Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σας!

 

Ηθελα να αγορασω το κινητο και να εχω 3 πραγματα που μου ειναι βασικα:

 

1) Να εχω ΣΜΣ ελληνικων 160 χαρακτηρων με Τ9. (τελικα ΔΕΝ το εχω)

 

2) Navigation (το εχω)

 

3) Δυνατοτητα να συνεχισω να εχω τις υπηρεσιες που μου παρεχει η Wind και της πλοηγησης στο ιντερνετ ΧΩΡΙΣ περιορισμους. Προφανως λοιπον: Μπαινω ΟΠΟΤΕ θελω, καθομαι ΟΣΟ θελω, ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ στον ογκο και ΔΕΝ πληρωνω τιποτα. ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ. (επίσης ΔΕΝ γινεται απο οτι μου λετε).

 

4) Να μην "σπάσω" τη συσκευη.

 

Αρα; Υπομονη για την επομενη συσκευηπου θα εχει λυσει καποια ακομα προβληματα.

 

Καλη σας βδομαδα!

 

Καλή εβδομάδα και σε εσένα, χωρίς προφανώς καμία διάθεση αντιπαράθεσης και απλώς για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις, αφού αυτό που σου έγραψε προηγούμενα ο Lionheart φαίνεται ότι είναι απόλυτα σωστό:

 

Δηλαδή ότι το πρόγραμμα που έχεις σου προσφέρει μόνο 40ΜΒ πλοήγησης στο internet εκτός του "ελεγχόμενου τόπου" της Wind, όπως φαίνεται και στο παρακάτω κείμενο που περιέχεται στο site http://www.windplus.gr/offers.aspx.

 

H WIND προσφέρει απεριόριστη περιήγηση στο WIND Plus και 40 ΜΒ για περιήγηση στο Mobile Internet με το πρόγραμμα WIND Plus Non Stop! Το WIND Plus Non Stop προσφέρει με μόνο 3,99€ το μήνα (περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ) απεριόριστη περιήγηση στο WIND Plus αλλά και 40MB σε οποιοδήποτε άλλο WAP site του κόσμου! Η υπηρεσία ενεργοποιείται με την αποστολή ενός δωρεάν γραπτού μηνύματος με την λέξη "PLUS" στο 19348 (για συνδρομητές συμβολαίου) και στο 19349 (για συνδρομητές καρτοκινητής) ή καλώντας το 1260 από το κινητό σας(€0,24/ κλήση). Απαραίτητη προϋπόθεση για να απολαμβάνετε δωρεάν τα 40ΜΒ στο Mobile Internet είναι να γίνεται η πλοήγηση μέσω των WAP ρυθμίσεων (WIND Plus ή WIND GPRS) του κινητού σας.

 

Το WIND Plus Non Stop ανανεώνεται αυτόματα μετά την πρώτη σας εγγραφή και στους αριθμούς συμβολαίου αλλά και στα καρτοκινητά. Οι συνδρομητές καρτοκινητής, μια μέρα πριν την ανανέωση του WIND Plus Non Stop λαμβάνουν ενημερωτικό SMS για την αυτόματη ανανέωση της υπηρεσίας. Στην περίπτωση όπου κατά την διαδικασία αυτόματης ανανέωσης δεν επαρκεί το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας του καρτοκινητού σας θα χρειαστεί να ξαναστείλετε την εντολή ενεργοποίησης (“PLUS” στο 19349) όταν έχετε το απαιτούμενο ποσό (€3.99/μήνα). Για διαγραφή από την υπηρεσία, μπορείτε να στείλετε την εντολή “STOP” στο 19348 αν έχετε σύνδεση συμβολαίου ή στο 19349 για καρτοκινητό. Παράλληλα, οι κάτοχοι καρτοκινητού έχουν την δυνατότητα να ελέγχουν το διαθέσιμο υπόλοιπο των MBs στέλντοντας ένα δωρεάν SMS στο 19349 με την εντολή «CHECK».

 

Επιπλέον, με την αγορά επιλεγμένων συσκευών τρίτης γενιάς αποκτάτε δωρεάν την υπηρεσία WIND Plus Non Stop για περίοδο 3 μηνών, ενώ με την εγγραφή σας στα προγράμματα WIND MAX και WIND Platinum, ή την απόκτηση πιστωτικής κάρτας BONUS και την εξόφληση του λογαριασμού σας κινητής τηλεφωνίας μέσω αυτής, η περιήγηση είναι εντελώς δωρεάν για πάντα!

 

Αν καταλαβαίνω κάτι λάθος, με συγχωρείς προκαταβολικά.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σας!

 

Ηθελα να αγορασω το κινητο και να εχω 3 πραγματα που μου ειναι βασικα:

 

1) Να εχω ΣΜΣ ελληνικων 160 χαρακτηρων με Τ9. (τελικα ΔΕΝ το εχω)

 

2) Navigation (το εχω)

 

3) Δυνατοτητα να συνεχισω να εχω τις υπηρεσιες που μου παρεχει η Wind και της πλοηγησης στο ιντερνετ ΧΩΡΙΣ περιορισμους. Προφανως λοιπον: Μπαινω ΟΠΟΤΕ θελω, καθομαι ΟΣΟ θελω, ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ στον ογκο και ΔΕΝ πληρωνω τιποτα. ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ. (επίσης ΔΕΝ γινεται απο οτι μου λετε).

 

4) Να μην "σπάσω" τη συσκευη.

 

Αρα; Υπομονη για την επομενη συσκευηπου θα εχει λυσει καποια ακομα προβληματα.

 

Καλη σας βδομαδα!

γιατι δεν περνεις ενα νοκια η htc touch hd ...?(στο νουμερο 3 πρεπει να βαλεις το χερι σου , λιγο ποιο βαθεια στην τσεπη...εχει μηπως καβουρια???)

 

touch με touch εχει τεραστια διαφορα..(κατοχος htc diamond)

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σας!

 

Ηθελα να αγορασω το κινητο και να εχω 3 πραγματα που μου ειναι βασικα:

 

1) Να εχω ΣΜΣ ελληνικων 160 χαρακτηρων με Τ9. (τελικα ΔΕΝ το εχω)

 

2) Navigation (το εχω)

 

3) Δυνατοτητα να συνεχισω να εχω τις υπηρεσιες που μου παρεχει η Wind και της πλοηγησης στο ιντερνετ ΧΩΡΙΣ περιορισμους. Προφανως λοιπον: Μπαινω ΟΠΟΤΕ θελω, καθομαι ΟΣΟ θελω, ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ στον ογκο και ΔΕΝ πληρωνω τιποτα. ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ. (επίσης ΔΕΝ γινεται απο οτι μου λετε).

 

4) Να μην "σπάσω" τη συσκευη.

 

Αρα; Υπομονη για την επομενη συσκευηπου θα εχει λυσει καποια ακομα προβληματα.

 

Καλη σας βδομαδα!

 

 

Ας ξεκινησω λιγο αντιστροφα:

 

4) Αυτο δεν γινεται το γιατι στο νουμερο 3

3)Η wind μη ωντας επισημος εισαγωγεας του iphone δεν εχει δημιουργησει τις απαραιτητες προδιαγραφες στο δικτυο της για να παρεχει δυνατοτητες δικτυωσης στο iphone. Ετσι για να αποκτησεις internet το "σπασιμο" ειναι απαραιτητο. Επιπλεον αυτο που λενε τα παιδια ειναι σωστο αρα ξεχνα την πιθανοτητα να εχεις απεριοριστη προσβαση στο wap το οποιο δεν υποστηριζει το iphone και καλα θα κανει να μην υποστηριξει η Apple. Οποτε η μονη δωρεαν πλοηγηση που εχεις διαθεσιμη ειναι 40mb.

1) Αυτο και παλι χωρις "σπασιμο" δεν ειναι δυνατον διοτι η Apple προυποθετει οτι το κινητο θα το αγορασεις με καποιο προγραμμα παροχου που το διαθετει και το οποιο προσφερει συγκεκριμενο δωρεαν αριθμο sms. Και απο εκει και περα δεν της καιγεται καρφι για το τι θα κανουν ολοι οι αλλοι χωρις δωρεαν sms(κακως εως κακιστα).

 

Αυτααααα

 

Εαν δεν το αντεχεις χωρις ολα αυτα τοτε περιμενεις αν και εφοσον θελησει και η wind να το διαθεσει στην ελληνικη αγορα

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου. Θα ήθελα την γνωμη σας σε μια αγορα κινητου ! θελω να αγορασω ένα ιphone 3gs και θελω να μου πειτε αν αξιζει.δεν με ενδιαφερουνε ι καμερες και οι βιντεο κλησεις μονο οι εφαρμογες και το ιντερνετ.θα ηθελα να ρωτησο αν εχει εληνικα το 3GS?
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησο αν εχει εληνικα το 3GS?

 

Φυσικά και έχει Ελληνικά, και στο πληκτρολόγιο και σχεδόν στο σύνολο των built-in εφαρμογών.

Τώρα το αν το 3GS "αξίζει", αυτό είναι κάτι που μόνο εσύ θα το απαντήσεις. Ας μην ξεχνούμε πως το άριστο για εμένα μπορεί να είναι άχρηστο για κάποιον άλλο, ή το αντίστροφο. Αν πάντως θέλεις οπωσδήποτε μια άποψη, θα πρέπει να σκεφτείς τι είναι αυτό που κυρίως ζητάς. Αν θέλεις άριστες σχεδόν δυνατότητες browsing, εξαιρετικό media playback, πολύ καλό emailing, και πληθώρα εφαρμογών κάποιες εκ των οποίων πολύ καλές, τότε το iPhone είναι ότι πρέπει. Αν πάλι ζητάς αυτονομία μπαταρίας μεγαλύτερη της μιας ημέρας, πολύ καλές δυνατότητες τηλέφωνίας και διαχείρισης κλήσεων και γενικά πρωτίστως ένα άριστο εργονομικά τηλέφωνο, τότε ψάξε για κάτι άλλο. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω ωστε η φωτογραφια του καλουντος να φαινετε σε πληρη οθονη? Στο 3G ενος φιλου την δειχνει σε ολη την οθονη ενω εμενα στο 3GS μονο σε ενα μικρο τετραγωνακι πανω δεξια:cry:

 

Αν από το Camera Roll αναθέσεις μια φωτογραφία σε μια επαφή θα την εμφανίζει fullscreen (θα έπρεπε τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου. Θα ήθελα την γνωμη σας σε μια αγορα κινητου ! θελω να αγορασω ένα ιphone 3gs και θελω να μου πειτε αν αξιζει.δεν με ενδιαφερουνε ι καμερες και οι βιντεο κλησεις μονο οι εφαρμογες και το ιντερνετ.θα ηθελα να ρωτησο αν εχει εληνικα το 3GS?

 

Για Ελληνικά πλέον ναι έχει και αυτό :p , για εφαρμογές άπειρες και όσο για internet αν δεν σε προβληματίζει το γεγονός ότι δεν μπορεί να ανοίξει σελίδες flash ο safari (αλλά κυρίως τα iPhone , ως τώρα) τότε είναι μια πολύ καλή συσκευή :cool:

 

Με μειονέκτημα την γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα φορουμς ειναι για να πληροφορείται ο κοσμος. Τις περισσοτερες φορες... Υπαρχουν και καποιες φορες που παραπληροφορειται. Τωρα λοιπον παει να γινει κατι τετοιο.

Λεω αλλη μια φορα λοιπον:

Όποιος εχει HTC Touch Pro και Wind εχει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΟΓΚΟ για να σερφαρει στο ιντερνετ ΧΩΡΙΣ να πληρωνει εξτρα! Απο εκει και μετα ο καθενας μπορει να γραφει ο,τι θελει. Όποιος ενδιαφερεται να μαθει το πως (τις ρυθμισεις δηλαδη) ας στειλει ΡΜ. Είναι κριμα να επιμενει κανεις σε κατι ΧΩΡΙΣ να το ξερει με δικαιολογια οτι το διαβασε στο site της εταιριας. Ναι, το site μπορει να λεει αυτο που λεει. Εγω εχω τους λογαριασμους των τελευταιων 2 χρονων. Όποιος ενδιαφερεται ας ερθει να τους δει με στοιχημα ενα iphone 3GS...

Επιπλεον δεν καταλαβα ακριβως αυτο: "Αυτο και παλι χωρις "σπασιμο" δεν ειναι δυνατον διοτι η Apple προυποθετει οτι το κινητο θα το αγορασεις με καποιο προγραμμα παροχου που το διαθετει και το οποιο προσφερει συγκεκριμενο δωρεαν αριθμο sms. Και απο εκει και περα δεν της καιγεται καρφι για το τι θα κανουν ολοι οι αλλοι χωρις δωρεαν sms(κακως εως κακιστα)..."

Αυτο τι σχεση εχει στο αν η συσκευη στελνει ή οχι 160 χαρακτηρες; Αν κανω συμβολαιο με Cosmote/Vodafone θα στελνει ενω με Wind δε στελνει;

 

Στη ερωτηση δε, γιατι δε παιρνω το HD μου φαινεται οτι απαντησα ηδη. Εχω το Touch Pro και ειδα 1-2 γνωστοι μου ειχαν το 3GS. Μου αρεσε η ταχυτητα αλλα στις απλες ερωτησεις (ετσι θεωρησα δηλαδη) που εκανα εδω δεν μου ειχαν τη παραμικρη απαντηση. Και σκεφτηκα να το ρωτησω εδω...

Μη το παιρνετε τοσο προσωπικο λες και ειναι η εταιρια των γονιων σας! Θελω 2-3 πραγματα. Δεν τα παρεχει η συσκευη, τελος.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

@gnikolai χωρίς διάθεση παερεξήγησης έχεις εγκατεστημένο το Spb wireless monitor για να παρακολουθείς τα δεδομένα σου με GPRS; Αν ναι και βλέπεις ότι ξεπερνάς τα 40MB και δεν έχεις κάποια χρέωση τότε είμαστε λάθος. Αν όχι σε παρακαλώ εγκατέστησε το και παρακολούθησε τα δεδομένα σου για ένα μήνα, μου φαίνεται ότι μάλλον δεν τα ξεπερνούσες, ειδικά αν χρησιμοποιούσες opera mini.

 

Εγώ έχω Wind bonus Visa που έδινε δωρεάν την συνδρομή των 3,99 για το Wind plus Non stop δηλαδή 40ΜΒ/μήνα internet για πλοήγηση με gwap.b-online.gr . Μου φαίνεται ότι είναι το ίδιο για όλες τις κάρτες Bonus. Αυτό που λές ίσχυε κάποτε αλλά επειδή το πήραν είδηση από την wind ότι το χρησιμοποιούσαν για να συνδέουν laptops/netbooks το κόψανε.

 

Διάβασε το πρώτο post

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)

Και η είδηση.

Wind: WAP Browsing με 0,0119 ευρώ ανά kilobyte από 20 Οκτωβρίου

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

σε λιγακι θα παρει και η γιαγια μου iphone....

 

 

πραγματικα βαρεθηκα να βλεπω iphone ..το εχει παρει και η κουτση μαρια :lol:

 

ηταν ενας απο τους κυριους λογους που πουλησα το 3gs μου:happy:

Link to comment
Share on other sites

σε λιγακι θα παρει και η γιαγια μου iphone....

πραγματικα βαρεθηκα να βλεπω iphone ..το εχει παρει και η κουτση μαρια :lol:

ηταν ενας απο τους κυριους λογους που πουλησα το 3gs μου:happy:

 

Με συγχωρεις, αλλα για μενα, παντα τη γνωμη μου λεω, δεν θα ηταν ποτε αυτος λογος να δωσω κατι που εχω. Παιρνουμε κατι γιατι μας βολευει, μας εξυπηρετειθ και το χρησιμοποιουμε, η για να το εχουμε μονο εμεις και να ξεχωριζουμε ? Δεν ξερω, ειπα δεν συμφωνω μαζι σου. Αλλα παλι, εσυ ξερεις, εσυ αποφασιζεις :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 κατηγοριες αγοραστων του μηλου..!!

1η..αυτοι που το παιρνουν απλα για να πουλησουν μουρη κ δν εχουν ιδεα τι μπορει να κανει το κινητο...

2η..το ακριβως αντιθετο απο τν 1η..χαχα..!! :D

Link to comment
Share on other sites

@volcom ετσι ακριβως:cool:

 

γεια σας φιλοι μου. Θα ήθελα την γνωμη σας σε μια αγορα κινητου ! θελω να αγορασω ένα ιphone 3gs και θελω να μου πειτε αν αξιζει.δεν με ενδιαφερουνε ι καμερες και οι βιντεο κλησεις μονο οι εφαρμογες και το ιντερνετ.θα ηθελα να ρωτησο αν εχει εληνικα το 3GS?

 

σε εφαρμογες και Internet ειναι top, οποτε θα ελεγα οτι αξιζει

:cool:
Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες ΟΧΙ

Τ9 όπως το εννοείς ΟΧΙ. Υπάρχει όμως σύστημα έξυπνης πρόβλεψης

 

Destinator και TomTom τα αγοράζεις από AppStore με το ανάλογο κόστος φυσικά (κανα κατοστάρι το καθένα). Αν θες τσαμπέ ολέ θα πρέπει να κάνεις το γνωστό jailbreak πρώτα

 

Αν το wind plus αναφέρεται σε πρόσβαση μέσω 3G τότε ναι

 

Μετά την τελευταία αναβάθμιση 3.1.2 τα μηνύματα γράφονται με μικρά αλλά στέλνονται κεφαλαία GSM όπως στα nokia, άρα 160 χαρακτήρες.

Destinator δεν υπάρχει στο itunes και το Tom Tom προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμο σε εμάς. Για πλοήγηση με πλήρη Ελληνική υποστήριξη υπάρχουν τα Navigon (το έχω), N-drive (το έχω) & iGo (δεν το έχω). Ελπίζω το Tom Tom να διατεθεί σύντομα γιατί νομίζω ότι είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 κατηγοριες αγοραστων του μηλου..!!

1η..αυτοι που το παιρνουν απλα για να πουλησουν μουρη κ δν εχουν ιδεα τι μπορει να κανει το κινητο...

2η..το ακριβως αντιθετο απο τν 1η..χαχα..!! :D

 

+1 Γνωστός μου το πήρε γι αυτο το λογο και μετά απο λίγι το πούλησε γιατί δε τον βόλευε.

 

Ακούνε iphone ουρές κλπ και σου λεει....καλό αυτό για μόστρα!

Link to comment
Share on other sites

μα με την ιδια λογικη θα μπορούσαμε να πούμε οτι το όνειρο των μισών (και κάτι παραπάνω) ελλήνων ειναι να πάρουν mercedes...σημαινει οτι ειναι κακό σαν αυτοκίνητο για αυτο και όνο το λόγο; να δεκτώ οτι δε ταιριάζει σε σενα αλλά οχι οτι το πούλησα γιατί το έχουν όλοι. Γιατί το πήρες τότε; δε το ήξερες;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μα με την ιδια λογικη θα μπορούσαμε να πούμε οτι το όνειρο των μισών (και κάτι παραπάνω) ελλήνων ειναι να πάρουν mercedes...σημαινει οτι ειναι κακό σαν αυτοκίνητο για αυτο και όνο το λόγο; να δεκτώ οτι δε ταιριάζει σε σενα αλλά οχι οτι το πούλησα γιατί το έχουν όλοι. Γιατί το πήρες τότε; δε το ήξερες;

 

Πολύ σωστή :cool:

 

Η επιχειρηματολογία σου είναι ποιο λογική παρά η προαναφερθέν :rolleyes:

 

Θα έβρισκα ποιο λογικό του ότι το πούλησα επειδή δεν κρατούσε η μπαταρία πολύ πχ :ninja:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση 3.1.2 τα μηνύματα γράφονται με μικρά αλλά στέλνονται κεφαλαία GSM όπως στα nokia, άρα 160 χαρακτήρες.

.

 

 

οχι και με την 3.1.2 στα ελληνικά ακόμα αν γράφεις κεφαλαία (σε μενα τουλάψιστον) τα πρώτα 3-4 γραμματα που πατάς σου λέει 160 αλλά μετα θα δεις οτι πέφτει στους 70

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

οχι και με την 3.1.2 στα ελληνικά ακόμα αν γράφεις κεφαλαία (σε μενα τουλάψιστον) τα πρώτα 3-4 γραμματα που πατάς σου λέει 160 αλλά μετα θα δεις οτι πέφτει στους 70

 

Πού σου λέει 160; Δεν μετράει χαρακτήρες. Κατ' αρχήν εμένα δεν είναι "σπασμένο". Μετά δοκίμασα να γράψω τις λέξεις με μικρά και με τόνους, και ο γιος μου παρέλαβε το μήνυμα με κεφαλαία χωρίς τόνους. Αν δεν μετέτρεπε τους χαρακτήρες θα εμφανίζονταν και οι τόνοι. Με το προηγούμενο software ο παραλήπτης παραλάμβανε το μήνυμα με μικρά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω έξτρα πρόγραμμα που μετράει χαρακτήρες στο sms απο κει το βλέπω ;)

και ακόμα ειναι 70 οι χαρακτήρες δυστυχώς :(

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω έξτρα πρόγραμμα που μετράει χαρακτήρες στο sms απο κει το βλέπω ;)

και ακόμα ειναι 70 οι χαρακτήρες δυστυχώς :(

 

Έστειλα μήνυμα με 120 χαρακτήρες σε συγκεκριμένο αριθμό και θα περιμένω τον λογαριασμό να δω αν χρεώθηκε ένα ή δύο μηνύματα. Το πρόγραμμα που έχεις είναι φυσικό να δείχνει 70 χαρακτήρες γιατί η μετατροπή γίνεται στην αποστολή και όχι την ώρα που γράφεις. Αν το έχει ψάξει και κάποιος άλλος το θέμα, ας μας πει.

Υ.Γ. ποιο είναι το πρόγραμμα που μετράει χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να`ναι 160 οι χαρακτήρες διότι ειναι άβολο να το χωρίζει σε 2 στους 70 περιπου..το πρόγραμμα λέγεται αν θυμάμαι καλά sms helper απο cydia

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

@virginia285 Αφού έχεις κάνει jailbrake το 3GS σου, γιατί δεν κάνεις το παρακάτω SMS160 Keyboard για τα OS3 ώστε να έχεις και 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι ελεεινή η απάντηση που θα σου δώσω..αλλά τον τελευταίο καιρό έχω τόσο τρέξιμο,οπου όποτε γυρνάω σπίτι και βλέπω τη διαδικασία λέω πωωωω δε βαριέσαι :P

 

ε και το αφήνω για αργότερα...τώρα που εχω όμως λιγο χρονο ευχαριστώ που μου το θυμισες να το κάνω :)

 

Υ.Γ. χρησιμοποιεί την δική του εφαρμογή για αποστολή sms ή πχ το bitesms?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Επιασα στα χερια μου πριν λιγες ημερες ενα απλο 3G και ενα 3GS ασπρο καινουργιο (πριν 3 ημερες το πηρε) ενος φιλου μου.

 

Το 3G μου φενεται πολυ αργο! Δεν ξερω εαν συνήθισα στο 3GS Αλλα στο αλλο ειναι εμφανης η διαφορα.

 

Το 3GS το καινουργιο, το εβαλα διπλα στο δικο μου με τερμα φωτεινοτητα, και το δικο μου ηταν πιο λαμπερο/δυνατο το φως. Του φιλου μου το ασπρο ειναι πιο...... "σκοτεινο".

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...