Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια προσφορά με 4.44 που κυκλοφορεί , επεκτείνει την διάρκεια του χρηματικού υπολοίπου ;
Ναι...

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά, γιατί δε μου έρχεται καμία προσφορά? Μου έχει έρθει αυτή με 5GB με 5,50€ για 30 ημέρες, και ενώ βλέπουν ότι δεν την αγοράζω ποτέ, της δίνουν συνεχώς παράταση (κοντεύει τρεις μήνες που έρχεται) και δε στέλνουν τίποτα άλλο. Σπάσιμο νεύρων!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά, γιατί δε μου έρχεται καμία προσφορά? Μου έχει έρθει αυτή με 5GB με 5,50€ για 30 ημέρες, και ενώ βλέπουν ότι δεν την αγοράζω ποτέ, της δίνουν συνεχώς παράταση (κοντεύει τρεις μήνες που έρχεται) και δε στέλνουν τίποτα άλλο. Σπάσιμο νεύρων!

 

Μόνο 5 μήνες?? Τυχερός είσαι.

Στο legit φοιτητικό που πήρα στον πατέρα μου τέλη του 18 του έρχονται προσφορές ΜΟΝΟ για mb ενώ καλύπτεται πλήρως από τα mb του φοιτητικού πακέτου και δεν το έχει ενεργοποιήσει ποτέ.

Στο δικό μου ενώ ερχόντουσαν συνέχεια προσφορές για mb πχ 10gb με 5€, από πέρσι τον Απρίλη έρχεται ΜΟΝΟ η ίδια προσφορά: 200 λεπτά προς όλους & 1Gb με 5€. Έχω screenshot από τον Απρίλη του 20 μου δίνουν μόνο αυτή και απλά παίρνει παράταση η ημερομηνία λήξης.

 

Προσπάθησα τα πάντα, επικοινώνησα με τη WIND, ενεργοποίησα κάποιες φορές τη συγκεκριμένη μπας και ξεκολλήσει και μου δώσει άλλη, έκανα απεγγραφή πατώντας το σύνδεσμο στο μήνυμα (που γράφει "για να μην λαμβάνετε προσφορές, κάντε κλικ εδώ), ξαναζήτησα εγγραφή, ΤΙΠΟΤΑ. Μόνο αυτή την προσφορά μου δίνουν πλέον. :cry:

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η εφαρμογή My F2G για iOS, είναι εξίσου λειτουργική σε όλα με αυτή για Android? Κάτι νομίζω είχε αναφερθεί πριν από λίγο καιρό, ότι δεν λειτουργεί σωστά στην εφαρμογή για iOS (αν θυμάμαι καλά). Σκοπεύω να αγοράσω iPhone, το οποίο πρόκειται να αντικαταστήσει το ένα από τα δύο Android smartphones μου, γι'αυτό θα ήθελα να γνωρίζω σε ποια συσκευή θα ήταν προτιμότερο να βάλω την SIM του F2G.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η εφαρμογή My F2G για iOS, είναι εξίσου λειτουργική σε όλα με αυτή για Android? Κάτι νομίζω είχε αναφερθεί πριν από λίγο καιρό, ότι δεν λειτουργεί σωστά στην εφαρμογή για iOS (αν θυμάμαι καλά). Σκοπεύω να αγοράσω iPhone, το οποίο πρόκειται να αντικαταστήσει το ένα από τα δύο Android smartphones μου, γι'αυτό θα ήθελα να γνωρίζω σε ποια συσκευή θα ήταν προτιμότερο να βάλω την SIM του F2G.

Στων παιδιών μου τα κινητά, μια χαρά δουλεύει. Κανένα πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η εφαρμογή My F2G για iOS, είναι εξίσου λειτουργική σε όλα με αυτή για Android? Κάτι νομίζω είχε αναφερθεί πριν από λίγο καιρό, ότι δεν λειτουργεί σωστά στην εφαρμογή για iOS (αν θυμάμαι καλά). Σκοπεύω να αγοράσω iPhone, το οποίο πρόκειται να αντικαταστήσει το ένα από τα δύο Android smartphones μου, γι'αυτό θα ήθελα να γνωρίζω σε ποια συσκευή θα ήταν προτιμότερο να βάλω την SIM του F2G.
Την εφαρμογή μπορείς (με όνομα και password) να την έχεις σε όποιο κινητό θέλεις και πάει ανεξάρτητα από που θα βάλεις την σιμ

 

π.χ. έλεγχω μέσω εφαρμογής τα κινητά της φουκαριαρας της μάνας μου :) και της αδερφής μου μαζί με τα 2 δικά μου

 

Και έχω την εφαρμογή με τα νούμερα τους και τα δύο δικά μου (σύνολο 4 αριθμοί δηλ.) σε 5 διαφορετικά κινητά :)

 

Εν ολίγοις βάλε την εφαρμογή και στο android και στο iPhone

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η wind ,πίστη στο ραντεβού της μοίρασε σήμερα προσωπικές προσφορές. Είδα 4.44 και 5 (μαύρο πρόβατο) καθώς και ίντερνετ με 3€ στα 4 νούμερα.

 

Επόμενο ραντεβού προσωπικών προσφορών 11 μαϊου

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα η μονη προσφορα που εμφάνισε σημερα ειναι 1500 λεπτα προς ολους και 1,5 gb για 25 μερες με 8,75 ευρω. Αυτη με τα 3 ευρω που μου την εστελνε αλλες φορες σημερα δεν την εχει.

Και σημερα ληγει το υπολοιπο και θελω να ανανεωσω.

Μαλλον θα το κανω με το more που δεινει επεκταση υπολοιπου , γιατι αυτη με τα 8,75 δεν ξερω αν δεινει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα η μονη προσφορα που εμφάνισε σημερα ειναι 1500 λεπτα προς ολους και 1,5 gb για 25 μερες με 8,75 ευρω. Αυτη με τα 3 ευρω που μου την εστελνε αλλες φορες σημερα δεν την εχει.

Και σημερα ληγει το υπολοιπο και θελω να ανανεωσω.

Μαλλον θα το κανω με το more που δεινει επεκταση υπολοιπου , γιατι αυτη με τα 8,75 δεν ξερω αν δεινει.

 

Επεκτείνει το υπόλοιπο 25 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Η wind ,πίστη στο ραντεβού της μοίρασε σήμερα προσωπικές προσφορές. Είδα 4.44 και 5 (μαύρο πρόβατο) καθώς και ίντερνετ με 3€ στα 4 νούμερα.

 

Επόμενο ραντεβού προσωπικών προσφορών 11 μαϊου

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Σε μένα ήρθε το μαύρο πρόβατο και τα 3γίγα των τριών ευρώ και τα δύο με ατελείωτη.... ημερομηνία λήξης της προσφοράς χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

20210409-085628.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το 2050 τα 3GB δε θα υπάρχουν ούτε σαν μονάδα μέτρησης ! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθαν δύο προσφορές, με ημερομηνία λήξης 10 Μαΐου: 1) 10GB για 30 ημέρες με 8€ και 2) 400' προς όλους+10GB για 30 ημέρες με 12€.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά που μου ήρθε 400' και 1GB με 5€ δίνουν παράταση;

Όχι, η προσφορά αυτή είναι το "μαύρο πρόβατο". Εκείνο που δε γνωρίζω, είναι αν η δική μου προσφορά (400' προς όλους+10GB με 12€) δίνει παράταση, ή είναι το "μαύρο κριάρι" (λόγω μεγέθους)!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η προσφορά αυτή είναι το "μαύρο πρόβατο". Εκείνο που δε γνωρίζω, είναι αν η δική μου προσφορά (400' προς όλους+10GB με 12€) δίνει παράταση, ή είναι το "μαύρο κριάρι" (λόγω μεγέθους)!
Δεν έχω ακούσει κάτι στο φόρουμ, δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος που ενεργοποίησε κάποιο κριάρι.

 

Η πλάκα είναι ότι όσο καιρό ( 2 χρόνια?) παίζει αυτή η ιστορία με τις προσωπικές προσφορές σε μένα ,(4 νούμερα αλλά και περισσότερα παλιότερα πριν τα ακυρώσω) δεν έχουν έρθει ποτέ κριάρια, μόνο πρόβατα των 3, 4.44 και 5 ευρώ....

 

Δεν μπορώ να καταλάβω αν υπάρχει κάποια λογική καθότι εγώ και η μάνα μου μπορεί να μιλάμε λίγο η αδερφή μου όμως του δίνει και καταλαβαίνει

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι στο φόρουμ, δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος που ενεργοποίησε κάποιο κριάρι.

 

Η πλάκα είναι ότι όσο καιρό ( 2 χρόνια?) παίζει αυτή η ιστορία με τις προσωπικές προσφορές σε μένα ,(4 νούμερα αλλά και περισσότερα παλιότερα πριν τα ακυρώσω) δεν έχουν έρθει ποτέ κριάρια, μόνο πρόβατα των 3, 4.44 και 5 ευρώ....

 

Δεν μπορώ να καταλάβω αν υπάρχει κάποια λογική καθότι εγώ και η μάνα μου μπορεί να μιλάμε λίγο η αδερφή μου όμως του δίνει και καταλαβαίνει

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Έχω μία υποψία, ότι στα φοιτητικά (ή ορθότερα, στα πακέτα ειδικής προσφοράς, δεδομένου ότι κανείς δεν τα δίνει πλέον με πάσο), στέλνουν συνήθως ακριβές προσφορές (κριάρια). Οι ερμηνείες που μπορώ να δώσω είναι δύο: 1) Για να ζητήσεις φοιτητικό πακέτο, έχεις μάλλον αυξημένες ανάγκες επικοινωνίας και δε χρειάζεσαι μικρά πακετάκια των 3-4-5€. 2) Εσένα σου δώσαμε φοιτητικό, είσαι ήδη ευνοημένος, μη ζητάς κι'άλλα! Άσε να πάρουν πιο οικονομικές προσφορές οι υπόλοιποι, οι "αδικημένοι". Όλα αυτά λογικά θα λυθούν, στο επόμενο ή στο μεθεπόμενο στάδιο αναπροσαρμογής των πακέτων, όπου από ό,τι φαίνεται, τελειώνει το προνομιακό, όλοι οι συνδρομητές F2G θα ενεργοποιούμε το ακριβότερο ("ημιπρονομιακό") mega πακέτο των 17,50€ και παύουν να υπάρχουν "ευνοημένοι" και "αδικημένοι". Όλα τα παραπάνω είναι δικές μου προσωπικές εκτιμήσεις βέβαια, δεν έχω καμία εσωτερική πληροφόρηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό αυτό που έγραψες

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με το more 30.

 

Τελικα το more δεν μου εδωσε επεκταση . Εχουν περασει 4 ωρες απο τοτε που το εβαλα και η ληξη παραμενει 9/4/21.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το more δεν μου εδωσε επεκταση . Εχουν περασει 4 ωρες απο τοτε που το εβαλα και η ληξη παραμενει 9/4/21.

 

Μπες και κοίτα το από browser. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπες και κοίτα το από browser. :)

 

το κοιταξα και απο εκει αλλα το ιδιο, δεν αλλαξε η ημερομηνια.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εδώ, ενεργοποίηση πακέτου more, δεν επεκτάθηκε η ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπολοίπου. (έκανα refresh το app, log in από browser, 'YP' στο 1269)

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την έκλεισαν και αυτή την τρύπα με το More. Για άλλη μία φορά, με το να φωνάζουμε δημόσια στο Forum μυστικά που θα μπορούσαν να μας ωφελήσουν όλους, βάλαμε τα χέρια μας και βγάλαμε τα μάτια μας. Το αποτέλεσμα? Από "αγαπημένο", το More έγινε "μαύρο πρόβατο".
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...