Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακάρι γιατί σαν δεύτερη σιμ θα βάλω ένα f2g νούμερο! και θέλω να δουλεύει το widget!

 

Θα δουλεύει κανονικά μην αγχώνεσαι. :)

 

Αν κάνω αύριο ανανέωση 10€ πέρνω 1gb ίντερνετ δώρο. Δύο ευρώ επιπλέον θα πάρω αν ανανεώσω μέσω paypal;

Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

το widget του f2g λειτουργεί όταν η κάρτα σιμ είναι στην ΔΕΎΤΕΡΗ θέση σε δικαρτο κινητό;

 

ναι λειτουργεί.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεύει κανονικά μην αγχώνεσαι. :)

 

Αν κάνω αύριο ανανέωση 10€ πέρνω 1gb ίντερνετ δώρο. Δύο ευρώ επιπλέον θα πάρω αν ανανεώσω μέσω paypal;

 

Αν κάνεις σήμερα ανανέωση με PAYPAL δεν θα πάρεις 2 ευρώ δώρο .

Για αύριο δεν γνωρίζω , Η προσφορά κόπηκε δύο φορές χωρίς ειδοποίηση , επίσης την δεύτερη φορά ξεκίνησε χωρίς ειδοποίηση .

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ. Αν ξανανοίξει ενημερώστε το θέμα. Άρα αυτό θα βάλω 5. Αποτέλεσμα; Αυτοί χάνουν 5 ευρώ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν θελω το 1gb μαζιμε τα 300του log n win με το κινητο δεντα χαλαω θελω να τα χρησιμποιησω στο laptop

τι χρειαζεται να παρω στικακι??πωσ γινεται??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν θελω το 1gb μαζιμε τα 300του log n win με το κινητο δεντα χαλαω θελω να τα χρησιμποιησω στο laptop

 

τι χρειαζεται να παρω στικακι??πωσ γινεται??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

 

καλησπέρα οχι δεν είναι απαραίτητο το στικακι να το πάρεις ! Κάνε το κινητό σου ασύρματο wifi (tethering) και μπες από το laptop σου ! Ή αλλιώς σύνδεσε το κινητό σου με το καλώδιο usb και μπες στο ίντερνετ ! Εάν για οποιασδήποτε λογο θέλεις να πάρεις στικακι να ξέρεις ότι δεν θα μπορέσεις να δέχεσαι κλήσεις ! Και όταν σε παιρνουν τηλέφωνο και έχεις βάλει την κάρτα σημ στο στικακι και έχεις μπεί στο ίντερνετ από το laptop δειχνει ότι καλεί κανονικά και δεν στο δειχνει καθολου εσένα στο laptop ! Καλυτερa βάλε φραγη εισερχομένων κλήσεων πριν βγάλεις την κάρτα σημ και την βάλεις στο στικακι !

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν θελω το 1gb μαζιμε τα 300του log n win με το κινητο δεντα χαλαω θελω να τα χρησιμποιησω στο laptop

τι χρειαζεται να παρω στικακι??πωσ γινεται??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Αν αποφασίσεις να κάνεις χρήση ιντενετ αποκλειστικά μέσω στικ, καλύτερα να πάρεις στικακι και ένα mifi.

Έτσι θα δίνεις ασύρματα ίντερνετ σε όσες συσκευές έχεις τριγύρω και όχι μόνο στο λάπτοπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όποιο τρόπο και να επιλέξεις, πρόσεξε μόνο να έχεις κλειστά τα updates (windows και λοιπά software) και τα τορρεντ και με σύνεση το Youtube, γιατί το 1GB μπορεί να μην το τρως στο κινητό, αλλά στον υπολογιστή φεύγει αέρας...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια με το κινητο θα μπω ξερω τι ειναι 1 gb για το υπολογιστη? ΤΠΤ απολυτωσ απλα να τσεκαρω τα μειλ και καμια ειδηση στο λεωφορειο -τραινο γ αυτο :)
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48461[/ATTACH] αυτό το mega combo πακέτο εάν το βάλω στο νούμερο που έχω την προσφορά την παλιά με τα 300 προς όλους με τα 10 ευρώ να μένουν στην κάρτα, θα έχω τα 300 προς όλους τότε combo ΚΑΙ τα 300 προς όλους της παλιάς προσφοράς;;

 

ΕΠΊΣΗΣ ΜΕΤΑΦΈΡΕΤΑΙ ΤΊΠΟΤΑ στον επόμενο μήνα εάν ανανεώσω παρόμοιο πακέτο;

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι στην κοσμοκάρτα και θα ήθελα να ρωτήσω για ποιον λόγο θα με συνέφερε να εχω το smartphone μου δικαρτο και με wind ή ακόμη καλύτερα μόνο με wind..

 

Έχω 200 λεπτά με 5 ευρώ τον μήνα μη μεταφερομενα

Και 500 mb με 5 € το μήνα μεταφερομενα...

 

Η εμπειρία μου στην κοσμοκάρτα 2 χρόνια λέει τα εξής:

 

1. Σήμα πολύ καλό παντού τηλεφωνία και ιντερνετ (Αθηνα_Πατρα_Ζακυνθος_Κεφαλονια)

2. Κέντρο Αθήνα που δουλεύω κατεβαζω κάτι με 2.5 mbs μέγιστο...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς .

 

 

 

υπαρχει τροπος να βαλουμε χρηματα στην καρτα αλλα ΠΙΟ ΛΙΓΑ απο 5 ευρω?πχ 1 , 2 , ευρω?

Υπάρχει . Να βρείς κάρτα των 3 ευρώ.., Υπάρχουν λίγες ακόμα στην αγορά, δεν σου δίνουν το log n win , αλλά μάλλον απίθανο να βρείς.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς .

 

 

 

 

Υπάρχει . Να βρείς κάρτα των 3 ευρώ.., Υπάρχουν λίγες ακόμα στην αγορά, δεν σου δίνουν το log n win , αλλά μάλλον απίθανο να βρείς.

 

απλα ελεγα εαν εχω μεσα 8-9 ευρω να μην χρειαζεται να βαλω 5 αλλα οσα λειπουν πχ για το 10ευρω για να εχω τα 300 προς ολους!anyway κατι αλλο

δεν θυμαμαι μεταφερονται τουλαχιστον τα mb εαν ανανεωσεις πριν την ληξη του ισχυοντος-παρομοιου- πακετου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι στην κοσμοκάρτα και θα ήθελα να ρωτήσω για ποιον λόγο θα με συνέφερε να εχω το smartphone μου δικαρτο και με wind ή ακόμη καλύτερα μόνο με wind..

 

Έχω 200 λεπτά με 5 ευρώ τον μήνα μη μεταφερομενα

Και 500 mb με 5 € το μήνα μεταφερομενα...

 

Η εμπειρία μου στην κοσμοκάρτα 2 χρόνια λέει τα εξής:

 

1. Σήμα πολύ καλό παντού τηλεφωνία και ιντερνετ (Αθηνα_Πατρα_Ζακυνθος_Κεφαλονια)

2. Κέντρο Αθήνα που δουλεύω κατεβαζω κάτι με 2.5 mbs μέγιστο...

Τι εννοεις μεταφερόμενα και μη μεταφερόμενα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι στην κοσμοκάρτα και θα ήθελα να ρωτήσω για ποιον λόγο θα με συνέφερε να εχω το smartphone μου δικαρτο και με wind ή ακόμη καλύτερα μόνο με wind..

 

Έχω 200 λεπτά με 5 ευρώ τον μήνα μη μεταφερομενα

Και 500 mb με 5 € το μήνα μεταφερομενα...

 

Η εμπειρία μου στην κοσμοκάρτα 2 χρόνια λέει τα εξής:

 

1. Σήμα πολύ καλό παντού τηλεφωνία και ιντερνετ (Αθηνα_Πατρα_Ζακυνθος_Κεφαλονια)

2. Κέντρο Αθήνα που δουλεύω κατεβαζω κάτι με 2.5 mbs μέγιστο...

εγώ στο δικαρτο μου σίγουρα θα έχω καρτοκινητη κοσμοτε για την πολύ καλύτερη κάλυψη σε 3g! και το άλλο νούμερο θα το κάνω f2g που έχω την προσφορά την παλιά με 300 λεπτά με 10 ευρώ που μένουν στην κάρτα!

ένα χρόνο Vodafone και ποτέ πια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι στην κοσμοκάρτα και θα ήθελα να ρωτήσω για ποιον λόγο θα με συνέφερε να εχω το smartphone μου δικαρτο και με wind ή ακόμη καλύτερα μόνο με wind..

 

Έχω 200 λεπτά με 5 ευρώ τον μήνα μη μεταφερομενα

Και 500 mb με 5 € το μήνα μεταφερομενα...

 

Η εμπειρία μου στην κοσμοκάρτα 2 χρόνια λέει τα εξής:

 

1. Σήμα πολύ καλό παντού τηλεφωνία και ιντερνετ (Αθηνα_Πατρα_Ζακυνθος_Κεφαλονια)

2. Κέντρο Αθήνα που δουλεύω κατεβαζω κάτι με 2.5 mbs μέγιστο...

Wind θα βάλεις μόνο για τις πολύ καλές προσφορές και για κανένα άλλο λόγο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγώ στο δικαρτο μου σίγουρα θα έχω καρτοκινητη κοσμοτε για την πολύ καλύτερη κάλυψη σε 3g! και το άλλο νούμερο θα το κάνω f2g που έχω την προσφορά την παλιά με 300 λεπτά με 10 ευρώ που μένουν στην κάρτα!

ένα χρόνο Vodafone και ποτέ πια!

Και η cosmote την ίδια παλιά καλή προσφορά είχε και μένουν τα 10 € στην κάρτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Wind θα βάλεις μόνο για τις πολύ καλές προσφορές και για κανένα άλλο λόγο.

Δώσε μου ένα παράδειγμα...

Μόνο δηλαδή για το 1 G με 5 € που δεν μεταφέρεται τον άλλο μήνα?

Link to comment
Share on other sites

απλα ελεγα εαν εχω μεσα 8-9 ευρω να μην χρειαζεται να βαλω 5 αλλα οσα λειπουν πχ για το 10ευρω για να εχω τα 300 προς ολους!anyway κατι αλλο

δεν θυμαμαι μεταφερονται τουλαχιστον τα mb εαν ανανεωσεις πριν την ληξη του ισχυοντος-παρομοιου- πακετου?

 

και να θες να βάλεις 5€ με καρτα ανανέωσης δεν μπορείς καθώς καταργήθηκαν!Μόνο απο 10€ και άνω πλέον :mad::(

Link to comment
Share on other sites

και να θες να βάλεις 5€ με καρτα ανανέωσης δεν μπορείς καθώς καταργήθηκαν!Μόνο απο 10€ και άνω πλέον :mad::(

 

απλα ελεγα εαν εχω μεσα 8-9 ευρω να μην χρειαζεται να βαλω 5 αλλα οσα λειπουν πχ για το 10ευρω για να εχω τα 300 προς ολους!anyway κατι αλλο

δεν θυμαμαι μεταφερονται τουλαχιστον τα mb εαν ανανεωσεις πριν την ληξη του ισχυοντος-παρομοιου- πακετου?

Συμπληρώνω στο παραπάνω post, ότι για να πάρεις τα 300 λεπτά προς όλους πρέπει να βάλεις ακέραιο ποσό 10€ και πάνω. Δεν ισχύει το ότι εάν π.χ. έχεις 8-9€ μπορείς να συμπληρώσεις τα 10€+ βάζοντας 3 ή 4€ και να πάρεις έτσι τα 300 λεπτά.

 

Ξέχασα, χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες και γενικά σε όλους για την ημέρα.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

εχω την προσφορα με 10 ευρω τα 300 προς ολους .

εαν βαλω 15 ευρω για το combo πακετο ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΑ 300 ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ?στην εξυπηρετηση ειπαν ναι αλλα θελω και την γνωμη σας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τα πάρεις . Αλλά εγώ θα έβαζα δύο φορές από 10 .

Όμως να θυμάσαι δύο φορές τον μήνα πέρνεις Bonus 300 λεπτών

Επίσης με 15 ευρώ θα πάρεις 13,39 καθαρά στην κάρτα

Ίσως δεν φτάνουν για το COMBO

Με την 10ευρη κάρτα θα πάρεις και 300 λεπτά και 1GB και 120 λεπτά προς WIND αν το κάνεις online .

Οπότε αφήνεις για λίγο αργότερα το δεύτερο 10ευρω.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τα πάρεις . Αλλά εγώ θα έβαζα δύο φορές από 10 .

Όμως να θυμάσαι δύο φορές τον μήνα πέρνεις Bonus 300 λεπτών

Επίσης με 15 ευρώ θα πάρεις 13,39 καθαρά στην κάρτα

Ίσως δεν φτάνουν για το COMBO

Με την 10ευρη κάρτα θα πάρεις και 300 λεπτά και 1GB και 120 λεπτά προς WIND αν το κάνεις online .

Οπότε αφήνεις για λίγο αργότερα το δεύτερο 10ευρω.

το combo γιατι δεν θα το παρω?αφου λεει με 15 ευρω το παιρνεις αλλα το θεμα ειναι εαν θα παρω ΚΑΙ τα 300 της παλιας προσφορας?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αφαιρείται ο φόρος κινητής τηλεφωνίας 12%

15/1,12 = 13,39

Για να έχεις 15 ευρώ καθαρά πρέπει να κάνεις ανανέωση 15*1,12 = 16,80 δηλαδή να βάλεις 17 ευρώ.

Αν είναι να βάλω 17 προτιμώ να βάλω 2Χ 10 και να πάρω 300 +300 , μετά αν μου τελιώσουν αγοράζω το Combo .

Επιπλέον τα 300 της παλιάς προσφοράς τα παίρνεις πρώτα αλλά να θυμάσαι ότι γενικώς τα Bonus έχουν δεύτερη προτεραιότητα ....

Συντομα θα δεις να καταναλώνει πρώτα από το αγορασμένο πακέτο και να σου αφήνει τα Bonus για αργότερα.

Μην το κάνεις αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος γιαυτό.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...