Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526319397710/

 

Μεταξύ αλλων

 

 

 

Ετσι παγιο καθε μηνα και χωρις να το ζητησεις.

 

Σωστή περιοδο αφησα την σιμ στο συρτάρι και ξεκίνησα φρογκ...

 

Τα πολλά χαράτσια την έφαγαν την κιου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Επιπλέον, ανακοινώνεται για συνδρομητές καρτοκινητής F2G και Q ότι από 01/08/2021 αυξάνεται ο αριθμός των διαθέσιμων MB στο πλαίσιο του Mobile Internet Daily από 50ΜΒ για 1 ημέρα σε 1GB για 1 ημέρα με χρέωση εφεξής 2€ αντί για 1,2€, η οποία εφαρμόζεται αυτόματα σε περίπτωση μη διαθέσιμου υπολοίπου χρήσης Mobile internet από ενεργή προπληρωμένη υπηρεσία, για χρήση άνω των 100kb και εφόσον υπάρχει διαθέσιμο χρηματικό υπόλοιπο. "

Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν πειράζει τα καουντντάουν, το 6εύρο, και την επέκταση λήξης υπολοίπου, όλα καλά. Πηγαίνετε να πληρώνετε 3€/60' και διπλάσια ανανέωση. Εμείς παραμένουμε στην φτηνότερη καρτοκινητή του κόσμου. Αφού έχετε λεφτά για πέταμα, νασται καλά.
Link to comment
Share on other sites

.....για χρήση άνω των 100kb και εφόσον υπάρχει διαθέσιμο χρηματικό υπόλοιπο.....

όλη η πονηριά σε εξέλιξη,αντί να κάνουν όπως οι άλλες δύο και καθαρή παράδοχη ότι στο daily internet γινόταν και θα γίνεται σκοπίμως η χρέωση

αυτό τα λέει όλα!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε πλεονεκτημα και να είχε, το έχασε με το νέο μηνιαίο χαράτσι των 1,70€(συνολο 2,00€ βάζοντας και το χαράτσι των 0,30€ με κάθε ανανέωση).
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχασε αφού παραμένει με τα φθηνότερα πακέτα, επέκταση υπολοίπου, 6ευρη ανανέωση χωρίς χαράτσι, χωρίς φραγή ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο. Ξέρω ότι υπάρχει μίσος αλλά όποιος έχει μυαλό αδιαφορεί για την προπαγάνδα.

Όσα βάζαμε βάζουμε και οι προσφορές έρχονται συνεχώς. Και από σήμα, παντού δουλεύει η ομιλία ακόμα και στα υπόγεια.

Και εδώ στο νήμα κάνουν σχόλια μόνο όσοι δεν έχουν Q ενεργή.:lol::lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχει για να έχουμε φτηνή τηλεφωνία χωρίς να αγοράζουμε πακέτα που δεν χρειαζόμαστε. :lol:

Από όσους κάνουν αρνητικά σχόλια κανένας δεν έχει Q οπότε δεν πρόκειται να φύγει κανένας.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κοινό η Q και μάλιστα μεγάλο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν τον κόσμο δεν τον πειραζει να χάνει 2,00€ κάθε μηνα ξεχωριστά από τα τέλη και τους φόρους, που οι άλλες 2 εταιρίες δεν τους χρεώνει, ποιοί είμαστε εμείς που θα του πουμε τι να κανει;
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χάνει αν βάζει κάτω από 10€ τον μήνα. Και από αυτά που κερδίζει από τα καουντντάουν βγαίνει ακόμα και το χαράτσι αφού έχει επέκταση υπολοίπου. Βάζεις 25€ και ξαναβαζεις μετά από μήνες μέχρι να τελειώσουν. Έχουμε μυαλό και το χρησιμοποιούμε εμείς οι Qερς.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε pavlitakis1 δεν διαφωνώ με αυτά που γράφεις. Απλά κουράστηκα να μην έχω σήμα για ομιλία. Προσωπικά ζω το " ο'τι πληρωνεις παίρνεις ". Έβαλα την σιμ της κιου στο συρτάρι, παρολο που δεν έχει λήξει ακόμη το πακετο ομιλίας που αγόρασα, οπότε χειτερ της κιου ΔΕΝ είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε φίλε αφού δεν έχεις σήμα γιατί βάζεις θέμα το χαράτσι και βγάζεις τόση χολή? Κι εγώ στο χωριό μου που δεν έχει σήμα η κιού, internet έχω Cosmote απεριόριστα. Οπουδήποτε αλλού όμως είμαι ικανοποιημένος. Δεν έχω έρθει στο νήμα του βατράχου να βγάζω χολή για τις χρεώσεις. Εσείς το κάνετε συστηματικά.

Άσχετα αν όλοι έχουν ανεβάσει τιμές και η κιού είναι φτηνότερη ακόμα. Ούτε φαν είμαι ούτε τίποτα. Την τσέπη μου κοιτάω.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χάνει αν βάζει κάτω από 10€ τον μήνα. Και από αυτά που κερδίζει από τα καουντντάουν βγαίνει ακόμα και το χαράτσι αφού έχει επέκταση υπολοίπου. Βάζεις 25€ και ξαναβαζεις μετά από μήνες μέχρι να τελειώσουν. Έχουμε μυαλό και το χρησιμοποιούμε εμείς οι Qερς.:lol:

Φίλε μου, εγώ θυμάμαι ότι το "χαράτσι" χρεώνονταν σε ανανεώσεις από 12€ και άνω. Πλέον το παίρνουν και για δεκάευρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους στο topic!

Είμαι σχετικά νέος στην Q, αφού πριν 8 μήνες έσπασα δύο συμβόλαια που είχα στη Vodafone και πλήρωνα συνολικά 75 ευρώ/μήνα (750' προς όλους με χρέωση ανά λεπτό και 1.5gb το καθένα). Θα μου πείτε καλά να πάθεις....δεν ήξερες, δεν ρώταγες; Σωστά.

 

Δεν ξέρω πως ήταν η Q και οι ανταγωνιστές πριν από 2-3 χρόνια, ωστόσο είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτά που βρήκα. Ανανεώνω με 10 ευρώ το καθένα ανά δίμηνο περίπου και με 2 countdown βγαίνω άνετα. Με το κονέ και voipalot είμαι κάτι παραπάνω από κομπλέ. Δεν μετακινούμε συχνά μακριά από την Αθήνα και δεν έχω πρόβλημα σήματος.

Ο καθένας με τις ανάγκες του, βέβαια. Άλλοι έχουν πολύ περισσότερες απαιτήσεις και δικαιογημένα στρέφονται σε άλλες λύσεις.

 

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν φυσικά. Απλά ήθελα να γράψω την εμπειρία μου.

Και να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί. Εάν τώρα στις διακοπές, βρεθώ σε περιοχή που δεν θα έχω σήμα, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να έχω δεδομένα, που θα με καλύψουν σε ομιλία voip και internet?

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Οπότε φίλε αφού δεν έχεις σήμα γιατί βάζεις θέμα το χαράτσι και βγάζεις τόση χολή? Κι εγώ στο χωριό μου που δεν έχει σήμα η κιού, internet έχω Cosmote απεριόριστα. Οπουδήποτε αλλού όμως είμαι ικανοποιημένος. Δεν έχω έρθει στο νήμα του βατράχου να βγάζω χολή για τις χρεώσεις. Εσείς το κάνετε συστηματικά.

Άσχετα αν όλοι έχουν ανεβάσει τιμές και η κιού είναι φτηνότερη ακόμα. Ούτε φαν είμαι ούτε τίποτα. Την τσέπη μου κοιτάω.

Ουτε χολή βγαζω ουτε τιποτα. Οπως προειπα εχω κιου και εχω και ενεργο πακετο. Το να αμυνεσαι τοσο πολυ σε οτιδηποτε αρνητικο κάποιος σχολιαζει δεν ειναι σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο που πρόσεξα στην ανακοίνωση είναι ότι μπορείς να ζητήσεις να απενεργοποιηθεί το daily Mobile internet (ή πως στο καλό λέγεται) για να μη χρεώνεσαι κατά λάθος.

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό προσφέρεται για πρώτη φορά, κάτι το οποίο αρχικά μου άρεσε, μέχρι που είδα ότι η χρέωση για ίντερνετ χωρίς πακέτο πάει στο 0.1 το mb, ή αλλιώς 1 ευρώ τα 10mb. Αν το ξεχάσεις ανοιχτό, είμαι σίγουρος ότι δεν θα σε ειδοποιήσουν ότι χρεώνεσαι όπως έκαναν έστω εκ των υστέρων με το daily, οπότε θα εξαφανίζεται το υπόλοιπο σε χρόνο đt.

 

Άρα είναι δίκοπο μαχαίρι να το απενεργοποιήσεις και μάλλον συμφέρει την wind παραπάνω να το κάνεις. Το βλέπω να παίρνει ο τσαντισμένος καταναλωτής να παραπονεθεί για το δίευρο, θα του λένε ότι μπορεί να το απενεργοποιήσει και την επόμενη φορά θα τον πίνει δίπλα με μηδενισμό υπολοίπου και την wind να νίπτει τας χείρας.

 

Επίσης λένε ότι πια χρεώνεσαι για πάνω από 100kb χρήση, ίσως ο λόγος που εδώ και κάμποσο καιρό σταματήσαμε να ακούμε παράπονα για χρεώσεις με κλειστά δεδομένα επειδή (δήθεν?) έφταιγε η συσκευή που έκανε χρήση εν άγνοια σου (ο λόγος που έχουμε το επίτηδες λάθος APN μερικοί).

Link to comment
Share on other sites

@Green_Dragon: εάν δεν έχεις σημα, η μόνη λυση θα είναι κάποια άλλη εταιρία. Εκτός βέβαια εάν εκεί που θα κάνεις διακοπές θα έχει wifi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@spiliot: το σωστό θα ήταν η εταιρία να έχει την υπηρεσία που έχουν οι άλλες 2 εταιρίες, η οποία δεν σε αφήνει να χρεωθείς εάν τελειώσει/ληξει το πακετο δεδομένων, ή εάν δεν έχεις πακετο δεδομένων και η συσκευή μπει στο ίντερνετ καταλαθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για έναν περιεργο λόγο η εταιρία δεν δίνει αυτήν την υπηρεσία στους πελάτες της.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα βάζεις 12€ και θα αφήνει μέσα 8.71€ και με την 10€ ανανέωση θα αφήνει 8.63€!!

Για ποιο λόγο να βάζει κάποιος 12€;

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Και να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί. Εάν τώρα στις διακοπές, βρεθώ σε περιοχή που δεν θα έχω σήμα, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να έχω δεδομένα, που θα με καλύψουν σε ομιλία voip και internet?

 

Εγώ στο χωριό μου που δεν πιάνω πολύ καλό σήμα (μόνο 2G βοντα/γουίντ), πήρα μία what up που δίνει απεριόριστα με 10€ και έχει στο χωριό κεραία και κάνω διαμοιρασμό.

 

 

 

Ουτε χολή βγαζω ουτε τιποτα. Οπως προειπα εχω κιου και εχω και ενεργο πακετο. Το να αμυνεσαι τοσο πολυ σε οτιδηποτε αρνητικο κάποιος σχολιαζει δεν ειναι σωστο.

 

Είπες ότι είναι στο συρτάρι γιατί δεν έχεις σήμα. Προς τι λοιπόν η σπουδή όλων σας να μπείτε και να ρίχνετε σχόλια ότι είναι απατεώνες, όταν εξακολουθεί να είναι η πιο οικονομική λύση?. Δεν αμύνονομαι στα σχόλια ότι είναι απατεώνες, γιατί όλοι γνωρίζουμε, αλλά στην νοοτροπία της χολής ομαδόν.

Δεν έχει κανείς παντρευτεί την κιού.

Link to comment
Share on other sites

πέρα από αυτό το cu έχεις και το panic button αν πράγματι χρειάζεσαι ίντερνετ,άνθρωποι είμαστε ....να κάνεις την δουλειά σου η ακόμα και να αγοράσεις πακέτο αν πράγματι ξέχασες να πάρεις,πολύ βολικό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πέρα από αυτό το cu έχεις και το panic button αν πράγματι χρειάζεσαι ίντερνετ,άνθρωποι είμαστε ....να κάνεις την δουλειά σου η ακόμα και να αγοράσεις πακέτο αν πράγματι ξέχασες να πάρεις,πολύ βολικό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Και το what's up και το φρογκ το έχουν. Μόνο η χαρατσοΚιού δεν το έχει.

Link to comment
Share on other sites

τους λυπάμαι να τους δώσω λίγο από τα απεριόριστα που έχω αλλά δεν γίνεται δυστυχώς και χωρίς cone,απεριόριστα είναι πόσα πια να φάνε

πώς καταντησαμε λοχίααα .....κρίμα ειλικρινά ήταν η πρώτη που έφερε και έχει λειτουργικο 4g στην περιοχή μου ακόμα και στα κατσαβραχα ανατολικής της Κρήτης έστω και με b20 και με λογικές χρεώσεις για την εποχή,τώρα πλέον δεν την αναγνωρίζω ,μετά από μια σειρά εντελώς λάθος αποφάσεων

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα αρνητικά σχόλια μερικών για την Q, που είτε δεν είναι συνδρομητές της, είτε ήταν και για οποιοδήποτε λόγο άλλαξαν, είτε, είτε ....

Δεν καταλαβαίνω τη σκοπιμότητα αυτών των σχολίων.

Κύριοι, αν δεν σας αρέσει η Q, φεύγετε και επιλέγετε όποια άλλη σας καλύπτει. Το να προσπαθείτε να μεταπείσετε όλους εμάς που την επιλέξαμε από χρόνια και εξακολουθούμε να θεωρούμε ότι είναι η φτηνότερη λύση που καλύπτει τις καθημερινές ανάγκες μας, είναι άσκοπο και δεν οδηγεί πουθενά.

Είχα 5 sim, 2 Q και 3 f2g και τώρα έχω 5 Q και με καλύπτουν πλήρως. Αυτό τα λέει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να φέρω αριθμό από cosmote what's up σε Q με τον ίδιο αριθμό; Δεν θέλω να χαθεί.

Τη διαδικασία, κάποιο λινκ;

Φορητοτητα δε λέγεται;

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...