Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην πραξη 13 μηνες + 5 μερες απο την τελευταια ανανεωση,απενεργοποιειται ο αριθμος και η σιμ. Απο εκεινη την ημερα και μεχρι 6 μηνες μετα μπορεις να ζητησεις πισω τον αριθμο εκδιδοντας νεα σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αυτή τη στιγμή έχω το w5g συμβόλαιο στα 23 ευρώ αλλά μου προτείνουν ανανέωση στα 24 ή 28 ευρώ για το w10. Θα ήθελα κάποιος να με διαφωτίσει αν στο f2g με ένα ποσό στα 20 ευρώ το μήνα θα έχω αρκετό Internet μιας και τα 800 λεπτά και τα 80 μηνύματα του πακέτου των 12€ μου φαίνονται αρκετά. Επίσης αν ανανεώνω κάθε μήνα έχω δώρο GB, γιατί τα 800ΜB είναι λίγα.

Σκοπός είναι να βάλω τέρμα στις συνεχείς αυξήσεις στο συμβόλαιο σε κάθε ανανέωση. Απλά είμαι πολλά χρόνια μακριά από καρτοκινητή

Καλημέρα! Υπάρχει και το mega πακέτο, που με 17,50€ σου δίνει 2000' προς όλους, 200 SMS προς όλους και 2GB για 30 ημέρες. Αν διαθέτεις 20€ κάθε μήμα, μπορείς να έχεις 2,6GB, 2 από το πακέτο (με το οποίο εν τω μεταξύ θα είσαι φουλ στα λεπτά ομιλίας προς όλους, τα οποία είναι πρακτικά απεριόριστα) και επιπλέον 600MB από τα εβδομαδιαία log n win δώρα. Εναλλακτικά, μπορείς να ενεργοποιείς το πακέτο των 12€ που προανέφερες (με 800' προς όλους, 80 SMS προς όλους και 800MB για 30 ημέρες), να λαμβάνεις τα 600MB από τα log n win δώρα και επιπλέον να ενεργοποιείς τα πακέτα προς Βουλγαρία ή Ρουμανία (με αποστολή του λεκτικού 60 ή 61 στο 12000 αν δεν κάνω λάθος), τα οποία, εκτός από τα λεπτά ομιλίας προς τους εν λόγω διεθνείς προορισμούς, σου δίνουν 2GB για 28 ημέρες με 5 (ή 5,30) €. Με αυτό το συνδυασμό, μπορείς να έχεις πάνω από 4 (4,6 για την ακρίβεια) GB στα 20€ το μήνα. Όπως βλέπεις, υπάρχουν αρκετές επιλογές πακέτων και συνδυασμών στο F2G, σε αντίθεση με τα συμβόλαια, όπου οι παροχές είναι προκαθορισμένες.

Link to comment
Share on other sites

Πληρέστατη και αυτή η απάντηση και σε ευχαριστώ. Αυτό κατάλαβα και εγώ ότι με 15 ή βαριά 20 ευρώ το μήνα είσαι καλυμμένος. Βαρέθηκα να παρακαλώ για προσφορές που ενώ βλέπω ότι υπάρχουν δεν μου τις δίνουν. Κάτι τελευταίο όλα αυτά τα mb από log nwin tap and get και ανανέωσης καταναλώνονται πρώτα ή χάνονται mb πρώτα από το πακέτο π.χ. των 12€; Edited by sleepless81
Link to comment
Share on other sites

Πληρέστατη και αυτή η απάντηση και σε ευχαριστώ. Αυτό κατάλαβα και εγώ ότι με 15 ή βαριά 20 ευρώ το μήνα είσαι καλυμμένος. Βαρέθηκα να παρακαλώ για προσφορές που ενώ βλέπω ότι υπάρχουν δεν μου τις δίνουν. Κάτι τελευταίο όλα αυτά τα mb από log nwin tap and get και ανανέωσης καταναλώνονται πρώτα ή χάνονται mb πρώτα από το πακέτο π.χ. των 12€;
Στα 20€ τον μήνα στην κόρη έχεις διπλάσια πακέτα.

Ρίξε μια ματιά στο νήμα.

Και με έναν έξυπνο συνδυασμό θα έχεις αυτά με λιγότερα από 10.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Στα 20€ τον μήνα στην κόρη έχεις διπλάσια πακέτα.

Ρίξε μια ματιά στο νήμα.

Και με έναν έξυπνο συνδυασμό θα έχεις αυτά με λιγότερα από 10.

Ποια είναι η κόρη ρε παιδιά? Τι διπλάσια πακέτα? Δίνει 4000' προς όλους στα 20€?

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η κόρη ρε παιδιά? Τι διπλάσια πακέτα? Δίνει 4000' προς όλους στα 20€?
Ο φίλος είπε ότι 800' είναι αρκετά. Αυτά υπάρχουν σε άλλους με λιγότερα από 20€

Επίσης δίνουν 10γβ/5€

Και ναι υπάρχουν πακέτα 2000' με 10€ χωρίς ημερομηνία λήξης, που τα χρησιμοποιούν αρκετοί.

Θέλει λίγο ψάξιμο γιατί είμαστε εκτός θέματος.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος είπε ότι 800' είναι αρκετά. Αυτά υπάρχουν σε άλλους με λιγότερα από 20€

Επίσης δίνουν 10γβ/5€

Και ναι υπάρχουν πακέτα 2000' με 10€ χωρίς ημερομηνία λήξης, που τα χρησιμοποιούν αρκετοί.

Θέλει λίγο ψάξιμο γιατί είμαστε εκτός θέματος.

Έτσι όπως το περιγράφεις, δίνεις την εντύπωση ότι εδώ (στο F2G), τα 800' προς όλους κοστίζουν 20€. Όχι, 12€ κοστίζουν και είναι μία χαρά. Αν πάλι διαθέτεις 20€, μπορείς να έχεις 2000' προς όλους και φυσικά, μαζί με αρκετό internet και SMS. Ας μην παριστάνουμε συνεχώς τους έξυπνους και προνομιούχους με τα VOIP και τις SIM του εξωτερικού. Καλό είναι να μιλάμε για πακέτα, στα οποία μπορεί να έχει πρόσβαση ο πολλής κόσμος και όχι για ειδικές περιπτώσεις και εξαιρέσεις, οι οποίες εξυπηρετούν την πάρτη μας και άλλους 100 σε ολόκληρη την Ελλάδα, και τις οποίες έτυχε να ανακαλύψουμε. Όλα αυτά, χωρίς την παραμικρή διάθεση προσωπικής αντιπαράθεσης. Για μένα, το γεγονός ότι η WIND προχώρησε σε διεύρυνση των υφιστάμενων πακέτων του F2G, διατυρώντας τις ίδιες ακριβώς τιμές, είναι εξαιρετικά θετικό. Και όλα αυτά από κάποιον, του οποίου ο κύριος αριθμός είναι πράσινος.

Link to comment
Share on other sites

800' /12€ προς όλους με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά είναι max 9 τηλέφωνα την ημέρα.

Αντίθετα με 12€ στην πορτοκαλί έχεις 750' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 1,5 γβ.

Αν κάποιος κάνει πολλές κλήσεις μικρότερης διάρκειας των 3' δεν συμφέρει.

Αλλά και πολύ αν μιλάει, πάλι δεν συμφέρει για 26' την ημέρα, όταν με τα ίδια λεφτά μπορεί να έχει 80' και χωρίς λήξη.

Δεν μιλάμε για κάρτες εξωτερικού.

Αν ενδιαφέρει βέβαια η οικονομία.

Voip επίσης έχουν όλες σχεδόν οι εταιρείες και πάρα πολλοί ιδιώτες που κάνουν πολλές κλήσεις και σε εξωτερικό.

Δεν συμφέρει να κυκλοφορήσει παντού γιατί θα το κλείσουν οι εταιρείες.

Η αντιπαράθεση είναι φιλική πάντα, άλλωστε κανένας μας δεν έχει προμήθεια από τις εταιρείες.

Το αντίθετο μάλιστα, μας τα παίρνουν κανονικά.:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενεργοποίησα την προηγούμενη βδομάδα δύο αριθμούς f2g. Στο έναν δεν εμφανίζονται πουθενά τα flames (η ένδειξη στην κεντρική καρτέλα της εφαρμογής δεξιά από το χρηματικό υπόλοιπο δεν υπάρχει), ούτε στο f2g app, ούτε στο myf2g στην ιστοσελίδα και στο μενού του f2g app των flames όταν πατάω εκεί μου βγάζει ένδειξη "Κάτι πήγε στραβά. Παρακαλώ προσπαθήστε αργότερα". Στον άλλο αριθμό όλα κανονικά. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον; Έστειλα εδώ και μια βδομάδα το σφάλμα αυτό μέσα από την φόρμα επικοινωνίας αλλά ακόμα το επεξεργάζονται.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος αν το πακέτο προσφοράς των τριών giga με 3 ευρώ για 30 μέρες μέσα από την εφαρμογή δίνει χρονική επέκταση του υπολοίπου;
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος αν το πακέτο προσφοράς των τριών giga με 3 ευρώ για 30 μέρες μέσα από την εφαρμογή δίνει χρονική επέκταση του υπολοίπου;
Ναι τουλάχιστον τις 2 φορές που το εχω πάρει τους 2 τελευταίους μήνες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι τουλάχιστον τις 2 φορές που το εχω πάρει τους 2 τελευταίους μήνες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. θα το δοκιμάσω μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα που λήγει το υπόλοιπο μου και θα σας πω αν δούλεψε τελικά στην περίπτωσή μου.

 

Δεν χρειάζομαι τα δεδομένα γιατί θα είμαι σε τηλεργασία, αλλά θα με βολέψει αν δουλέψει έτσι γιατί όταν είμαι στο σπίτι δεν χρειάζομαι ούτε χρόνο ομιλίας.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια πετυχημένη μηνιαία παράταση του υπολοίπου με το More (3€) !!!

Το περίεργο είναι ότι, μετά την αγορά του (αγαπημένου) More, στο κινητό έδειξε τη λήξη 27/3 του υπολοίπου, και νόμιζα ότι δεν έπιασε η μηνιαία παράταση, αλλά μπαίνοντας από το desktop έδειξε τη σωστή (και αναμενόμενη) λήξη 26/4 ... και πήγε η καρδιά στη θέση της...

 

Ευχαριστούμε, για άλλη μια φορά, pavllitakis1

 

ΥΓ

Και με αυτά, αναβάλλεται συνέχεια η μεταφορά της sim στην Q, αλλά ευτυχώς το υπόλοιπο μειώνεται σιγά-σιγά, με μηνιαίες παρατάσεις ...

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω,

 

το αγαπημένο more συνεχίζει να μας προσφέρει την αγάπη του :)

 

λήξη 31 Μαρτίου

ενεργοποίηση σήμερα

Όλα οκ

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω,

 

το αγαπημένο more συνεχίζει να μας προσφέρει την αγάπη του :)

 

λήξη 31 Μαρτίου

ενεργοποίηση σήμερα

Όλα οκ

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Εγώ πάλι το ενεργοποίησα και δεν πήρα παράταση αυτήν την φορά. Την προηγούμενη πήρα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε στοιχεία διότι είμαι περίεργος

 

Πότε έληγε και πότε ενεργοποιήσες;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε στοιχεία διότι είμαι περίεργος

 

Πότε έληγε και πότε ενεργοποιήσες;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Άκυρο αυτό που έγραψα πιο πάνω τελικά. Τώρα μπήκα και άλλαξε η ημερομηνία λήξης. Χθες όλη μέρα από το πρωί που ενεργοποίησα το more δεν είχε αλλάξει και είχε παραμείνει η παλιά ημερομηνία λήξης η οποία ήταν για αύριο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μοιράζει αγάπη η μπλέ βλέπω με τα more κι όχι μόνο... μέχρι και στην γυναίκα μου που ανανεώνει ανελλιπώς κάθε μήνα με 10 ή 12 ευρώ, επειδή τον προηγούμενο μήνα λόγω covid19 & βαθύ κόκκινου στον νομό μας για πρώτη φορά δεν ανανέωσε και χθες έλαβε το γνωστό μήνυμα με ανανέωση 12 ευρώ που παίρνεις 500' προς όλους και δύο γίγα... οπότε της μένει και το ποσό για επιλογή πακέτου τον άλλο μήνα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωση που πήρε την προσφορά, δεν ανανέωσε διότι ήταν κλειστά τα καταστηματα;

Δεν κάνετε ανανεώσεις online;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο αυτό που έγραψα πιο πάνω τελικά. Τώρα μπήκα και άλλαξε η ημερομηνία λήξης. Χθες όλη μέρα από το πρωί που ενεργοποίησα το more δεν είχε αλλάξει και είχε παραμείνει η παλιά ημερομηνία λήξης η οποία ήταν για αύριο.

 

Εάν το είδες στο κινητό, πράγματι δεν αλλάζει η λήξη, όπως συνέβη σήμερα στο δικό μου και το έγραψα παραπάνω.

Μπήκα, όμως, μέσω desktop, και έδειξε τη μηνιαία παράταση.

Link to comment
Share on other sites

Ο ασφαλέστερος τρόπος ελέγχου της ληξης είναι το sms

 

Βέβαια χρειάζεται να έχεις κοντά το κινητό, πράγμα που δεν είναι εφικτό πάντα

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωση που πήρε την προσφορά, δεν ανανέωσε διότι ήταν κλειστά τα καταστηματα;

Δεν κάνετε ανανεώσεις online;

Καλησπέρα μόνο online φυσικά εδώ και πολύ καιρό ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. θα το δοκιμάσω μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα που λήγει το υπόλοιπο μου και θα σας πω αν δούλεψε τελικά στην περίπτωσή μου.

 

Μόλις ενεργοποίησα το More με €3 και η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου πήγε από 2/4 σε 29/4 (ένα μήνα από σήμερα). :D

 

Η προηγούμενη ενεργοποίηση του More στις 14/3 στον ίδιο αριθμό δεν είχε επηρεάσει την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια θεωρία για αυτό: το αγαπημένο more δίνει αγάπη μόνο αν είσαι κοντά στην ληξη

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1. Χάθηκε ο online myf2g λογαριασμό μου, μου ζήτησε να κάνω νεο account. Είχαν database crash και χάσανε δεδομένα συνδρομητών;

2. Παρατάθηκε κατά 1 εβδομάδα η ημερομηνία λήξεως του χρηματικού υπολοίπου μου στο myf2g.

Τι στο καλό συμβαίνει

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...