Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, πήρα και εγώ σήμερα το 1GB με ανανέωση 10€, αλλά είχα ζητήσει την απενεργοποίηση του internet γιατί την τελευταία φορά με είχαν ‘’γδύσει’’ με τη συνεχόμενη χρέωση 1€ για το daily internet. Σκέφτομαι να ζητήσω πάλι την ενεργοποίηση του internet, αλλά προβληματίζομαι όταν θα τελειώσει το δώρο σε 30 ημέρες, μήπως αρχίσει πάλι το ίδιο βιολί και αρχίσουν να μου παίρνουν τα ευρώ με το έτσι θέλω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα και εγώ σήμερα το 1GB με ανανέωση 10€, αλλά είχα ζητήσει την απενεργοποίηση του internet γιατί την τελευταία φορά με είχαν ‘’γδύσει’’ με τη συνεχόμενη χρέωση 1€ για το daily internet. Σκέφτομαι να ζητήσω πάλι την ενεργοποίηση του internet, αλλά προβληματίζομαι όταν θα τελειώσει το δώρο σε 30 ημέρες, μήπως αρχίσει πάλι το ίδιο βιολί και αρχίσουν να μου παίρνουν τα ευρώ με το έτσι θέλω!!

 

Μετά το τέλος του δώρου, βάλε ένα άκυρο APN και άστο να κάνει ότι θέλει... :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

ή πάρε τηλέφωνο την τελευταία μέρα και κόφτο Τάσο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στα δωρεαν λεπτα ομιλιας π.χ. απο το log n win με ελαχιστη χρεωση 3' λεπτα οταν σου μενουν κατω απο 3' απο που θα αφαιρεθει χρονος αν κανεις ακομα μια κληση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοψανε το bonus των 2€ με paypal

 

Δυστυχώς απ' ότι φαίνεται κόπηκε και το δώρο των 120' προς wind/q με κάθε ανανέωση 10€ μέσω paypal...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Στα δωρεαν λεπτα ομιλιας π.χ. απο το log n win με ελαχιστη χρεωση 3' λεπτα οταν σου μενουν κατω απο 3' απο που θα αφαιρεθει χρονος αν κανεις ακομα μια κληση?

 

απο το υπολοιπο των χρηματων στη καρτα. Σε ολα καρτοκινητα το ιδιο ισχυει, εκτός της q, αφου ολα τα πακετα ειναι ανα δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

ή πάρε τηλέφωνο την τελευταία μέρα και κόφτο Τάσο.

Τελικά πήρα τηλέφωνο και ενεργοποίησα πάλι το Internet. Τουλάχιστον να ευχαριστηθώ το 1GB. Όταν περάσουν οι 30 ημέρες βλέπω. Θα ενεργοποιήσω και κανένα log n win, εάν υπάρχει ακόμη η προσφορά με τα 300MB και μετά τηλέφωνο για απενεργοποίηση. Καλή η Wind και πρωτοπόρες οι προσφορές της, αλλά με αυτά τα συστημικά προβλήματα της πρέπει να κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τηλέφωνο και ενεργοποίησα πάλι το Internet. Τουλάχιστον να ευχαριστηθώ το 1GB. Όταν περάσουν οι 30 ημέρες βλέπω. Θα ενεργοποιήσω και κανένα log n win, εάν υπάρχει ακόμη η προσφορά με τα 300MB και μετά τηλέφωνο για απενεργοποίηση. Καλή η Wind και πρωτοπόρες οι προσφορές της, αλλά με αυτά τα συστημικά προβλήματα της πρέπει να κάνει κάτι.

 

Γιατι και εμένα μου έκαναν κάτι κουλά με χρεώσεις ιντερνετ ντεϊλυ, ενω είχα ενεργοποιημένο πακέτο Mobile data.

 

Εδω και λίγο καιρό έχουν εγκαταστήσει Live chat στη σελίδα του f2g, και τους εξηγώ εκειπέρα, οτι το και το, μου λένε θα το ελέγξουν και σε 2.5 ώρες απο την ώρα που τους είπα για το λάθος τους, μου είχαν πιστώσει το ποσό που απο λάθος είχα χρεωθεί (2 ευρω) και μου δώσαν επιπλέον 3 ευρω για τη ταλαιπωρία.

 

Not bad.

Ειχα να λέω για την εξυπηρέτηση της HOL, τώρα θα έχω να λέω για την εξυπηρετηση F2g

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειμαι κατοχος vodafone καρτοσυμβολαιο αλλα τηα φυγω και πσαχνομαι

Εχω μια απορια. Οταν λεει online ανανεοση ενοειμε πιστοτικη η μπορουμε κ απο τ εφαρμογι myf2g και πιανετε για online ανανεοση?

Επισεις οτι χριαζετε τ εχουμε ολα στιν εφαρμογη η πρεπει να μπαινω και στο σιτε της wind για να βρησκω προσφορες?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια. Οταν λεει online ανανεοση ενοειμε πιστοτικη η μπορουμε κ απο τ εφαρμογι myf2g και πιανετε για online ανανεοση?

Ειτε με πιστωτική, είτε με χρεωστική, είτε με Paypal

 

Επισεις οτι χριαζετε τ εχουμε ολα στιν εφαρμογη η πρεπει να μπαινω και στο σιτε της wind για να βρησκω προσφορες?

Ευχαριστω

 

Η εφαρμογή του f2g ειναι κομπλέ και βελτιώνεται με τη μέρα. Οχι δεν χρειάζεται να μπαίνεις τη σελίδα της wind, και αν εχεις και android θα μπορείς να βγάλεις έξω το widget του f2g και θα βλέπεις αναπάσα ώρα και στιγμή τα υπολοιπά σου, χωρίς καν να ανοίγεις την εφαρμογή.

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σπάνια βάζω δύο κάρτες 10 το μήνα, έχω σωθεί πραγματικά... Πριν έδινα το λιγότερο 40 ευρώ σε συμβόλαιο στην Cosmote!

 

Παιδια οσοι από εμας πήραμε την προσφορα με τα 300 λεπτά......δεν υπάρχει πιο οικονομικό.....

 

Ακούω κάτι συμβολαια με κάτι 20 και 30 ευρώ το μήνα και με .... e.g 500 MB surf.....και γελάω πραγματικά.....

 

CApitalism.....is beatiful!!!!!!(SomeTimes)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειμαι κατοχος vodafone καρτοσυμβολαιο αλλα τηα φυγω και πσαχνομαι

Εχω μια απορια. Οταν λεει online ανανεοση ενοειμε πιστοτικη η μπορουμε κ απο τ εφαρμογι myf2g και πιανετε για online ανανεοση?

Επισεις οτι χριαζετε τ εχουμε ολα στιν εφαρμογη η πρεπει να μπαινω και στο σιτε της wind για να βρησκω προσφορες?

Ευχαριστω

On line ανανέωση, εκτός από πιστωτική/χρεωστική κάρτα μπορείς να ανανεώσεις και με τις κλασικές κάρτες που πουλάνε στα περίπτερα π.χ. Παίρνεις μία τέτοια κάρτα, μπαίνεις στην εφαρμογή και πληκτρολογείς το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

On line ανανέωση, εκτός από πιστωτική/χρεωστική κάρτα μπορείς να ανανεώσεις και με τις κλασικές κάρτες που πουλάνε στα περίπτερα π.χ. Παίρνεις μία τέτοια κάρτα, μπαίνεις στην εφαρμογή και πληκτρολογείς το νούμερο.

Αυτό δεν είναι online ανανέωση , ή τουλάχιστον δεν το υπολογίζει η WIND για Online και δεν πέρνεις τα δώρα των καταστημάτων όπως πέρνεις με πιστωτική . Φιλολογικά έχες δίκιο είναι online

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι online ανανέωση , ή τουλάχιστον δεν το υπολογίζει η WIND για Online και δεν πέρνεις τα δώρα των καταστημάτων όπως πέρνεις με πιστωτική . Φιλολογικά έχες δίκιο είναι online

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος, τα δώρα που δίνουν κατά καιρούς τα καταστήματα, είναι για ανανέωση σε κατάστημα Wind. On line βέβαια λέγεται και αυτή και έχεις δίκιο, γιατί η Wind μόνο έτσι δίνει κατά καιρούς δώρα, απλώς απαιτείται η φυσική παρουσία στο κατάστημα. Μέσω της εφαρμογής ανανεώνω εγώ, είτε με PayPal, είτε με ebanking (κυρίως τράπεζα Πειραιώς), όπου μου δείχνει το 16ψηφιο κωδικό (16 δεν είναι τα νούμερα, η κάνω λάθος) και αφού μπω στην εφαρμογή του f2g (Android) πληκτρολογώ το νούμερο και ανανεώνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα και εγώ σήμερα το 1GB με ανανέωση 10€, αλλά είχα ζητήσει την απενεργοποίηση του internet γιατί την τελευταία φορά με είχαν ‘’γδύσει’’ με τη συνεχόμενη χρέωση 1€ για το daily internet. Σκέφτομαι να ζητήσω πάλι την ενεργοποίηση του internet, αλλά προβληματίζομαι όταν θα τελειώσει το δώρο σε 30 ημέρες, μήπως αρχίσει πάλι το ίδιο βιολί και αρχίσουν να μου παίρνουν τα ευρώ με το έτσι θέλω!!

 

Λοιπόν το τελευταιο εξαμηνο και εγω το ιδιο θεμα εχω με q ομως. Περιμένω εδω και 12 μερες να με ενημερωσουν για την πιστωση και για το που εγινε χρηση. Εγω δεν εχω smartphone αλλα ενα παλιο κινητο με προσβαση μεσω opera μινι. Λοιπόν οι κυριοι της WInd μας δουλευουνε ψιλο γαζι. Δεν ειναι δυσλειτουργια η θεμα συσκευης smartphone κτλ. Απλά χρεωνουνε το ευρω με το ετσι θελω. ΚΛΕΨΙΑ ΚΑΘΑΡΑ. Με τεχνικο της εταιρειας δεν υπαρχει δυνατοτητα να μιλησω ουτε να γινει ελεγχος στην γραμμη μου. Θα επανερθω σιγουρα μετα απο λιγες μερες με το περιστατικο αναλυτικα για να φανουν ποσο καραγκιοζηδες και κλεφτες ειναι εκει στην wind. Το μονο σιγουρο ειναι οτι εφοσον παει το βιολι βιολακι συντομα θα αλλαξω εταιρεια καθως δεν γινεται να πληρωνω κλεψιμεικα καθε μηνα και η εταιρεια να μου λεεει οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα ελεγχου για βλαβη η δυσλειτουργια. Βεβαια δεν υπαρχει δυνατοτητα αφου ειναι εσκεμενη πραξη ολο αυτο με το internet daily. Ειμαι απολυτως βεβαιος οτι δεν εχω κανει χρηση δεδομενων μετα την ληξη του πακετου και επαναλαμβανω οτι το κινητο δεν ειναι σμαρτφοουν. Συντομα κοντα σας με νεα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τελευταιο εξαμηνο και εγω το ιδιο θεμα εχω με q ομως. Περιμένω εδω και 12 μερες να με ενημερωσουν για την πιστωση και για το που εγινε χρηση. Εγω δεν εχω smartphone αλλα ενα παλιο κινητο με προσβαση μεσω opera μινι. Λοιπόν οι κυριοι της WInd μας δουλευουνε ψιλο γαζι. Δεν ειναι δυσλειτουργια η θεμα συσκευης smartphone κτλ. Απλά χρεωνουνε το ευρω με το ετσι θελω. ΚΛΕΨΙΑ ΚΑΘΑΡΑ. Με τεχνικο της εταιρειας δεν υπαρχει δυνατοτητα να μιλησω ουτε να γινει ελεγχος στην γραμμη μου. Θα επανερθω σιγουρα μετα απο λιγες μερες με το περιστατικο αναλυτικα για να φανουν ποσο καραγκιοζηδες και κλεφτες ειναι εκει στην wind. Το μονο σιγουρο ειναι οτι εφοσον παει το βιολι βιολακι συντομα θα αλλαξω εταιρεια καθως δεν γινεται να πληρωνω κλεψιμεικα καθε μηνα και η εταιρεια να μου λεεει οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα ελεγχου για βλαβη η δυσλειτουργια. Βεβαια δεν υπαρχει δυνατοτητα αφου ειναι εσκεμενη πραξη ολο αυτο με το internet daily. Ειμαι απολυτως βεβαιος οτι δεν εχω κανει χρηση δεδομενων μετα την ληξη του πακετου και επαναλαμβανω οτι το κινητο δεν ειναι σμαρτφοουν. Συντομα κοντα σας με νεα...

 

Κάνε παράπονα στη σελίδα τους στο φβ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

SUPER ΠPOΣΦOPA! ΔΩPO TO NOKIA208 ME MIA ANANEΩΣH 59€! KAI MHN ΞEXNAΣ ΠΩΣ TA 59€ EΠIΣTPEΦONTAI ΣTHN KAPTA ΣOY ΣE 6 ΔOΣEIΣ! EΛA ΣHMEPA ΣE ENA KATAΣTHMA WIND!

 

χμ...χμ μ.........ς (κρεμαλα):P

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γλυκοκοιτάζω αυτό το κινητό για την μητέρα μου (μεταφέρεται σε F2G μέσα στην εβδομάδα) θα με ενδιέφερε αυτή η προσφορά. Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ πού την είδες, γιατί εγώ δεν την βρίσκω. Επίσης, γιατί το βλέπεις αρνητικά; Edited by karatzes
Link to comment
Share on other sites

μηνυμα ηρθε,ουτε τσαμπα δεν την θελω ποσο μαλλον να την πληρωσω!

ας μου κανει μια πραγματικη προσφορα

επισης αναφερει : ME MIA ANANEΩΣH 59€! δωρο το κινητο και μετα:TA 59€ EΠIΣTPEΦONTAI ....αρα?

αγοραζεις το κινητο και δωρο οι επιστρεφομενες δοσεις στην καρτα σου

edit:εαν σε ενδιαφερει πρεπει να ξεκαθαρισεις εαν μπορεις να αγορασεις πακετα αλλοιως ειναι δωρον αδωρον

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή προσφορά. Έτσι ακριβώς είχα πάρει ένα Samsung Galaxy Pocket το 2012. Τα 59€ που είχα πληρώσει τότε εφάπαξ, επιστρέφονταν σαν ποσό χρήσης στην κάρτα σε δόσεις για κάποιους μήνες (αν θυμάμαι καλά 6) και με αυτά αγόραζα πακέτα data κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι. Εαν χρειάζεσαι συσκευη, την αγοράζεις Κ σου επιστρέφετε η αξία της για αγορά πακέτων.... Μια χαρα.
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι. Εαν χρειάζεσαι συσκευη, την αγοράζεις Κ σου επιστρέφετε η αξία της για αγορά πακέτων.... Μια χαρα.

 

Και να μην την χρειάζεσαι την παίρνεις να υπάρχει ή την πουλάς.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Μια γρηγορη ερωτηση

Εδω και λιγο καιρο ψαχνομαι να δω σε τη εταιρια θα παω(vodafone exw)

Bλεπω η wind εχει καλες προσφορες δωρα κτλ.

Λοιπον η ερωτηση αντικιμενικα πια εταιρεια πιστευετε αυτη την στιγμη ειναι η καλητερη σε ολα τα θεματα

Για σημα πακετα κλεψια.

Ευχαριστω

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μια χαρά μου φαίνεται η προσφορά. Δευτέρα πρωί ψάξιμο στο κατάστημα...

 

Το κινητό το έχω αγοράσει πάντως. Σε περιμένω στο επίσημο θέμα να μιλήσουμε για τυχόν ερωτήσεις κλπ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...