Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πάλι δεν είναι άσχημα για πολλούς, όμως πρέπει να έχεις πάντα υπόλοιπο γιατί ακόμα και μηδέν να γίνει επειδή το χρησιμοποίησες και όχι επειδή έληξε χάνεις το bonus για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Σίγουρα.. τι τη θες τη σταθερότητα; Ευχαριστώ να λέμε!

 Η "Ισορροπία" του ελληνα είναι η ανισορροπία, και αυτό είναι νομιμοποιημένο κατάβαθρα μέσα του εδώ και αιώνες, τί πιο αυτονόητο για όποιον είναι αντικειμενικός; 

Κανένας "θεσμός", όπως οι δυτικοί. Εξ'ου και όσα εεερχονται.

Τί περιμένεις; Να το καταλάβει (>90%); Χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, gpapas640 said:

Προφανεστατα αναφέρομαι στη 2η περίπτωση.

Δε συμφωνώ με αυτό που λες διότι βάσει της συγκεκριμένης επέκτασης ορισμένοι κάνουμε προγραμματισμό. Έως τώρα γνώριζα ότι όλα τα πακέτα επεκτείνουν τη διάρκεια λήξης της κάρτας. Πιθανότατα άρχισε να χαλάει (και) σε αυτό η Q 

Δε ξέρω γιατί δε συμφωνείς με μια περιγραφή ενός γεγονότος που έχει συμβεί και γραφτεί εδώ μέσα στο παρελθόν (κι από μένα κι από άλλους) 

Προγραμματισμός πάνω σε άγραφους κανόνες βάσει συνήθειας και επιθυμίας είναι προγραμματισμός με ισχυρά περιθώρια αποτυχίας. 

Ας μένουμε στην καταγραφή λοιπόν όπως κάναμε έως τώρα σε φαινόμενα που ποτέ δεν έταξε γραπτώς κάποιος, δεν υπήρξαν από πάντα και όπως ξεκίνησαν ξαφνικά μπορεί και να σταματήσουν ακόμη και πριν τελειώσω το κείμενο που γράφω 

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Δύο εβδομάδες μετά τη φυγή από από την q με πήρε τηλ μια ευγενέστατη νεαρή απ' τη Nova για να μου κάνει προσφορά για σταθερό και κινητό και να με ρωτήσει τους λόγους αποχώρησης.Η προσφορα απορρίφθηκε απευθείας ,ήμουν όμως λεπτομερέστατος όσον αφορά τα παράπονα σχετικα με τα 15θημερα countdown.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα 12€, μού άφησε 10,61 (δεν έχω βάλει το QFee) και μού έδωσε 1GB. Άντε να δούμε πότε θα το κόψουν κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nickolasemp said:

Μόλις έβαλα 12€, μού άφησε 10,61 (δεν έχω βάλει το QFee) και μού έδωσε 1GB. Άντε να δούμε πότε θα το κόψουν κι αυτό.

Αρα εχει ακομη τη χρεωση 0.30€

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Δε ξέρω γιατί δε συμφωνείς με μια περιγραφή ενός γεγονότος που έχει συμβεί και γραφτεί εδώ μέσα στο παρελθόν (κι από μένα κι από άλλους) 

Προγραμματισμός πάνω σε άγραφους κανόνες βάσει συνήθειας και επιθυμίας είναι προγραμματισμός με ισχυρά περιθώρια αποτυχίας. 

Ας μένουμε στην καταγραφή λοιπόν όπως κάναμε έως τώρα σε φαινόμενα που ποτέ δεν έταξε γραπτώς κάποιος, δεν υπήρξαν από πάντα και όπως ξεκίνησαν ξαφνικά μπορεί και να σταματήσουν ακόμη και πριν τελειώσω το κείμενο που γράφω 

Με την ίδια λογική θα έπρεπε να κριτικάρουμε και όσους εδώ και εβδομάδες εβδομάδες κράζουν τα 15νθημερα countdown, αφού δεν υπάρχει πουθενά η γραπτή δέσμευση της 30ημερης διάρκειας τους.

Οι "αγραφοι" κανόνες είναι που κρατάνε κόσμο στην Q. Τα καλα countdowns, η 12μηνη διάρκεια σύνδεσης και η επέκταση της κάρτας με την ενεργοποίηση πακέτου. Διότι κατά τα άλλα οι υπηρεσίες της όπως το σήμα και η εξυπηρέτηση πελατών είναι για τα σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

Όλους τους κριτικάρουμε, κι αυτούς που δέχονται κι αυτούς που δε δέχονται την πραγματικότητα. Κι αυτούς που ήρθαν κι αυτούς που έφυγαν. Πριν αναφέρθηκε ότι δεν συμφωνείς με αυτό που λέω!(ενώ είναι γνωστό γεγονός, απλά μια αλήθεια) ... Ενώ στ αλήθεια δε συμφωνείς με την εταιρεία για κάτι που δεν έγραψε/έταξε... 

Χάνεται το νόημα και η έννοια κριτή η κρινόμενου. 

Ότι δε μας αρέσει και δεν έχουμε δύναμη ν αλλάξουμε καλό είναι να το αποχωριζόμαστε ώστε ο προγραμματισμός που επιθυμούμε να βασίζεται σε αληθινά δεδομένα κι όχι απλώς τις επιθυμίες που αντιληφθήκαμε πως έχουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έγινε η συμφωνία με τη Νοβα, άρχισε να χαλάει η κιου. Προφανώς σκοπεύει να προωθήσει τα συμβολαια ως πιο οικονομικά από ότι η καρτοκινητη. Στις άλλες χώρες αυτό είναι το λογικό. Σε δενουμε με συμβόλαιο, αλλά έχεις οικονομικότερες λυσεις από ότι στο καρτοκινητο. Αργά ή γρήγορα θα προσαρμοστεί και ο ανταγωνισμός. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Όλους τους κριτικάρουμε, κι αυτούς που δέχονται κι αυτούς που δε δέχονται την πραγματικότητα. Κι αυτούς που ήρθαν κι αυτούς που έφυγαν. Πριν αναφέρθηκε ότι δεν συμφωνείς με αυτό που λέω!(ενώ είναι γνωστό γεγονός, απλά μια αλήθεια) ... Ενώ στ αλήθεια δε συμφωνείς με την εταιρεία για κάτι που δεν έγραψε/έταξε... 

Χάνεται το νόημα και η έννοια κριτή η κρινόμενου. 

Ότι δε μας αρέσει και δεν έχουμε δύναμη ν αλλάξουμε καλό είναι να το αποχωριζόμαστε ώστε ο προγραμματισμός που επιθυμούμε να βασίζεται σε αληθινά δεδομένα κι όχι απλώς τις επιθυμίες που αντιληφθήκαμε πως έχουμε. 

Δε θα πέσω στον πειρασμό να συνεχίσω μια συζήτηση που ξεφεύγει από το νόημα και εισερχεται στο φάσμα της (άμπελο) φιλοσοφίας.

Το τι είναι τυποις και το τι άτυπα ισχύον λίγη σημασία έχει άλλωστε, διότι μπορεί αύριο να βγει μια ανακοίνωση και να ανατρέψει ο,τι γνωρίζαμε.

Οι αλλαγές που γίνονται τελευταία πλήττουν όλο και περισσότερους και αυτό (θα έπρεπε να μας) ενδιαφέρει εδώ. Τα υπόλοιπα είναι "κουβέντα να γίνεται"....

10 ώρες πριν, Mobileras said:

Από τότε που έγινε η συμφωνία με τη Νοβα, άρχισε να χαλάει η κιου. Προφανώς σκοπεύει να προωθήσει τα συμβολαια ως πιο οικονομικά από ότι η καρτοκινητη. Στις άλλες χώρες αυτό είναι το λογικό. Σε δενουμε με συμβόλαιο, αλλά έχεις οικονομικότερες λυσεις από ότι στο καρτοκινητο. Αργά ή γρήγορα θα προσαρμοστεί και ο ανταγωνισμός. 

Το βασικό στοιχείο είναι οι αψυχολογητες κινήσεις. Από τη μια τα χαλάει όλα από την άλλη δίνει δυνατές προσφορές με δωράκια. Τι προσπαθεί να πετύχει άραγε;

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, gpapas640 said:

Το βασικό στοιχείο είναι οι αψυχολογητες κινήσεις. Από τη μια τα χαλάει όλα από την άλλη δίνει δυνατές προσφορές με δωράκια. Τι προσπαθεί να πετύχει άραγε;

Όπως λέει κι ο Don Vito Corleone:

 

11 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Ότι δε μας αρέσει και δεν έχουμε δύναμη ν αλλάξουμε καλό είναι να το αποχωριζόμαστε ώστε ο προγραμματισμός που επιθυμούμε να βασίζεται σε αληθινά δεδομένα κι όχι απλώς τις επιθυμίες που αντιληφθήκαμε πως έχουμε. 

 

Πιάστ'αυγό και κούρευτο δηλαδή!!

Αποδεχτείτε ΄ότι το "σύστημα" είναι ανισόρροπο και μέσα σε δαύτο "ισορροπείστε"!!! 

Τιραμόλας ο ακροβάτης....

Link to comment
Share on other sites

Δε θα βρω εγώ τι προσπαθεί να πετύχει μια ιδιωτική εταιρεία με ανταγωνισμό. Αν αυτό που θέλει να πετύχει είναι κόντρα σε αυτό που θέλω πάω αλλού. Δε θα αναλύσω πιθανότητες και αν έχει καημό για αυτά που εγώ θέλω ή άλλος. Όποιος έχει μέθοδο να εφαρμόσει τακτικές που θα επιφέρουν αλλαγές βάζει αυτών που θέλει και νομίζει, ας την αναλύσει. Αλλιώς να μην κρίνει ως κατώτερη την άποψη άλλου ενώ ο ίδιος δεν πρόσφερε τίποτα ουσιαστικό πέρα από διαμαρτυρία στον εαυτό του. 

Μέχρι τότε με το τι συμφωνεί με το τι νομίζει και με το τι θα ήθελε εγώ δε μπορώ να του προσφέρω λύση και άποψη. Ας με αγνοήσει κι ας τσακωθεί στον καθρέπτη του μήπως του δώσει αυτός απάντηση 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά στο τόσο βγαίνει και για μήνα. Δεν εχω προσωπικά ασχοληθεί να δω αν παίζει κάποιο μοτίβο.

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή ΜΑΡ, μόνο 3 είχαν διάρκεια 30 ημερών, 2 μικτά με 4,50 και 3,50 και 1 με data με 4,50 τη ΔΕ 18/4

Link to comment
Share on other sites

τα countdown κάποιος δεν το λογαριάζει πλέον γιατί εκτός ότι είναι για 15 μέρες (το βασικό πρόβλημα) δεν είναι συστηματικά ούτε και πλήρη δλδ δεδομένα και φωνή αλλά ένα από τα δύο.

δοθέντος ότι ουτε συγχρονίζονται  (δεν ειναι συστηματικά στο τι δίνουν) να έρθουν ακριβώς στις 30 ή 15 μέρες θα πει ότι θα αν έρθει κάποιο χρήσιμο θα τα ενεργοποιήσεις νωρίτερα 2-3 μέρες άρα μιλάμε ένα κάθε 12 μέρες δλδ 2 ανα 24 μέρες ούτε καν μήνας. Που θα πει μεγαλύτερη (15-20%) δαπάνη  από αυτό που φαίνεται ότι είναι (κρυφά κόστη) και άρα το ελάχιστο χρήσιμο πακέτο των 8.9 είναι συχνά η πιο σωστή επιλογή.. Βάλε τα 30 λεπτά σε κάθε ανανέωση και καταλαβαίνεις ότι έχουμε..  θέμα.

Οπότε αφού θέλω 8.90+30=9.20€ καθαρό τον μήνα (δλδ βάζεις 11€ κάρτα οπότε η 8€ έχει χάσει το νόημά της και η 10€ δεν φτάνει) γιατί να μην δεις τι προσφέρουν οι "άλλοι" με 8.90€ (10€ καθαρό).

Ας αφήσουμε το liquid της voda που με εσκεμμένα ανοικτά bugs και ταρζανιές σου βγαίνει "τσάμπα", και ας πάμε σε κάτι πιο συστηματικό που δεν θέλει ταρζανιές ας πούμε στον "βατραχο". Εκεί λοιπόν με 8.9Ε (10άρα ανανέωση) θα πάρεις αρκετά πιο πολλά πράγματα!  Για αρχή 120' όλους (12 πρώτους μηνες κάθε μήνα) + 1gb _1200' frog (γιατί εβαλες κάρτα 10Ε) και με 8.9 θα πάρεις 200'ολους, 400' φρογκ και 10 (δέκα) GB.. Δλδ σύνολο θα έχεις 320' ολους 1600' φρογκ (σου λέει φέρε την οικογένεια) και 11 GB δεδομένα. Αυτά με 10€ το μήνα.

Οπως βλέπουμε ο ανταγωνισμός συνεχίζει και λειτουργεί με ασφαλώς μεγαλύτερη αύξηση μέσης ανανέωσης (θέλουν 10Ε το μήνα παλιά την βγάζαμε σε Q και με 5-6 ευρώ το μήνα). Βεβαια η φρογκ για 60' θέλει 3.02Ε (συν τα 120 για 12 μηνες =180') για κάποια θεία που δεν θέλει συστηματικά δεδομένα αλλά μονο ομιλία..  

Περιμένω να μου τελειώσει το κονέ όπως εχω πει να την κάνω σε καλύτερες παροχές για 10Ε Το πήρα απόφαση το 10E (Υ.Γ. προσωπικές προσφορές ΔΕΝ λαμβάνω χρόνια και παρα τα τηλέφωνά μου ποτε δεν ξεκόλλησε) 

 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, keysmith said:

τα countdown κάποιος δεν το λογαριάζει πλέον γιατί εκτός ότι είναι για 15 μέρες (το βασικό πρόβλημα) δεν είναι συστηματικά ούτε και πλήρη δλδ δεδομένα και φωνή αλλά ένα από τα δύο.

δοθέντος ότι ουτε συγχρονίζονται  (δεν ειναι συστηματικά στο τι δίνουν) να έρθουν ακριβώς στις 30 ή 15 μέρες θα πει ότι θα αν έρθει κάποιο χρήσιμο θα τα ενεργοποιήσεις νωρίτερα 2-3 μέρες άρα μιλάμε ένα κάθε 12 μέρες δλδ 2 ανα 24 μέρες ούτε καν μήνας. Που θα πει μεγαλύτερη (15-20%) δαπάνη  από αυτό που φαίνεται ότι είναι (κρυφά κόστη) και άρα το ελάχιστο χρήσιμο πακέτο των 8.9 είναι συχνά η πιο σωστή επιλογή.. Βάλε τα 30 λεπτά σε κάθε ανανέωση και καταλαβαίνεις ότι έχουμε..  θέμα.

Οπότε αφού θέλω 8.90+30=9.20€ καθαρό τον μήνα (δλδ βάζεις 11€ κάρτα οπότε η 8€ έχει χάσει το νόημά της και η 10€ δεν φτάνει) γιατί να μην δεις τι προσφέρουν οι "άλλοι" με 8.90€ (10€ καθαρό).

Ας αφήσουμε το liquid της voda που με εσκεμμένα ανοικτά bugs και ταρζανιές σου βγαίνει "τσάμπα", και ας πάμε σε κάτι πιο συστηματικό που δεν θέλει ταρζανιές ας πούμε στον "βατραχο". Εκεί λοιπόν με 8.9Ε (10άρα ανανέωση) θα πάρεις αρκετά πιο πολλά πράγματα!  Για αρχή 120' όλους (12 πρώτους μηνες κάθε μήνα) + 1gb _1200' frog (γιατί εβαλες κάρτα 10Ε) και με 8.9 θα πάρεις 200'ολους, 400' φρογκ και 10 (δέκα) GB.. Δλδ σύνολο θα έχεις 320' ολους 1600' φρογκ (σου λέει φέρε την οικογένεια) και 11 GB δεδομένα. Αυτά με 10€ το μήνα.

Οπως βλέπουμε ο ανταγωνισμός συνεχίζει και λειτουργεί με ασφαλώς μεγαλύτερη αύξηση μέσης ανανέωσης (θέλουν 10Ε το μήνα παλιά την βγάζαμε σε Q και με 5-6 ευρώ το μήνα). Βεβαια η φρογκ για 60' θέλει 3.02Ε (συν τα 120 για 12 μηνες =180') για κάποια θεία που δεν θέλει συστηματικά δεδομένα αλλά μονο ομιλία..  

Περιμένω να μου τελειώσει το κονέ όπως εχω πει να την κάνω σε καλύτερες παροχές για 10Ε Το πήρα απόφαση το 10E (Υ.Γ. προσωπικές προσφορές ΔΕΝ λαμβάνω χρόνια και παρα τα τηλέφωνά μου ποτε δεν ξεκόλλησε) 

 

Η φρογκ εχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, keysmith said:

τα countdown κάποιος δεν το λογαριάζει πλέον γιατί εκτός ότι είναι για 15 μέρες (το βασικό πρόβλημα) δεν είναι συστηματικά ούτε και πλήρη δλδ δεδομένα και φωνή αλλά ένα από τα δύο.

δοθέντος ότι ουτε συγχρονίζονται  (δεν ειναι συστηματικά στο τι δίνουν) να έρθουν ακριβώς στις 30 ή 15 μέρες θα πει ότι θα αν έρθει κάποιο χρήσιμο θα τα ενεργοποιήσεις νωρίτερα 2-3 μέρες άρα μιλάμε ένα κάθε 12 μέρες δλδ 2 ανα 24 μέρες ούτε καν μήνας. Που θα πει μεγαλύτερη (15-20%) δαπάνη  από αυτό που φαίνεται ότι είναι (κρυφά κόστη) και άρα το ελάχιστο χρήσιμο πακέτο των 8.9 είναι συχνά η πιο σωστή επιλογή.. Βάλε τα 30 λεπτά σε κάθε ανανέωση και καταλαβαίνεις ότι έχουμε..  θέμα.

Οπότε αφού θέλω 8.90+30=9.20€ καθαρό τον μήνα (δλδ βάζεις 11€ κάρτα οπότε η 8€ έχει χάσει το νόημά της και η 10€ δεν φτάνει) γιατί να μην δεις τι προσφέρουν οι "άλλοι" με 8.90€ (10€ καθαρό).

Ας αφήσουμε το liquid της voda που με εσκεμμένα ανοικτά bugs και ταρζανιές σου βγαίνει "τσάμπα", και ας πάμε σε κάτι πιο συστηματικό που δεν θέλει ταρζανιές ας πούμε στον "βατραχο". Εκεί λοιπόν με 8.9Ε (10άρα ανανέωση) θα πάρεις αρκετά πιο πολλά πράγματα!  Για αρχή 120' όλους (12 πρώτους μηνες κάθε μήνα) + 1gb _1200' frog (γιατί εβαλες κάρτα 10Ε) και με 8.9 θα πάρεις 200'ολους, 400' φρογκ και 10 (δέκα) GB.. Δλδ σύνολο θα έχεις 320' ολους 1600' φρογκ (σου λέει φέρε την οικογένεια) και 11 GB δεδομένα. Αυτά με 10€ το μήνα.

Οπως βλέπουμε ο ανταγωνισμός συνεχίζει και λειτουργεί με ασφαλώς μεγαλύτερη αύξηση μέσης ανανέωσης (θέλουν 10Ε το μήνα παλιά την βγάζαμε σε Q και με 5-6 ευρώ το μήνα). Βεβαια η φρογκ για 60' θέλει 3.02Ε (συν τα 120 για 12 μηνες =180') για κάποια θεία που δεν θέλει συστηματικά δεδομένα αλλά μονο ομιλία..  

Περιμένω να μου τελειώσει το κονέ όπως εχω πει να την κάνω σε καλύτερες παροχές για 10Ε Το πήρα απόφαση το 10E (Υ.Γ. προσωπικές προσφορές ΔΕΝ λαμβάνω χρόνια και παρα τα τηλέφωνά μου ποτε δεν ξεκόλλησε) 

 

Το "νέο" είναι πιο συμφέρον και με 8Ε/μήνα: Χαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αυτό που κατάλαβα είναι οτι μόλις τα νεα αφεντικά πήραν τα ηνια της εταιρίας στα χέρια τους είδαν οτι είμαστε πάρα πολλοί στην q γι αυτό άρχισαν να παίζουν πούστικ@, ανέβασαν κοστολόγιο αλλά οχι παροχές, μείωσαν το χρόνο που αγοράζαμε στη μέση, πράγματα που δεν τα έκαναν πριν... αλλά αφού μυριστηκαν ευρώ, σου λεει εδω είμαστε... αν δεν μπει φραγμός, αυτό θα οδηγήσει & τους άλλους σε 15μερα & αργότερα σε 7ημερα να φανταστώ.

Οτι είναι μπάχαλο πάντως, όντως ισχύει... ενα παράδειγμα, χτες ανακαλύψαμε οτι ενω τελείωνε ο χρόνος ομιλίας της κόρης μας, σαν κάποιος να είχε αγοράσει για εμάς χρόνο, είχε να μιλήσει. Και χρήματα όσα είχε πριν, απείραχτα.

Καλά που δεν είχα βάλει τα 8 € το προηγούμενο βραδυ λέμε...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos43 said:

Η φρογκ εχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο; 

Το παακέτο των 3,02€ ναι ανα 1". Το πακέτο που αναφέρει ο keysmith με τα 10gb έχει 3΄ελάχιστη καθως και επισης και τα δωρεάν για τον 1ο χρόνο 3λεπτη

2 ώρες πριν, keysmith said:

τα countdown κάποιος δεν το λογαριάζει πλέον γιατί εκτός ότι είναι για 15 μέρες (το βασικό πρόβλημα) δεν είναι συστηματικά ούτε και πλήρη δλδ δεδομένα και φωνή αλλά ένα από τα δύο.

δοθέντος ότι ουτε συγχρονίζονται  (δεν ειναι συστηματικά στο τι δίνουν) να έρθουν ακριβώς στις 30 ή 15 μέρες θα πει ότι θα αν έρθει κάποιο χρήσιμο θα τα ενεργοποιήσεις νωρίτερα 2-3 μέρες άρα μιλάμε ένα κάθε 12 μέρες δλδ 2 ανα 24 μέρες ούτε καν μήνας. Που θα πει μεγαλύτερη (15-20%) δαπάνη  από αυτό που φαίνεται ότι είναι (κρυφά κόστη) και άρα το ελάχιστο χρήσιμο πακέτο των 8.9 είναι συχνά η πιο σωστή επιλογή.. Βάλε τα 30 λεπτά σε κάθε ανανέωση και καταλαβαίνεις ότι έχουμε..  θέμα.

Οπότε αφού θέλω 8.90+30=9.20€ καθαρό τον μήνα (δλδ βάζεις 11€ κάρτα οπότε η 8€ έχει χάσει το νόημά της και η 10€ δεν φτάνει) γιατί να μην δεις τι προσφέρουν οι "άλλοι" με 8.90€ (10€ καθαρό).

Ας αφήσουμε το liquid της voda που με εσκεμμένα ανοικτά bugs και ταρζανιές σου βγαίνει "τσάμπα", και ας πάμε σε κάτι πιο συστηματικό που δεν θέλει ταρζανιές ας πούμε στον "βατραχο". Εκεί λοιπόν με 8.9Ε (10άρα ανανέωση) θα πάρεις αρκετά πιο πολλά πράγματα!  Για αρχή 120' όλους (12 πρώτους μηνες κάθε μήνα) + 1gb _1200' frog (γιατί εβαλες κάρτα 10Ε) και με 8.9 θα πάρεις 200'ολους, 400' φρογκ και 10 (δέκα) GB.. Δλδ σύνολο θα έχεις 320' ολους 1600' φρογκ (σου λέει φέρε την οικογένεια) και 11 GB δεδομένα. Αυτά με 10€ το μήνα.

Οπως βλέπουμε ο ανταγωνισμός συνεχίζει και λειτουργεί με ασφαλώς μεγαλύτερη αύξηση μέσης ανανέωσης (θέλουν 10Ε το μήνα παλιά την βγάζαμε σε Q και με 5-6 ευρώ το μήνα). Βεβαια η φρογκ για 60' θέλει 3.02Ε (συν τα 120 για 12 μηνες =180') για κάποια θεία που δεν θέλει συστηματικά δεδομένα αλλά μονο ομιλία..  

Περιμένω να μου τελειώσει το κονέ όπως εχω πει να την κάνω σε καλύτερες παροχές για 10Ε Το πήρα απόφαση το 10E (Υ.Γ. προσωπικές προσφορές ΔΕΝ λαμβάνω χρόνια και παρα τα τηλέφωνά μου ποτε δεν ξεκόλλησε) 

 

Aνα 2 εβδομάδες το 60 γινεται 120 οπότε πάει 240 εκ των οποιων τα 120 του πακέτου ανα 1" χρέωση

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και η q θέλει το πακέτο της και αν ξεμείνεις το countdown θα το συμπληρώνει. 
 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, hercoulis said:

Μάλλον και η q θέλει το πακέτο της και αν ξεμείνεις το countdown θα το συμπληρώνει. 
 

Μα αν είναι έτσι, ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ να είσαι στην Q.

Link to comment
Share on other sites

Και το αυτονόητο για q τσιμπάει. 
Και να συμπληρώσω ότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης πλέον και της q και της frog αν έχουν τέτοιες τιμές. 
Καλύτερα να προσθέσουν οι εν λόγω εταιρείες που τις έχουν, ακόμα ένα πακέτο στα βασικά τους, κ ας τις κλείσουν. 
Άλλωστε, άλλος ήταν ο λόγος όταν δημιουργήθηκαν.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...