Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον την έκλεισαν και αυτή την τρύπα με το More. Για άλλη μία φορά, με το να φωνάζουμε δημόσια στο Forum μυστικά που θα μπορούσαν να μας ωφελήσουν όλους, βάλαμε τα χέρια μας και βγάλαμε τα μάτια μας. Το αποτέλεσμα? Από "αγαπημένο", το More έγινε "μαύρο πρόβατο".

 

Δυστυχώς εχεις απόλυτο δίκιο, θυμάμαι και άλλες φορές στο παρελθόν να εχει ξανασυμβεί το ίδιο σκηνικό ,κάποιοι να κομπάζουν που εκμεταλλεύονται τις ''τρύπες'' των δικτύων, και αμέσως μετά τα δίκτυα να τις κλείνουν.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την έκλεισαν και αυτή την τρύπα με το More. Για άλλη μία φορά, με το να φωνάζουμε δημόσια στο Forum μυστικά που θα μπορούσαν να μας ωφελήσουν όλους, βάλαμε τα χέρια μας και βγάλαμε τα μάτια μας. Το αποτέλεσμα? Από "αγαπημένο", το More έγινε "μαύρο πρόβατο".

 

Ίσως να είναι έτσι. Ιδανικά θα θέλαμε να βρούμε έναν τρόπο που να μπορούμε να μοιραζόμαστε τέτοιες "τρύπες" χωρίς όμως να επαναλαμβανόμαστε σε μηνύματα μέσα στο φόρουμ.

 

Γιατί και από την άλλη ο σκοπός είναι να μοιραζόμαστε τέτοια πράγματα με τους υπόλοιπους και όχι να τα κρατάμε για την πάρτη μας.

 

Στην τελική υπάρχει πάντα η πιθανότητα να τσεκάρουν τέτοια θέματα όχι από τα μηνύματα μας στο forum αλλά από άλλα μέσα όπως η κατανάλωση χρόνου ομιλίας και οι ανανεώσεις μας. Προφανώς έχουν αυτοματοποιημένους τρόπους για να ελέγχουν τέτοια θέματα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία δυσοίωνη πρόβλεψη? Σύντομα θα κλείσουν και την τελευταία τρύπα, οπότε πλέον κανένα πακέτο δεν θα επεκτείνει τη διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου. Στο site τους δεν αναφέρεται πουθενά αυτή η δυνατότητα, οπότε σίγουρα πρόκειται για "τρύπα" και όχι για επίσημα υποστηριζόμενο προϊοντικό χαρακτηριστικό της καρτοκινητής Wind. Θα δούμε, όλα θα φανούν σε σύντομο χρονικό διάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα παντως μεχρι τις 11:30 που το παρακολουθουσα το more δεν μου ειχε δωσει επεκταση, οποτε μιας και μου εμενε μιση ωρα , για να μην ληξη και χασω το υπολοιπο που ειχα μεσα ενεργοποιησα το πακετο με τα 8,50 και αμεσως επεκταθηκε και η ημερομινια ληξης.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχουν κλείσει

 

Τώρα γιατί σε κάποιους δίνει ενώ σε άλλους όχι αυτό είναι ένα θέμα. Ίσως να έχει να κάνει με το πότε ενεργοποιεί κάποιος το αγαπημένο more

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά λοιπόν πήραν 11,50€ με παροχές που ίσως ο χρήστης να μην χρησιμοποιήσει και να επιστρέψουν στην εταιρεία και έγινε η δουλειά με την επέκταση. Win-win κατάσταση για την wind
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά λοιπόν πήραν 11,50€ με παροχές που ίσως ο χρήστης να μην χρησιμοποιήσει και να επιστρέψουν στην εταιρεία και έγινε η δουλειά με την επέκταση. Win-win κατάσταση για την wind

 

Στην περίπτωσή μου αυτό γίνεται συνήθως: αναγκάζομαι να ενεργοποιώ πακέτο μου δίνει 400 λεπτά ομιλίας το μήνα όταν δεν χρειάζομαι πάνω από 200. Τα υπόλοιπα που έχω προπληρώσει προφανώς τα χαίρεται η εταιρεία.

 

Ακόμα και όταν βρίσκω πατέντες, αναγκάζομαι να κάνω ανανέωση κάθε δίμηνο και μαζεύεται υπόλοιπο στην κάρτα. Σε κάθε περίπτωση κερδισμένη είναι η εταιρεία, εγώ απλά προσπαθώ να περιορίσω τη ζημιά μου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια υποψία ότι το more δε δίνει δεύτερη συνεχόμενη παράταση τον ίδιο μήνα. Επειδή θεωρώ ότι οι περισσότεροι που το χρησιμοποιούμε το πάμε back to back, ίσως αυτή να είναι η αιτία.

 

Ίσως και τα άλλα πακέτα να μην το κάνουν, αλλά θα πρέπει κάποιος να έχει ενεργοποιήσει δύο ίδια τον ίδιο μήνα και με υπόλοιπο να λήγει πριν από 30 μέρες για να το παρατηρήσει, κάτι όχι και τόσο συχνό πιστεύω.

 

Θεωρία που μένει να αποδειχθεί φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι ότι δημιουργεί η εταιρεία πελάτες πολλών διαφορετικών ταχυτήτων, σε άλλους δίνει δώρα κριάρια πρόβατα παρατάσεις και προσφορές σε άλλους όχι

 

 

Το δωράκι που μου ήρθε 500' 50 SMS με 4.44€ δίνει παράταση στο υπόλοιπο; Μου λήγει 12/4.
Ναι δίνει, τουλάχιστον σε μένα έδωσε πριν από λίγες μέρες

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή μου αυτό γίνεται συνήθως: αναγκάζομαι να ενεργοποιώ πακέτο μου δίνει 400 λεπτά ομιλίας το μήνα όταν δεν χρειάζομαι πάνω από 200. Τα υπόλοιπα που έχω προπληρώσει προφανώς τα χαίρεται η εταιρεία.

 

 

 

Ακόμα και όταν βρίσκω πατέντες, αναγκάζομαι να κάνω ανανέωση κάθε δίμηνο και μαζεύεται υπόλοιπο στην κάρτα. Σε κάθε περίπτωση κερδισμένη είναι η εταιρεία, εγώ απλά προσπαθώ να περιορίσω τη ζημιά μου.

 

Νομίζω ότι αν αγοράσεις πακέτο στο τέλος του διμήνου, επεκτείνεται η λήξη του υπόλοιπου. Έτσι γίνεται στην Q τουλάχιστον και επεκτείνουμε την λήξη υπολοίπου, μέχρι να εξαντληθούν τα χρήματα.

Υπάρχουν πακέτα με 200' με 3€.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχουν κλείσει

 

Τώρα γιατί σε κάποιους δίνει ενώ σε άλλους όχι αυτό είναι ένα θέμα. Ίσως να έχει να κάνει με το πότε ενεργοποιεί κάποιος το αγαπημένο more

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Μήπως κάποιοι έχουν ανανεώσει το app και για αυτό δεν τους κάνει επέκταση;

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά λοιπόν πήραν 11,50€ με παροχές που ίσως ο χρήστης να μην χρησιμοποιήσει και να επιστρέψουν στην εταιρεία και έγινε η δουλειά με την επέκταση. Win-win κατάσταση για την wind

 

Για μενα αναγκαστικά ηταν η μονη λυση προκειμένου να γινει επέκταση με το υπόλοιπο που εχω στο λογαριασμο μου. Διαφορετικά θα επρεπε να δωσω αλλα 10 ευρω που θα προστιθενταν στο ηδη υπάρχον υπόλοιπο για να παρω ανανέωση για 2 μηνες.

Τις παροχές που εχω παρει απο τα 2 πακέτα που εβαλα , δεν προκειτε να τις χρησιμοποιήσω , εκτος απο καποια λεπτα ομιλιας και καποια mb. Ολα τα αλλα θα πανε χαμενα.

Δυστυχώς είμαστε όμηροι αυτης της καταστασης προκειμένου να διατηρήσουμε το νούμερο ενεργο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω μια υποψία ότι το more δε δίνει δεύτερη συνεχόμενη παράταση τον ίδιο μήνα. Επειδή θεωρώ ότι οι περισσότεροι που το χρησιμοποιούμε το πάμε back to back, ίσως αυτή να είναι η αιτία.

 

Ίσως και τα άλλα πακέτα να μην το κάνουν, αλλά θα πρέπει κάποιος να έχει ενεργοποιήσει δύο ίδια τον ίδιο μήνα και με υπόλοιπο να λήγει πριν από 30 μέρες για να το παρατηρήσει, κάτι όχι και τόσο συχνό πιστεύω.

 

Θεωρία που μένει να αποδειχθεί φυσικά.

 

Στην περιπτωση μου ηταν η πρωτη φορα γενικα που εκανα χρηση του more. ολες τις προηγουμενες φορες ειχα παρει επεκταση με το πακετο των 3 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιοι έχουν ανανεώσει το app και για αυτό δεν τους κάνει επέκταση;
Δεν θα το έλεγα, καθότι σε μένα (και σε φίλους μου) που δίνει, συνήθως έχουμε νέες εκδόσεις.

 

Κάτι άλλο είναι, ίσως τυχαία επιλογή.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα παντως μεχρι τις 11:30 που το παρακολουθουσα το more δεν μου ειχε δωσει επεκταση, οποτε μιας και μου εμενε μιση ωρα , για να μην ληξη και χασω το υπολοιπο που ειχα μεσα ενεργοποιησα το πακετο με τα 8,50 και αμεσως επεκταθηκε και η ημερομινια ληξης.

Με €8,50 δεν πρέπει να ήταν πακέτο, αλλά προσφορά μόνο για εσένα.

Εγώ είχα κάνει χρήση more και δόθηκε παράταση σε αριθμό που δεν λαμβάνει προσφορές.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Με €8,50 δεν πρέπει να ήταν πακέτο, αλλά προσφορά μόνο για εσένα.

Εγώ είχα κάνει χρήση more και δόθηκε παράταση σε αριθμό που δεν λαμβάνει προσφορές.

 

Ναι εχεις δικιο για το 8,50 ηταν προσωπική προσφορα που την ενεργοποιησα οταν ειδα οτι το more δεν μου εδωσε επεκατση.

Link to comment
Share on other sites

Άρα τα κριάρια (προσφορές >5 ευρώ) δίνουν παράταση μένει να ανακαλύψουμε το μαύρο κριάρι

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Άρα τα κριάρια (προσφορές >5 ευρώ) δίνουν παράταση μένει να ανακαλύψουμε το μαύρο κριάρι

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Παιδιά, τα 1500' προς όλους+1,5GB για 25 ημέρες, δεν είναι "κριάρι", αλλά κανονικό πακέτο. Πρόκειται για το παλιό φοιτητικό, αυτό που είχαμε όλοι μας, πριν πάει το φοιτητικό στα 10,40€. Αυτός είναι και ο λόγος που το πακέτο αυτό δεν κοστίζει 8,50€, αλλά 8,57€, δηλαδή ακριβώς όσο κόστιζε παλιά (όχι και πάρα πολύ παλιά, πριν από 3-4 χρόνια) το φοιτητικό πακέτο. Απλά το έχουν απενεργοποιήσει ως πακέτο, και το ενεργοποιούν επιλεκτικά για ορισμένους αριθμούς (νομίζω ότι δίνεται μόνο σε φοιτητικές γραμμές), ως εξατομικευμένη προσφορά. Ενεργοποιείται (εφόσον έχει λάβει κάποιος το σχετικό SMS από την Wind) και με την αποστολή του λεκτικού 82 στο 12410.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως επιλεκτικό, καθοτι σε μας (3 φοιτητικά) δεν έχει έρθει ποτέ

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα έχει έρθει στα 8,5 ευρώ πάντα, υπάρχει κανονικά στα 10,40 ευρώ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει δωράκι 400 λεπτά και 1 γιγας με 5 ευρώ, κανει επέκταση τού χρηματικού υπολοίπου???
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει δωράκι 400 λεπτά και 1 γιγας με 5 ευρώ, κανει επέκταση τού χρηματικού υπολοίπου???

 

Όχι, όσοι το έχουν δοκιμάσει μέχρι τώρα δεν έχουν καταφέρει επέκταση με αυτό το πακέτο. Είναι το "μαύρο πρόβατο" που λέμε.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Φίλος ενδιαφέρεται να κάνει αλλαγή από free2talk σε free2surf.

Παλιότερα υπήρχε η σχετική επιλογή στην εφαρμογή αλλά και στην ιστοσελίδα.

Τώρα δεν τη βρίσκει πουθενά.

Γνωρίζουμε κάτι σχετικά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...