω μηνυμα με ελληνικο Τ9. Γινεται; Θα τα καταφερω; Θα στειλω 160 χαρακτηρες; Χωρις να κανω τιποτα! Χωρις να το "σπασω". Ετσι οπως ειναι. Χωρις να χρειαζεται να κανω κολπα κλπ. Ετσι απλα... θα στειλω μηνυμα με 160 χαρακτηρες γραμμενο με χρηση ελληνικο Τ9;

 

Εστω οτι το λυσαμε το προβλημα και στειλαμε ετσι απλα και γρηγορα το ΣΜΣ. Θα μπορω μετα απο ποια; διαδικασια να εχω ΚΑΙ το Destinator και το TOMTOM για πλοηγηση με χαρτες τοσο για Ελλαδα όσο και για Ευρώπη;

 

Στο ιντερνετ θα μπορω να μπαινω και παλι μεσω Wind Plus; χωρις να χρεωνομαι...

 

Είναι λοιπον 3 αυτα τα "απλα" ερωτηματα που με χωριζουν απο την αγορα και σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες ΟΧΙ

Τ9 όπως το εννοείς ΟΧΙ. Υπάρχει όμως σύστημα έξυπνης πρόβλεψης

 

Destinator και TomTom τα αγοράζεις από AppStore με το ανάλογο κόστος φυσικά (κανα κατοστάρι το καθένα). Αν θες τσαμπέ ολέ θα πρέπει να κάνεις το γνωστό jailbreak πρώτα

 

Αν το wind plus αναφέρεται σε πρόσβαση μέσω 3G τότε ναι

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο με τη Wind και εξοφληση λογαριασμων μεσω American Express της Alpha Bank και ως εκ τουτου απεριοριστο πλοηγστη μεσω Wind Plus.

 

Πρόσεχε γιατί έχω την εντύπωση ότι και για την American Express της Alpha Bank ισχύει ότι και για την Wind Bonus Visa δηλαδή δωρεάν πλοήγηση μόνο στο μενού Wind plus που γίνεται μόνο μέσω wind plus συσκευής και 40MB/μήνα για πλοήγηση σε διάφορα άλλα site.

 

Για να κάνεις πλοήγηση στο internet χρειάζεται να βάλεις ρυθμίσεις για proxy και διεύθυνση gwap.b-online.gr οπότε δεν γλυτώνεις το j/b γιατί αλλιώς δεν βλέπεις αυτές τις ρυθμίσεις. Καλύτερα να πας να πάρεις πρόγραμμα web n' mail αν θες να πάρεις iphone.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα!

 

Με τα δικα μου λοιπον κριτηρια το τηλεφωνο ειναι "γεια σας"...

Οταν βγει το 3GS Version II τοτε το ξανασυζηταμε...

 

Σας ευχαριστω ουτως ή αλλως για τις απαντησεις σας!

 

Υ.Γ: Μεσω Wind plus και τις "γνωστες" ΑΠΛΕΣ ρυθμισεις μπαινω ΔΩΡΕΑΝ σε ΟΛΑ τα sites ΧΩΡΙΣ να πρεπει να μπω σε οποιασδηποτε μορφης Wind Plus Menu...

Ανοιγω μονο το Browser της συσκευης μου και μετα http://www...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

το σύστημα του IPhone μοιάζει σε πολλά με το Τ9.εγώ που το χρησιμοποιούσα σε όλες τις προηγούμενες μου συσκευές,τώρα με το iphone δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα...160 χαρακτήρες οπως ειπώθηκε και πιο πάνω θα έχεις μόνο αν γράφεις greeklish ή αν το κάνεις JailBrake

 

βεβαια το θέμα εδώ δεν ειναι τόσο οι δυνατότητες του τηλεφώνου,όσο οι περιορισμοί του παρόχου σου που ειναι ΜΗ επίσημος...

 

γιατι πχ αν ειχες cote/voda θα ανοιγες απευθειας τον safari και θα έκανες πλοήγηση..εδώ σε δεσμέυει το "μη επίσημος" πάροχος και το wind plus..ακόμα και επίσημα να το έδινε η wind ΔΕ θα το ειχες αυτό,μιας και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ απο τη μαμά apple οποιαδήποτε παρέμβαση των εταιριών στο λογισμικό της συσκευής...

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ: Μεσω Wind plus και τις "γνωστες" ΑΠΛΕΣ ρυθμισεις μπαινω ΔΩΡΕΑΝ σε ΟΛΑ τα sites ΧΩΡΙΣ να πρεπει να μπω σε οποιασδηποτε μορφης Wind Plus Menu...

Ανοιγω μονο το Browser της συσκευης μου και μετα http://www...

Ναι αλλά προφανώς θα έχεις μόνο 40ΜΒ/μήνα...

Link to comment
Share on other sites

καλά το "μόνο" ειναι σχετικό..αναλογα τη χρηση που κάνει..εγώ πχ το καλοκαίρι στις διακοπές "τερμάτισα" ενα data plan 1.5GB ενώ τώρα με το wifi σπίτι και στο πανεπιστήμιο δε χρησιμοποιώ πάνω απο 100ΜΒ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω ωστε η φωτογραφια του καλουντος να φαινετε σε πληρη οθονη? Στο 3G ενος φιλου την δειχνει σε ολη την οθονη ενω εμενα στο 3GS μονο σε ενα μικρο τετραγωνακι πανω δεξια:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σας!

 

Ηθελα να αγορασω το κινητο και να εχω 3 πραγματα που μου ειναι βασικα:

 

1) Να εχω ΣΜΣ ελληνικων 160 χαρακτηρων με Τ9. (τελικα ΔΕΝ το εχω)

 

2) Navigation (το εχω)

 

3) Δυνατοτητα να συνεχισω να εχω τις υπηρεσιες που μου παρεχει η Wind και της πλοηγησης στο ιντερνετ ΧΩΡΙΣ περιορισμους. Προφανως λοιπον: Μπαινω ΟΠΟΤΕ θελω, καθομαι ΟΣΟ θελω, ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ στον ογκο και ΔΕΝ πληρωνω τιποτα. ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ. (επίσης ΔΕΝ γινεται απο οτι μου λετε).

 

4) Να μην "σπάσω" τη συσκευη.

 

Αρα; Υπομονη για την επομενη συσκευηπου θα εχει λυσει καποια ακομα προβληματα.

 

Καλη σας βδομαδα!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...