Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, dimispapas said:

Αυτες τις εκπληξεις φοβαμε χαχαχαχαχα , μεχρι να τελειωσει το υπολοιπο η να σταματησει την προσφορα 

Και πολύ καλά κάνεις! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, dimispapas said:

Καλημερα , το δωρακι απεριοριστα +1000 με 5€ ληγει 4/4 μπορουμε μεχρι αυριο το βραδυ να το ενεργοποιησουμε η θυμαμε λαθος?

Τι δωράκι είναι αυτό; Στις προσωπικές προσφορές είναι;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, trinoo said:

Τι δωράκι είναι αυτό; Στις προσωπικές προσφορές είναι;

Καλημερα ναι εκει ειναι

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική προσφορά με τα απεριόριστα data ανανεώθηκε μέχρι 8/5 στους αριθμούς που διαχειρίζομαι. Άρα μέχρι 8/6 παραμένω Q και μετά βλέπουμε. Θα με βόλευε να βγάλω όλο το καλοκαίρι με αυτή την προσφορά είναι η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσε προσφορές και στο νούμερο που είχε σταματήσει για δύο τρεις μήνες. Η μια είναι τα απεριόριστα η άλλη το 3gb 3 ευρώ.

Έχω ακριβώς 3 ευρώ υπόλοιπο, οπότε αν βάλω το πακέτο των 3 μετά δεν θα έχω ίντερνετ γιατί με μηδέν υπόλοιπο δεν παίζει ίντερνετ (εκτός αν άλλαξε κάτι τον τελευταίο καιρό και το ξέρει κάποιος με σιγουριά). Λέω να τους ζητήσω να μου βάλουν 1 λεπτό για να δούμε αν θα το κάνουν...

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστω το αποτελεσμα μιας δοκιμης που εκανα και ειχε αποτέλεσμα σημερα.

Ο αριθμος Q που χρησιμοποιω έγινε το 2014, από μετατροπή συμβολαίου Wind και γενικα είχε ελαφριά προς μεση χρήση την έβγαλα πολύ οικονομικά τόσα χρόνια , ενώ ήμουν και νικητής της κληρωσης το καλοκαίρι του 2017 για τα 15 χρονια της αν θυμαμαι καλα (ισαριθμοι νικητες) και ειχα για 15 μηνες δωρο 1500 λεπτα και 1,5GB αν θυμαμαι καλα καθε μηνα. Διαστημα που πραγματικα την εβγαλα τζαμπα και εβαζα τα ελαχιστα για να το διατηρησω ,ενώ μετα εκανα επεκτασεις υπολοιπου με ενεργοποιησεις πακετων για να μειωσω το χρηματικο υπολοιπο. Γενικά θελω να πω εβαζα παντα τα μινιμουμ λεφτα και δεν εχω βαλει ποτε κανονικο πακετο , ειχα παντα ολα τα δωρακια που διαβαζω κι εδω για τους αλλους ενω μεχρι να χαλασουν τα countdown βολευομουν και με αυτα. Περισυ το καλοκαιρι πηρα το δωρακι με τα 1000+unlimited αλλα το ενεργοποιησα απο το app και εξαφανιστηκε απο τοτε. Μετα καταφερα να το βαλω αλλη μια φορα με το γνωστο μυνημα. Αν θυμαμαι σωστα η πρωτη φορα ηταν αυγουστος και η δευτερη σεπτεμβρης. Εκτοτε δεν εμφανιστηκε ξανα, και σε δοκιμες με μυνημα απαντουσε οτι δεν ειμαι στο σωστο πακετο.Αυτο μεχρι χθες...

Σημερα το εχω ξανα στην εφαρμογη , αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι γιατι τους τελευταιους μηνες διαβαζω εδω μεσα οτι εχει κανει την εμφανιση του σε καποιους το 1000+unlimited αλλα οχι σε μενα , που εξακολουθουσα να εχω 4 δωρακια , με 500λεπτα και 2GB με 5,5 ευρω ,800 λεπτα και 1,5GB με 8 ευρω ,ενα με sms μονο με 1,5 ευρω και ενα μονο με data νομιζω .

Σημερα μου εξαφανιστηκαν τα 3 παραπαν δωρακια εκτος του 1,5 ευρω με τα sms  οποτε αυτα τα γραφω απο μνημης και στο περιπου για τα πακετα αυτα. Εμφανιστηκε ομως το 1000+unimited με 5 ευρω ξανα ,ενω και σε αποστολη μυνηματος μου απαντα οτι δεν επαρκει το υπολοιπο (εχω 4 ευρω μεσα) αντι οτι δεν ειμαι στο σωστο πακετο… επιτυχια!

Πως τα "καταφερα?" πολυ απλα (οπως το ειχα ψυλλιαστει) , αφησα να ληξουν τα 4 δωρακια χωρις να εχω χρησιμοποιησει κανενα ολο το διαστημα της ισχυος τους χθες βραδυ , σημερα νωρις το πρωι απλα δεν ειχα δωρακια, και λιγες ωρες μετα, πριν λιγο (10 και κατι η ωρα) που τσεκαρα τσουπ τα 2 δωρακια που αναφερω μια παραγραφο πιο πανω με ληξη 8/5....

Απλα εμεινα χωρις data για 3μερες και βολευτηκα με τα 120 λεπτα προς ολους λογο σταθερου απο 1η του μηνος και ξαναπηρα την πακεταρα την καλη , δε το θεωρω τυχαιο τοσους μηνες οτι δεν εμφανιζοταν γιατι καθε μηνα ενεργοποιουσα αυτο με τα 500 λεπτα και τα 2GB και με συνεχιζε στα ιδια.

Ελπιζω να ισχυουν οι εικασιες μου και να βοηθησα καποιον. Να σημειωσω επισης οτι τα countdοwn φετος που τα σκαρτεψαν δεν εβαλα ουτε ενα

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πληροφορία καλή είναι αλλά έχω πειστεί ότι το σύστημα είναι εντελώς τυχαίο.

Το νούμερο που δεν έπαιρνε προσφορές δεν είχε κανένα πακέτο ενεργοποιημένο αλλά ούτε και χρήση εκτός από εισερχόμενες αναπάντητες για πάνω από 5 μήνες (ήμουν στο εξωτερικό). Πριν περίπου μια βδομάδα έβαλα κανονικό πακέτο γιατί δεν υπήρχε προσφορά ή καουντντάουν 30 ημερών.

Δεύτερο νούμερο που είχα μαζί με ίδια χαρακτηριστικά έπαιρνε προσφορές αλλά σήμερα δεν πήρε για πρώτη φορά!

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Ισως και υπερβολικη αδρανεια επιδρα αρνητικα. Εμενα αποτελει το μοναδικο μου νουμερο επομενως εχει παντα ενα υπολοιπο χρηματων , αλλα παντα ειναι κατω απο 15 ευρω και γενικα η χρηση δεν ειναι πολυ εντονη , βολευομαι με 1-2GB και με 200-300 λεπτα ομιλιας το μηνα γενικως, οτι ξοδευω παραπανω ειναι κυριως λογω του οτι τα εδωσε καποιο πακετο δωρακι κλπ

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία σε 3 αριθμούς με εντελώς διαφορετική χρήση τα δωράκια είναι τυχαία και δεν αντιπροσωπεύουν ούτε τη χρήση του κάθε αριθμού ούτε τις ανανεώσεις ούτε τίποτα. Δεν έχουν καμία λογική. Το μόνο που έχει να κάνει με τη χρήση είναι όταν έχω καιρό να βάλω κάρτα σε κάποιον αριθμό και κάνω επέκταση υπόλοιπου ενεργοποιώντας πακέτο που στέλνουν το sms βάλε 12€ τις επόμενες δυο μέρες και θα σου δώσω μπλα μπλα. Επίσης τα δωράκια τα ενεργοποιώ με sms για να μην εξαφανίζονται από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πως βρίσκουμε για κάθε δώρο το αντίστοιχο sms ώστε να μη φεύγει από την εφαρμογή; αν και δεν έχει χρειαστεί να βάλω δεύτερο ποτέ αλλά για να ξέρουμε όλοι... 

Μόλις είδα ότι μου είχαν έρθει sms για τα προηγούμενα δώρα (όχι για του 1,5 ευρώ) αλλά αυτή τη φορά πχ δεν ήρθε ούτε για το UD που στέλνεις για το 1000+unlimited data 

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Στο νούμερο που είχε 3 ευρώ και ήθελα να ενεργοποιήσω την προσωπική προσφορά data με 3 ευρώ έβαλαν κάτι λεπτά οπότε δεν θα μείνει με μηδέν υπόλοιπο και θα δουλεύουν μετά. Πήρε παράταση ενός μήνα στο δίκτυό τους 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don_VitoCorleone said:

Πως βρίσκουμε για κάθε δώρο το αντίστοιχο sms ώστε να μη φεύγει από την εφαρμογή; αν και δεν έχει χρειαστεί να βάλω δεύτερο ποτέ αλλά για να ξέρουμε όλοι... 

Μόλις είδα ότι μου είχαν έρθει sms για τα προηγούμενα δώρα (όχι για του 1,5 ευρώ) αλλά αυτή τη φορά πχ δεν ήρθε ούτε για το UD που στέλνεις για το 1000+unlimited data 

Οι κωδικοί δεν αλλάζουν συνήθως, το συγκεκριμένο το ενεργοποιείς με το UD από τη στιγμή που είναι διαθέσιμο στην εφαρμογή, ανεξάρτητα αν σου έχει έρθει μήνυμα ή όχι.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spiliot said:

Στο νούμερο που είχε 3 ευρώ και ήθελα να ενεργοποιήσω την προσωπική προσφορά data με 3 ευρώ έβαλαν κάτι λεπτά οπότε δεν θα μείνει με μηδέν υπόλοιπο και θα δουλεύουν μετά. Πήρε παράταση ενός μήνα στο δίκτυό τους 🙂

Όταν λές έβαλαν κάτι λεπτά (του ευρώ) εννοείς πως κάποιος γνωστός σου, που έχει κι αυτός Q, σου έστειλε ένα πολύ μικρό ποσό από το δικό του υπόλοιπο χρημάτων;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνονται μεταφορές στην Q (ή nova γενικά). Εξήγησα στο τσατ ότι αν πάρω το πακέτο θα μηδενίσει το υπόλοιπο και μετά δεν θα παίζουν δεδομένα γιατί το σύστημά τους τον παίρνει (οκ, όχι με αυτά τα λόγια), οπότε θα πάει στράφι το πακέτο και μου έβαλαν λίγα λεπτά του ευρώ δώρο.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, spiliot said:

Όχι δεν γίνονται μεταφορές στην Q (ή nova γενικά). Εξήγησα στο τσατ ότι αν πάρω το πακέτο θα μηδενίσει το υπόλοιπο και μετά δεν θα παίζουν δεδομένα γιατί το σύστημά τους τον παίρνει (οκ, όχι με αυτά τα λόγια), οπότε θα πάει στράφι το πακέτο και μου έβαλαν λίγα λεπτά του ευρώ δώρο.

Υπερβολικά εντυπωσιασμένος από την ενσυναίσθηση του chat της Q!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι χάρη, είναι διόρθωση του προβλήματος του δικού τους συστήματος. Από την στιγμή που αγοράζω ένα πακέτο θα έπρεπε να είναι διαθέσιμο να το χρησιμοποιήσω και όχι να μπλοκάρει αμέσως.

Σα να πηγαίνεις να πιεις καφέ πληρώνοντας το ακριβές αντίτιμο που τυγχάνει να είναι τα τελευταία λεφτά στο πορτοφόλι και πριν στον δώσουν να σου λένε αααα, δεν έχεις λεφτά, σήκω φύγε και μετά να συζητάμε τι καλό που ήταν το γκαρσόνι να σου δώσει 5 λεπτά για να μείνεις.

Παραλογισμός είναι όχι ενσυναίσθηση. Βέβαια μπορούσαν και απλά να πουν όχι, αλλά είναι γνωστό το πρόβλημα, συνήθως το φτιάχνουν μετά και όχι πριν εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, spiliot said:

Δεν είναι χάρη, είναι διόρθωση του προβλήματος του δικού τους συστήματος. Από την στιγμή που αγοράζω ένα πακέτο θα έπρεπε να είναι διαθέσιμο να το χρησιμοποιήσω και όχι να μπλοκάρει αμέσως.

Σα να πηγαίνεις να πιεις καφέ πληρώνοντας το ακριβές αντίτιμο που τυγχάνει να είναι τα τελευταία λεφτά στο πορτοφόλι και πριν στον δώσουν να σου λένε αααα, δεν έχεις λεφτά, σήκω φύγε και μετά να συζητάμε τι καλό που ήταν το γκαρσόνι να σου δώσει 5 λεπτά για να μείνεις.

Παραλογισμός είναι όχι ενσυναίσθηση. Βέβαια μπορούσαν και απλά να πουν όχι, αλλά είναι γνωστό το πρόβλημα, συνήθως το φτιάχνουν μετά και όχι πριν εμφανιστεί.

Αυτό που λες, ότι το πρόβλημα το φτιάχνουν μετά και όχι πριν (ξανα)εμφανιστει για πολλοστή φορά, το έχω παρατηρήσει πολλές φορές στην wind/nova σε σταθερή και κινητή τηλεφωνία. Να διευκρινήσω ότι μιλάω για θέματα που είναι αρμοδιότητητας του customer support γιατί από το technical support έχω καλή εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Teo010 said:

Τα κατάφεραν, έτοιμοι 2 αριθμοί για frog

Τους κανετε τα μουτρα κρεας.  Τετοια τιμωρια ουτε στον εχθρο μας.

Φυγατε απο τη nova για να πατε παλι στη nova απλα σε αλλο πακετο. Ακριβως δηλαδη αυτο που ηθελαν.

 

 

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panoc said:

Τους κανετε τα μουτρα κρεας.  Τετοια τιμωρια ουτε στον εχθρο μας.

Φυγατε απο τη nova για να πατε παλι στη nova απλα σε αλλο πακετο. Ακριβως δηλαδη αυτο που ηθελαν.

 

 

Μήπως χρειάζεται να διαβάζεις προσεκτικότερα;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Teo010 said:

Τα κατάφεραν, έτοιμοι 2 αριθμοί για frog

Τους κανετε τα μουτρα κρεας.  Τετοια τιμωρια ουτε στον εχθρο μας.

Φυγατε απο τη nova για να πατε παλι στη nova απλα σε αλλο πακετο. Ακριβως δηλαδη αυτο που ηθελαν.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, panoc said:

Τους κανετε τα μουτρα κρεας.  Τετοια τιμωρια ουτε στον εχθρο μας.

Φυγατε απο τη nova για να πατε παλι στη nova απλα σε αλλο πακετο. Ακριβως δηλαδη αυτο που ηθελαν.

 

 

H Frog φίλε είναι της cosmote με καλύτερο σήμα και καλύτερες υπηρεσίες από την Q.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, johnnykap1 said:

H Frog φίλε είναι της cosmote με καλύτερο σήμα και καλύτερες υπηρεσίες από την Q.

Του έγραψα να διαβάζει προσεκτικότερα, και .απάντησε.... επαναλαμβάνοντας το ίδιο post !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...