Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη δηλαδή, θεωρείται περίεργο πράγμα το να πληρώσεις για να αγοράσεις υπηρεσίες τηλεφωνίας;

Δεν είναι αυτονόητο;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά έχω μια απορία.

Δηλαδή οι καινούριοι πελάτες f2g πώς την παλεύουν χωρίς αυτό το bonus; Βάζουν χρήματα, δεν τους δίνει τίποτα και μετά ΠΡΕΠΕΙ να αγοράζουν πακέτα για να μπορούν να χρησιμοποιούν το κινητό τους;

 

E, όχι. Αυτό παραπάει. Φορητότητα άμεσα. :worry:

Edited by XP130TD

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

E, όχι. Αυτό παραπάει. Φορητότητα άμεσα. :worry:

 

Σωστά. Κάποιοι πρέπει να ξυπνήσετε επιτέλους και να καταλάβετε ότι οι εταιρείες δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Από την μία θέλετε όλα να είναι τζάμπα και από την άλλη να έχει χιλιάδες προσωπικό ώστε να σας εξυπηρετούν άμεσα εδώ και τώρα και να έχουν το πιο σύγχρονο δίκτυο ώστε να έχετε και τις μεγαλύτερες ταχύτητες που υπάρχουν. Δυστυχώς αυτή είναι η παιδεία του Έλληνα σήμερα. Τα θέλει όλα δικά του και τζάμπα εννοείται.

Edited by XP130TD

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά έχω μια απορία.

Δηλαδή οι καινούριοι πελάτες f2g πώς την παλεύουν χωρίς αυτό το bonus; Βάζουν χρήματα, δεν τους δίνει τίποτα και μετά ΠΡΕΠΕΙ να αγοράζουν πακέτα για να μπορούν να χρησιμοποιούν το κινητό τους;

 

Ναι,και σε πληροφορω οτι τα 300' με 10€ εχουν χρεωση 6€ ανα εξαμηνο,2 φορες τον χρονο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Κάποιοι πρέπει να ξυπνήσετε επιτέλους και να καταλάβετε ότι οι εταιρείες δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Από την μία θέλετε όλα να είναι τζάμπα και από την άλλη να έχει χιλιάδες προσωπικό ώστε να σας εξυπηρετούν άμεσα εδώ και τώρα και να έχουν το πιο σύγχρονο δίκτυο ώστε να έχετε και τις μεγαλύτερες ταχύτητες που υπάρχουν. Δυστυχώς αυτή είναι η παιδεία του Έλληνα σήμερα. Τα θέλει όλα δικά του και τζάμπα εννοείται.

βρε αυτοί οι ίδιοι δεν τα δίνουν σε ολίγους και εκλεκτούς όπως νομίζουν οι ίδιοι?που μας έχουν κάνει πελάτες 15 κατηγοριών οι ίδιες οι εταιρίες,δες φοιτητικά,special, προνομοιακα,αποκλειστικά για σένα,magic numbers,πανω από 40,μέχρι 24 και κουραφεξαλα,αιώνια φοιτητικά πάσα,κτλ

θεωρώ αποκλειστικά υπεύθυνες τις εταιρίες και μόνο για το χάλι που επικρατεί στο χώρο του καρτοκινητου

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Ευχαριστώ, άμα κάνω φορητότητα το f2g μου σε άλλο δίκτυο και επιθυμήσω να επιστρέψω μετά από λίγους μήνες, το πακέτο με τα 300' με 10 ευρώ ανανέωση θα το έχω ή θα το χάσω;

Για να θυμήσω από που ξεκίνησε η συζήτηση.

 

Πραγματικά υπάρχουν πολλές προσφορές στην αγορά . Αλλά όλες πλέον είναι για καινούρια αριθμοδότηση .

Αν φύγεις να πας σε άλλη εταιρεία θα πληρώσεις 30 ευρώ για την φορητότητα και άλλα 30 για να επιστρέψεις. Συνολικά 60 ευρώ.

Και δεν θα έχεις καμμία καλή προσφορά .

Αν θες να κρατήσεις το νούμερο και την προσφορά μείνε στην WIND .

Αν θές καινούρια προσφορά πάρε νέο νούμερο σε άλλη εταιρεία ή στην WIND.

Αν παρελπίδα πας σε άλλη εταιρεία , δεν θα έχεις προσφορές γιατί δεν πας με νέο αριθμό.

Η φορητότητες αριθμών έχουν περιοριστεί πάρα πολύ από τότε που άρχισαν να χρεώνουν τα 30 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Για να θυμήσω από που ξεκίνησε η συζήτηση.

 

Πραγματικά υπάρχουν πολλές προσφορές στην αγορά . Αλλά όλες πλέον είναι για καινούρια αριθμοδότηση .

Αν φύγεις να πας σε άλλη εταιρεία θα πληρώσεις 30 ευρώ για την φορητότητα και άλλα 30 για να επιστρέψεις. Συνολικά 60 ευρώ.

Και δεν θα έχεις καμμία καλή προσφορά .

Αν θες να κρατήσεις το νούμερο και την προσφορά μείνε στην WIND .

Αν θές καινούρια προσφορά πάρε νέο νούμερο σε άλλη εταιρεία ή στην WIND.

Αν παρελπίδα πας σε άλλη εταιρεία , δεν θα έχεις προσφορές γιατί δεν πας με νέο αριθμό.

Η φορητότητες αριθμών έχουν περιοριστεί πάρα πολύ από τότε που άρχισαν να χρεώνουν τα 30 ευρώ...

 

Λογω των 30€ δεν μετεφερα εναν αριθμο που ειχα σε αλλη.Αλλα εχει καλη προσφορα και δεν αξιζε κι ολας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

"Να έχεις πρόσβαση στο νέο σχήμα ανταμοιβής BACK2U"

ξέρεις κάνεις περί τίνος πρόκειται;

 

ΥΓ ρώτησα εξυπηρέτηση απλά οι αριθμοί μέσω του Public λέγονται έτσι.ειπα και γω μπας και έβαλε κάνα κουπόνι αλλά που.

Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!

 

Αντιμετωπίζω το εξής θεματάκι. Πηγα και ανανέωσα μετα το παρακάτω μήνυμα που έλαβα:

 

ΔΩPO! 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ & 1GB ΓIA 15MEPEΣ! BAΛE KAPTA 10€ ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 HMEPEΣ KAI KEPΔIΣE TA! ΠPOΛABAINEIΣ!

 

Αντί λοιπον να καταναλώνεται το 1gb, καταναλώνονται τα 500mb της ανανέωσης.

Με τα λεπτα ομιλίας ειμαι ενταξει, καθώς καταναλώνονται πρωτα αυτα του "δώρου" και οχι της ανανέωσης (free2talk)

 

Ειναι λογικο να συμβαινει; Πως μπορω να επικοινωνήσω μαζι τους δωρεαν;

Link to comment
Share on other sites

8005000200 στο φωνητικο πες "συνδεση με εκπροσωπο" ή "παραπονο για πακετο".

Τώρα το αν ειναι σωστη η κατανάλωση δεν ξέρω,το μπόνους συνηθως προηγείται. Βέβαια και τα 500 mb μπόνους θεωρούνται.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να επικοινωνήσω μαζι τους δωρεαν;

 

8005000200 στο φωνητικο πες "συνδεση με εκπροσωπο" ή "παραπονο για πακετο".

 

Domi_17 καλύτερα να πεις "βλάβη δικτύου".;)

Έχει γίνει δύσκολη πλέον η δωρεάν επικοινωνία με την Wind και φυσικά δεν βλέπω τον λόγο να χρεωνόμαστε ειδικά σε περιπτώσεις που το λάθος μπορεί να είναι του συστήματός της...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα καρτοκινητο f2go της μανας μου (συσκευη με πληκτρα) με φορτωμενα 12 ευρω μεσα....

πειτε μου εναν κωδικο απο ενα πακετο (με κανα 6ευρω ) για να παρει 200 με 300 λεπτα για ενα μηνα.....

 

Ευχαριστω!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα καρτοκινητο f2go της μανας μου (συσκευη με πληκτρα) με φορτωμενα 12 ευρω μεσα....

πειτε μου εναν κωδικο απο ενα πακετο (με κανα 6ευρω ) για να παρει 200 με 300 λεπτα για ενα μηνα.....

 

Ευχαριστω!!

Εχει την εφαρμογή; Το myf2g app;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να της ανοιξεις account στο f2g.gr για να ενεργοποιεις οτι θες απο εκει,ή απο την εφαρμογη που μπορεις να περασεις στο δικο σου κινητο. Αλλιως 1265,για να ενεργοποιεις πακετα,χωρις τα αντιστοιχα online bonus φυσικα.Στην εφαρμογη εχει (αποκλειστικα εκει) πακετο με 300' προς wind και 200' προς ολους με 6 ευρω. Αλλιως πας για 200' προς ολους και 100 mb με 6 ευρω επισης.
Link to comment
Share on other sites

τπτ φιλε μου ...μονο sms μπορω να στειλω....

ρωταω για να μην ξαναβαζω λεφτα πχ εδω...https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananewsh-xronou-omilias/ για να βαλω καποιο πακετο

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μέσω του app ή του f2g.gr έχουμε τα log& win ανά εβδομάδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τπτ φιλε μου ...μονο sms μπορω να στειλω....

ρωταω για να μην ξαναβαζω λεφτα πχ εδω...https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananewsh-xronou-omilias/ για να βαλω καποιο πακετο

Mα εάν κάνεις εγγραφή θα μπορέσεις να πάρεις περισσότερες παροχές, πολύ απλά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω κωδικους κλπ κλπ με το 1265 τι κανω ? και τι δινει? ξερουμε?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω κωδικους κλπ κλπ με το 1265 τι κανω ? και τι δινει? ξερουμε?

Με 6 ευρώ 200 λεπτά προς όλους.

Καλείς και ακολουθείς τις ηχογραφημένες οδηγίες, επιλέγοντας το πακέτο που σε ενδιαφέρει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω παιδες , εφτιαξα τελικα και κωδικο να υπαρχει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω παιδες , εφτιαξα τελικα και κωδικο να υπαρχει....

Συμφέρει, διότι έχεις πολλά bonus κάνοντας online ανανεώσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

KAIΓEΣAI ΓIA GB?!! 3GB INTERNET MONO 1€ MONO ΓIA ΣENA! ΣTEIΛE 3 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE TO EΩΣ 05/11!

Καλημέρα! Ωραίο πρωινό μήνυμα :p

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάρκεια αναφέρει? Για να μην τρέχουν ολοι να στελνουν στα αζήτητα να πουμε για αλλη μια φορά οτι τετοια μηνύματα ισχύουν για όσους τα λαμβάνουν...

Edit ηρθε και σε μενα. Δεν λέει διάρκεια. Λογικά για 1 μήνα θα'ναι

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια καρτούλα Wind F2G από public με 100 ευρώ για έναν μήνα.

Παίζει μεταφορά υπολοίπου σε F2G;

Αν όχι, μπορώ να κάνω κάτι χρήσιμο το υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...