Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά τώρα για 10 ευρώ μιλάμε και "άσχημα" να έκανες σιγά την ζημιά για να αγχώνεσαι. Μόνο το πηγαινέλα 60χλμ στην περίπτωση σου σε αποζημιώνει.
Αυτό είπα και εγώ άσε που ο corona εδώ βράζει, αυτά τα 10€ που περιλαμβάνει μέσα σαν χρόνο ομιλίας ξέρει κανείς αν τα τρώει αυτόματα η μπορώ εγώ να διαλέξω κάποιο πακέτο κάτω από 10?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μέχρι και δύο μήνες από την στιγμή που θα βάλεις λεφτά και μέχρι να σου λήξουν (δες αναλυτικά στην εφαρμογή).

 

Οποτεδήποτε σε αυτό το διάστημα ενεργοποιείς όποιο πακέτο θες.

 

Στην πράξη η κάρτα των 10 ευρώ αφήνει 8.63 μέσα αν θυμάμαι καλά οπότε οι επιλογές σου από στάνταρ πακέτα είναι πολύ μετρημένες. Κατά πάσα πιθανότητα θα σου έρθουν μετά από κάποιο καιρό προσφορές, διαλέγεις και παίρνεις.

 

Δεν χρειάζεται να βάλεις κάρτα με το που θα το πάρεις το νούμερο, έρχεται με ένα μικρό υπόλοιπο και από την στιγμή που δε θες να το χρησιμοποιείς, κράτα την για αργότερα, ακόμα και για την ετήσια ανανέωση!

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 'Ηθελα να ρωτήσω, στο F2G δίνουν πιο σπάνια προσωπικές προσφορές σε σχέση με την Q; Επίσης δίνει προσφορές κάτω από 8,5 ευρώ (κυρίως για λεπτά προς όλους με ενδιαφέρει); Θυμάμαι ένα που έδινε 500 λεπτά και κάποια sms με 4,44 παλιότερα που είχε ένας φίλος F2G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την προσφορά με τα 300λ με 10€ ανανέωση, μου τράβηξε για δεύτερο συνεχόμενο μηνα τα 10€.

Έχει αλλάξει κάτι; Από ότι ήξερα σου τράβαγε 10€ μια φορά το τρίμηνο για να ισχύει η προσφορά. Τώρα μου τράβηξε δύο φορές στο πρώτο τρίμηνο του 21. Εννοείται νότια δεν τους χρωσταγα από το 20..

Link to comment
Share on other sites

τα τραβαει καθε μηνα εδω και λιγο καιρο. Αλλαξε το καλυτερα απο την εφαρμογη σε free2surf για να παιρνεις 500 mb με την ανανεωση και να μη σου τραβαει χρηματα.
Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος και πιο πρόσφατος αναρτημένος τιμοκατάλος Ιανουάριος 2021 αναφέρει χρέωση ανά δίμηνο για το Bonus Ανανέωσης Free2Talk στα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα. Υπάρχει κάπου αναρτημένο κάτι διαφορετικό;
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526317558605/

Εχεις δικιο διμηνο είναι. Ειχα την εντύπωση όμως οτι κι αλλοι έχουν γραψει οτι τα τραβαει καθε μηνα. Τι να πω τρεχα γυρευε τι γίνεται. Μηπως οταν καποιος δεν βάλει λεφτα για πανω απο 30 μερες τραβαει αναδρομικά το διμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πήρε το 10ευρω στις 18/2 και στις 21/3, τον Γενάρη δεν μου είχε πάρει, για αυτό μου πήρε δύο συνεχόμενους μήνες, λογικά θα ξαναπάρει τον Μάη..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τον Ιανουάριο δεν έκανες ανανέωση ή μήπως η ανανέωση που έκανες άφησε υπόλοιπο κάτω από €10 και δεν μπορούσε να χρεώσει για το bonus free2talk?
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Πάει ανά ημερολογιακό δίμηνο. Δηλαδή ας πούμε 25/2 βάζεις κάρτα για πρώτη φορά το 2021 σου τρώει τα 10 αμέσως για το πρώτο δίμηνο (τις 3 μέρες) και ότι κάρτα βάλεις από 1/3 και μετά σου τα τρώει άλλα δέκα για το δεύτερο.

 

Όπως έχω ξαναγράψει για να τα πάρει πρέπει το υπόλοιπο μετά την ανανέωση να είναι πάνω από 10 ευρω. Οπότε βάζοντας δεκάρικο με κάτω από 1.37 υπόλοιπο το παίρνεις χωρίς χρέωση. Αν μετά την ανανέωση είσαι μεταξύ 9 και 10 ευρώ τότε έχεις άλλο ενάμιση μήνα που μπορείς να έχεις πακέτο με 3ευρα more, σύνολο 2.5 μήνες με 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάτω από €1,37 και ανανεώσεις με €10 για πρώτη φορά στο δίμηνο, τότε μήπως δεν παίρνεις bonus free2talk εκείνο το μήνα;

 

Διαφορετικά μπορεί να φροντίζει κάποιος με free2talk να έχει πάντα <€1,37 πριν από κάθε ανανέωση! ;)

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή διόρθωση: Όχι 1,37€, 1,77€. Το τέλος για το bonus είναι 10,40€, όχι 10€. Είναι πλέον πάγια τακτική της Wind, ό,τι πακέτα/υπηρεσίες χρεώνονται στους άλλους 10€, εδώ να χρεώνονται 10,40€.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αυτή τη στιγμή έχω το w5g συμβόλαιο στα 23 ευρώ αλλά μου προτείνουν ανανέωση στα 24 ή 28 ευρώ για το w10. Θα ήθελα κάποιος να με διαφωτίσει αν στο f2g με ένα ποσό στα 20 ευρώ το μήνα θα έχω αρκετό Internet μιας και τα 800 λεπτά και τα 80 μηνύματα του πακέτου των 12€ μου φαίνονται αρκετά. Επίσης αν ανανεώνω κάθε μήνα έχω δώρο GB, γιατί τα 800ΜB είναι λίγα.

Σκοπός είναι να βάλω τέρμα στις συνεχείς αυξήσεις στο συμβόλαιο σε κάθε ανανέωση. Απλά είμαι πολλά χρόνια μακριά από καρτοκινητή

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε πρώτα το τμήμα διακοπών τους, πιθανως θα σου δώσουν το w10 με 20€.

Δοκιμασε το 2105100380

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε. Μίλησα με αρκετούς αλλά στην τελική δεν με πειράζει και η κάρτα. Αυτό που ρώτησα είναι αν δίνει gb δώρο με μηνιαία ανανέωση στα 15 € ή αν βγάζει μέσα στο μήνα πακέτα Internet φθηνά όπως η q. Αν είναι έτσι δεν θα έχω πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 27/12 12€ πήρα το μπόνους χωρίς να μου κρατήσει χρήματα, ενεργοποίησα πακέτο στις 17/1, στις 18/2 έβαλα 12€ και μου τράβηξε τα 10,4€, στις 21/3 έβαλα 12€ και μου ξανατραβηξε τα 10,4€.

Προφανώς στις 17/2 μου πήρε για το πρώτο δίμηνο του 21 και στις 21/3 για το δεύτερο δίμηνο του 21. Λογικά τον Απρίλη που θα βάλω 12€ δεν θα μου τραβήξει, θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε. Μίλησα με αρκετούς αλλά στην τελική δεν με πειράζει και η κάρτα. Αυτό που ρώτησα είναι αν δίνει gb δώρο με μηνιαία ανανέωση στα 15 € ή αν βγάζει μέσα στο μήνα πακέτα Internet φθηνά όπως η q. Αν είναι έτσι δεν θα έχω πρόβλημα

Με ανανέωση από €15 έχεις 2GB για 15 ημέρες και έχεις και επιλογές από το tap & get it

top-up.png

Από εκέι και πέρα ίσως να λαμβάνεις προσφορές, αλλιώς δες τα πακέτα smart data και κλασικά data

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αυτή τη στιγμή έχω το w5g συμβόλαιο στα 23 ευρώ αλλά μου προτείνουν ανανέωση στα 24 ή 28 ευρώ για το w10. Θα ήθελα κάποιος να με διαφωτίσει αν στο f2g με ένα ποσό στα 20 ευρώ το μήνα θα έχω αρκετό Internet μιας και τα 800 λεπτά και τα 80 μηνύματα του πακέτου των 12€ μου φαίνονται αρκετά. Επίσης αν ανανεώνω κάθε μήνα έχω δώρο GB, γιατί τα 800ΜB είναι λίγα.

Σκοπός είναι να βάλω τέρμα στις συνεχείς αυξήσεις στο συμβόλαιο σε κάθε ανανέωση. Απλά είμαι πολλά χρόνια μακριά από καρτοκινητή

To θέμα είναι πόσα gb το μήνα χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 800Mb με το πακέτο και 2gb για μισό μήνα. Με 3gb περίπου θεωρώ ότι θα είμαι καλά. Βασικά όσα gb έχεις τόσα ξοδευεις. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα αν γνωρίζετε θα ήθελα να μάθω, μετά την λήξη του υπολοίπου σε καρτοκινητό F2G, σε πόσους μήνες διαγράφεται ο αριθμός?

Παλιότερα αν θυμάμαι καλά ήταν μετά την πάροδο 12 μηνών ισχύει αυτό ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα αν γνωρίζετε θα ήθελα να μάθω, μετά την λήξη του υπολοίπου σε καρτοκινητό F2G, σε πόσους μήνες διαγράφεται ο αριθμός?

 

Παλιότερα αν θυμάμαι καλά ήταν μετά την πάροδο 12 μηνών ισχύει αυτό ακόμα?

yep. Μετά απο 12 μήνες. Αλλά δεν διαγράφεται κατ ανάγκη ο αριθμός. Σίγουρα μπαίνει σε φραγη όμως και δεν μπορείς να κάνεις εξερχόμενες και να σου έρθουν εισερχόμενες κλήσεις

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...