Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται κάτω από το ίδιο f2g account να υπάρχουν παραπάνω από 1 νούμερα; Όσοι έχεται 2+ αριθμούς, έχετε ανοίξει ξεχωριστό account για κάθε ένα;
Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάτω από το ίδιο f2g account να υπάρχουν παραπάνω από 1 νούμερα; Όσοι έχεται 2+ αριθμούς, έχετε ανοίξει ξεχωριστό account για κάθε ένα;

ναι ξεχωριστό λογαριασμό για κάθε νούμερο

 

υγ... ελπίζω να αλλάξουν το φοιτητικό και να το κάνουν και για παλιά νούμερα, αλλιώς δεν αξίζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον δεν γίνεται. Στην εφαρμογή βέβαια τα έχω βάλει και τα δύο που έχω.

δηλαδή πως τα έβαλες και τα δύο;;;;

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στην εφαρμογή που είναι για το κινητό!!

 

 

[/color]

δηλαδή πως τα έβαλες και τα δύο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στην εφαρμογή που είναι για το κινητό!!

 

 

[/color]

δηλαδή πως τα έβαλες και τα δύο;;;;

οκ, ναι σωστά εκεί μπορείς να βάλεις πολλά δεν έχει οριο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να "δώσω" χρήματα από ένα λογαριασμό/ αριθμό f2g σε άλλον; έστω ότι έχει ξεμείνει φιλικό πρόσωπο και θέλω να του δώσω χρήματα ώστε να έχει υπόλοιπο να αγοράσει πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

γίνεται να "δώσω" χρήματα από ένα λογαριασμό/ αριθμό f2g σε άλλον; έστω ότι έχει ξεμείνει φιλικό πρόσωπο και θέλω να του δώσω χρήματα ώστε να έχει υπόλοιπο να αγοράσει πακέτο.

 

Ούτε σε φίλους ούτε σε εχθρούς , μπορείς να μεταφέρεις υπόλοιπο στο F2G .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εδώ και καιρό έχω κάνει αίτηση μετατροπής συμβολαίου σε F2G και μου έδωσαν ημερομηνία υλοποίησης την 6/9 (δηλ. αύριο).

Ξέρει κανείς ποια ώρα συνήθως γίνεται η αλλαγή;

Ή δεν υπάρχει συγκεκριμένη ώρα και γίνεται συστημικά ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εδώ και καιρό έχω κάνει αίτηση μετατροπής συμβολαίου σε F2G και μου έδωσαν ημερομηνία υλοποίησης την 6/9 (δηλ. αύριο).

Ξέρει κανείς ποια ώρα συνήθως γίνεται η αλλαγή;

Ή δεν υπάρχει συγκεκριμένη ώρα και γίνεται συστημικά ας πούμε;

 

Εάν γίνει αύριο η διακοπή (έχε μία επιφύλαξη), συνήθως γίνεται πρωινές ώρες, περίπου έως τις 10:00. Έχε το νου σου γιατί κάποια στιγμή ξαφνικά δεν θα έχεις σήμα, οπότε θα πρέπει να αλλάξεις τη SIM.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος τι παιζει με τις ανανεωσεις χρονου ομιλίας . Πήγα να βαλω 10€ (f2g) σε καταστημα και με υποχρεωσε ο υπαλληλος να ενεργοποιησω πακετο των 5 € αλλιως επρεπε να παω σε περιπτερο. Ισχυει απο εχθες λεει.

Δυσανασχετισα και καθυστερουσα ενω σκευτομουν (οχι εσκεμενα) μια τεραστια ουρα πισω μου. Ηταν οτι ποιο ακυρο καναν στη wind τελευταια. Ποιος τα σκεφτεται αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος τι παιζει με τις ανανεωσεις χρονου ομιλίας . Πήγα να βαλω 10€ (f2g) σε καταστημα και με υποχρεωσε ο υπαλληλος να ενεργοποιησω πακετο των 5 € αλλιως επρεπε να παω σε περιπτερο. Ισχυει απο εχθες λεει.

Δυσανασχετισα και καθυστερουσα ενω σκευτομουν (οχι εσκεμενα) μια τεραστια ουρα πισω μου. Ηταν οτι ποιο ακυρο καναν στη wind τελευταια. Ποιος τα σκεφτεται αυτα;

 

αυτό στο κάνουν επίτηδες για να μαζέψουνε ποσοστά αυτό έχω καταλάβει εγώ. Εγώ τους λέω όχι δεν θέλω να μου ενεργοποιήσεις πακέτο . Μόνο κάρτα να βάλω. Και εάν δεν το δεχτούν δεν ξανά πάταω στο κατάστημα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάτω από το ίδιο f2g account να υπάρχουν παραπάνω από 1 νούμερα; Όσοι έχεται 2+ αριθμούς, έχετε ανοίξει ξεχωριστό account για κάθε ένα;

 

Σε κάθε λογαριασμό που ανοίγεις στο f2g και Q βάζεις ένα μόνο αριθμό κινητού.

Στις αντίστοιχες εφαρμογές μπορείς να βάλεις όσους αριθμούς θέλεις, για να τους παρακολουθείς.

Σ' αυτή την περίπτωση, είναι πρακτικό να ορίσεις username αυτό που θέλεις με κατάληξη τα 3 τελευταία ψηφία του αριθμού και pass το ίδιο. Το περίεργο είναι ότι η εφαρμογή της Q θυμάται τα pass όποτε βάλεις το username ενώ εκείνη του f2g όχι.

 

Edit 6/9/14

Διορθώνω το λάθος. Αποθηκεύονται και τα settings του f2g

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι η εφαρμογή της Q θυμάται τα pass όποτε βάλεις το username ενώ εκείνη του f2g όχι.

 

Σε Android, η εφαρμογή του F2G τα θυμάται τα passwords κανονικά.

 

Και σε PC (τουλάχιστον με Firefox σε περιβάλλον Linux) την πρώτη φορά που βάζω τα στοιχεία κάποιου λογαριασμού επιλέγω την απομνημόνευση του password. Οπότε τις επόμενες φορές απλά επιλέγω το Username που επιθυμώ (από μια συνολική λίστα που εμφανίζεται) και το password συμπληρώνεται αυτόματα.

Λίγο πολύ παρόμοια χρηστικότητα.

Edited by karatzes
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί έχω F2G. :)

Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι ενώ έδωσα τον αριθμό μου για να κάνω account στο myf2g, δεν μου έρχεται το sms με τον αρχικό κωδικό που απαιτείται για να προχωρήσει η διαδικασία.

Σε επικοινωνία με το 1260 μου είπαν ότι επειδή το f2g ενεργοποιήθηκε σήμερα, ίσως χρειαστεί λίγος χρόνος για να γίνει ενημέρωση των συστημάτων, οπότε να ξαναδοκιμάσω μετά τις 3 το απόγευμα...

Για να δούμε...

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε λογαριασμό που ανοίγεις στο f2g και Q βάζεις ένα μόνο αριθμό κινητού.

Στις αντίστοιχες εφαρμογές μπορείς να βάλεις όσους αριθμούς θέλεις, για να τους παρακολουθείς.

Σ' αυτή την περίπτωση, είναι πρακτικό να ορίσεις username αυτό που θέλεις με κατάληξη τα 3 τελευταία ψηφία του αριθμού και pass το ίδιο. Το περίεργο είναι ότι η εφαρμογή της Q θυμάται τα pass όποτε βάλεις το username ενώ εκείνη του f2g όχι.

 

Όντως είναι username και νούμερο. Εχει και λογική γιατί μετά θα λέγαμε όταν βάζαμε κάρτα σε ποιο νούμερο θα πήγαιναν τα λεφτά και τα bonus.

 

 

Σε Android, η εφαρμογή του F2G τα θυμάται τα passwords κανονικά.

 

Και σε PC (τουλάχιστον με Firefox σε περιβάλλον Linux) την πρώτη φορά που βάζω τα στοιχεία κάποιου λογαριασμού επιλέγω την απομνημόνευση του password. Οπότε τις επόμενες φορές απλά επιλέγω το Username που επιθυμώ (από μια συνολική λίστα που εμφανίζεται) και το password συμπληρώνεται αυτόματα.

Λίγο πολύ παρόμοια χρηστικότητα.

 

Τα θυμάται η εφαρμογή... αλλά μερικές φορές (ειδικά μετά από update της εφαρμογής) ξεχνάει τα πάντα.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μου τελείωσαν χθες τα 300 λεπτά και σήμερα πήγα να αγοράσω, όπως κάνω συνεχώς, 200 λεπτά προς όλους με 5€. Πήγα πριν την αγορά να δω, έτσι εγκυκλοπαιδικά, λίγο τα υπόλοιπα πακέτα και σταμάτησα στο blender. Μου φάνηκε αρκετά καλό και το πήρα για να το δοκιμάσω. Έχει λεπτά προς όλους, που με ενδιαφέρει και σκέφτηκα ότι μιας και μου τελείωσε το 1GB προσφοράς που είχα και προκειμένου να αποφύγω πάλι τυχόν χρεώσεις για daily internet, με το blender εχω ας πούμε το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Πολύ πρακτικό το blender αλλά είχαν πει ότι θα ίσχυε μόνο για το καλοκαίρι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε Android, η εφαρμογή του F2G τα θυμάται τα passwords κανονικά.

 

Και σε PC (τουλάχιστον με Firefox σε περιβάλλον Linux) την πρώτη φορά που βάζω τα στοιχεία κάποιου λογαριασμού επιλέγω την απομνημόνευση του password. Οπότε τις επόμενες φορές απλά επιλέγω το Username που επιθυμώ (από μια συνολική λίστα που εμφανίζεται) και το password συμπληρώνεται αυτόματα.

Λίγο πολύ παρόμοια χρηστικότητα.

 

Για pc μιλούσα και χρησιμοποιώ chrome.

Τα μεν settings της Q τα θυμάται αλλά όχι αυτά του f2g.

Θα δοκιμάσω και με άλλους browsers

Link to comment
Share on other sites

Για pc μιλούσα και χρησιμοποιώ chrome.

Τα μεν settings της Q τα θυμάται αλλά όχι αυτά του f2g.

Θα δοκιμάσω και με άλλους browsers

 

περίεργο.. έχω αποθηκεύσει 4 κωδικούς λογαριασμών στον chrome.. πατώντας το πρώτο γράμμα του username σε κάθε ένα από αυτά, εμφανίζεται κ το δικό του password!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος τι παιζει με τις ανανεωσεις χρονου ομιλίας . Πήγα να βαλω 10€ (f2g) σε καταστημα και με υποχρεωσε ο υπαλληλος να ενεργοποιησω πακετο των 5 € αλλιως επρεπε να παω σε περιπτερο. Ισχυει απο εχθες λεει.

Δυσανασχετισα και καθυστερουσα ενω σκευτομουν (οχι εσκεμενα) μια τεραστια ουρα πισω μου. Ηταν οτι ποιο ακυρο καναν στη wind τελευταια. Ποιος τα σκεφτεται αυτα;

 

Μπορεί να είσαι τυχερός και να κερδίσεις...

 

Super Διαγωνισμός Καρτοκινητής

Ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου στα καταστήματα WIND και κέρδισε!

Από τη Δευτέρα 1/9 έως και την Τρίτη 30/9 όλοι οι συνδρομητές καρτοκινητής που ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας τους και ενεργοποιούν ταυτόχρονα πακέτο επικοινωνίας σε κατάστημα WIND, λαμβάνουν αυτόματα μέρος στο SUPER Διαγωνισμό Καρτοκινητής!

 

Ο 1ος νικητής θα κερδίσει ένα Smartphone Samsung Galaxy S4 και 9 ακόμα νικητές θα κερδίσουν 1000’ χρόνο ομιλίας/ μήνα για 12 μήνες!

http://www.wind.gr/gr/wind/katastimata-wind/diagonismoi/super-diagonismos-kartokinitis-september/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

περίεργο.. έχω αποθηκεύσει 4 κωδικούς λογαριασμών στον chrome.. πατώντας το πρώτο γράμμα του username σε κάθε ένα από αυτά, εμφανίζεται κ το δικό του password!

 

Να, λοιπόν, που με την επιμονή και τη σωστή υπόδειξη διορθώνονται τα λάθη.

 

Ενώ τα settings των 2 γραμμών στην Q τα είχα αποθηκεύσει στον chrome από μήνες, έμεινα με την εντύπωση ότι αυτά στο f2g δεν αποθηκεύονται.

 

Μετά το σχόλιό σου, προσπάθησα πάλι και είδα ότι έβγαλε παραθυράκι για απομνημόνευση πάνω δεξιά, δηλαδή σε άλλη θέση από αυτή που είχα συνηθίσει. Φυσικά, αποθηκεύτηκαν τα settings όλων των γραμμών που έχω στο f2g.

 

Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Με το που ενεργοποιήθηκε το F2G σήμερα, με το καλημέρα, πήρα δώρο 50 sms προς όλους.

Με την εγγραφή μου στο myf2g πήρα 300 λεπτά προς wind και Q.

Πάω σε κατάστημα, βάζω 10 ευρώ και παίρνω 1 GB internet.

Μέσω LOG & WIN βάζω άλλα 20 λεπτά προς όλους για μια εβδομάδα.

Αγοράζω με 5 ευρώ 200' προς όλους...

Τι άλλο θέλω; :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με το που ενεργοποιήθηκε το F2G σήμερα, με το καλημέρα, πήρα δώρο 50 sms προς όλους.

Με την εγγραφή μου στο myf2g πήρα 300 λεπτά προς wind και Q.

Πάω σε κατάστημα, βάζω 10 ευρώ και παίρνω 1 GB internet.

Μέσω LOG & WIN βάζω άλλα 20 λεπτά προς όλους για μια εβδομάδα.

Αγοράζω με 5 ευρώ 200' προς όλους...

Τι άλλο θέλω; :)

 

Σκέψου τόσο καιρό που ήσουν αλλού τι έχανες. ;) Εμείς σαν παλιοί του F2G2 έχουμε λάβει άπειρες προσφορές τόσα χρόνια.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αυτά σκέφτομαι... Είμαι συνδρομητής WIND από το '98 (συμβόλαιο).

Η κόρη μου και η γυναίκα μου έχουν F2G και ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει και πόση οικονομία κάνεις, μια και είμαι παλιά "καραβάνα" και εκμεταλλεύομαι όλες τις προσφορές και τα bonus μέσα από το MyF2g.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία προσφορά για μεταφορά από q σε f2g ; έκανε μεταφορά ή αδερφή μου και της έδωσαν την παλιά προσφορά των 300 προς όλους με 10€ και μάλιστα στην εφαρμογή της wind εμφανίζει μήνυμα "θυμήσου,έχεις την πιο hot προσφορά της αγοράς "
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...