Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τα γράφεις όλα, όμως...

 

 

 

Γιατί δεν αφήνει κάποιον που θέλει να γίνει πελάτη της να πάρει αριθμό, ΧΩΡΙΣ να είναι ενεργοποιημένο το "αόρατο" πακέτο;

Μία χαρά τον αφήνει ελεύθερο πακέτου αν παραγγείλει ονλαιν. Τα καταστήματα που λειτουργούν αυτόνομα χρεώνουν το αόρατο πακέτο για να έχουν την προμήθεια.

Οσοι παραγγέλνουν μέσω διαδικτύου κάρτα, δεν έχουν το σταρ-οτο.

Δεν είπα ποτέ για την προσπάθεια της εταιρείας να βγάλει κέρδη. Είπα ότι για κάποιον που έχει μικρή κατανάλωση μπορεί να έχει κινητή τηλεφωνία με λίγα ευρώ το μήνα. Δεν είπα ότι είναι βράχος ηθικής.

 

 

ναι, σωστα, δεν διευκρίνησα, για το 1,7 εννοουσα. αν ισχυσει κ για κατω απο 12€ ζοριζουν τα πραγματα

 

Όντως ζορίζουν, αλλά τότε θα εφαρμόσουμε την πολιτική μεγάλο ποσό και αγορά πακέτων για επέκταση υπολοίπου, αντί μηνιαία ανανέωση. Να δούμε στην πράξη τι θα γίνει. Αφού πάντως χρεώνει το μπόνους μάλλον δεν θα υπάρχει η τρύπα για κάτω από 12 €.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

ναι, σωστα, δεν διευκρίνησα, για το 1,7 εννοουσα. αν ισχυσει κ για κατω απο 12€ ζοριζουν τα πραγματα

 

Αν ισχύει από τα 10€ δεν ζορίζουν απλά τα πράγματα, παίρνουν φωτιά και καίγονται. Δύσκολο το βλέπω, γιατί έτσι σε κάθε ανανέωση θα πηγαίνεις -2€ για bonus που δεν ζήτησες ντε και καλά (δηλαδή θα μπορείς να ανανεώνεις μόνο σε περίοδο countdown, εφόσον διατίθεται η επιλογή του 6-9€). Δεν νομίζω να ισχύσει για 10, όπως δεν ισχύει μέχρι σήμερα.

 

Από την ανακοίνωση κρατάω πάντως την έμφαση που έδωσαν στη διόρθωση του κακώς κειμένου του mobile internet daily, έστω έτσι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως ζορίζουν, αλλά τότε θα εφαρμόσουμε την πολιτική μεγάλο ποσό και αγορά πακέτων για επέκταση υπολοίπου, αντί μηνιαία ανανέωση. Να δούμε στην πράξη τι θα γίνει. Αφού πάντως χρεώνει το μπόνους μάλλον δεν θα υπάρχει η τρύπα για κάτω από 12 €.

 

Ε καλά είπαμε να παίζουμε με τις ρυθμίσεις, όχι να καούμε κιόλας. Γιατί και η επέκταση με την αγορά πακέτου δεν έχει ανακοινωθεί ποτέ, τρισευτυχισμένοι είμαστε όσο το βλέπουμε να ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Για χαράτσι πρόκειται όπως αναφέρει ο Monae99, όπως κι ο ΦΠΑ + ο φόρος κινητής τηλεφωνίας αποτελούν χαράτσι προς το κράτος.

Σε πολλούς είναι άχρηστα τα "δωρεάν" λεπτά προς Q (bonus ανανέωσης) και δεν υπάρχει επιλογή απενεργοποίησης της "προσφοράς". Το να αλλάζει συνεχώς κάποιος αριθμούς (μέσω online παραγγελίας) ή να χρησιμοποιεί επιπλέον καρτοκινητά (της ίδιας ή άλλης εταιρίας) δεν αποτελεί λύση για τους περισσότερους, μιας και πολλοί είναι συνδρομητές της Q για πολλά χρόνια και δεν θέλουν να χρησιμοποιούν 2ο (καρτο)κινητό.

 

Από εκεί και πέρα, καλή είναι η Q με τα πλεονεκτήματα και τις προσφορές της, δεν παύει όμως να υφίσταται το πρόβλημα του δικτύου σε ορισμένες περιοχές (λιγότερες από το παρελθόν) το οποίο θα πρέπει να λυθεί κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Η συντριπτική πλειοψηφία των κινητών τα τελευταία χρόνια είναι όλα δίκαρτα.

Επομένως πολύς κόσμος παγκόσμια έχει δύο κάρτες για να μπορεί να έχει ευελιξία.

Τα επιπλέον ποσά που μπαίνουν παντού είτε προμήθειες, είτε φόροι, είναι μια πρακτική εδώ και πολλά χρόνια άσχετα αν κάποιες εταιρείες τα δείχνουν και άλλες τα κρύβουν.

Μπορεί μια εταιρία να σου λέει πλήρωσε 10 € και πάρε μερικά ψίχουλα δώρο, μια άλλη εταιρεία σου λέει πλήρωσε 5€ και τόσα έξτρα και πάρε περισσότερα δώρα. Τελικά ο καταναλωτής πρέπει να πληρώσει για να πάρει κάτι. Απλώς σε μερικές εταιρείες παίρνει περισσότερα με λίγα χρήματα, αν δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά τον αφήνει ελεύθερο πακέτου αν παραγγείλει ονλαιν. Τα καταστήματα που λειτουργούν αυτόνομα χρεώνουν το αόρατο πακέτο για να έχουν την προμήθεια.

Οσοι παραγγέλνουν μέσω διαδικτύου κάρτα, δεν έχουν το σταρ-οτο.

Δεν είπα ποτέ για την προσπάθεια της εταιρείας να βγάλει κέρδη. Είπα ότι για κάποιον που έχει μικρή κατανάλωση μπορεί να έχει κινητή τηλεφωνία με λίγα ευρώ το μήνα. Δεν είπα ότι είναι βράχος ηθικής.

 

Online, ε; :rolleyes: Και γιατί να το "κρύψουν" στην παραγγελία online και να μην το έχουν σαν default πακέτο; Ακόμα, όταν όλα τα καταστήματα χρεώνουν το συγκεκριμένο πακέτο και όχι κάποιο από τα άλλα, μόνο αυτόνομα δε λειτουργούν.

 

Φαντάζομαι δε φτάνει το +€0,30 "κόστος ανανέωσης".

 

Όταν λοιπόν είχε 1 από αυτές τις αποκλειστικές για τη wind χρεώσεις, ήταν ακόμα καλά για να μείνει κάποιος στη wind. Τώρα που έχουν γίνει αυτές οι χρεώσεις x3, δε νομίζω.

 

Και πριν πεις εσύ ή κάποιος άλλος ότι χρησιμοποιώ άλλο πάροχο, αλλά έρχομαι εδώ να "την πω" στη wind, ακόμα είμαι στη wind, αλλά οι χρεώσεις της και οι υπηρεσίες της δεν έχουν καμία αντιστοιχία.

 

Κι αυτό είναι το 1 από τα προβλήματα της.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Online, ε; :rolleyes: Και γιατί να το "κρύψουν" στην παραγγελία online και να μην το έχουν σαν default πακέτο; Ακόμα, όταν όλα τα καταστήματα χρεώνουν το συγκεκριμένο πακέτο και όχι κάποιο από τα άλλα, μόνο αυτόνομα δε λειτουργούν.

 

Φαντάζομαι δε φτάνει το +€0,30 "κόστος ανανέωσης".

 

Όταν λοιπόν είχε 1 από αυτές τις αποκλειστικές για τη wind χρεώσεις, ήταν ακόμα καλά για να μείνει κάποιος στη wind. Τώρα που έχουν γίνει αυτές οι χρεώσεις x3, δε νομίζω.

 

Και πριν πεις εσύ ή κάποιος άλλος ότι χρησιμοποιώ άλλο πάροχο, αλλά έρχομαι εδώ να "την πω" στη wind, ακόμα είμαι στη wind, αλλά οι χρεώσεις της και οι υπηρεσίες της δεν έχουν καμία αντιστοιχία.

 

Κι αυτό είναι το 1 από τα προβλήματα της.

Πω ρε φίλε! Τι συμφορά σε έχει βρει και εσένα;

Πληρώνεις x3 τη χρέωση, δεν έχεις κάλυψη παντού όπου ταξιδεύεις, οι χρεώσεις και οι υπηρεσίες της δεν έχουν καμία αντιστοιχία και εσύ είσαι ακόμη στη Wind;

Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά σε έχει πιάσει κώτσο και δεν σου ταιριάζει γιατί φαίνεσαι έξυπνος άνθρωπος:)

Φορητότητα προχτές είναι η λύση σου.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Online, ε; :rolleyes: Και γιατί να το "κρύψουν" στην παραγγελία online και να μην το έχουν σαν default πακέτο; Ακόμα, όταν όλα τα καταστήματα χρεώνουν το συγκεκριμένο πακέτο και όχι κάποιο από τα άλλα, μόνο αυτόνομα δε λειτουργούν.

 

 

 

Φαντάζομαι δε φτάνει το +€0,30 "κόστος ανανέωσης".

 

 

 

Όταν λοιπόν είχε 1 από αυτές τις αποκλειστικές για τη wind χρεώσεις, ήταν ακόμα καλά για να μείνει κάποιος στη wind. Τώρα που έχουν γίνει αυτές οι χρεώσεις x3, δε νομίζω.

 

 

 

Και πριν πεις εσύ ή κάποιος άλλος ότι χρησιμοποιώ άλλο πάροχο, αλλά έρχομαι εδώ να "την πω" στη wind, ακόμα είμαι στη wind, αλλά οι χρεώσεις της και οι υπηρεσίες της δεν έχουν καμία αντιστοιχία.

 

 

 

Κι αυτό είναι το 1 από τα προβλήματα της.

 

Εδώ είναι Q, δεν είναι wind. Τα πακέτα, τα καουντντάουν και οι χρεώσεις της, δεν έχουν σχέση με την wind. Οπότε είσαι σε λάθος νήμα και θα σου πρότεινα να κάνεις φορητότητα στην Q να πάρεις και το κονέ, ώστε να αποκτήσεις το αόρατο πακέτο που δεν έχετε εκεί στη wind.

Αν θέλεις να σου στείλω πρόσκληση.

Link to comment
Share on other sites

Η συμπεριφορά της κιου έχει αλλάξει προς το χειροτερο. Στο τέλος θα βάζει κάποιος 20€ και θα του μένουν 10€. Και σε αυτό θα φταίει ο κόσμος που δέχεται την συμπεριφορά της και την υπερασπίζεται και από πάνω...

 

Και όσο αφορά το σήμα, όσο και να το αρνούνται μερικοί, είναι η χειρότερη από τους 3...

 

Δυστυχώς η κιου σταμάτησε να είναι η πιο οικονομική και σας το λέει κάποιος που έχει ενεργό νουμερο και ενεργό πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε! Τι συμφορά σε έχει βρει και εσένα;

Πληρώνεις x3 τη χρέωση, δεν έχεις κάλυψη παντού όπου ταξιδεύεις, οι χρεώσεις και οι υπηρεσίες της δεν έχουν καμία αντιστοιχία και εσύ είσαι ακόμη στη Wind;

Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά σε έχει πιάσει κώτσο και δεν σου ταιριάζει γιατί φαίνεσαι έξυπνος άνθρωπος:)

Φορητότητα προχτές είναι η λύση σου.

 

Από εξυπνάδες πρώτοι είστε. Εντός κι εκτός forum. :)

 

Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Έχω ευτυχώς κάρτα άλλης εταιρείας για βασικό αριθμό. :)

 

Εδώ είναι Q, δεν είναι wind. Τα πακέτα, τα καουντντάουν και οι χρεώσεις της, δεν έχουν σχέση με την wind. Οπότε είσαι σε λάθος νήμα και θα σου πρότεινα να κάνεις φορητότητα στην Q να πάρεις και το κονέ, ώστε να αποκτήσεις το αόρατο πακέτο που δεν έχετε εκεί στη wind.

Αν θέλεις να σου στείλω πρόσκληση.

 

Αλήθεια; Είναι Q, δεν είναι wind; Για πες μου. Σε ποιας εταιρείας το κατάστημα πρέπει να πάω, αν δε θέλω να προμηθευτώ αριθμό Q online;

 

Πάντα για την Q μιλάω, Q είναι ο αριθμός μου, το αόρατο πακέτο λέγεται Q Star Auto, εκτός κι αν τα f2g τα βάζουν σε πορτοκαλί φακελάκια με την ένδειξη Q κινητή.

 

Edit: Δεν είδα να αναφέρεις κάτι για την αυτόματη ενεργοποίηση ακριβώς του ίδιου πακέτου από όλα τα καταστήματα. Αν όντως λειτουργούσαν αυτόνομα, θα ενεργοποιούσαν και διαφορετικά πακέτα, όχι μόνο το συγκεκριμένο.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η ελάχιστη ανανέωση χρόνου από κατάστημα; Από ψιλικατζίδικο; Ευχαριστώ.

 

Θα μου απαντήσει κάποιος; Ρωτάω για μια φίλη μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντήσει κάποιος; Ρωτάω για μια φίλη μου.
Δεν αγοράζει κανένας εδώ από ψιλικατζίδικο. Ψάξε στην επίσημη ιστοσελίδα της. Πας να καταστρέψεις την φίλη σου ή να αποφύγει το χαράτσι?
Link to comment
Share on other sites

Από εξυπνάδες πρώτοι είστε. Εντός κι εκτός forum. :)

 

Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Έχω ευτυχώς κάρτα άλλης εταιρείας για βασικό αριθμό. :)

Και ποιος είναι ο λόγος που δεν κάνεις φορητότητα στον δεύτερο σου αριθμό Q; Για να μαθαίνω ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Δεν είδα να αναφέρεις κάτι για την αυτόματη ενεργοποίηση ακριβώς του ίδιου πακέτου από όλα τα καταστήματα. Αν όντως λειτουργούσαν αυτόνομα, θα ενεργοποιούσαν και διαφορετικά πακέτα, όχι μόνο το συγκεκριμένο.

 

Βάζουν αυτό το πακέτο γιατί είναι το μόνο που έχει αυτόματη ανανέωση. Δεν χρειάζεται μυαλό για να το καταλάβει κάποιος. Γι αυτό δεν απάντησα. Έτσι αν δεν ασχολείται κάποιος έχει αυτό το πακέτο αυτόματα και απλώς βάζει κάρτα κάθε μήνα και έχει και ρολοβερ.

Σε κάποιον άσχετο είναι σωτήριο γιατί δεν θα χρεώνεται ομιλία εκτός πακέτου που είναι πανάκριβη.

Είναι στα θετικά της Q αυτό αλλά από την χολή δύσκολο να το αντιληφθεί κάποιος.

Αν δεν το θέλεις στείλε ΝΟ στο 12000 να απενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγοράζει κανένας εδώ από ψιλικατζίδικο. Ψάξε στην επίσημη ιστοσελίδα της. Πας να καταστρέψεις την φίλη σου ή να αποφύγει το χαράτσι?

 

Δεν έχει αρκετά γιούρος στην χρεωστική της και πρεπει να ανανεώσει. Στο σάιτ της κιου δεν βρίσκω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος είναι ο λόγος που δεν κάνεις φορητότητα στον δεύτερο σου αριθμό Q; Για να μαθαίνω ρωτάω.

 

Γιατί, επειδή πρόκειται να αλλάξουν οι ανάγκες μου για data, τόσο σε WiFi, όσο και σε κινητό, σκέφτομαι να καταργήσω τον Q αριθμό και να χρησιμοποιήσω κάποια broadband λύση.

 

Βάζουν αυτό το πακέτο γιατί είναι το μόνο που έχει αυτόματη ανανέωση. Δεν χρειάζεται μυαλό για να το καταλάβει κάποιος. Γι αυτό δεν απάντησα. Έτσι αν δεν ασχολείται κάποιος έχει αυτό το πακέτο αυτόματα και απλώς βάζει κάρτα κάθε μήνα και έχει και ρολοβερ.

Σε κάποιον άσχετο είναι σωτήριο γιατί δεν θα χρεώνεται ομιλία εκτός πακέτου που είναι πανάκριβη.

Είναι στα θετικά της Q αυτό αλλά από την χολή δύσκολο να το αντιληφθεί κάποιος.

Αν δεν το θέλεις στείλε ΝΟ στο 12000 να απενεργοποιηθεί.

 

Στα θετικά η με κάθε ανανέωση πλέον (αν θυμάμαι καλά) χρέωση €1,70;...

 

Επίσης, πώς φαίνεται ότι δε θυμάσαι τι γράφεις. Εσύ πρέπει να μου είχες προτείνει ξανά όταν είχα πάρει τον αριθμό Q να στείλω το NO, στο 12000, αλλά όπως και στην προηγούμενη σελίδα σου έγραψε κάποιος άλλος, αυτό δεν ισχύει στο αόρατο πακέτο. Μάλλον δεν είχες ενημέρωση από τον προϊστάμενο...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μας πάρει χρωστούμε να 1,70 από άλλο μήνα; ή μόνο 1.70 χάνω
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αρκετά γιούρος στην χρεωστική της και πρεπει να ανανεώσει. Στο σάιτ της κιου δεν βρίσκω κάτι.

μπορει να πάει σε ένα κατάστημα ή ένα περίπτερο.

Στην συνέχεια μπορεί να μας ενημερώσει ώστε να μάθουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Επίσης, πώς φαίνεται ότι δε θυμάσαι τι γράφεις. Εσύ πρέπει να μου είχες προτείνει ξανά όταν είχα πάρει τον αριθμό Q να στείλω το NO, στο 12000, αλλά όπως και στην προηγούμενη σελίδα σου έγραψε κάποιος άλλος, αυτό δεν ισχύει στο αόρατο πακέτο. Μάλλον δεν είχες ενημέρωση από τον προϊστάμενο...

 

Ο φίλος έστειλε μήνυμα ΝΟ2 όχι ΝΟ. Του έχω ζητήσει να ενημερώσει μήπως εκεί έχει γίνει το λάθος. Μάλλον δεν προσέχεις τι διαβάζεις. Τώρα αν νομίζεις ότι πρέπει να θυμάμαι τι έχω γράψει σε κάθε απάντηση, απλώς υπερβάλλεις.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μας ήρθε μήνυμα για τα απεριόριστα data για 30 μέρες με 9,90 με αποστολή 2 στο 12410. Τώρα αυτό είναι διαφορετικό από το αντίστοιχο του 12000 που γράφτηκε τις προάλλες... ποιος ξέρει.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

Πως δεν χανω το υπολοιπο σε χρηματα που εχω στο λογαριασμο μου?

α)βαζω ολο το υπολοιπο σε ενα προγραμμα και ετσι τα κανω ομιλια κλπ για 1 μηνα?

β) βαζω ενα ποσο και ετσι παρατεινετε το συνολο των χρηματων?

γ) βαζω καουντ νταουν?

 

 

τα υπολοιπα 8,45 ευρωπουλα μου ληγουν σε 14 μερες και ειμαι κομπλε τοσο σε ομιλια οσο σε δεδομενα!

ακουω ιδεες!!!

:wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

Πως δεν χανω το υπολοιπο σε χρηματα που εχω στο λογαριασμο μου?

α)βαζω ολο το υπολοιπο σε ενα προγραμμα και ετσι τα κανω ομιλια κλπ για 1 μηνα?

β) βαζω ενα ποσο και ετσι παρατεινετε το συνολο των χρηματων?

γ) βαζω καουντ νταουν?

 

 

τα υπολοιπα 8,45 ευρωπουλα μου ληγουν σε 14 μερες και ειμαι κομπλε τοσο σε ομιλια οσο σε δεδομενα!

ακουω ιδεες!!!

:wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Με βαση τα τωρινα δεδομενα, εαν αγορασεις ενα οποιοδηποτε πακετο, το πακετο και το υπόλοιπο χρηματων σου θα ληγουν την ημερα που ληγει το πακετο.

 

Εαν βάλεις χρηματα (ακομη και 6ευρο) το υπόλοιπο των χρηματων θα ληγουν σε 2 μηνες. Παντα με τα τωρινά δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...