Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nikola από χτες τέρμα το bonus από τα καταστήματα

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=476

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Sign the Petition

 

http://chn.ge/2zjLzA4

 

Όποιος θέλει ας συνδράμει.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι με αυτό, καλό θα ήταν να διορθωθεί γιατί έτσι όπως έχει διατυπωθεί είναι λάθος.

Τέλος φορητότητας δεν υπάρχει.

Αυτό που ζητάει είναι να μηδενιστεί το κόστος ενεργοποίησης νέου καρτοκινητού.

Τέλος φορητότητας θα ήταν αν χρειαζόταν να πληρώσεις κάτι για τη διαδικασία της φορητότητας.

Αν δεν κάνω λάθος, το τέλος γενικά πρέπει να έχει ανταποδοτικό χαρακτήρα.

Στην περίπτωση αυτή μιλάμε για κάποιο κόστος(έξοδο) που χρεώνει η εταιρεία το κάθε νέο νούμερο που μπαίνει στο δίκτυό της.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι με αυτό, καλό θα ήταν να διορθωθεί γιατί έτσι όπως έχει διατυπωθεί είναι λάθος.

Τέλος φορητότητας δεν υπάρχει.

Αυτό που ζητάει είναι να μηδενιστεί το κόστος ενεργοποίησης νέου καρτοκινητού.

Τέλος φορητότητας θα ήταν αν χρειαζόταν να πληρώσεις κάτι για τη διαδικασία της φορητότητας.

Αν δεν κάνω λάθος, το τέλος γενικά πρέπει να έχει ανταποδοτικό χαρακτήρα.

Στην περίπτωση αυτή μιλάμε για κάποιο κόστος(έξοδο) που χρεώνει η εταιρεία το κάθε νέο νούμερο που μπαίνει στο δίκτυό της.

εφόσον δεν πιστεύεις ότι θα γίνει κάτι ποιος ο λόγος να το στηλιτεύεις;Ως I KNOW λοιπόν σε παρακαλώ αν συμμερίζεσαι τον σκοπό να φτιάξεις κάτι "σωστό" που λες κ συ.Σημειωτέον,εφοσον πηγαίνεις τον έναν αριθμό από την μια στην άλλη εταιρεία ονομάζεται φορητότητα,θες να το πεις εσύ ενεργοποίηση και αυτό σωστό ακούγεται,δεν αντιλέγω.Το ζουμί ποιο είναι;ότι αυτό είναι παράνομο και κανείς δεν αντιδρά,οπότε αν θες είτε φτιάξε κάτι καλύτερο προς υπεράσπιση όλων,είτε αν το θεωρείς απλά ατελέσφορο μην μπαίνεις καν στον κόπο να διατυπώσεις αρνητική άποψη.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν κατάλαβες κάτι λάθος αλλά ποσώς με ενδιαφέρει να στηλιτεύσω κάτι,όπως λές.

Απλά επισημαίνω πως είναι μαθηματικά αδύνατο να μαζέψεις αρκετές υπογραφές ώστε ο αριθμός να είναι ικανός να αλλάξει κάτι.

Από εκεί και πέρα, συμβουλές σου δίνω, για κάτι που κατά τη γνώμη μου είναι λάθος.

Αν θέλεις τις λαμβάνεις υπόψιν σου. Κανείς δεν υποχρεώνεται.

 

Η ΕΕΤΤ σου λέει αυτό : "

Δεν ορίζεται από την ΕΕΤΤ κάποιο “τέλος φορητότητας αριθμών” που επιβάλλεται στους συνδρομητές για τη φορητότητα των αριθμών τους. Μόνο ο νέος πάροχος δύναται να επιβάλει “τέλος φορητότητας αριθμών” προς το δίκτυό του, με βάση την εμπορική πολιτική του (ο υφιστάμενος πάροχος δεν έχει δικαίωμα να επιβάλει τέλος για τη φορητότητα των αριθμών). Ωστόσο, η σημερινή πρακτική των εταιρειών είναι η φορητότητα να γίνεται δωρεάν.

Σημειώνεται ότι οι πάροχοι έχουν το δικαίωμα να επιβάλουν “τέλος ενεργοποίησης/σύνδεσης” για την ενεργοποίηση των νέων συνδέσεων στα δίκτυά τους. Σε κάθε περίπτωση οι συνδρομητές μπορούν να ενημερώνονται από τον νέο πάροχο πριν την υποβολή της αίτησης φορητότητας για το ύψος του τέλους φορητότητας (εάν υπάρχει) και το ύψος του τέλους ενεργοποίησης/σύνδεσης που θα χρεωθούν."

Εγώ θα πρόσεχα τι αποκαλώ παράνομο. Άλλο κάτι να είναι άδικο ή απεχθές σε μια χρέωση, και άλλο να είναι κάτι που πάει ενάντια στο νόμο.

 

Τέλος, αν έκανα κάτι τέτοιο, θα ήταν ένα για κάθε εταιρεία και όχι κάτι γενικό και για τις 3.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν κατάλαβες κάτι λάθος αλλά ποσώς με ενδιαφέρει να στηλιτεύσω κάτι,όπως λές.

Απλά επισημαίνω πως είναι μαθηματικά αδύνατο να μαζέψεις αρκετές υπογραφές ώστε ο αριθμός να είναι ικανός να αλλάξει κάτι.

Από εκεί και πέρα, συμβουλές σου δίνω, για κάτι που κατά τη γνώμη μου είναι λάθος.

Αν θέλεις τις λαμβάνεις υπόψιν σου. Κανείς δεν υποχρεώνεται.

 

Η ΕΕΤΤ σου λέει αυτό : "

Δεν ορίζεται από την ΕΕΤΤ κάποιο “τέλος φορητότητας αριθμών” που επιβάλλεται στους συνδρομητές για τη φορητότητα των αριθμών τους. Μόνο ο νέος πάροχος δύναται να επιβάλει “τέλος φορητότητας αριθμών” προς το δίκτυό του, με βάση την εμπορική πολιτική του (ο υφιστάμενος πάροχος δεν έχει δικαίωμα να επιβάλει τέλος για τη φορητότητα των αριθμών). Ωστόσο, η σημερινή πρακτική των εταιρειών είναι η φορητότητα να γίνεται δωρεάν.

Σημειώνεται ότι οι πάροχοι έχουν το δικαίωμα να επιβάλουν “τέλος ενεργοποίησης/σύνδεσης” για την ενεργοποίηση των νέων συνδέσεων στα δίκτυά τους. Σε κάθε περίπτωση οι συνδρομητές μπορούν να ενημερώνονται από τον νέο πάροχο πριν την υποβολή της αίτησης φορητότητας για το ύψος του τέλους φορητότητας (εάν υπάρχει) και το ύψος του τέλους ενεργοποίησης/σύνδεσης που θα χρεωθούν."

Εγώ θα πρόσεχα τι αποκαλώ παράνομο. Άλλο κάτι να είναι άδικο ή απεχθές σε μια χρέωση, και άλλο να είναι κάτι που πάει ενάντια στο νόμο.

 

Τέλος, αν έκανα κάτι τέτοιο, θα ήταν ένα για κάθε εταιρεία και όχι κάτι γενικό και για τις 3.

δηλαδή υπάρχει δυνατότητα να πάρεις τον αριθμό σου απλά;όχι,πρέπει να τον μεταφέρεις κάπου.και εφόσον η Ευρωπαϊκή νομοθεσία αναφέρει ότι αυτό πρέπει να γίνεται μέσα σε μια μέρα και έχεις ως εντολοδοχο τις τοπικές αρχές για να το επιβάλουν,οι εταιρείες παρανομουν με την ανοχή της ΕΕΤΤ.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Μονο η Cyta εχει δωρεάν "κοστος ενεργοποιησης αριθμου", αλλά δεν έχει συμφέροντα πακέτα και καθόλου 4G.

 

Βασικά, τι "κόστος" έχει μια ενεργοποίηση αριθμού; Ιδιο "κόπο" με μια ενεργοποιηση οποιουδήποτε νέου αριθμού δεν έχει;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή υπάρχει δυνατότητα να πάρεις τον αριθμό σου απλά;όχι,πρέπει να τον μεταφέρεις κάπου.και εφόσον η Ευρωπαϊκή νομοθεσία αναφέρει ότι αυτό πρέπει να γίνεται μέσα σε μια μέρα και έχεις ως εντολοδοχο τις τοπικές αρχές για να το επιβάλουν,οι εταιρείες παρανομουν με την ανοχή της ΕΕΤΤ.

Άποψή σου. Το διαδικαστικό(χρόνος που απαιτείται για φορητότητα) δεν έχει σχέση με αυτό που συζητάμε.

Απλά σου λέω πως αυτό που θα πεις στην ΕΕΤΤ αν μαζέψεις υπογραφές, σου έχει απαντήσει από πριν πως μπορεί να το κάνει η εταιρεία. Δικαίωμά της είναι να χρεώνει όσο θέλει το κάθε τι που σου προσφέρει. Η Wind συγκεκριμένα στο λέει στον τιμοκατάλογο πως για κάθε νέο νούμερο που μπαίνει στο δίκτυο είναι 30€. Το αν εσύ δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις τον αριθμό σου, κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι άσχετο. Και δεν αποδεικνύει πως υπάρχει παρανομία επειδή δεν έχεις άλλη δυνατότητα να τον διατηρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω επισης,αν και ειμαστε εκτος θεματος,(και αν κατω απο το καθε ποστ της διαμαρτυριας ανοιγει αντιστοιχη συζητηση θα εκτραπουν ολα τα θεματα εν τελει),οτι εφοσον υπαρχει υποψια παραβιασης κοινοτικης οδηγιας, κακως απευθυνεται στην εεττ η διαμαρτυρια. Θα πρεπει να απευθυνθει στην ευρωπαικη επιτροπη εκθετωντας την εεττ (και μετα την οποια εταιρια) ως υπολογη.Και παλι ομως το θεμα ειναι ρευστο.Ειχε ανοιξει αντιστοιχο θεμα με την ιδια συζητηση τοτε,με το μελος NaGR αν θυμαμαι καλα.Τοτε βεβαια η ευρωπαικη οδηγια εξεταζε το θεμα απαγορευτικου κοστους και οχι του χρονου αλλαγης,για το οποίο οπως είπε ο Μark δεν υπαρχει καποιο θεμα. Καλό θα ειναι να συνεχιστει ομως σε αρμοδιο νημα η συζητηση αυτη. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

¨οποιος πιστευει ότι διαπράτεται παρανομία μπορεί να απευθυνθεί και μόνος του στην Ε.Ε.Τ.Τ. και να τοα αναφέρει .

Σε τίποτα δεν βοηθάει ένας αριθμός υπογραφών.

Εγώ προσωπικά πάντως μετά τα όσα λέει η Ε.Ε.Τ.Τ. δεν διαπιστώνω καμία απολύτως παρανομία.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος φιλος να μου πει τις διαφορες για τα μηνυματα 61 προς 12000 με 5€ και 60 προς 12000 με 6€?

Βασικα θελω να μαθω αν υπαρχει κατι αλλο περαν της διαφορας στην τιμη αφου εγω για τα 2GB ενδιαφερομαι :p

Link to comment
Share on other sites

Το ενα δίνει λεπτά προς Βουλγαρία το αλλο προς Ρουμανία. Αν δεν σου χρειάζονται προφανώς πας σε αυτό με τα 5€.
Link to comment
Share on other sites

Το ενα δίνει λεπτά προς Βουλγαρία το αλλο προς Ρουμανία. Αν δεν σου χρειάζονται προφανώς πας σε αυτό με τα 5€.

 

Εγω παντως πριν 3-4 μερες εστειλα 60 στο 12000 και μου κρατησε 5 ευρω. Ειχα υπολοιπο 9,1 και τωρα εχω 4,1

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Το 61 κάνει 6€ μαλλον και τα εγραψε αναποδα ο φίλος.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Το 61 κάνει 6€ μαλλον και τα εγραψε αναποδα ο φίλος.

 

Και σε παλιοτερη αναρτηση(εκει το ειχα διαβασει εγω) ελεγαν οτι το 60 κανει 6 ευρω. Δεν ξερω αν ειχε κανει λαθος το παιδι που το ειχε γραψει. Μαλιστα οταν εστειλα το μήνυμα , περιμενα κι εγω να μου κρατησει 6 ευρω και τελικα μου κρατησε 5.

Link to comment
Share on other sites

Το ξανακοιταξα,το 61 δίνει 500' προς Βουλγαρία και 2 gb με 5€. Το 60 ειχε γραφτει ότι έδινε 500' προς Ρουμανία και 2gb με 6€. Μπορεί να το αλλάξανε.
Link to comment
Share on other sites

Το ξανακοιταξα,το 61 δίνει 500' προς Βουλγαρία και 2 gb με 5€. Το 60 ειχε γραφτει ότι έδινε 500' προς Ρουμανία και 2gb με 6€. Μπορεί να το αλλάξανε.

 

Πιθανον να τα εχουν βαλει και τα 2 στα 5 ευρω, μιας και δεινουν τα ιδια πραγματα. Μονο η χωρα αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

5€ έχουν και τα δύο. Το 60 είναι 500 λεπτά προς Ρουμανία και 2GB ΕΝΏ το 61 είναι 500 προς Βουλγαρία και 2GB

 

από λάθος είχε αναφέρει ότι το 60 έχει 6 €

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι υπήρχε και ένα πακέτο με 6 ευρώ πάντως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ανανέωσα στο F2G του γιου μου με 10 ευρώ και εκτός από τα 500 mb της online ανανέωσης μπήκαν και 300' προς Wind/Q με ισχύ 5 ημέρες.

Καινούριο bonus είναι αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πακέτο από τα παραπάνω ποτέ δεν έκανε 6 € από λάθος είχε πει ο Mark ότι κάνει 6€ το πακέτο προς Ρουμανία.

 

Δοκιμασμένο και τα 2 έχουν κόστος 5€

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω. Για ταξιδια εντος Ε.Ε με καλυπτει για φωνη και data το προγραμμα που εχω 1500λ & 1,5 gb ή θα πρεπει ας πουμε να βαλω ειδικο προγραμα πχ το EU Talk & data ? Edited by polaris3
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω. Για ταξιδια εντος Ε.Ε με καλυπτει για φωνη και data το προγραμμα που εχω 1500λ & 1,5 gb ή θα πρεπει ας πουμε να βαλω ειδικο προγραμα πχ το EU Talk & data ?
Σε καλύπτει φίλε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...