Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν στο κάνει παλι, καλύτερα να παρεις νούμερο άλλης εταιριας και να το εχεις μονο για Internet roaming.

 

Εγω θα εστελνα και ενα μηνυμα στο messenger της εταιριας να το σιγουρεψουν οτι δεν θα γινει παλι το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι δεν εχω απλα Χρεωθει το ποσο που αναφερεις...

 

Ειμαι στο Εξωτερικο Χρειαζομαι Δεδομενα για να μετακινηθω να κλεισω Εστιατορια Εισητηρια Μουσεία κλπ και μου χρεωνει 1,2 ευρω τα 50 ΜΒ η Εταιρειαρααααα Q τη στιγμη που με διαβεβαιωνει............. οτι εχω στη διαθεση μου 2,8 GB οσα Χρειαζομαι για να βγαλω το ταξιδι μου!!!!

 

 

 

Λοιπον Προσεχε....επειδη ξαναβγαινω Εξωτερικο Σημερα....η Εταιρεια μου Γραφει....εχετε 1 GB στη διαθεση για χρηση σε Εθνικα Δικτυα και Περιαγωγη Δεδομενων......... να δεις σε που σε 2 μερες ....

 

 

 

παλι δε θα εχω Ιντερνετ σε Ευρωπαικη Χωρα γιατι η Εταιρεια ειναι μονο για την Πολη και οσους μενουν μεσα!!!!

 

 

 

AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 1,00 GB ΠOY ΛHΓOYN 16/08/2021 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH

 

 

 

Αν παλι με κρεμασει η Εταιρεια δεν φερω καμια ευθυν για τι θα εκφραστει και με ποιον τροπο ......:mad::mad::mad:

Σε άλλον πήγαινε η απάντηση σου, μάλλον. Επειδή προσπαθούμε να καταλάβουμε τι έγινε. Υπάρχει κάποιο υπόλοιπο μέσα? Γιατί, αν θυμάμαι, η περιαγωγή απαιτούσε ένα ελάχιστο υπόλοιπο σε € για να λειτουργήσει παλιά. Δεν ξέρω αν κάτι έχει αλλάξει. Μήπως έχεις χαμηλό υπόλοιπο? Και επίσης δεν λύνεται το πρόβλημα με θυμό αλλά με φορητότητα σε άλλη εταιρεία, αφού είναι τόσο σημαντικό να έχεις δεδομένα στο εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

[/color]Φιλε λες να φευγω Εξωτερικο με 0 ΥΠολοιπο???

Επισης σου εξηγω οτι μου εκανε 1,2 ευρω εκταμιευση για καθε 50 MB ιντερνετ σε χωρα της Ε.Ε.

Εχω πανω απο 20 ευρω μεσα.....

 

Η εταιρεια εχει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ σημα....στη Θρακη. Πριν Πλησιασεις καν Βουλγαρια αλλαζει το σημα σε Βουλγαρικο...

Επισης μου εχει τυχει να ειμαι σε Ελληνικες Ακτες 100 χλμ μακρια απο Τουρκια και να χρεωνομαι με Περιαγωγη Τουρκίας!!

Η Q ειναι Εταιρεια μονο για Αθηνα και κεντρο πολης!

Επισης ειναι αναξιοπιστη 100% σε ταξιδια σε Εξωτερικο....και το λεω εγω που εχω φερει 4 ατομα της οικογενειας μου και αλλους 3 φιλους στην Q και μεταχειριζομαι τα λεπτα ομιλιας και Δεδομενα τους

 

Περα απο αυτο ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ να

1. Χρεωνει 30 ευρω μεταφορα καρτας στο ιδιο νουμερο απο συμβολαιο που εχει ληξει σε καρτα Q

2. Nα διαβεβαιωνει οτι εχεις Υπολοιπο Δεδομενων Περιαγωγης Δεδομενων με γραπτο μηνυμα και σε chat και να σε εκθετει!!!!!!:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

j1SH3SY.jpeg

lO7uQv5.jpeg

Εβαλα σημερα 6ευρω για να τιμησω το πακετακι με τα απεριοριστα data. Μου εδωσε αλλα δυο δωρακια.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

[/color]Φιλε λες να φευγω Εξωτερικο με 0 ΥΠολοιπο???

 

Επισης σου εξηγω οτι μου εκανε 1,2 ευρω εκταμιευση για καθε 50 MB ιντερνετ σε χωρα της Ε.Ε.

 

Εχω πανω απο 20 ευρω μεσα.....

 

 

 

Η εταιρεια εχει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ σημα....στη Θρακη. Πριν Πλησιασεις καν Βουλγαρια αλλαζει το σημα σε Βουλγαρικο...

 

Επισης μου εχει τυχει να ειμαι σε Ελληνικες Ακτες 100 χλμ μακρια απο Τουρκια και να χρεωνομαι με Περιαγωγη Τουρκίας!!

 

Η Q ειναι Εταιρεια μονο για Αθηνα και κεντρο πολης!

 

Επισης ειναι αναξιοπιστη 100% σε ταξιδια σε Εξωτερικο....και το λεω εγω που εχω φερει 4 ατομα της οικογενειας μου και αλλους 3 φιλους στην Q και μεταχειριζομαι τα λεπτα ομιλιας και Δεδομενα τους

 

 

 

Περα απο αυτο ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ να

 

1. Χρεωνει 30 ευρω μεταφορα καρτας στο ιδιο νουμερο απο συμβολαιο που εχει ληξει σε καρτα Q

 

2. Nα διαβεβαιωνει οτι εχεις Υπολοιπο Δεδομενων Περιαγωγης Δεδομενων με γραπτο μηνυμα και σε chat και να σε εκθετει!!!!!!:X:X:X

μην λες τέτοια διότι θα σε βγάλουν τρελό στο τέλος,πάντως Κρήτη πάει αρκετά καλά σε κάλυψη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]Φιλε λες να φευγω Εξωτερικο με

 

Η εταιρεια εχει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ σημα....στη Θρακη. Πριν Πλησιασεις καν Βουλγαρια αλλαζει το σημα σε Βουλγαρικο...

Επισης μου εχει τυχει να ειμαι σε Ελληνικες Ακτες 100 χλμ μακρια απο Τουρκια και να χρεωνομαι με Περιαγωγη Τουρκίας!!

Δεν ειναι η μόνη εταιρεία που παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα

Προσφατα στον Καρφα της Χίου όλα μου τα κινητά (5 εταιρείες) μπήκαν στην Τουρκία.

Δες εδώ τι λέει η Vodafone προκειμένου να ενημερωθείς

 

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/proionta/kiniti-themata-kinitis/roaming/

Τι να προσέξω όταν ταξιδεύω σε παραμεθωρια περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι η μόνη αλλά είναι η μόνη που δεν μπορείς να κλείσεις το roaming και να είναι λειτουργικό το τηλέφωνο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις χειροκίνητη αναζήτηση.

Ολοι οι φίλοι μου στην Χίο έχουν κάνει χειροκίνητη αναζήτηση.

Επίσης στα περισσότερα κινητά δεν μπορείς να κλείσεις την περιαγωγή κλήσεων

Μόνο την περιαγωγή δεδομένων κλεινεις

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελβετία είχαμε χάσει δέκα ευρώ.... Μπαίναμε Γαλλία για τσάμπα και γύρισε μόνο του

 

Τότε έμαθε την χειροκίνητη

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Στο whatsapp είναι δωρεάν η αποστολή δεδομένων εικόνες βίντεο mp3?

 

Οι κλήσεις νομίζω όχι έτσι?

Έτσι λέει. Παλιά σίγουρα. Τώρα καθότι έχω πολλά δεδομένα δεν το έχω επιβεβαιώσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Σε νέο νούμερο Q προνομιακό, έκανα σήμερα για πρώτη φορά online ανανέωση. Μεταξύ άλλων, μου ήρθε ένα μήνυμα από "tap&get it, που μου λέει να κατεβάσω την εφαρμογή my F2G για να λάβω κάποιο bonus. Υπάρχει tap&get it στην Q, ή ήταν συστημικό λάθος η αποστολή του συγκεκριμένου μηνύματος? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το F2G ισχύουν τα tap & get it.

Τωρα τι συνέβη στην περίπτωση αυτή, δεν γνωρίζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίζει από 690... μάλλον είναι φ2γ. Αν αρχίζει από 699 μάλλον είναι κιου. Στην εφαρμογή το δέχεται κανονικά? Βλέπεις τα καουντνταουν κλπ? Αν ναι βάλε και την εφαρμογή φ2γ και πάρε και από κει δώρα αν συμφέρει. Μπορεί να κόλλησε το σύστημα και να δίνει διπλά δώρα.
Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος λέει οτι είναι q και έκανε και ανανέωση. Άρα αποκλείεται να είναι κάτι άλλο. Προφανώς και πρόκειται για συστημικό λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίζει από 690... μάλλον είναι φ2γ. Αν αρχίζει από 699 μάλλον είναι κιου. Στην εφαρμογή το δέχεται κανονικά? Βλέπεις τα καουντνταουν κλπ? Αν ναι βάλε και την εφαρμογή φ2γ και πάρε και από κει δώρα αν συμφέρει. Μπορεί να κόλλησε το σύστημα και να δίνει διπλά δώρα.

Τι λες βρε? Λες να μη γνωρίζω αν είναι F2G ή Q ο αριθμός? Έχουν περάσει από τα χέρια μου (συνολικά) από το 1999, περισσότερα από 500 νούμερα, όλων των εταιρειών και όλων των προγραμμάτων χρήσης. Εννοείται πως είναι Q (699), και μάλιστα Q Special International Pack (ένα σπάνιο πρόγραμμα αντίστοιχο του βατράχου, που προορίζεται, μεταξύ άλλων, για μετανάστες από την ανατολική Ευρώπη, την Ασία και την Αφρική). Προφανώς και πρόκειται για συστημικό λάθος, αφού μόλις κατέβασα το my F2G και καταχώρησα το νούμερο, μου λέει "ο αριθμός που συμπλήρωσες ανήκει σε συνδρομητή Q". Και να σας πω και το πιο ωραίο (σχεδόν of topic)? Στον F2G αριθμό μου, δε μου έχει δώσει ποτέ tap&get it, όσες ανανεώσεις και αν έχω κάνει, εδώ και ένα χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να μην σου δίνει tap & get it;

Εννοείται με ανανέωση από 12€ και άνω.

Μίλα με την εξυπηρέτηση πελατών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι λες βρε? Λες να μη γνωρίζω αν είναι F2G ή Q ο αριθμός? Έχουν περάσει από τα χέρια μου (συνολικά) από το 1999, περισσότερα από 500 νούμερα, όλων των εταιρειών και όλων των προγραμμάτων χρήσης. Εννοείται πως είναι Q (699), και μάλιστα Q Special International Pack (ένα σπάνιο πρόγραμμα αντίστοιχο του βατράχου, που προορίζεται, μεταξύ άλλων, για μετανάστες από την ανατολική Ευρώπη, την Ασία και την Αφρική). Προφανώς και πρόκειται για συστημικό λάθος, αφού μόλις κατέβασα το my F2G και καταχώρησα το νούμερο, μου λέει "ο αριθμός που συμπλήρωσες ανήκει σε συνδρομητή Q". Και να σας πω και το πιο ωραίο (σχεδόν of topic)? Στον F2G αριθμό μου, δε μου έχει δώσει ποτέ tap&get it, όσες ανανεώσεις και αν έχω κάνει, εδώ και ένα χρόνο!
Καλά μην βαράς, σκέφτομαι φωναχτά. 500 νούμερα?:lol: πρέπει να είναι πανελλήνιο ρεκόρ. Ούτε καν να το σκεφτώ δεν μπορώ.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να μην σου δίνει tap & get it;

Εννοείται με ανανέωση από 12€ και άνω.

Μίλα με την εξυπηρέτηση πελατών.

Α ναι? Θέλει ανανέωση από 12€ και άνω? Αυτό δεν το γνώριζα. Κάνω ανανεώσεις των 10€ η αλήθεια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά, με ότι ισχύει σήμερα ή ότι πρόκειται να ισχύσει το επόμενο διάστημα, ποια είναι η συμφερότερη ανανέωση; 6, 10, 12 ευρώ ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην βαράς, σκέφτομαι φωναχτά. 500 νούμερα?:lol: πρέπει να είναι πανελλήνιο ρεκόρ. Ούτε καν να το σκεφτώ δεν μπορώ.:lol:

Προφανώς και δε "βαράω", απλά μου φάνηκε υπερβολικά απλοϊκή (δηλαδή για πολύ αρχάριους) η επισήμανση. Anyway, και χωρίς tap&get it μία χαρά είναι, μου έδωσε 7000' προς Q (χωρίς να πληρώσω Κιου Φι 1,7€)+1GB για 30 ημέρες, και επιπλέον (προσφορά που έτρεχε για ανανέωση μέσα στις επόμενες δύο ημέρες) 300'+50 SMS προς όλους για 15 ημέρες. Μόνο άσχημα δεν το λες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην βαράς, σκέφτομαι φωναχτά. 500 νούμερα?:lol: πρέπει να είναι πανελλήνιο ρεκόρ. Ούτε καν να το σκεφτώ δεν μπορώ.:lol:

Ψίχουλα..... Ξέρω κάπιον που το έχει καταρίψει 40 φορές επάνω.....

Link to comment
Share on other sites

Α ναι? Θέλει ανανέωση από 12€ και άνω? Αυτό δεν το γνώριζα. Κάνω ανανεώσεις των 10€ η αλήθεια είναι.
Έτσι εξηγείται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά, με ότι ισχύει σήμερα ή ότι πρόκειται να ισχύσει το επόμενο διάστημα, ποια είναι η συμφερότερη ανανέωση; 6, 10, 12 ευρώ ή κάτι άλλο;

 

Η ανακοίνωση λεει "καθε πρωτη ανανεωση του μηνα".

Λογικα δεν θα πειραξει την 6ευρη ανανεωση.

Εαν δεν πειραξει την 10ευρη θα ειναι κατι θετικο.

Η 12ευρη χρεωνώταν και πριν το 1,70+0,30 οπότε λογικά θα χρεωνεται και τωρα. Αυτο βεβαια θα αχρηστεύει την 12ευρη ανανεωση, αφου θα συμφερει πιο πολύ η 10ευρη με την προϋπόθεση ότι δεν θα χρεωνεται η 10ευρη το 2ευρο χαρατσι.

Πολυ πιθανο να χρεωνεται το 2ευρο και στην 10ευρη ανανεωση, ωστε να μην αχρηστευτει η 12ευρη ανανεωση.

Μακαρι να το ξανασκεφτουν και να ακυρωσουν το εκβιαστικο χαρατσι.

 

... μου έδωσε 7000' προς Q ...

 

Πως γίνεται αυτό; Με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...