Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν αποκλείω να το επεκτείνει και στα άλλα προγράμματα,τόσο για data όσο και για ομιλία,απλά μπορεί να γίνει σταδιακά. Το γεγονός ότι εντάσσει το νέο πρόγραμμα στο data rollover δείχνει μάλλον οτι το πρόγραμμα θα συνεχίσει να υφίσταται και μετά τα μέσα Νοεμβρίου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αποκλείω να το επεκτείνει και στα άλλα προγράμματα,τόσο για data όσο και για ομιλία,απλά μπορεί να γίνει σταδιακά. Το γεγονός ότι εντάσσει το νέο πρόγραμμα στο data rollover δείχνει μάλλον οτι το πρόγραμμα θα συνεχίσει να υφίσταται και μετά τα μέσα Νοεμβρίου.

 

Πάμε "γερά" στις "προβλέψεις" [Πριν κάποια χρόνια "ψευδοπροφητείες"...:lol:]

 

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου στο παραπάνω (Και όπως ΑΚΡΙΒΩΣ χωρίς φρου-φρου το εξέφρασες).

 

Να προσθέσω:

1) "Προσωρινά" για να "δει" ΠΩΣ θα "πάει" και σε αυτήν (Να τεστάρουν το rollover).

2) Έχει, ΟΝΤΩΣ, ένα "ρίσκο" η μαζική διάθεση μεταφοράς λεπτών ομιλίας ΓΙΑ ΟΛΕΣ τις εταιρίες {ΔΕΝ το εξηγώ: Ό,ποιος το "καταλαβαίνει", έχει καλώς}. Για αυτό το max που "μπορούν" να κάνουν είναι: Μεταφορά λεπτών ομιλίας ΜΟΝΟ σε ανανέωση ίδιων πακέτων. Προς το παρόν.

3) Καμιά εταιρία ΔΕ "βγαίνει" ζημιωμένη από "μεταφορά" σε επόμενο χρόνο: Εμείς ΜΟΝΟ, μαζεύοντας κλπ κλπ {Που το πιο πιθανό: Εκτός από κίνητρο ντάγκα-ντάγκα € κάθε μήνα για την εταιρία, ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ από αμέλεια ένα ποσοστό >50% από μας θα τα "χάσουν": Έστω και σε 24-36-48 μήνες {έως 4 χρόνια}....Ντάγκα-ντάγκα κίνητρο να μαζ€ύει η εταιρία: ΔΕ ΧΑΝΕΙ.}

Link to comment
Share on other sites

Στο roll over, τα υπολοιπόμενα MB, καταναλόνονται σε προτεραιότητα απο τα ΜΒ του νέου πακέτου?

Γίνονται roll over περισσότερο απο ένα μηνα?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Από περίπτερο? Κάποιοι περιπτεράδες έχει ακουστεί οτι χρεώνουν εξτρά στο 10ευρο.

 

 

Ναι φίλε μου σε περίπτερο στον Πειραιά.

Σε άλλο περίπτερο που ρώτησε 10€ κανονικά δεν άλλαξε κάτι, απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρεώσε 50 λεπτά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

4.10.2017 Έκανα αίτημα μέσω της φόρμας επικοινωνίας.

9.10.2017 Ζήτησα μέσω Facebook Messenger να ενημερωθώ για την πορεία του αιτήματος.

16.10.2017 Πήρα το sms στο κινητό μου για ενεργοποίηση της προσφοράς!

 

πως το καταφερες! δεν το δινουν με τιποτα:X

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου σε περίπτερο στον Πειραιά.

Σε άλλο περίπτερο που ρώτησε 10€ κανονικά δεν άλλαξε κάτι, απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρεώσε 50 λεπτά παραπάνω.

 

Για αυτό και επίσης για αυτό

Link to comment
Share on other sites

πως το καταφερες! δεν το δινουν με τιποτα:X

 

Τους ζήτησα να μου την δώσουν και μένα στο f2g μου, και αν το κάνουν, θα συνεχίσουν να βλέπουν χρήματα από εμένα, όποτε και ότι συμφέρει την εταιρεία να το κάνει. Για να δούμε, θα μου την δώσουν;

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κάποιος να στείλει 20 λεπτά από το login and win σε αριθμό wind? Τα χρειάζομαι άμεσα για ένα νούμερο. Ευχαριστώ.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν στο εξωτερικό (Ευρώπη) παίζουν τα παρακάτω πακέτα.

 

1: 300 λεπτά αλλά και τα data απο ανανέωση 10€

 

2: Ο χρόνος ομιλίας αλλά και τα data από την ειδική προσφορά (φοιτητικό) 1500+1500

 

3: το πακέτο που δίνει 2GB ΓIA 30 MEPEΣ με 3€ & SUPER ΔΩPO 2GB TO MHNA ΓIA TOYΣ EΠOMENOYΣ 2 MHNEΣ

( 23 ΣTO 12410 EΩΣ 27/10)

 

4: Τα data από την έξτρα Sim που δίνει η wind σε όσους έχουν το σταθερό τους σε αυτή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit: πήρα αρκετές απαντήσεις εδώ..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7359949#post7359949

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=472

Έβαλε κανείς, να μας πει τι έγινε;

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα με paypal 5€.

Eίχα 0,41€ και τώρα έχω 4,87€.

 

Δηλαδή δεν σε χρέωσε τα 0,30€

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω το smart combo Talk to all & sms (300' προς όλους, 600' προς Wind και 100 sms προς όλους, με 8.5€), ανοίγουν μετά τα turbo και τα more; Edited by enteka
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω το smart combo Talk to all & sms (300' προς όλους, 600' προς Wind και 100 sms προς όλους, με 8.5€), ανοίγουν μετά τα turbo και τα more;
Όχι δεν ανοίγουν.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν σε χρέωσε τα 0,30€

Το 0,30 είναι μόνο για κάρτες που ξύνεις, κάποιος το ρώτησε στο φβ και του απάντησαν αυτο που έγραψα. Στα καταστήματα σε χρεώνουν άλλο 0,30 (μπόνους ανανέωσης από κατάστημα).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν σε χρέωσε τα 0,30€

Όχι. Μπήκαν 4,46€ όπως έπρεπε. Νομίζω πως ήταν προφανές από την αρχή όταν έγραφε πως θα χρεώνει 30 λεπτά "ανά κάρτα ανανέωσης". Θα περίμενα να λέει "ανά ανανέωση" στην περίπτωση που είχαν αποφασίσει να επιβάλουν χαράτσι με κάθε τρόπο ανανέωσης.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει τα δεδομένα λήγουν 10/10 τι ώρα λήγουν??

 

23.59 την νύχτα.

 

Προσοχή: τράβηξε screenshots από το myF2G app διότι αν κλείσεις τα δεδομένα μετά τις 23:00 ενδέχεται να σε χρεώσουν! Το παθαίνω πολύ συχνά και μόνο όταν έχεις αποδεικτικά στοιχεία μπορείς να τους πιέσεις για να σου αντιλογίσουν το €1 που θα σε χρεώσουν την μεθεπόμενη ημέρα για υποτιθέμενη χρήση daily internet!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που τους είχα κάνει μου είχαν πει στις 11 το βράδυ.

Προσοχή: τράβηξε screenshots από το myF2G app διότι αν κλείσεις τα δεδομένα μετά τις 23:00 ενδέχεται να σε χρεώσουν! Το παθαίνω πολύ συχνά και μόνο όταν έχεις αποδεικτικά στοιχεία μπορείς να τους πιέσεις για να σου αντιλογίσουν το €1 που θα σε χρεώσουν την μεθεπόμενη ημέρα για υποτιθέμενη χρήση daily internet!
Link to comment
Share on other sites

το υπόλοιπο από τα δεδομένα της "Ρουμανίας" πως το βλέπουμε πότε λήγει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό; 6f50ed0a174ad21f2bbe4e6044fec4af.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι επιστροφη χρηματων ως μπονους στην καρτα, απο αγορες στα public,εχει αναφερθει κι αλλη φορά εδω.

Το rollover,γιατι το αναφέρει ως feature στην εφαρμογη? Μπας και θα γινεται χειροκινητα η μεταφορα μεσα απο το app?

Link to comment
Share on other sites

ειναι επιστροφη χρηματων ως μπονους στην καρτα, απο αγορες στα public,εχει αναφερθει κι αλλη φορά εδω.

Το rollover,γιατι το αναφέρει ως feature στην εφαρμογη? Μπας και θα γινεται χειροκινητα η μεταφορα μεσα απο το app?

Ευχαριστώ πολύ!!

Όσο για το Rollover δεν γνωρίζω..

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και καλή εβδομάδα.

Πήγε η μητέρα μου να αγοράσει κάρτα wind και μου είπε ότι έδωσε 10.5€ γνωρίζουμε κάτι για αύξηση ?

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι και στο Βόλο χρεώνουν την κάρτα 10,50€

Τα 0,50€ είναι Παροχή Υπηρεσιών του περιπτερά.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν στο εξωτερικό (Ευρώπη) παίζουν τα παρακάτω πακέτα.

Και αν το πρώτο και το τρίτο είναι επιλεκτικά καθώς και αν είναι για wind η Q

 

 

1: 10GB ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 8€ AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA EΣENA! ΣTEIΛE 100 ΣTO 12410 KAI ΠAPE THN SUPER SURF ΠPOΣΦOPA EΩΣ 24/10

 

 

2: Τα data από την έξτρα Sim που δίνει η wind σε όσους έχουν το σταθερό τους σε αυτή.

 

 

3: το πακέτο που δίνει 2GB ΓIA 30 MEPEΣ με 3€ & SUPER ΔΩPO 2GB TO MHNA ΓIA TOYΣ EΠOMENOYΣ 2 MHNEΣ

Link to comment
Share on other sites

Για αυτα μονο οποιος τα εχει δοκιμάσει εκτος Ελλαδος ξερει,καθότι είναι ανεπίσημα πακέτα που δεν υπάρχουν επιπλέον πληροφορίες καπου γι'αυτα. Για το 2 με επιφυλαξη θα ελεγα οχι. Βασικα ειναι καρτα mobile broadband και δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει με την περιαγωγή. Καλό θα είναι να ρωτησεις στο chat του f2g.gr για τα 1,3.

Τα πακέτα αυτά ισχύουν για τους αριθμούς που τα λαμβάνουν. Στελνονται τα ίδια και σε q κατά καιρούς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...