Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το κινητο εδω και 5 μερες και εχω παρατηρησει τα εξης 2 προβληματα: μερικες φορες εκει που εχω φουλ 3G σημα ξαφνικα το χανω και 2ον πολλες φορες (4-5 μες την μερα) δεν ανταποκρινεται η οθονη αφης. Πρεπει να πατησω το πανω πληκτρο να σβησει η οθονη και μετα ειναι οκ... Εκανα και ενα hard reset μπας και αλλα τιποτα. Το γυρναω vodafone?

 

Και καθεσαι ακομη?

Φυσικα πισω μονο για το θεμα της οθονης σιγουρα.

Για το σημα ισως να φταιει η sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδες , πως να περασω τις επαφες μου απο το diamond στο iphone?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες , πως να περασω τις επαφες μου απο το diamond στο iphone?

 

Αν τις έχεις περάσει στο Outlook τοτε θα περαστούν και στο iphone όταν κάνεις συγχρονισμό με το iTunes. Η καλύτερη λύση είναι να έχεις τις επαφές στο gmail. Δες στους οδηγούς για το πως.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα Κοσμοτε στην Πατριαρχου Ιωακειμ(Κολωνακι) χτες το απογευμα ειχε 16αρια μαυρο κ ασπρο...(Τσιμπησα ενα μαυρο μετα απο σκεψη για το χρωμα...)
Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα Κοσμοτε στην Πατριαρχου Ιωακειμ(Κολωνακι) χτες το απογευμα ειχε 16αρια μαυρο κ ασπρο...(Τσιμπησα ενα μαυρο μετα απο σκεψη για το χρωμα...)

 

Σκέτη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες επειδή έχω φάει τον γούγλι και σωστή λύση δεν έχω βρει για πείτε μου. Πώς περνάω επαφές απο Iphone σε outlook 2007;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες επειδή έχω φάει τον γούγλι και σωστή λύση δεν έχω βρει για πείτε μου. Πώς περνάω επαφές απο Iphone σε outlook 2007;

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=390699

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν λειτουργεί. Και έχω itunes 9.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τίποτα ιδιαίτερο.

Πρώτα από όλα θα πρέπει να υπάρχει έστω και μια επαφή στο Outlook. Στη συνέχεια μέσα από το iTunes πηγαίνεις στο iphone και στην επιλογή Info όπου και ενεργοποιείς το sync contacts επιλέγοντας ως πρόγραμμα το Outlook. Τέλος σκρολλάρεις την ίδια σελίδα (Info) τέρμα κάτω και ενεργοποιείς την επιλογή "Contacts" στην κατηγορία "Replace information on this iPhone/iPod".

Τέλος συγχρονίζεις το iPhone και αυτό είναι όλο.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί. Και έχω itunes 9.

Αφου λεει ξεκαθαρα με την εκδοση 7,4,3,1

 

Download iTunes 7.4.3.1 from: http://www.apple.com/support/downloa...orwindows.html

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τίποτα ιδιαίτερο.

Πρώτα από όλα θα πρέπει να υπάρχει έστω και μια επαφή στο Outlook. Στη συνέχεια μέσα από το iTunes πηγαίνεις στο iphone και στην επιλογή Info όπου και ενεργοποιείς το sync contacts επιλέγοντας ως πρόγραμμα το Outlook. Τέλος σκρολλάρεις την ίδια σελίδα (Info) τέρμα κάτω και ενεργοποιείς την επιλογή "Contacts" στην κατηγορία "Replace information on this iPhone/iPod".

Τέλος συγχρονίζεις το iPhone και αυτό είναι όλο.

απο Iphone σε outlook θέλω.

Αφου λεει ξεκαθαρα με την εκδοση 7,4,3,1

 

Download iTunes 7.4.3.1 from: http://www.apple.com/support/downloa...orwindows.html

 

Δεν θέλω να έχω παλιά έκδoση του itunes.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

απο Iphone σε outlook θέλω.

 

 

Δεν θέλω να έχω παλιά έκδoση του itunes.

Μετα βαλε την καινουργια. Αφου εχει οδηγο για πως να το κανεις και εσυ δεν θες, τι να σου πω, βρες αλλη λυση

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρήκες κάτι ακόμα. Και χωρίς να είμαι σίγουρη,απλά νομίζω ότι αυτό είχα κάνει εγώ.

 

Θα το συνδέσεις κανονικά με το pc. Θα πας στο iphone στην καρτέλα info και θα επιλέξεις sync contacts με το outlook.Θα πάρει όλες τις επαφές σου από το iphone και θα στις βάλει στο outlook.

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Για Κύπρο : Δούλεψα σε κατάστημα κινητής τηλεφωνίας και είμουν προγραμματιστής στα iphone. Απόσο γνωρίζω η εγγύηση που σου δίνουν με νέα αγορά κινητού είναι 2 χρόνια. Αλλά η εγγύηση αφορά μόνο το λογισμικό και την πλακέτα του κινητού και αυτό ισχύει σε όλα τα κινητά. Η εγγύηση παύει να ισχύει όταν το τηλέφωνο χτυπηθεί (εξωτερικά-γδάρσιμο) εσσωτερικά(πλακέτα-όταν πιεστεί) και όταν εντοπιστεί υγρασία (ιδρότας-νερό). Στο τηλέφωνο αν εντοπιστεί κάτι τέτοιο και να το έχεις αγοράσει μέσα σε κάτι ώρες η εγγύηση δεν ισχύει. Γι αυτό και 10 χρόνια εγγύηση να σου δώσουν το τηλέφωνο σου το πολύ σε 5-10 μέρες θα είναι εχτός εγγύησης. Άρα μην ασχολίστε με τον 1 χρόνο και τα 2.

 

φιλε μου η εγγυηση δεν ισχυει αν το προβλημα της συσκευης δημιουργηθηκε απο υπαιτιοτητα του χρηστη, δηλαδη ειτε του επεσε, ειτε το εβρεξε, ειτε το πατησε. Αλλα, αν για το προβλημα φταιει ο κατασκευαστης τοτε οφειλει να το επιδιορθωσει ακομα και αν η συσκευη εχει γδαρσιματα ή ισως και υγρασια τα οποια θεωρουνται φυσιολογικες φθορες για τη χρηση ενος κινητου τηλεφωνου...

 

Εμενα προσωπικα μου αντικαταστησε η Νοκια την πλακετα απο ενα Ν81 το οποιο το

ειχα 9 μηνες και ξαφνικα σταματησε να λειτουργει.

Επισης, προσφατα η Samsung μου αντικατεστησε τον αισθητηρα αφης (touch) απο ενα

Οmnia το οποιο στους 6 μηνες χρησης αλλου πατουσες στην οθονη και αλλου το αισθανοταν....

 

Θελω να τονισω οτι και τα 2 κινητα ειχαν αρκετες γρατζουνιες απο μικρα πεσιματα-τριβες με αλλα αντικειμενα και ειδικα ειδικα το Νοκια ειχε δροσιστει λιγο και μια μερα στην παραλια....

 

Συμπερασμα : η διαρκεια της εγγυησης ειναι πολυ σημαντικη για τον καταναλωτη-χρηστη :!:

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αυτό κάνω αλλά μου κάνει το ανάποδο. Περνάει τις επαφες απο το outlook στo iphone.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι έδωσα παραγγελία μέσω vodafone.gr για ανανέωση/αναβάθμιση συμβολαίου και πήρα το λευκό 16αρι. Αφαιρέθηκε και η επιδότηση κανονικά από την τιμή.

 

Μου ήρθε πρίν λίγο SMS οτι άλλαξε το συμβόλαιο, και επίσης πήρα ενημέρωση οτι χρεώθηκε η κάρτα μου για την αγορά του iphone.

 

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία να δούμε αν θα το παραλάβω σύντομα? Λογικά άν δεν υπήρχε απόθεμα θα ήταν απενεργοποιημένη η επιλογή της αγοράς, ε?

 

Σημειωτέον είμαι σε λίστα καιρό τώρα...

 

Νεότερα : Αυριο θα μου το φέρουν. Ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα : Αυριο θα μου το φέρουν. Ιδωμεν

 

Καλησπέρα φιλε μου. Πως έμαθες ότι θα σου έρθει αύριο το κινητό? Έχω παραγγείλει και εγώ χθες το απόγευμα αλλα δεν έχω καμια ενημέρωση :(

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους! Εγω το πηρα σημερα! Μετα απο 1.5 μηνα με πηραν τηλεφωνο να παω να το παραλαβω απο το μαγαζι, το μονο κακο ειναι οτι δεν ειχε ασπρο, αλλα δε μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας υποθετω οποτε παλι ειμαι υπερ-χαρουμενος! :P

 

Καλη τυχη και κουραγιο στους υπολοιπους! Ξερω ακουγεται γελοιο, λες και απολυομαι απο τον στρατο και λεω στους υπολοιπους υπομονη μερι να απολυθουν. :P Που εχουμε φτασει... λολ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε μου. Πως έμαθες ότι θα σου έρθει αύριο το κινητό? Έχω παραγγείλει και εγώ χθες το απόγευμα αλλα δεν έχω καμια ενημέρωση :(

 

Παίρνουν τηλέφωνο απο την εταιρία κουριερ. Σε ένα φίλο που έβαλε παραγγελία σήμερα, τον πήραν μετά από λίγες ώρες και του είπαν και εκείνου οτι θα του το στείλουν αύριο. Εμένα καθυστέρησαν μια μέρα.

 

Μήπως δεν είσαι Αθήνα και γι'αυτό καθυστερούν?

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους! Εγω το πηρα σημερα! Μετα απο 1.5 μηνα με πηραν τηλεφωνο να παω να το παραλαβω απο το μαγαζι, το μονο κακο ειναι οτι δεν ειχε ασπρο, αλλα δε μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας υποθετω οποτε παλι ειμαι υπερ-χαρουμενος! :P

 

Καλη τυχη και κουραγιο στους υπολοιπους! Ξερω ακουγεται γελοιο, λες και απολυομαι απο τον στρατο και λεω στους υπολοιπους υπομονη μερι να απολυθουν. :P Που εχουμε φτασει... λολ

 

γνωμη μου οτι πληρωνεις που πληρωνεις τουλαχιστον να παιρνεις αυτο που θελεις...

και εγω περιμενα απο τις 3/9 και μου ηρθε στις 30/9 σε μαυρο αλλα το εστειλα πισω... και σημερα ακομα ηρθε το λευκο μου!!! καλορυζικα λοιπον ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίρνουν τηλέφωνο απο την εταιρία κουριερ. Σε ένα φίλο που έβαλε παραγγελία σήμερα, τον πήραν μετά από λίγες ώρες και του είπαν και εκείνου οτι θα του το στείλουν αύριο. Εμένα καθυστέρησαν μια μέρα.

 

Μήπως δεν είσαι Αθήνα και γι'αυτό καθυστερούν?

 

Πειραιά μένω και ενώ μου έχουν σηκώσει τα χρήματα από την Visa τηλέφωνο δεν με έχει πάρει κανεις :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω το 3GS στην 3.1 εκδοση.οταν το συνδεω στον υπολογιστη με το καλωδιο,δεν φορτιζει!!! κανονικα δεν θα επρεπε??μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατο:cry:
Link to comment
Share on other sites

εκει που ημουν ετοιμη να παω να ακυρωσω τη παραγγελια μου στη βονταφον και να το παρω απο το πλαισιο, πηρε ο υπαλληλος του καταστηματος ενα τηλ. και ειπε οτι οι παραγγελιες αναμενονται στα μεσα της επομενης βδομαδας. Οποτε μου λεει δεν υπαρχει λογος να αλλαξετε νουμερο

 

Για να δουμε λοιπον ελπιζω να γινουν ετσι τα πραγματα..

 

αντε παιδια ευχομαι οσοι το περιμενουμε να το παρουμε συντομα!

(και μετα να το λιωσουμε στη χρηση χεχεχε)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι μυστικό, αλλα μπορω καπου να δω την επιχορηγηση για νεα συνδεση σε cosmote,

στα myway ή στα i προγραμματα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εγώ το έχω παραγγείλει από 18/09 από Vodafone αλλά ακόμα περιμένω ....!!!:mad:

 

Εχτές φίλος με παίρνει τηλ και μου λέει "Πιο κινητό να πάρω ρε , με την επιδότηση που έχω από Cosmote (από κατάστημα Γερμανός) ?" , το iPhone , του λέω και το παραγγέλνει.

 

Η ειρωνεία είναι ότι σήμερα με παίρνει τηλ και μου λέει "Μόλις το πείρα" !!!! :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...