Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν κάνεις ανανέωση με 6 € σου ανανεώνει και την σύνδεση για ενα χρόνο?

 

Τι εννοείς;

Ποια σύνδεση;

Link to comment
Share on other sites

Η πιο αναξιόπιστη εταιρεία της Ελλάδας μακράν.

Η πιο φτηνή ....αλλά και η η πρώτη που θα σε κρεμάσει σε μια δύσκολη.

Μόνο για καραντινα και κατοικον χρήση.... προτείνειτε που όλοι είναι εντός οικίας και στις πόλεις...Το λέω έχοντας πείρα έχοντας μιλήσει με δεκάδες υπαλλήλους της Q. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται.....στην κυριολεξία

Link to comment
Share on other sites

Εάν σας φτάνουν 120'/μηνα, υπάρχει και άλλο καρτοκινητο, με καλύτερη κάλυψη...
Χωρίς ίντερνετ? Με 6€ το δίμηνο? Χωρίς φραγή ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο?

Με προσφορές συνεχώς? Αποκλείεται. Και το δίκτυο μία χαρά είναι στα περισσότερα σημεία. Εντάξει από περιαγωγή τα έκανε μαντάρα με τον φίλο. Φάουλ αυτό, αλλά δεν αξίζει τον κόπο να αλλάξουμε εφ όσον μας ενδιαφέρει η οικονομία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίμηνη ανανέωση στο υπόλοιπο και 12μηνη στην λήξη της σιμ

Ευχαριστώ πολυ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τα 20 γιγα με 8,5 ευρώ για το καλοκαίρι για έναν μηνα μπορούνε να ενεργοποιηθουν μέσω sms αντί για το app???
Link to comment
Share on other sites

Τα 20 γιγα με 8,5 ευρώ για το καλοκαίρι για έναν μηνα μπορούνε να ενεργοποιηθουν μέσω sms αντί για το app???

 

Δεν μας έχει στείλει κάποιο ενημερωτικό SMS που να δίνει οδηγίες για ενεργοποίηση της συγκεκριμένης προσφοράς, πέρα από αυτό που βλέπουμε στο app/ myq.gr.

Link to comment
Share on other sites

Τα 20 γιγα με 8,5 ευρώ για το καλοκαίρι για έναν μηνα μπορούνε να ενεργοποιηθουν μέσω sms αντί για το app???
Δοκίμασε τα παρακάτω

Στείλε 20GIGA στο 12000 για 20GB

 

Στείλε ΑΠ στο 12000 για unlimited data για 30 μέρες με 9,90€

Link to comment
Share on other sites

και μέσα από τα παπαγαλάκια τους εδώ....

 

Τον κακό σας τον καιρό ....

 

Σταματησα να διαβαζω μολις μας ειπες παπαγαλακια φιλε.

Οφειλεις μια συγνωμη σε ολους καθως δεν φταιει, κανεις απο εδω μεσα, το οτι χρεωθηκες το ποσο των 1ευρω και 20λεπτων.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα παρακάτω

Στείλε 20GIGA στο 12000 για 20GB

 

Στείλε ΑΠ στο 12000 για unlimited data για 30 μέρες με 9,90€

 

 

αν ενεργοποιούνται τα ΑΠ τότε σίγουρα συμφέρει σε σχέση με τα 20 γίγα.... Βαζεις και τα λαπτοπ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Σταματησα να διαβαζω μολις μας ειπες παπαγαλακια φιλε.

 

Οφειλεις μια συγνωμη σε ολους καθως δεν φταιει, κανεις απο εδω μεσα, το οτι χρεωθηκες το ποσο των 1ευρω και 20λεπτων.

Εντάξει, δικαιολογείται να έχει θυμώσει. Πήρε διαβεβαιώσεις και από δω μέσα αλλά και από την εταιρεία. Και ξαφνικά ανοίγει και δεν έχει δεδομένα. Εντάξει μία κουβέντα παραπάνω βοηθάει στην εκτόνωση. Το ζητούμενο είναι να μάθουμε τι έγινε. Γιατί τον άφησαν ακάλυπτο. Τουλάχιστον να ξέρουμε τι γίνεται στην πραγματικότητα. Κι εγώ έχω θυμώσει. Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δικαιολογείται να έχει θυμώσει. Πήρε διαβεβαιώσεις και από δω μέσα αλλά και από την εταιρεία. Και ξαφνικά ανοίγει και δεν έχει δεδομένα. Εντάξει μία κουβέντα παραπάνω βοηθάει στην εκτόνωση. Το ζητούμενο είναι να μάθουμε τι έγινε. Γιατί τον άφησαν ακάλυπτο. Τουλάχιστον να ξέρουμε τι γίνεται στην πραγματικότητα. Κι εγώ έχω θυμώσει.

 

Επειδη αυτο που συνεβη στον φιλο ειναι οντως παραξενο και ειναι βεβαια γνωστο οτι η κιου και η μητρικη γουιντ ειναι λιγακι οτι ναναι, αλλα οχι και σε τετοιο βαθμο, κανοντας μια απλη σκεψη, μηπως ο φιλος συνδεθηκε σε εταιρια που δεν εχει συμβαση με την γουιντ και ετσι τον χρεωσε? Θυμαμαι πιο παλια για να χρησιμοποιησεις λεπτα ομιλιας και ντατα επρεπε να συνδεθεις σε συγκεκριμμενο παροχο. Μηπως του ειχε ερθει καποιο σμς που να ελεγε σε ποιον παροχο ειναι διαθεσιμα τα ντατα του? Λεω, κανοντας τον συνηγορο του διαβολου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να συνδεθεις σε ετιαρεία που δεν υπάρχει σύμβαση. Ούτε είναι δυνατόν να χρεωθεί κάπιος χωρίς να υπάρχει σύμβαση.

Τέλος η απόφαση της Ε.Ε. για το like home, δεν απαιτεί κανενός είδους σύμβαση, απλά να είσαι σε romaing σε Ε.Ε. για να έχεις internet like home.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να συνδεθεις σε εταιρεία που δεν υπάρχει σύμβαση. Ούτε είναι δυνατόν να χρεωθεί κάπιος χωρίς να υπάρχει σύμβαση αναμεσα στις εταιρίες.

Τέλος η απόφαση της Ε.Ε. για το like home, δεν απαιτεί κανενός είδους σύμβαση, απλά να είσαι σε romaing σε Ε.Ε. για να έχεις internet like home.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Να αναφέρω και γω ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα και δεν λύθηκε ποτέ. Άλλαξα κινητό και sim ταυτόχρονα σχεδόν. Σταμάτησα να δέχομαι μηνύματα όταν δεν είχα σήμα. Επίσης όταν δεν είχα σήμα ακουγόταν στον τηλεφωνητή ότι ο αριθμός μου δεν υπάρχει η δεν είναι προσβάσιμος. Ενημέρωσα τηλεφωνικά την τεχνική υποστήριξη. Αντάλλαξα μηνύματα σε messenger, έστειλα email. Από τις 19 Ιουνίου όλα αυτά. Δεν με κάλεσαν ποτέ. Έκανε αίτηση φορητότητας σε what's up. Έκλεισα από q card. Επιλογή μου, με κάθε κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος πριν καιρό, έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα ήταν το νούμερο στο οποίο γινόταν η προώθηση όταν ήταν κλειστό. Όπως και να έχει δεν σε ενδιαφέρει πια, για αυτό και δεν μπαίνω στον κόπο να το ψάξω, αλλά νομίζω λύση βρέθηκε μετά από πολύ ταλαιπωρία του και τελικά ήταν κάτι απλό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Να αναφέρω και γω ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα και δεν λύθηκε ποτέ. Άλλαξα κινητό και sim ταυτόχρονα σχεδόν. Σταμάτησα να δέχομαι μηνύματα όταν δεν είχα σήμα. Επίσης όταν δεν είχα σήμα ακουγόταν στον τηλεφωνητή ότι ο αριθμός μου δεν υπάρχει η δεν είναι προσβάσιμος. Ενημέρωσα τηλεφωνικά την τεχνική υποστήριξη. Αντάλλαξα μηνύματα σε messenger, έστειλα email. Από τις 19 Ιουνίου όλα αυτά. Δεν με κάλεσαν ποτέ. Έκανε αίτηση φορητότητας σε what's up. Έκλεισα από q card. Επιλογή μου, με κάθε κόστος.
Αυτό έπρεπε να το γράψεις από την αρχή ώστε να σου δίναμε λύση. Τώρα δεν έχει νόημα να εκδικηθείς και να πληρώνεις περισσότερα λεφτά. Να'σαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αντιμετωπίζω το εξής θέμα: Τον Απρίλιο είχα ενεργοποιήσει κατά λάθος το πακέτο "Κιου Σταρ Μπιγκ Auto". Μετά πούλησα τη (δεύτερη) συσκευή μου και βόλεψα την SIM στο συρτάρι έως τα τέλη Ιουνίου, οπότε αγόρασα νέα συσκευή και τοποθέτησα εκεί την SIM. Πριν κάνω ανανέωση, θυμήθηκα το πακέτο που είχα ενεργοποιήσει και μπήκα στην εφαρμογή για να το απενεργοποιήσω. Δε μου έδειξε κανένα αυτόματο πακέτο ενεργό, οπότε έκανα ανανέωση. Τότε τράβηξαν τα 12€ και μου ενεργοποίησαν το πακέτο. Τους πήρα τηλέφωνο, μου αφαίρεσαν το πακέτο και μου επέστρεψαν τα 12€. Δε μπορούν όμως με τίποτα να μου ακυρώσουν την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου με την πρώτη ανανέωση κάθε μήνα. Στην εφαρμογή και στο site μου το δείχνει ανενεργό, το SMS με το λεκτικό "ΝΟ2" ή "NO2" στον αριθμό 12000 δε δουλεύει (μου επιστρέφει μήνυμα ότι δεν έχω ενεργό το πακέτο, οπότε δε μπορώ να το απενεργοποιήσω), αλλά στο σύστημά τους εξακολουθεί να φαίνεται ενεργό. Σήμερα, μετά το τρίτο αίτημά μου στο τεχνικό τμήμα, μου είπαν ότι δυστυχώς δεν είναι τεχνικά εφικτή η απενεργοποίηση στη γραμμή μου, οπότε μου συνέστησαν να ανανεώνω με μικρότερα ποσά. Γνωρίζει κανείς τι θα μπορούσα να κάνω? Θα ήταν ίσως μία καλή ιδέα να πετάξω την SIM στα σκουπίδια, αλλά το θέμα είναι, ότι είναι προνομιακό το νούμερο (έχει την ειδική προσφορά 1500' προς όλους+2GB για 28 ημέρες με 10,40€), οπότε για να βρω άλλο, θα πρέπει να δώσω 60-100€ στους "πονηρίδηδες" με τις αγγελίες. Αν πάλι κάποιος γνωρίζει κάποιον πωλητή/προωθητή, που να δίνει ακόμη προνομιακά νούμερα Q (δεν θέλω F2G), επίσημα στα στοιχεία μου και σε λογική τιμή, ας μου στείλει pm. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Εάν το πακετο ενεργοποιήθηκε μετά απο ανανέωση χρόνου ομιλιας, σίγουρα εχει ενεργοποιηθεί η αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου. Για να την απενεργοποιήσεις, στελνεις ΝΟ στο 12000.

Δοκίμασε αυτό και αν δεν δουλέψει θα σου στείλω τηλέφωνο, αλλά δεν συμφέρει η προνομιακή προσφορά γιατί η χρέωση είναι 3λεπτά ελάχιστη. Την έχω κι εγώ και δεν την χρησιμοποιώ ποτέ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ σε όλους για τον χρόνο σας να δώσετε έστω και μια απάντηση. Δυστυχώς περίμενα λύση στο πρόβλημα μου από την wind. Το θέμα είναι ότι μιλούσαμε και μου έλεγαν θα σας καλέσουμε άμεσα. Καμία κλήση. Έτσι αποφάσισα να μεταφέρω όλα τα καρτοκινητά της οικογένειας, 5 στον αριθμό και ένα σταθερό. Ευχαριστώ και πάλι την παρέα. Καλή συνέχεια και καλό καλοκαίρι με υγεία για όλους.
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526319397710/

 

Μεταξύ αλλων

 

Επιπλέον, από 01/08/2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες στην 1η ανανέωση του μήνα υπόκειται σε τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€ το οποίο θα εφαρμόζεται κατά την πρώτη ανανέωση κάθε μήνα, αντί ημερολογιακού διμήνου, αρχής γενομένης από τον Αύγουστο 2021. Από την ίδια ημερομηνία το εν λόγω σχήμα bonus εμπλουτίζεται με επιπλέον δώρο 1,7GB με διάρκεια 7 ημέρες έως και 30 Σεπτεμβρίου 2021.

 

Ετσι παγιο καθε μηνα και χωρις να το ζητησεις.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526319397710/

 

 

 

Μεταξύ αλλων

 

 

 

 

 

 

 

Ετσι παγιο καθε μηνα και χωρις να το ζητησεις.

Που είναι το πάγιο? Εννοείς το 1,70€. Μικρό το κακό. Θα βρεθεί η λύση. Το θέμα είναι να μην χαλάσει την επέκταση υπολοίπου. Και θα βάζουμε 9€. Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

από μπανταχτσηδες περιμένατε κάτι άλλο?

επόμενο ήταν σιγά σιγά να το σπρώξει κάθε μήνα,γνωστές πρακτικές μια εταιρείας που υπάρχει για να υπάρχει,στο καλό και με την πτώχευση στα πρόθυρα της

κρίμα!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εάν το πακετο ενεργοποιήθηκε μετά απο ανανέωση χρόνου ομιλιας, σίγουρα εχει ενεργοποιηθεί η αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου. Για να την απενεργοποιήσεις, στελνεις ΝΟ στο 12000.

Δοκίμασε αυτό και αν δεν δουλέψει θα σου στείλω τηλέφωνο, αλλά δεν συμφέρει η προνομιακή προσφορά γιατί η χρέωση είναι 3λεπτά ελάχιστη. Την έχω κι εγώ και δεν την χρησιμοποιώ ποτέ.

Όχι φίλε μου, δεν δουλεύει αυτό το SMS, το έγραψα ήδη στο αρχικό μου μήνυμα. Μάλλον δεν το πρόσεξες. Το τρίλεπτο δε με ενδιαφέρει, ούτως ή άλλως κάνω κλήσεις αρκετά μεγάλης διάρκειας συνήθως. Αν θέλεις δώσε μου το τηλέφωνο κάποιου που να έχει προνομιακά νούμερα Q. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...