Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερώνω ότι πριν από 5 μέρες έστειλα μήνυμα στο fb του f2g ενημερώνοντας ότι παρέλαβα 3 προνομιακά οτε και θα αναγκαστώ να παγωσω το δικό τους νούμερο, εκτός και αν λάβω το αντίστοιχο. Σήμερα έλαβα την προσφορά με μήνυμα ΣΜΣ και μήνυμα στο fb

Επιτέλους ήταν μια μικρή δικαίωση!

Φυσικά μετά από αυτό κρατάω το βασικό μου νούμερο στην wind και συνεχίζω να λέω τα καλύτερα.

Φίλε μου τι ακριβώς ζήτησες; 30 μέρες; Αν είναι δυνατόν επειδή είμαι κι εγώ από τη Ρόδο να μου έλεγες έστω και με προσωπικό μήνυμα την διαδικασία πιο αναλυτικά και τι κέρδισες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτα τα magic numbers που τα βρισκω?Για παραδειγμα στην εφαρμογη μπορω να δηλωσω νουμερο?

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

ναι συρε 1-2 φορες αριστερα απο την αρχικη οθονη και θα το δεις.
Link to comment
Share on other sites

καμια φορα οταν μπαινεις στην εφαρμογη βγαζει κατω σε καφε φοντο οτι υπαρχει νεο περιεχομενο και σου δινει επιλογη να πατησεις ενα ΟΚ!!!

Οκ καλα υπαρχει νεο περιεχομενο τους πιστευω , αλλα πως το βρισκεις μεσα στην εφαρμογη ?

Link to comment
Share on other sites

καμια φορα οταν μπαινεις στην εφαρμογη βγαζει κατω σε καφε φοντο οτι υπαρχει νεο περιεχομενο και σου δινει επιλογη να πατησεις ενα ΟΚ!!!

Οκ καλα υπαρχει νεο περιεχομενο τους πιστευω , αλλα πως το βρισκεις μεσα στην εφαρμογη ?

 

Aυτό αναφέρεται κυρίως σε νέα προγράμματα ή νέα Lucky Day απ' ό,τι κατάλαβα.

Όταν βγαίνουν τέτοια, τότε βγαίνει και η επισήμανση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aυτό αναφέρεται κυρίως σε νέα προγράμματα ή νέα Lucky Day απ' ό,τι κατάλαβα.

Όταν βγαίνουν τέτοια, τότε βγαίνει και η επισήμανση.

 

Αρα καθε φορα πρεπει να μαντευουμε....

Thanks για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει μια διαφήμιση στην τηλεόραση σήμερα ότι "το F2G πασάρει τα data που σου περίσσεψαν στον επόμενο μήνα..."

Γνωρίζει κανείς αν αυτό ισχύει για όλα τα πακέτα ή μόνο για τα δύο καινούργια;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει μια διαφήμιση στην τηλεόραση σήμερα ότι "το F2G πασάρει τα data που σου περίσσεψαν στον επόμενο μήνα..."

Γνωρίζει κανείς αν αυτό ισχύει για όλα τα πακέτα ή μόνο για τα δύο καινούργια;

 

Ισχύει μόνο για τα καινούρια πακέτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

στο blender το Online Bonus που λεει 100' ομιλία φανταζομαι εννοει προς ολους? Στην εφαρμογη μου λεει 120΄ ποιο ισχυει?

 

luckyday.png

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ:

 

Wind_1_2017.jpg

Wind_2_2017.jpg

 

ΤΩΡΑ τελευταία.......

.......................................................................................................................................Βλέπω...."Προφητικό" ? ?

Link to comment
Share on other sites

όποιος μπορεί να μου θυμίσει τι στέλνουμε για Ρουμανία, κλπ για δεδομένα πλιζ κάπου το έχασα το ποστ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όποιος μπορεί να μου θυμίσει τι στέλνουμε για Ρουμανία, κλπ για δεδομένα πλιζ κάπου το έχασα το ποστ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει και η αναζήτηση στο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

στο blender το Online Bonus που λεει 100' ομιλία φανταζομαι εννοει προς ολους? Στην εφαρμογη μου λεει 120΄ ποιο ισχυει?

 

luckyday.png

 

Συνήθως η ενεργοποίηση από το app δίνει κάτι παραπάνω σε bonus! ;)

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα πάω Τουρκία για επαγγελματικους λόγους και για κάθε ημέρα θέλω 15€ μόνο για ελάχιστα ΜΒ data. Ναι καλά διαβάσατε. Επίσης εισερχομενες και εξερχόμενες κλήσεις φωτιά (πάνω από 2,5€/κλήση...) Επίσης σε data εκτός προγράμματος περίπου 13€/KB. Nαι ναι ανά KB. Αν αυτό δεν είναι ληστεία τότε τι είναι; Για 5 ημέρες δε μου φτάνουν 100€... Καμιά ιδέα κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα πάω Τουρκία για επαγγελματικους λόγους και για κάθε ημέρα θέλω 15€ μόνο για ελάχιστα ΜΒ data. Ναι καλά διαβάσατε. Επίσης εισερχομενες και εξερχόμενες κλήσεις φωτιά (πάνω από 2,5€/κλήση...) Επίσης σε data εκτός προγράμματος περίπου 13€/KB. Nαι ναι ανά KB. Αν αυτό δεν είναι ληστεία τότε τι είναι; Για 5 ημέρες δε μου φτάνουν 100€... Καμιά ιδέα κανείς;

 

Πάρε δεύτερη συσκευή μαζί σου. Αγόρασε τουρκική σιμ και πακέτο ίντερνετ και κάνε την mobile hotspot για την συσκευή σου με την ελληνική σιμ. Αγόρασε μονάδες viber και κάνε από εκεί όλες τις κλήσεις σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στον τιμοκαταλογο της κιου και δες σε ποια ζώνη έχει την Τουρκια. Αλλιώς τουρκικο καρτοκινητο, αλλά νομίζω οτι θα πρέπει να συνδεθει το ιμει της συσκευης με το νουμερακι. Εάν δε σε νοιαζει, καντο.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει μια διαφήμιση στην τηλεόραση σήμερα ότι "το F2G πασάρει τα data που σου περίσσεψαν στον επόμενο μήνα..."

Γνωρίζει κανείς αν αυτό ισχύει για όλα τα πακέτα ή μόνο για τα δύο καινούργια;

Εδώ όλες οι λεπτομέρειες: https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/data-rollover/

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα πάω Τουρκία για επαγγελματικους λόγους και για κάθε ημέρα θέλω 15€ μόνο για ελάχιστα ΜΒ data. Ναι καλά διαβάσατε. Επίσης εισερχομενες και εξερχόμενες κλήσεις φωτιά (πάνω από 2,5€/κλήση...) Επίσης σε data εκτός προγράμματος περίπου 13€/KB. Nαι ναι ανά KB. Αν αυτό δεν είναι ληστεία τότε τι είναι; Για 5 ημέρες δε μου φτάνουν 100€... Καμιά ιδέα κανείς;

 

Αν έχεις 1 εβδομάδα μπροστά σου Αγοράζεις μία κάρτα Vodafone.UK . Στο δωρεάν Ευρωπαίκό Raming έχει και την Τουρκία .

Οπότε με μία κάρτα 2 -3 λίρες και 10 λίρες Γέμισμα έχεις 200 λεπτά προς 50 χώρες ( εντός Τουρκία Αλβανία Ελβετία και Βοσνία για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται ) 1GB Internet και απεριόριστα SMS.

https://www.ebay.co.uk/itm/VODAPHONE-SIM-UK-OFFICIAL-PAY-AS-YOU-GO-Sim-Card-STANDARD-MICRO-NANO/222159535972?hash=item33b9bd7f64:g:80YAAOSwbYZXYy5R

Με 20 λίρες έχεις 500 λεπτά Απεριόριστα SMS και 6 GB ιντερνετ στην Τουρκία,

 

http://www.vodafone.co.uk/shop/bundles-and-sims/pay-as-you-go-plans/big-value-bundles/index.htm

 

50 Destinations https://www.vodafone.co.uk/cs/groups/public/documents/webcontent/vfcon081336.pdf

Το Πακέτο των 30 λιρών Πιθανόν να μην παίζει σε Roaming ( Προσοχή )

Ενεργοποίηση του πακέτου μόνο από online account ή με κλήση στο 2345. Αν προσπαθήσεται να το ενεργοποιήσεται με μήνυμα θα χρεωθείται 0,14 και δεν θα ενεργοποιηθεί γιατί δεν θα φτάνουν τα χρήματα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 1 εβδομάδα μπροστά σου Αγοράζεις μία κάρτα Vodafone.UK . Στο δωρεάν Ευρωπαίκό Raming έχει και την Τουρκία .

Οπότε με μία κάρτα 2 -3 λίρες και 10 λίρες Γέμισμα έχεις 200 λεπτά προς 50 χώρες ( εντός Τουρκία Αλβανία Ελβετία και Βοσνία για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται ) 1GB Internet και απεριόριστα SMS.

https://www.ebay.co.uk/itm/VODAPHONE-SIM-UK-OFFICIAL-PAY-AS-YOU-GO-Sim-Card-STANDARD-MICRO-NANO/222159535972?hash=item33b9bd7f64:g:80YAAOSwbYZXYy5R

Με 20 λίρες έχεις 500 λεπτά Απεριόριστα SMS και 6 GB ιντερνετ στην Τουρκία,

 

http://www.vodafone.co.uk/shop/bundles-and-sims/pay-as-you-go-plans/big-value-bundles/index.htm

 

50 Destinations https://www.vodafone.co.uk/cs/groups/public/documents/webcontent/vfcon081336.pdf

Το Πακέτο των 30 λιρών Πιθανόν να μην παίζει σε Roaming ( Προσοχή )

Ενεργοποίηση του πακέτου μόνο από online account ή με κλήση στο 2345. Αν προσπαθήσεται να το ενεργοποιήσεται με μήνυμα θα χρεωθείται 0,14 και δεν θα ενεργοποιηθεί γιατί δεν θα φτάνουν τα χρήματα.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Μιας και δεν προλαβαίνω να πάρω sim από uk, θα πάρω δεύτερο κινητό για Hotspot με τουρκική sim. Ευχαριστώ.

Θα πω όμως άλλη μία φορά για το πόσο ληστρικές είναι οι χρεώσεις της Wind στην Τουρκία.

Link to comment
Share on other sites

Το public back2you παίζει ακόμα με αγορές στα Public? Γιατί υπάρχει ακόμα η επιλογή back2you στην εφαρμογή, αν και λέει ότι η προσφορά ισχύει μέχει 30/9.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απο μη-χρηστη wind.

Εχει φιλη απο Βουλγαρια παλιο νουμερο καρτοκινητο, το οποιο δεν το βλεπει η wind εφαρμογη γιατι δεν ειναι συμβολαιο και δεν το βλεπει ουτε η f2go εφαρμογη, γιατι αναφερει πως ειναι wind καρτοκινητο. Στο σαιτ της wind δεν το βρηκα καν σαν προγραμμα, αφου πιθανοτατα δεν προσφερεται πλεον.

Νομιζει πως καθε φορα που κανει ανανεωση 10 ευρω, παιρνει μπονους χρονο ομιλιας.

Παρολα αυτα δεν το βλεπει ευκολα σε app και ουτε παρακολουθει τις λεπτομερειες των προσφορων με αλλες κλησεις ή μηνυματα.

Ετσι πιστευω οτι βγαινει χαμενη σε σχεση με τις πολλαπλες προσφορες πακετων στα f2go, ακομη και αν εχει καλυτερο τροπο χρεωσης στις κλησεις.

Σωστα φανταζομαι?

Να της πω να το γυρισει σε f2go ωστε να μπορω να την βοηθαω ευκολα με το app και εκεινη να βλεπει ευκολα τα υπολοιπα για τον αριθμο της?

Data δεν χρησιμοποιει. Μηνυματα λιγα. Ομιλια, αρκετα το καλοκαιρι και ελαχιστα τον χειμωνα.

Τι συμβουλευετε?

 

(Δευτερευοντως, ειδικα για Βουλγαρια κλησεις σε κινητα, υπαρχει καποια αλλη προταση?)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απο μη-χρηστη wind.

Εχει φιλη απο Βουλγαρια παλιο νουμερο καρτοκινητο, το οποιο δεν το βλεπει η wind εφαρμογη γιατι δεν ειναι συμβολαιο και δεν το βλεπει ουτε η f2go εφαρμογη, γιατι αναφερει πως ειναι wind καρτοκινητο. Στο σαιτ της wind δεν το βρηκα καν σαν προγραμμα, αφου πιθανοτατα δεν προσφερεται πλεον.

Νομιζει πως καθε φορα που κανει ανανεωση 10 ευρω, παιρνει μπονους χρονο ομιλιας.

Παρολα αυτα δεν το βλεπει ευκολα σε app και ουτε παρακολουθει τις λεπτομερειες των προσφορων με αλλες κλησεις ή μηνυματα.

Ετσι πιστευω οτι βγαινει χαμενη σε σχεση με τις πολλαπλες προσφορες πακετων στα f2go, ακομη και αν εχει καλυτερο τροπο χρεωσης στις κλησεις.

Σωστα φανταζομαι?

Να της πω να το γυρισει σε f2go ωστε να μπορω να την βοηθαω ευκολα με το app και εκεινη να βλεπει ευκολα τα υπολοιπα για τον αριθμο της?

Data δεν χρησιμοποιει. Μηνυματα λιγα. Ομιλια, αρκετα το καλοκαιρι και ελαχιστα τον χειμωνα.

Τι συμβουλευετε?

 

(Δευτερευοντως, ειδικα για Βουλγαρια κλησεις σε κινητα, υπαρχει καποια αλλη προταση?)

 

Ναι,να το κανει F2G...

Και μεσω sms εχει πακετο με λεπτα προς βουλγαρια να κανει κλησεις μαζι με 2GB δεδομενα).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το public back2you παίζει ακόμα με αγορές στα Public? Γιατί υπάρχει ακόμα η επιλογή back2you στην εφαρμογή, αν και λέει ότι η προσφορά ισχύει μέχει 30/9.

 

http://www.public.gr/windback2u/

Τα χρήματα, έως 100 ευρώ, επιστρέφονται σε ήδη ενεργοποιημένο από back2u αριθμό μόνο αν γίνει ανανέωση 10 ευρώ τις τελευταίες 30 ημέρες. Αλλιώς ζητάς νέο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/windback2u/

Τα χρήματα, έως 100 ευρώ, επιστρέφονται σε ήδη ενεργοποιημένο από back2u αριθμό μόνο αν γίνει ανανέωση 10 ευρώ τις τελευταίες 30 ημέρες. Αλλιώς ζητάς νέο αριθμό.

 

Η κάρτα των 10€ μπορεί να είναι και από περίπτερο; Για δικαίωμα επιστροφής € αγορών μέσα σε 30 μέρες από την κάρτα.

Αυτό ΔΕΝ το λέει.

 

Wind_Back2_U2.jpg

Wind_back2_U1.jpg

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...