Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα μόνο δεν κατάλαβα

Θα καλείς το σπίτι σου , και μετά πως θα γίνει αφού θα είναι κατειλημένο να συνδεθεί με κάποιον άλλο αριθμό ;

Θα μπορούσες να βάλεις ένα άλλο κινητό F2G και να το καλείς με τα δωρεάν 1500 σε 3 αριθμούς.

 

ΟΚ, ευχαριστώ για τις απαντήσεις, και για να επανέλθω στο θέμα, αυτό το ΝΕΟ ΠΑΚΕΤΟ WIND F2G που δίνει 5000 λεπτά το μήνα σε άλλο f2g είναι ό,τι πρέπει γι' αυτό που ήθελα να κάνω. Λες και με άκουσε η wind. 5000 λεπτά σε πακέτο νομίζω πρώτη φορά βλέπουμε; (μέχρι σήμερα είχαμε 1500 το μήνα).

 

EDIT:

Το πρόβλημα είναι ότι είναι μόνο για νυχτερινές ώρες darn

https://www.wind.gr/gr/f2g/happy-nights/

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λες? Αυτο που προτεινε ο Vasileios ειναι η δηλωση αριθμου wind/q ως magic number στο f2g σου ώστε να καλείς δωρεάν προς αυτό για 1500' το μήνα με ανανέωση από 5€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α οκ για το nights λες τώρα το είδα ναι ειναι μονο για βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν αυτό 06ce5ebb7d0c448fb2f74c450045059a.jpg

 

Και μένα μου το έστειλαν το 10 γίγα με 8 ευρώ. Το ενεργοποίησα.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω νέα παιδιά να μην κάνουν ανανέωση ηλεκτρικά χωρίς τον περιορισμό των 10 ευρώ μίνιμουμ που λέτε; νταξει που κάποιας ηλικίας οκ το καταλαβαίνω αλλά τα νέα παιδιά να τρέχουν σε κατάστημα όταν γίνεται με 2 κλικ μέσω της εφαρμογής;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω να παιδιά να μην κάνουν ανανέωση ηλεκτρικά χωρίς τον περιορισμό των 10 ευρώ μίνιμουμ που λέτε; νταξει που κάποιας ηλικίας οκ το καταλαβαίνω αλλά τα νέα παιδιά να τρέχουν σε κατάστημα όταν γίνεται με 2 κλικ μέσω της εφαρμογής;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπαρχουν και παιδια,κατω των 18.

Οι περισσοτεροι πανε σε καταστημα ή στο περιπτερο στην αναγκη.Αν ειχαν χρεωστικη καρτα εστω θα το εκαναν ηλεκτρονικα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και παιδια,κατω των 18.

Οι περισσοτεροι πανε σε καταστημα ή στο περιπτερο στην αναγκη.Αν ειχαν χρεωστικη καρτα εστω θα το εκαναν ηλεκτρονικα.

καλα τα. "παιδιά" δεν έχουν πατερα μανα συγγενή να το κάνει αυτός με την καρτα του η τέλος πάντων να τους δανείσει την καρτα;;;;....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας πληρώνει οπως τον βολεύει. Πάει στο κατάστημα,πληρώνει με κάρτα από το σπίτι,πληρώνει με μετρητά,τι συζητάμε τώρα? Το θέμα είναι οτι απότι φαίνεται η εταιρία απαξιώνει τα ίδια τα καταστήματα. Και αυτοί που θα την πληρώσουν είναι στο τέλος οι υπάλληλοι.
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας πληρώνει οπως τον βολεύει. Πάει στο κατάστημα,πληρώνει με κάρτα από το σπίτι,πληρώνει με μετρητά,τι συζητάμε τώρα? Το θέμα είναι οτι απότι φαίνεται η εταιρία απαξιώνει τα ίδια τα καταστήματα. Και αυτοί που θα την πληρώσουν είναι στο τέλος οι υπάλληλοι.

ασφαλώς, ο καθένας κάνει οτι το βολεύει....

 

ομως ο υπάλληλος στπ κατάστημα έχει κάποιο κόστος, και είναι λογικό κατά κάποιο σημείο να μην θέλει η εταιρεία αυτούς που κάνουν μικρές ανανεωσεις και να τους στέλνει στην ηλεκτρονική πληρωμη....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και μη.....ειναι απλο προσπαθουν μα βαλουν ολο και πιο βαθια το χερι τους στη τσεπη μας. Εχουν καταργησει τη λογικη κατροκινητο... Μας εχουν βαλει με το ζορι να πληρωνουμε καθε μηνα οσα θελουν αυτοι και μιλαω για ολους τους...το θεμα ειναι οτι ο τροπος με τον οποιο ταλαιπωρουν τον κοσμο ειναι απαισιος...ζητα χ ποσο για 6 ή12 μηνες και παρατα μας..οχι καθε μηνα λες και ειμαστε πρεζακια να τρεχουμε ...ξερω ανθρωπους με 3-4 νουμερα...φαντασου τι ταλαιπωρια να ασχολουνται 4 φορες το μηνα με τη βλακεια της ανανεωσης... Ηλικιωμενοι παιδια και μεσηλικες με μικρη σχεση με τεχνολογια...ντροπη σε ολους τους... Αλλα οκ...μαλλον δεν τους νοιαζει οτι θα καταργηθουν πολλα νουμερα και φυσικα η ταλαιπωρια του κοσμου.

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ασφαλώς, ο καθένας κάνει οτι το βολεύει....

 

ομως ο υπάλληλος στπ κατάστημα έχει κάποιο κόστος, και είναι λογικό κατά κάποιο σημείο να μην θέλει η εταιρεία αυτούς που κάνουν μικρές ανανεωσεις και να τους στέλνει στην ηλεκτρονική πληρωμη....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Οχι φιλε,ελαχιστοι ξερουν τετοια πραγματα.Οι περισσοτεροι γονεις ειναι και μεγαλυτεροι.Δηλαδη 40-45,ακομα και 50+.Κυριως φοβουνται για τα στοιχεια τους ειτε δεν ξερουν.

Εμενα ανανεωνουν οι δικοι μου ηλεκτρονικα σε μενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε,ελαχιστοι ξερουν τετοια πραγματα.Οι περισσοτεροι γονεις ειναι και μεγαλυτεροι.Δηλαδη 40-45,ακομα και 50+.Κυριως φοβουνται για τα στοιχεια τους ειτε δεν ξερουν.

Εμενα ανανεωνουν οι δικοι μου ηλεκτρονικα σε μενα.

/εκτός θέματος;...

 

ο φόβος για το "ηλεκτρονικό"" πρέπει να φύγει ... να ξεριθωθει...

 

ήμουν το καλοκαίρι στην Εσθονία, μια πρώην σοβιετική δημοκρατία όπου πλέον δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ συναλαγη με το δημόσιο που να μην γίνεται ηλεκτρονικά.... ΚΑΜΙΑ λεμε.... ακόμα και η ψηφοφορία....

 

ειναι απαράδεκτο να βλέπεις σαρανταρηδες το 2017 να φοβούνται τον υπολογιστή και να στήνονται στην ουρά....

 

υγ... είμαι 51 ετων

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω νέα παιδιά να μην κάνουν ανανέωση ηλεκτρικά χωρίς τον περιορισμό των 10 ευρώ μίνιμουμ που λέτε; νταξει που κάποιας ηλικίας οκ το καταλαβαίνω αλλά τα νέα παιδιά να τρέχουν σε κατάστημα όταν γίνεται με 2 κλικ μέσω της εφαρμογής;;

 

Προσωπικά κάνω ανανέωση στο f2g μου από κατάστημα για να εκμεταλλευθώ το bonus των 120΄προς σταθερά με 0.30 ευρώ.

Αυτό δεν μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά νομίζω. Σωστά;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Οφτοπικ=

Μεγάλο και πονεμένο θέμα. Πας τράπεζα για ενα πραγματικό πρόβλημα που δεν λύνεται με ηλεκτρονικό τρόπο, βρίσκεις κόσμο με λογαριασμους στο χέρι να περιμένουν να πληρώσουν με μετρητά που είχαν σηκώσει σε προηγούμενη ουρά σε ΑΤΜ.

 

Πας Wind (τωρα με τα τρεξίματα με τα σταθερά) υπάρχει κόσμος με το λογαριασμό του σταθερού στο χέρι, υπαρχει κόσμος να κάνει ανανέωση κάρτας με μετρητό, υπάρχει κόσμος που ρωτάει πως να ανάψει το τηλέφωνο του. Και τέλος υπάρχει κόσμος που δεν θα καλέσει την τηλεφωνική υποστήριξη αλλα θα πάει απο το κατάστημα να τσακωθεί.

 

Είμαστε σχεδόν ανεξάρτητοι πλέον απο φυσικά καταστήματα, υπάρχουν τα εργαλέια αλλα δεν τα χρησιμοποιούν όλοι. Ας ελπίσουμε να καταργηθεί και το καρκίνωμα με τις φωτοτυπίες ταυτότητας, τις φυσικές υπογραφές και τα έντυπα συμβόλαια να μην καταλήγουν στην ανακύκλωση αλλα να καταργηθούν τελείως.

 

Όλα τα παραπάνω κοστίζουν άπειρες εργατώρες για όλους, βενζίνες, κυκλοφοριακή συμφόρηση, νεύρα κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπάρχουν εκτιμήσεις ότι το κόστος της γραφειοκρατίας στην Ελλάδα είναι ~15 ΔΙΣ ευρώ το χρόνο. Βάλε και τις προμήθειες για μαχητικά, όπλα κλπ... και ΝΑ ΠΩΣ βγαίνει το δημόσιο χρέος.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω και πολυ καιρο εχω παρει αυτην την συσκευη https://www.aliexpress.com/item/MINI-3G-WIFI-Hotspot-IEEE-802-11b-g-n-150Mbps-USB-Wireless-Router-Portable-Black/32754558554.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5f6GqL και εχω βαλει επανω ενα huawei k3772 της vodafone , η συσκευη δεν ειναι κλειδωμενη στην vodafone κανονικα την χρησιμοποιω στον υπολογιστη με το apn της wind. Αλλα τωρα δεν μπορω να κανω συνδεση σας επισυναπτω φωτογραφιες εαν μπορει καποιος να με βοηθησει , στο στικακι εχω βαλει σημ wind free to go με το προγραμμα με τα data για 2 μηνες που το ειχα ενεργοποιησει τον προηγουμενο μηνα με τα 15gb.

 

http://i63.tinypic.com/16abjh0.png

 

http://i64.tinypic.com/2hzonfa.png

 

 

δεν υποτηριζεται το usb μοντεμ μου ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ερωτηση σε οποιον κατεχει..χαχαχα το καρτοκινητο που εχω ειναι wind card και οχι f2g.... με συμφερει να το αλλαξω σε φ2γ; δεν κανω χρηση του αριθμου..μονο λαμβανω κλησεις σχεδον ουτε δεδοεμνα και 0 σμσ και βαζω σε καταστημα 5 ευρω...που εμαθα οτι εγινε 10.... υπαρχει κατι που να προτείνετε ακομα και σε αλλη εταιρια; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ερωτηση σε οποιον κατεχει..χαχαχα το καρτοκινητο που εχω ειναι wind card και οχι f2g.... με συμφερει να το αλλαξω σε φ2γ; δεν κανω χρηση του αριθμου..μονο λαμβανω κλησεις σχεδον ουτε δεδοεμνα και 0 σμσ και βαζω σε καταστημα 5 ευρω...που εμαθα οτι εγινε 10.... υπαρχει κατι που να προτείνετε ακομα και σε αλλη εταιρια; ευχαριστω

 

Q και Whats Up/Frog προτεινω.

Η Q με 4€ εχεις 150' λεπτα προς ολους,150' προς Wind και 150MB.

Ανανεωση 5€ μεσω myQ

Αν βαλεις 10€ παιρνεις 1000' προς Q και 1Gb.

Οποτε βαζεις 10€ το διμηνο,καπως ετσι ειχα και την γιαγια μου στο f2g με τα 300' προς ολους με ανανεωση 10€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Q και Whats Up/Frog προτεινω.

Η Q με 4€ εχεις 150' λεπτα προς ολους,150' προς Wind και 150MB.

Ανανεωση 5€ μεσω myQ

Αν βαλεις 10€ παιρνεις 1000' προς Q και 1Gb.

Οποτε βαζεις 10€ το διμηνο,καπως ετσι ειχα και την γιαγια μου στο f2g με τα 300' προς ολους με ανανεωση 10€.

οικονομικα τι διαφορα εχει η wind card apo to f2g?

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

οικονομικα τι διαφορα εχει η wind card apo to f2g?

 

Τα ιδια λεφτα θα δινεις για 3 λεπτη χρεωση.Η Q ειναι πιο φθηνη,με χρεωση ανα δευτερολεπτο.

Για τη χρηση σου,συμφερει περισσοτερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μερικώς.... εμφανίζει τα λεπτά αλλά κολλάει και δεν εμφανίζεται το υπόλοιπο στα MB...
Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογή f2g δεν φαίνονται πότε λήγουν τα mb από πακέτο "Ρουμανίας" έτσι είναι; δείχνει πότε λήγουν τα mb του "φοιτητικού" αλλά όχι της "Ρουμανίας".

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει τα δεδομένα λήγουν 10/10 τι ώρα λήγουν??

 

23.59 την νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το widget δεν λειτουργεί καθόλου. Ζητάει συνέχεια κωδικό και password τα οποία και δεν βρίσκει ποτέ σωστά.

Το app δείχνει να δουλεύει αλλά και αυτό με τις ώρες του. Μια τα δείχνει σωστά και μια ότι να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...