Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο κατα περιπτωση μπορει να το κανουν. Εχει γινει σε μενα 2 φορες (1 φορα σε καθε αριθμο),σε πακετα ομιλιας ομως,τα οποια τα ειχα ενεργοποιησει κατα λάθος,με μια μικρη ευθυνη του συστηματος τους...Σε πακετα mb και σε περιπτωση τετοιας βλαβης ομως, δεν ξερω πως το χειριζονται.
Link to comment
Share on other sites

Αλάνια, η φραγή εισερχομένων δεν ισχύει με την πάροδο του 4μηνου;

Διότι σε μένα γίνονται κλήσεις κανονικά.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό sasmsung με απενεργοποιημένα τα δεδομένα και διαγραμμένα τα apn στις ρυθμίσεις συνεχίζει και με χρεώνει κάθε μέρα 1,5€για χρήση ίντερνετ. Στην εξυπηρέτηση επιμένουν ότι μπαίνω στο ίντερνετ. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από φραγή?
Link to comment
Share on other sites

Αλάνια, η φραγή εισερχομένων δεν ισχύει με την πάροδο του 4μηνου;

Διότι σε μένα γίνονται κλήσεις κανονικά.

 

προς το παρόν δεν έχει εφαρμοστεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε κινητό sasmsung με απενεργοποιημένα τα δεδομένα και διαγραμμένα τα apn στις ρυθμίσεις συνεχίζει και με χρεώνει κάθε μέρα 1,5€για χρήση ίντερνετ. Στην εξυπηρέτηση επιμένουν ότι μπαίνω στο ίντερνετ. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από φραγή?

 

αν επιστρεψεις στην οθονη των apn είναι όντως διεγραμμένα ή εμφανίζονται πάλι? Κλείσε και την περιαγωγή δεδομένων αν δεν το εχεις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=476

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND – Τιμολογιακές Αλλαγές

 

01/11/2017

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει για τους συνδρομητές F2G την επέκταση του bonus κατά το πρώτο νέο login στην πλήρως αναβαθμισμένη MyF2G εφαρμογής που προσφέρει 2GΒ με διάρκεια 7 ημέρες και κατανάλωση ανά KΒ, έως 10/11. Αντίστοιχα για τους συνδρομητές Q, συνεχίζεται το bonus κατά το πρώτο login στην MyQ εφαρμογή που προσφέρει 500ΜΒ με διάρκεια 15 ημέρες και κατανάλωση ανά KB, έως 10/11.

 

Το bonus καταστήματος που αποδίδεται στις ανανεώσεις καρτοκινητής μέσα από τα καταστήματα WIND, λήγει στις 02 Νοεμβρίου 2017 και δεν θα αποδίδεται πλέον στους συνδρομητές.

 

Πιο συγκεκριμένα λήγει το bonus καταστήματος για τους συνδρομητές F2G και WindCardToAll, που απέδιδε είτε 120 λεπτά χρόνου ομιλίας προς όλα τα σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα (2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ), είτε 120 λεπτά χρόνου ομιλίας προς WIND& Q.

Αντίστοιχα, για τους συνδρομητές Q, λήγει το bonus καταστήματος που απέδιδε είτε 120 λεπτά χρόνου ομιλίας προς όλα τα σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα (2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ), είτε 120ΜΒ.

 

Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο http://www.wind.gr.

 

H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού ή ανάκλησης όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ή/και τροποποίησης των ανωτέρω προσφορών, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών, όπως εκάστοτε ορίζεται από την κείμενη νομοθεσία.

 

Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND http://www.wind.gr ή την εξυπηρέτηση πελατών WIND/ καρτοκινητή Q, καλώντας 1260 (0,24€/ κλήση).

Link to comment
Share on other sites

Καλά ήταν τα 120 λεπτά προς σταθερά...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που τα ξέρετε τα πράγματα, υπάρχει πλέον κάποιο όφελος ανανέωσης από το κατάστημα σε σχέση με την online ανανεώση από το myf2g σάιτ; (τώρα που αφαιρέσανε τα 120' προς σταθερά)

Από πού να ανανεώνω; Από το σπίτι μου μέσω myf2g ή από κατάστημα;

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει καποιο υπερ για την ανανεωση στο καταστημα,περαν του οτι μπορεις (ακομα) να πληρωσεις με μετρητα εκει. Το οτι κοψανε το μπονους,δεν σημαινει οτι σταματαει το τελος συναλλαγης καταστηματων,τα 0,30 θα αφαιρουνται στο καταστημα...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει καποιο υπερ για την ανανεωση στο καταστημα,περαν του οτι μπορεις (ακομα) να πληρωσεις με μετρητα εκει. Το οτι κοψανε το μπονους,δεν σημαινει οτι σταματαει το τελος συναλλαγης καταστηματων,τα 0,30 θα αφαιρουνται στο καταστημα...

Ισχύει σίγουρα αυτό;

Δηλαδή θα γίνεται παρακράτηση 0,30 ευρώ ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα ανανεώνουμε μόνο ηλεκτρονικά πλέον στο myf2g
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει σίγουρα αυτό;

Δηλαδή θα γίνεται παρακράτηση 0,30 ευρώ ;

 

πιστευω ναι. Η αρχικη ανακοινωση που ανεφερε το τελος συναλλαγης και το μπονους ανανεωσης στα καταστηματα εχω την εντυπωση οτι δεν τα συνεδεε αμεσα.Αλλωστε και η σημερινη ανακοινωση αναφερεται μονο στα μπονους καταστηματων. Κι αλλιως να το παρουμε,οι αλλες 2 εταιριες εχουν ηδη το συγκεκριμενο τελος συναλλαγης,η wind δεν θα ηταν παραξενο να το κοψει,τωρα που το επεκτεινε και στους 16ψηφιους κωδικους (κάρτες) ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Πριν 2 χρονια υπηρχε μια υπηρεσια της wind , αμα ειχες Double play σου εβαζαν καθε μηνα 120 λεπτα στο f2g κινητο σου. Ισχύει αυτο τωρα? Εχω επανελθει στη f2g και επειδη εχω double play στο γραφειο στο ονομα μου, σκεφτομαι να το ζητησω. Ισχύει τωρα ομως? Ξερει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει
Εγώ που το έχω στο όνομα της συζύγου το σταθερό μπορώ να το ζητήσω ή πρέπει να είναι στο δικό μου;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω στο όνομα της συζύγου το σταθερό μπορώ να το ζητήσω ή πρέπει να είναι στο δικό μου;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να το βάλεις αυτό το bonus 120' που έχεις με το σταθερό σε οποιοδήποτε q ή f2g καρτοκινητό σε οποιοδήποτε όνομα και αν είναι ενεργοποιημένο το καρτοκινητό (δλδ η σύζηγός σου θα το δώσει σε εσένα αν θέλει).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών - δεν ξεκλειδώνει κάτι απ' τα παραπάνω, δυστυχώς.

 

Αυτό αφορούσε για το αν ξεκλειδώνονται τα πακέτα turbo και more όταν ενεργοποιείς το πρόγραμμα με τα 350' προς όλους, 750 MB, 35 sms κλπ.

Τελικά, μάλλον έκανε λάθος η εξυπηρέτηση, μιας και ξεκλειδώνονται κανονικά. Τουλάχιστον, στην περίπτωση μου, έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βάλεις αυτό το bonus 120' που έχεις με το σταθερό σε οποιοδήποτε q ή f2g καρτοκινητό σε οποιοδήποτε όνομα και αν είναι ενεργοποιημένο το καρτοκινητό (δλδ η σύζηγός σου θα το δώσει σε εσένα αν θέλει).
Τέλεια! Θα πάρω στο 1260 να το ζητήσω τότε. Σε ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σου το κάνουν τηλεφωνικά ενημέρωσέ μας,γιατί μέχρι τώρα μόνο σε καταστήματα μπορούσε να γίνει η αντιστοιχηση.
Link to comment
Share on other sites

10GB MONO 5€ KAI ΔIAPKEIA 30 NYXTEΣ! KAΘE BPAΔY AΠO TIΣ 22:00 ΩΣ TIΣ 08:00 TO ΠPΩI ΛIΩNEIΣ ΣTO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE ΔΩPEAN: GB ΣTO 12000 & KAΛO ΞENYXTI!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος κάνει ανανέωση σε κατάστημα Wind να μας πει εάν του κράτησαν τα 0.30cent χωρίς να δώσουν bonus αφού το έκοψαν η δεν κράτησαν τα 0.30cent.

 

Στην ανακοίνωση πάντως δεν το διευκρινίζει

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

τα ποσα ανανεωσης απο που ξεκινανε?το 5€ καταργηθηκε?

 

10€ σε καταστημα Wind αλλα θα παρεις bonus καταστηματος

120' προς σταθερα ή 120' προς Wind/Q με χρεωση 0,3€ απο το υπολοιπο της καρτας.Στα καταστηματα Public επισης μπορεις να βαλεις καρτα απο 10€ και πανω αλλα δεν εχει το bonus καταστηματος.

Απο 5€ μεχρι οσο θελεις μονο Online απο το myf2g app ή το site του f2g.

Για να βρεις το ποσο που μπαινει στην καρτα υπολογιζεις: α) το ποσο ανανεωσης β) τον φορο κινητης 12% που ισχυει εδω και χρονια και κρατειται απο τις ανανεωσεις χρονου.

Ο υπολογισμος ειναι Χ (το ποσο ανανεωσης) /1,12=το ποσο που μπαινει στην καρτα.

Π.χ. Ανανεωση χρονου 10€

10/1,12=8,93€ μπαινουν στην καρτα

Εαν πας σε καταστημα Wind ειναι το ποσο Χ (τα χρηματα της ανανεωσης) -0,30€ απο το bonus καταστηματος.

Π.χ στην ανανεωση 10€ μπαινουν 8,93€ λογω του φορου οπως εγραψα πιο πριν.Αρα το ποσο που μενει αν μπει το bonus ειναι 8,93-0,30€=8,63€.

Και πλεον με την επιβολη τελους 0,3€ στις καρτες απο το περιπτερο που ερχεται συντομα θα εχουμε 8,63€ μεσα στην καρτα γιατι αν παρεις μια καρτα 10€ θα χρεωθεις το 12% οποτε παμε στα 8,93€ και αν συνυπολογισουμε τον φορο -0,3€ παμε στα 8,63€.

Τα ποσα που μενουν απο τις ανανεωσεις μαζι με τον φορο 12% ανα ανανεωση ειναι τα εξης:

Σε ανανεωση 5€,μενουν 4,46€ μεσα

Σε ανανεωση 10€,μενουν 8,93€ μεσα

Σε ανανεωση 15€,μενουν 13,39€ μεσα

Σε ανανεωση 20€,μενουν 17,86€ μεσα

Σε ανανεωση 25€,μενουν 22,32€ μεσα

Σε ανανεωση 30€,μενουν 26,78€ μεσα

Τα ποσα ειναι στρογγυλοποιημενα στα 2 δεκαδικα ψηφια.

Σε ανανεωσεις απο καταστηματα και πλεον απο περιπτερο: το bonus καταστηματος ή το τελος ενιαιας διαχειρησης ειναι -0,30€ απο τα χρηματα που μενουν απο καθε ανανεωση.

Μπορει αυτη η αναλυση να φανει κουραστικη και το ποστ μου να ειναι μεγαλο αλλα ξεκαθαριζω πλεον την διαδικασια ανανεωσης και τις χρεωσεις που εχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

τα ποσα ανανεωσης απο που ξεκινανε?το 5€ καταργηθηκε?

 

Σε καταστημα 10 για Wind και 6 για κιου. Στο ιντερνετ 5 ελαχιστη και για τα 2.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μπονους ανανεωσης σταματησε, νομιζω εγινε επίσημη ανακοινωση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...