Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός και αν κόλλησε η ένδειξη πάλι, ενεργοποίησα more σε υπόλοιπο που λήγει 28/3 και δεν πήρε παράταση ενός μήνα κατά τα γνωστά, δηλαδή ως 12/4. Μήπως επειδή 13/3+15μ=28; Νομίζω τις άλλες φορές το είχε δώσει και για πάνω από 15 μέρες λήξη, αλλά δε θυμάμαι και με σιγουριά πια.
Κανονικά θα έπρεπε να είχε δώσει παράταση

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να είχε δώσει παράταση

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Δε μπορεί να δώσει παράταση. Αφού το υπόλοιπό του έληγε στις 28/3 και το More που ενεργοποίησε σήμερα λήγει επίσης 28/3 (13 σήμερα+15 διάρκεια πακέτου), τι παράταση να δώσει? Αν το ενεργοποιούσε αύριο θα έδινε παράταση μίας μέρας (έως 29/3). Για να λήγει 12/4 θα έπρεπε να αγοράσει σήμερα μηνιαίο πακέτο, όχι 15ήμερο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες ενεργοποίησα πακέτο, More στην αδερφή μου και έδωσε κανονικά παράταση 30 μέρες όπως έκανε και στο παρελθόν όσες φορές το ενεργοποίησα

 

Τώρα τι παίζει και τι αλλάζει στον καθένα είναι μυστήριο αν και ανησυχητικό διότι μπορεί ξαφνικά να σβηστούν όλα και να τρέχουμε.....

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες ενεργοποίησα πακέτο, More στην αδερφή μου και έδωσε κανονικά παράταση 30 μέρες όπως έκανε και στο παρελθόν όσες φορές το ενεργοποίησα

 

Τώρα τι παίζει και τι αλλάζει στον καθένα είναι μυστήριο αν και ανησυχητικό διότι μπορεί ξαφνικά να σβηστούν όλα και να τρέχουμε.....

 

 

Η πληροφορία που δίνεις θα ήταν χρήσιμη αν έγραφες και τις δύο ημερομηνίες της ημέρας 1) που αγόρασες το More και 2) που έληγε το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω από τη σκοπιά του προγραμματιστή.

Στον κώδικα του λογισμικού τους θα έχει σίγουρα 2 σετ εντολών.

Το πρώτο σετ ελέγχει αν χρειάζεται να αλλάξει η ημερομηνία λήξης. Σε αυτή την εντολή θα έχουν βάλει 15 ημέρες. Είδε ότι δε χρειάζεσαι παράταση και σταμάτησε.

Αν το ενεργοποιούσες την επόμενη ημέρα θα έβλεπε ότι χρειάζεται παράταση και θα παρέπεμπε στο 2ο σετ εντολών στο οποίο προφανώς έχουν βάλει 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται λογικό, αλλά είμαι πολύ σίγουρος ότι σε τουλάχιστον ένα νούμερο πριν δύο μήνες είχε δώσει παράταση ενώ το υπόλοιπο έληγε κάτω από μήνα και πάνω από 15 μέρες.

 

Μη νομίζεις ότι οι προγραμματιστές μπορούν να φτιάξουν τα πάντα εύκολα και λογικά, ειδικά όταν πρέπει να γίνει σε πολύπλοκα συστήματα με αμέτρητους κανόνες που κάνεις δε ξέρει με σιγουριά πως συμπεριφέρονται αλληλεπιδραστικά.

 

Εδώ δε ξέρουμε καν αν η επέκταση είναι από bug ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Η πληροφορία που δίνεις θα ήταν χρήσιμη αν έγραφες και τις δύο ημερομηνίες της ημέρας 1) που αγόρασες το More και 2) που έληγε το υπόλοιπο.
Να την δώσω και αυτήν την πληροφορία

 

Ο χρόνος έληγε 3 Μαρτίου και η ενεργοποίηση του πακέτου πρέπει να έγινε 01 Μαρτίου

 

Τώρα λήγει 31 Μαρτίου

 

Για τα προηγούμενα δεν θυμάμαι, καθότι σβήνω αρχεία πέρα του μηνός

 

Αλλά συνήθως ενεργοποιώ 2 μέρες πριν λήξει το υπόλοιπο και παίρνω τις 30 μέρες

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος που έχει ενεργοποιήσει πρόσφατα το πακέτο 3GB για 30 μέρες με 3 € αν δίνει παράταση για 30 μέρες;
Link to comment
Share on other sites

Να την δώσω και αυτήν την πληροφορία

 

Ο χρόνος έληγε 3 Μαρτίου και η ενεργοποίηση του πακέτου πρέπει να έγινε 01 Μαρτίου

 

Τώρα λήγει 31 Μαρτίου

 

Για τα προηγούμενα δεν θυμάμαι, καθότι σβήνω αρχεία πέρα του μηνός

 

Αλλά συνήθως ενεργοποιώ 2 μέρες πριν λήξει το υπόλοιπο και παίρνω τις 30 μέρες

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Με αυτές τις πληροφορίες βοηθάς αυτούς που ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές τις πληροφορίες βοηθάς αυτούς που ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο θέμα.
Το είχα γράψει και πιο πάνω φίλε μου

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος που έχει ενεργοποιήσει πρόσφατα το πακέτο 3GB για 30 μέρες με 3 € αν δίνει παράταση για 30 μέρες;

 

Προχθές έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Να την δώσω και αυτήν την πληροφορία

 

Ο χρόνος έληγε 3 Μαρτίου και η ενεργοποίηση του πακέτου πρέπει να έγινε 01 Μαρτίου

 

Τώρα λήγει 31 Μαρτίου

 

Για τα προηγούμενα δεν θυμάμαι, καθότι σβήνω αρχεία πέρα του μηνός

 

Αλλά συνήθως ενεργοποιώ 2 μέρες πριν λήξει το υπόλοιπο και παίρνω τις 30 μέρες

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Πώς το κατάφερες αυτό φίλε μου? Από τη στιγμή που το More είναι διαθέσιμο για αγορά μόνο 15 ημέρες μετά τυν ενεργοποίηση του αρχικού (διάρκειας 30 ημερών) πακέτου, και δεδομένου ότι το υπόλοιπό σου έληγε στις 3 Μαρτίου (που σημαίνει ότι το αρχικό πακέτο το είχες αγοράσει την 1η Φεβρουαρίου), το More μπορούσες να το πάρεις έως και τις 16 Φεβρουαρίου. Ακόμη και την ειδική προσφορά (φοιτητικό) που διαρκεί 25 ημέρες να είχες αγοράσει, θα το είχες κάνει στις 6 Φεβρουαρίου, οπότε More μπορούσες να πάρεις έως και τις 21 Φεβρουαρίου. Πώς το πήρες εσύ την 1η Μαρτίου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κάποιος που έχει ενεργοποιήσει πρόσφατα το πακέτο 3GB για 30 μέρες με 3 € αν δίνει παράταση για 30 μέρες;

Υπάρχει τέτοιο πακέτο? Και αν ναι, πώς ενεργοποιείται?

Link to comment
Share on other sites

Πώς το κατάφερες αυτό φίλε μου? Από τη στιγμή που το More είναι διαθέσιμο για αγορά μόνο 15 ημέρες μετά τυν ενεργοποίηση του αρχικού (διάρκειας 30 ημερών) πακέτου, και δεδομένου ότι το υπόλοιπό σου έληγε στις 3 Μαρτίου (που σημαίνει ότι το αρχικό πακέτο το είχες αγοράσει την 1η Φεβρουαρίου), το More μπορούσες να το πάρεις έως και τις 16 Φεβρουαρίου. Ακόμη και την ειδική προσφορά (φοιτητικό) που διαρκεί 25 ημέρες να είχες αγοράσει, θα το είχες κάνει στις 6 Φεβρουαρίου, οπότε More μπορούσες να πάρεις έως και τις 21 Φεβρουαρίου. Πώς το πήρες εσύ την 1η Μαρτίου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τέτοιο πακέτο? Και αν ναι, πώς ενεργοποιείται?

Έχει αναλυθεί σε προηγούμενο ποστ

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν το ενεργοποιήσεις να ενημερώσεις την παρέα αν άλλαξε κάτι (αν και δεν το νομίζω).

 

Επειδή χρειάστηκα σήμερα χρόνο ομιλίας και δεν ήθελα να δώσω πολλά χρήματα, ενεργοποίησα το More. Η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου μου ήταν 2 Απριλίου (σε 19 ημέρες) και παρέμεινε έτσι μετά την ενεργοποίηση του more, άρα δεν πήρε παράταση.

 

Τουλάχιστον θα τη βγάλω με αυτό το χρόνο ομιλίας μέχρι να λήξει το υπόλοιπο και μετά θα κάνω αναγκαστικά ανανέωση. Δεν χρειάζομαι περισσότερο χρόνο ομιλίας για να βγάλω ένα μήνα, οπότε είμαι μια χαρά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το more όμως διαρκεί 15 μέρες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το more όμως διαρκεί 15 μέρες.

 

Ναι, σωστά. Ήθελα να πω ότι θα βγάλω το μήνα (σχεδόν) μέχρι να λήξει το υπόλοιπο. Γενικά δεν χρειάζομαι περισσότερο χρόνο ομιλίας από 200 λεπτά το μήνα αλλά δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι (το πιθανότερο) το διόρθωσαν και "έκλεισαν την τρύπα", οπότε το More πλέον θα δίνει (όπως και όλα τα άλλα πακέτα) παράταση στο υπόλοιπο έως τη λήξη του πακέτου, δηλαδή για 15 ημέρες μετά την αγορά του. Εννοείται ότι στην περίπτωση που το υπόλοιπο λήγει αργότερα από το More, το υπόλοιπο δεν παίρνει καμία παράταση. Και κάτι άσχετο (με το More) αλλά on-topic: Με πήραν τηλέφωνο από Wind χθες το πρωί και μου έκαναν προσφορά για συμβόλαιο. Μου δίνουν το W 10GB (με απεριόριστα λεπτά προς όλους, απεριόριστα SMS προς όλους και 10GB), στα 20€ (τελική τιμή). Εννοείται ότι αν το είχα ως βασικό νούμερο, θα δεχόμουν την προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα, τους είπα όχι

Η αλήθεια είναι, ότι πρόκειται για εξαιρετική προσφορά. Αλλά έχω ως βασικό νούμερο το προνομιακό της πράσινης, οπότε δε μπορούσα να δεχτώ συμβόλαιο για το δεύτερο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ καλή προσφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το πακέτο που προσφέρει το F2G σε αυτά τα χρήματα (talk to all&data max), για τα έως τώρα δεδομένα της καρτοκινητής, είναι επίσης μία πάρα πολύ καλή πρόταση. Ναι, είναι ακριβό, πανάκριβο για το μέσο χρήστη. Ωστόσο, προσφέρει σχεδόν απεριόριστη ομιλία προς όλους, με μία αναλογία ευρώ/λεπτό που πλησιάζει αυτές των φοιτητικών/προνομιακών πακέτων. Γι'αυτό πιστεύω, πως τέτοιες κινήσεις είναι η αρχή του τέλους των τελευταίων. Το internet είναι λίγο τσιγκούνικο, αλλά με τις διάφορες προσφορές/δώρα που έρχονται ανά καιρούς, η κατάσταση είναι διαχειρίσιμη. Anyway, θα δούμε. Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σε πολύ καλό δρόμο πιστεύω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω τους είπα όχι γιατί έχω βρει τρόπο να δίνω 12 ευρω και δε μου τελειώνει τίποτα

Μάλλον αν πάρω 10 γίγα θα συνηθίσω να δουλεύω με 10 γίγα Ραδιόφωνο όλη την ημέρα

Λάπτοπ με 4G... κλπ

 

επισης ότι κάνει 20 ευρω θα κάνει και στο μάλλον όταν το χρειαστώ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το προνομιακό πακέτο (φοιτητικό, ειδικής προσφοράς, ή όπως νά'ναι). Επειδή όμως έχω αρκετούς μήνες να το αγοράσω, η Wind μου στέλνει (μέσω SMS) εδώ και τρεις μήνες, την προσφορά του παλιού φοιτητικού: Με αποστολή του λεκτικού 82 στο 12410, έχω 1500' προς όλους+1,5GB με 8,57€ για 25 ημέρες. Με αυτό είμαι μία χαρά! Επιπλέον, η προσφορά αυτή παρατείνει το χρηματικό υπόλοιπο για 25 ημέρες, ακριβώς όπως και το "κανονικό" προνομιακό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...