Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται,πιστεύω οτι εχεις το δικαίωμα να ζητήσεις διακοπή αλλά για διάφορους λόγους στο κατάστημα δεν θα μπουν στη διαδικασία να το κάνουν και θα σου πουν να το αφήσεις να λήξει.

Ευχαριστώ πολύ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια...

εχω χασει λιγο την μπαλα με το roaming και θα παει η κοπελα μου Ιταλια για 4 μερες

βοηθηστε λιγο να κατανοησω...

 

1) Αν βαλει πακετο προς ολους... οταν ειναι Ιταλια θα μπορει να μιλαει αυτα τα λεπτα ανετα προς Ελλαδα?

2) Αν την παρω εγω θα χρεωθει?

3) Τα mb απο Ελλαδα ισχυουν εκει?

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

1) ναι,θα καταναλωνει τα προς ολους αλλα να ξερεις θα εχουν προτεραιοτητα ακομα και στα wind νουμερα.Δηλαδη τα προς ολους ειναι για να παιρνει στην ελλαδα και στην Ιταλια.

2) Δεν χρεωνεται ουτε 1€ πλεον,μιλατε οπως θα την επαιρνες τηλεφωνο στην ελλαδα.

3)Τα MB απο αγορασμενα πακετα ισχυουν,απο το GigaFull 15Gb με 10€ εχει 2GB διαθεσιμα,log n win και τα 500Mb με ανανεωση απο 10€ και ανω δεν ισχυουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝΥΜΑ απο το F2G λεει εαν εχεις smartphone samsung δωρο 1 GB για ποσες μερες ισχυει το Δωρο ? Αξιζει να παω μεχρι καποιο καταστημα ? γιατι αν ειναι για 1 μερα δε βαριεσε !!!

επειδη πρεπει να πας σε καταστημα για να το παρεις !!!

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

με ποιον τροπο καταλαβαινουν τι συσκευη εχει ο συνδρομητης? Μηπως το στελνουν σε οσους το εχουν αγορασει απο καταστημα wind? Ή μηπως εχουν κανενα συμβολαιο με επιδοτηση συσκευη samsung και θελουν να το πασαρουν (με δωρο 1 γιγα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457974

αν εχει σχεση με αυτο ειναι για μια ημερα....

Επιπλέον, οι κάτοχοι των Samsung smartphones 3G και 4G έχουν τη δυνατότητα να αποκτήσουν σύνδεση στο internet 1GB για κατανάλωση εντός μίας ημέρας από το δίκτυο καταστημάτων «Wind»*.
Link to comment
Share on other sites

1) ναι,θα καταναλωνει τα προς ολους αλλα να ξερεις θα εχουν προτεραιοτητα ακομα και στα wind νουμερα.Δηλαδη τα προς ολους ειναι για να παιρνει στην ελλαδα και στην Ιταλια.

2) Δεν χρεωνεται ουτε 1€ πλεον,μιλατε οπως θα την επαιρνες τηλεφωνο στην ελλαδα.

3)Τα MB απο αγορασμενα πακετα ισχυουν,απο το GigaFull 15Gb με 10€ εχει 2GB διαθεσιμα,log n win και τα 500Mb με ανανεωση απο 10€ και ανω δεν ισχυουν.

θύμισε μου λίγο τα λεπτά /mb του "φοιτητικού" 1500 κλπ μπορούν να καταναλωθούν Ευρώπη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί ξανά,άλλα μέσα σε τόσες σελίδες είναι δύσκολο να το βρω.Αν μηδενίσει το υπόλοιπο μου λόγω μη ανανέωσης,θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα τυχόν ενεργοποιημενα πακέτα ομιλίας και δεδομένων,ή θα μηδενιστούν και αυτά?...ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μηδενίζονται και αυτά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

και Βουλγαρία με 5 ευρώ και Ρουμανία με 6 που δίνουν 2 γιγα δεδομένα λειτουργούν η σταμάτησαν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί ξανά,άλλα μέσα σε τόσες σελίδες είναι δύσκολο να το βρω.Αν μηδενίσει το υπόλοιπο μου λόγω μη ανανέωσης,θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα τυχόν ενεργοποιημενα πακέτα ομιλίας και δεδομένων,ή θα μηδενιστούν και αυτά?...ευχαριστώ!

 

Ξέχασα επίσης να αναφέρω ότι σήμερα πηγαίνοντας σε κατάστημα wind για να ανανεώσω 2 καρτοκινητα f2g,δεν δέχτηκαν κάτω από 10 ευρώ...καταργήθηκε τελικά η 5εύρη ανανέωση και στη wind?

Link to comment
Share on other sites

Κάλο αυτό...πάντως μου το απέκρυψαν από το κατάστημα για να ανανεώσω με 10 ευρώ. Ευτυχώς, αρνήθηκα για να ρωτήσω πρώτα εδώ,ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την "Ρουμανία" στο κινητό της γυναίκας που είχε υπόλοιπο από δεδομένα 174 mb από το "φοιτητικό"που λήγουν νωρίτερα από την Ρουμανία και βλέπω καταναλώνει της Ρουμανίας πρώτα! έτσι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω το 60 στο 12000 δουλεύει οκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ, το ενεργοποίησα πρίν μία ώρα και πήρα και τα 2GB.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την "Ρουμανία" στο κινητό της γυναίκας που είχε υπόλοιπο από δεδομένα 174 mb από το "φοιτητικό"που λήγουν νωρίτερα από την Ρουμανία και βλέπω καταναλώνει της Ρουμανίας πρώτα! έτσι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τα τελευταία στην προτεραιότητα ΜΒ το "φοιτητικό":

Ασχέτως ημερομηνίας λήξεως...

https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/syxnes-erwtiseis/

 

wind_1.jpg

 

επίσης από το ίδιο link (παλαιότερες ερωτήσεις εδώ στο myphone):

 

Wind_more2.jpg

 

Wind_120.jpg

 

Και 1 τελευταίο για να γελάσουμε με αυτή την εταιρία:

 

Wind_min1.jpg

 

:lol::lol::lol::p:D:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο είναι πραγματικά για γέλια. Ούτε οι ίδιοι οι managers τους δεν τα διαβάζουν. Να φανεί ένας λίγο πιο σοβαρός να πει: "ας τα μαζέψουμε λίγο ρε παιδιά"

Αλλά τί λέω; Εδώ έχουν ορθογραφικά στα δελτία τύπου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν βρίσκω το αστείο? Δεν αναφέρεται στον μηδενισμό λόγω μη ανανέωσης. Αν μηδενισω το υπόλοιπο μου λόγω π.χ. αποστολής μηνυμάτων,και έχω λεπτά ομιλίας από πακέτο,μπορώ να τα χρησιμοποιησω κανονικά. Αυτό δεν λέει?

Οκ,η διατύπωση δεν είναι και η καλύτερη βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν βρίσκω το αστείο? Δεν αναφέρεται στον μηδενισμό λόγω μη ανανέωσης. Αν μηδενισω το υπόλοιπο μου λόγω π.χ. αποστολής μηνυμάτων,και έχω λεπτά ομιλίας από πακέτο,μπορώ να τα χρησιμοποιησω κανονικά. Αυτό δεν λέει?

Οκ,η διατύπωση δεν είναι και η καλύτερη βέβαια.

 

Συνεπώς:

 

"Ποιο είναι το ελάχιστο ποσό που πρέπει να έχω στο λογαριασμό μου για να πραγματοποιήσω μία οποιαδήποτε κλήση;

Δεν απαιτείται ελάχιστο χρηματικό ποσό για να πραγματοποιήσεις κάποια κλήση αν διαθέτεις διαθέσιμα λεπτά από πακέτα ενσωματωμένης ομιλίας. Ακόμα και με €0,00 υπόλοιπο μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε κλήση, δηλαδή χρήση των δωρεάν λεπτών ομιλίας σου.".....

"Απαιτείται, όμως, να μην έχουν παρέλθει 3 μήνες από την τελευταία ανανέωση υπολοίπου. Ειδάλλως ΟΛΑ τα πακέτα (ομιλίας, sms, MB ή συνδυαστικών πακέτων) μηδενίζονται/διαγράφονται".

 

Τους προτείνω να το προσθέσουν..

Είναι καλή η διατύπωσή μου; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πακέτο που να δίνει απεριόριστες ή έστω πολλές κλήσεις προς ΣΤΑΘΕΡΑ μόνο από κινητό (κατά προτίμηση από κινητό wind f2g που είναι το θέμα του νήματος).

Το θέλω για χρήση σε gsm-to-voip setup. Δηλαδή να καλώ από το κινητό μου στο σταθερό μου στο σπίτι (μέσω αυτού του πακέτου που ψάχνω) και μετά από εκεί να βγάζω τις κλήσεις προς ό,που θέλω χρησιμοποιώντας το double play του σπιτιού. Έτσι θα κουβαλάω το double play μαζί μου εκτός σπιτιού. Δηλαδή απεριόριστες προς σταθερά, απεριόριστες προς κινητά (nova double play), απεριόριστες προς διεθνή, ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ένα μόνο δεν κατάλαβα

Θα καλείς το σπίτι σου , και μετά πως θα γίνει αφού θα είναι κατειλημένο να συνδεθεί με κάποιον άλλο αριθμό ;

Θα μπορούσες να βάλεις ένα άλλο κινητό F2G και να το καλείς με τα δωρεάν 1500 σε 3 αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανανεωσα στο puplic, ελάχιστη ανανέωση 10€ και Q telecom 6€.

Μόλις γίναμε όλοι μικρές συνδέσεις.... με ελάχιστη ανανέωση 10 ευρώ το μηνά.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μόνο δεν κατάλαβα

Θα καλείς το σπίτι σου , και μετά πως θα γίνει αφού θα είναι κατειλημένο να συνδεθεί με κάποιον άλλο αριθμό ;

Θα μπορούσες να βάλεις ένα άλλο κινητό F2G και να το καλείς με τα δωρεάν 1500 σε 3 αριθμούς.

αν και βγαινουμε εκτος θεματος,μαλλον εννοει οτι ανοιγει αυτοματα η γραμμη και ειναι διαθεσιμη μεσω του gateway για νεα κληση προς ολα τα νουμερα.Αλλα αφου μιλαμε για gsm gateway μαλλον χρειαζεται αυτο που λες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις ανανεωσα στο puplic, ελάχιστη ανανέωση 10€ και Q telecom 6€.

Μόλις γίναμε όλοι μικρές συνδέσεις.... με ελάχιστη ανανέωση 10 ευρώ το μηνά.

νομιζω καλυτερη εικονα θα εχουμε απο μαγαζι wind που δεν κανει αυτονομες κινησεις και ακολουθει την πολιτικη της εταιριας,για το τι ισχυει. Στην Κηφισιας δεν εχει ιδιοκτητο η wind? εκει τι παιζει,για οποιον θα παει απο εκει?

*Γιατι 10 το μηνα?

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/tropoi-ananewshs-xronou-omilias/

εδω στο κατω μερος δεν εχει αλλαξει κατι απ'οτι βλέπω

Αν πάλι δεν θέλεις κάρτες και κωδικούς, τότε μπορείς να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου:

 

Mε στιγμιαία ηλεκτρονική ανανέωση μέσω των καταστημάτων WIND, σε οποιαδήποτε ακέραια αξία χρόνου επιθυμείς, από 5€ έως 50€.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...