Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στους 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση αποσυνδέεται το νούμερο από το δίκτυο. Δηλαδή όποιος το καλεί ακούει ότι ο αριθμός δεν υπάρχει. Έπειτα έχετε άλλους έξι μήνες περιθώριο για να το ενεργοποιήσετε εκ νέου με νέα SIM. Μετά η εταιρεία έχει δικαίωμα να το επαναφέρει στην αγορά και να το δώσει σε άλλο συνδρομητή.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nininikos said:

Σημερα που εληξε το υπολοιπο και μηδενιστηκαν υπολοιπα δεδομενα και χρονος ομιλιας απο τα 1000 λεπτα και απεριοριστα ντατα με 5€ που πηρα για δυο μηνες, εξαφανιστηκαν σημερα και τα 4G, vowifi, volte, hd call.
Οποτε λαμβανουμε κλησεις αλλα μονο σε 2G.

Σχετικα τωρα με τα καουντνταουν που εγιναν 15μερα και ασυμφορα, φαινεται οτι το πακετο των 5€ με απεριοριστα ντατα και 1000 λεπτα προς ολους, που ειναι μεν προσωπικο δωρο αλλα μαλλον το παιρνουμε οι περισσοτεροι, αν οχι ολοι, θελει να γινει μονιμο, αφου ανανεωνεται καθε μηνα.

Αν διατηρηθει αυτο το πακετο και δεν αρχισει παλι τις εκπληξεις η Q, θα εχει λογο υπαρξης.

Sent from my S21 FE 8/256
 

Μάλλον το πακέτο των 5€ με τα απεριόριστα και τα 1000΄ το παίρνουν λίγοι. Στο τηλέφωνο που έχω κρατήσει στην Q μου έχουν κόψει όλα τα δώρα, εδώ και 20 μήνες. Αλλά και στα άλλα 4 (συγγενών) που μετέφερα σε άλλη εταιρεία, λίγες φορές μου έδινε αυτό το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3,5 χρόνια στην Q, αποχαιρετάω και εγω. Τον τελευταίο χρόνο τα countdown έπαψαν να είναι συνεπή. Στο χρόνο είδα ότι ήθελα μια 12αρα ανανέωση το μήνα, από 20€ το τρίμηνο που έδινα μέχρι πέρσι.

Παω λικουιντ γιατί οι παροχές του F2G small αν τις υπολογίσω με τις χρεώσεις λικουιντ βγαίνουν (400+40)*0,0065 + 400*0,0012 = 3,34€.  Ακόμα και αν προσθέσω τα Tap & Get It πάει κάτω απο 4€, άρα τα μισά λεφτά η κόκκινη. 

Κυρίως όμως βαρέθηκα να ψάχνω πακέτα που δεν έχουν καμμια λογική. Θέλω με 8€ να κάνω τη δουλειά μου.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3,5 χρόνια στην Q, αποχαιρετάω και εγω. Τον τελευταίο χρόνο τα countdown έπαψαν να είναι συνεπή. Στο χρόνο είδα ότι ήθελα μια 12αρα ανανέωση το μήνα, από 20€ το τρίμηνο που έδινα μέχρι πέρσι.
Παω λικουιντ γιατί οι παροχές του F2G small αν τις υπολογίσω με τις χρεώσεις λικουιντ βγαίνουν (400+40)*0,0065 + 400*0,0012 = 3,34€.  Ακόμα και αν προσθέσω τα Tap & Get It πάει κάτω απο 4€, άρα τα μισά λεφτά η κόκκινη. 
Κυρίως όμως βαρέθηκα να ψάχνω πακέτα που δεν έχουν καμμια λογική. Θέλω με 8€ να κάνω τη δουλειά μου.
Καλή συνέχεια!

Θα βρεις τον blizard που τα εξηγεί ωραία αν και νέος χρήστης λογικά τον γνωρίζεις, βοηθάει πολύ στις τυχόν απορίες.

Ψάξε για σήμα, μην ψάχνεις για πακέτα, καλή τύχη


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως γινεται η φορητοτητα προς frog και ποσο κοστιζει?

(εννοειται οτι αφου εκαναν τα countdown 15ημερα απο μενα πουλο και τα 2 νουμερα)



Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, azuli said:

μπορει να μου πει καποιος πως γινεται η φορητοτητα προς frog και ποσο κοστιζει?

(εννοειται οτι αφου εκαναν τα countdown 15ημερα απο μενα πουλο και τα 2 νουμερα)


 

Α) online αιτηση

Β) σε κατάστημα

Κοστος η καρτα ανανεωσης.

Το πιο γρηγορο ειναι σε κατάστημα. Το πιο πιθανο να στο κανουν cosmokarta ή what's up και μετά με σμσ και πιθανο κοστος 3ε να μετατραπεί σε φρογκ.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mobileras said:

Το πιο πιθανο να στο κανουν cosmokarta ή what's up και μετά με σμσ και πιθανο κοστος 3ε να μετατραπεί σε φρογκ.

Τις τελευταιες 20 μερες μεταφεραμε δυο νουμερα μεσω καταστηματων Γερμανος

Την πρωτη φορα, οκ

Τη δεύτερη εγινε αυτο που γραφεις.

Πηγε η γυναικα μου και τους ξεχ@@σε στο καταστημα, οχι τόσο για τα 3€, αλλά που επρεπε να ξανατρεχει εκει, ενω στην αρχη της είπαν οτι δεν χρειαζεται.

Οταν θα εχω ορεξη εχω να γραψω ενα καλο σεντονάκι κριτική στο κατάστημα, για συγκεκριμενο υπάλληλο που εκανε τη μανούρα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bebes said:

Τις τελευταιες 20 μερες μεταφεραμε δυο νουμερα μεσω καταστηματων Γερμανος

Την πρωτη φορα, οκ

Τη δεύτερη εγινε αυτο που γραφεις.

Πηγε η γυναικα μου και τους ξεχ@@σε στο καταστημα, οχι τόσο για τα 3€, αλλά που επρεπε να ξανατρεχει εκει, ενω στην αρχη της είπαν οτι δεν χρειαζεται.

Οταν θα εχω ορεξη εχω να γραψω ενα καλο σεντονάκι κριτική στο κατάστημα, για συγκεκριμενο υπάλληλο που εκανε τη μανούρα.

Παίζει πολλή πονηριά σε καταστήματα Γερμανός δυστυχώς. Προσωπικά προτιμώ να οδηγήσω 15 λεπτά με το αμάξι για να παω σε κατάστημα κοσμοτέ, παρά να πάω με τα πόδια στα 2 καταστήματα Γερμανος της γειτονιάς μου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από q σε frog το κάνανε σε κατάστημα αμέσως. 5€ κόστος αλλαγής. 
(Για κάθε κατάστημα να κοιτάτε την απόδειξη αν είναι Γερμανός η κοσμοτε κ όχι τις επιγραφές).

Link to comment
Share on other sites

Από το 1995 περίπου, πρώτα ΤΙΜ μετά TELESTET, WIND και τώρα NOVA . Κοντά 30 χρόνια τα πέρνατε και τώρα μας δουλεύεται με15ήμερα. Και σταθερό και 4 κινητά Q. Σήμερα σας αποχαιρετώ. Συμβόλαια με άλλη εταιρεία. Μπάι μπάι.

4 minutes ago, 1951 nick said:

Από το 1995 περίπου, πρώτα ΤΙΜ μετά TELESTET, WIND και τώρα NOVA . Κοντά 30 χρόνια τα πέρνατε και τώρα μας δουλεύεται με15ήμερα. Και σταθερό και 4 κινητά Q. Σήμερα σας αποχαιρετώ. Συμβόλαια με άλλη εταιρεία. Μπάι μπάι.

Προς NOVA.

Link to comment
Share on other sites

Μην  "ιδρώνετε" από εδώ να σας ακούσει η εταιρία, εδώ πέφτει το βρισίδι του αιώνα στη σελίδα του fb και δεν καταλαβαίνουν. Όπως έχω ξαναγράψει εταιρίες είναι, κοιτάνε πρώτα το συμφέρον και τη βιώσιμότητά τους. Για μένα το μεγάλο φάουλ εδώ δεν είναι τόσο το 15νθήμερο όσο η αξία που δεν μειώθηκε ανάλογα, να πληρώνει κάποιος τα ίδια που πλήρωνε για μηνιαίο πακέτο και να έχει παροχές 15νθημέρου είναι τουλάχιστον ανόητο. Υπήρχαν και υπάρχουν ανάλογες προσφορές (limited offers, νυν "flash deals") στο f2g οι οποίες δεν ήταν τόσο διαδεδομένες οπότε η όποια αλλαγή φαίνεται αδιάφορη εκει. Στην q ομως από την προηγούμενη διοίκηση είχε πολυδιαφημιστεί το countdown,και οι περισσοτεροι συνδρομητές στηρίζονταν σε αυτό, γι'αυτό και οι αλλαγές κάνουν "κρότο". Κάπως σώζεται η κατάσταση με τις προσωπικές προσφορές (γιά όσους τις έχουν). Επίσης είναι ακατανόητο να καθίσταται πιό ακριβή η q από το f2g, προσωπικά περιμένω ανάλογο λανσάρισμα νέων πακέτων και χαμηλότερης ανανέωσης. Όπως και να έχει,ακόμα υπάρχουν λύσεις για όλα τα βαλάντια στην καρτοκινητή,με προϋπόθεση βέβαια να καλύπτεσαι επαρκώς όσον αφορά το σήμα...

ΥΓ.για την ιστορια ηταν πρωτα τελεστετ μετα τιμ.

Link to comment
Share on other sites

Δύο γνωστοί είχαν πάρει (φοιτητικό?) q αριθμούς με κάθε ανανέωση 10Ε να παίρνουν 1500 προς όλους και 1.5Giga και να μένει το υπόλοιπο χωρίς φόρο.

Αν μοίρασαν τότε τέτοια νούμερα... Θέλω να πω ότι έχουν άλλη εικόνα αυτοί εκ των έσω. 

Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευταία το πήραν αυτό? παλιοτερα μοίραζαν νέα νούμερα ή το έδιναν σαν ειδική προσφορά σε υπάρχοντες (σε μερικούς εμφανίζεται ακόμα) αλλά πλήρωνες το πακέτο,δεν έμεναν τα λεφτά στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kmpatra said:

τώρα τελευταία το πήραν αυτό? παλιοτερα μοίραζαν νέα νούμερα ή το έδιναν σαν ειδική προσφορά σε υπάρχοντες (σε μερικούς εμφανίζεται ακόμα) αλλά πλήρωνες το πακέτο,δεν έμεναν τα λεφτά στην κάρτα.

Παλιότερα μέσα στην πενταετία. Πήρανε νέα νούμερα. 

Link to comment
Share on other sites

άρα μάλλον λέμε το ίδιο,αλλά τα λεφτά δεν έμεναν στην κάρτα. Δεν θυμάμαι να τα έδινε χωρίς να τραβήξει τα λεφτά, υπήρχε και ειδικό θέμα εδώ, το δίνανε ως φοιτητικό f2g πρωτα, και μετά ως ειδική προσφορά σε f2g & q όπως περιέγραψα πριν. Τέλος πάντων, δεν έχει μεγάλη σημασία, τώρα να δούμε τι θα κάνουν.

24 minutes ago, Mobileras said:

Εγω εχω 1500'+2gb με 10.60€ και απεριοριστα λεπτα+4gb με 13.30€ και τα δύο πακέτα για 28 μερες.

ακριβώς, το πρώτο είναι το κλασσικό πακέτο "ειδικής προσφοράς",(αν δεν κάνω λάθος ήταν 25 μέρες στην αρχή), το άλλο το προσθέσανε στην q αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα, όπως είπες τα λεφτά δεν μένουν στη κάρτα. 
Τότε καλό ήταν, τώρα με 1,5gb δεν…

Link to comment
Share on other sites

Τα απεριόριστα data στη Q είναι όντως απερίοριτσα ή έχει κόφτη γιατι εμένα μετά από κάποια gb βλέπω τραγική ταχύτητα ενώ πριν έπιανε 30

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιπρόσθετα αυτό με την αλλαγή sim που είχε έρθει sms βελτίωνει μήπως το σήμα ; Ακόμα roaming χρειάζεται για να παίξει

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jim30 said:

Τα απεριόριστα data στη Q είναι όντως απερίοριτσα ή έχει κόφτη γιατι εμένα μετά από κάποια gb βλέπω τραγική ταχύτητα ενώ πριν έπιανε 30

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επιπρόσθετα αυτό με την αλλαγή sim που είχε έρθει sms βελτίωνει μήπως το σήμα ; Ακόμα roaming χρειάζεται για να παίξει

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν έχω παρατηρήσει μείωση ταχύτητας. Βέβαια δεν έχω και την κορυφαία ταχύτητα στην ανατολική Θεσσαλονίκη για να διακρίνω και κάποια φοβερή διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Jim30 said:

Τα απεριόριστα data στη Q είναι όντως απερίοριτσα ή έχει κόφτη γιατι εμένα μετά από κάποια gb βλέπω τραγική ταχύτητα ενώ πριν έπιανε 30

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επιπρόσθετα αυτό με την αλλαγή sim που είχε έρθει sms βελτίωνει μήπως το σήμα ; Ακόμα roaming χρειάζεται για να παίξει

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με την αλλαγή SIM δεν παίζει σε roaming + ότι έχεις 5G. 

Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή SIM δεν παίζει σε roaming + ότι έχεις 5G. 
Χίλια ευχαριστώ θα πάω να την αλλάξω,αν την αλλάξουν δηλαδή γιατί ακούω διάφορα ότι δεν την αλλάζουν

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε όταν εξυπηρετηθείς και αν ταλαιπωρηθείς (δεν το εύχομαι) για να ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...