Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως χρειάστηκε παραπάνω χρόνος γιατί μετά την 18/4 περίπου, οπότε πληρώθηκε ο τελευταίος λογαριασμός, έπρεπε να ενεργοποιηθεί η νέα sim καρτοκινητής που σου έδωσαν την 18/3
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έγινε και με δύο φίλους μου στα Γιάννενα, που τους έπεισα να πάνε σε F2G. 1,5 μήνας και στους δύο.

Αν θες τη γνώμη μου, απλά πληρώνεις με το έτσι θέλω ακόμα 1,5 μήνα συμβόλαιο, για μια δουλειά που μπορεί να ολοκληρωθεί σε 3 μέρες.

Το ζήτημα είναι αν μπορούμε να επιταχύνουμε τη διαδικασία μέσω φορητότητας σε κάρτα άλλης εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έγινε και με δύο φίλους μου στα Γιάννενα, που τους έπεισα να πάνε σε F2G. 1,5 μήνας και στους δύο.

Αν θες τη γνώμη μου, απλά πληρώνεις με το έτσι θέλω ακόμα 1,5 μήνα συμβόλαιο, για μια δουλειά που μπορεί να ολοκληρωθεί σε 3 μέρες.

Το ζήτημα είναι αν μπορούμε να επιταχύνουμε τη διαδικασία μέσω φορητότητας σε κάρτα άλλης εταιρίας.

Νομίζω πως παλαιότερα το είχαν κάνει αρκετοί συμφορουμίτες και σε 6 μέρες είχαν f2g.

Link to comment
Share on other sites

Άρα βουρ στο ψητό! Και να κολλήσει για κάποιο χρονικό διάστημα στο CU και πάλι πολύ λιγότερα θα πληρώσει σε σχέση με το συμβόλαιο.

Ευχαριστώ όλους

Link to comment
Share on other sites

παίδες δεν ξέρω αν έχει γραφτεί.....

 

πλέον το log n bonus ισχύει για τρεις μήνες...

 

υγ.... και ο αποδέκτης πρέπει να έχει κάνει μια ανανέωση πριν 3 μήνες τουλάχιστον για να πάρει μπόνους που του στέλνουν

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως παλαιότερα το είχαν κάνει αρκετοί συμφορουμίτες και σε 6 μέρες είχαν f2g.

 

παιδια καντε το το εκανα πριν μια εβδομαδα και εγω γιατι αλλιως η φορητοτητα απο συμβολαιο σε Q ηθελε 1,5 μηνα, απλα το εκανα CU και τωρα ειμαι σε αναμονη για να μεταφερθω στην Q;););););)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έγινε και με δύο φίλους μου στα Γιάννενα, που τους έπεισα να πάνε σε F2G. 1,5 μήνας και στους δύο.

Αν θες τη γνώμη μου, απλά πληρώνεις με το έτσι θέλω ακόμα 1,5 μήνα συμβόλαιο, για μια δουλειά που μπορεί να ολοκληρωθεί σε 3 μέρες.

Το ζήτημα είναι αν μπορούμε να επιταχύνουμε τη διαδικασία μέσω φορητότητας σε κάρτα άλλης εταιρίας.

 

επιβεβαιώνω και εγώ, 16 -5 αίτηση από συμβολαιο wind σε f2go και η μεταφορά έγινε αφού μου ζαλίσανε τα @@ στις 10-7:mad::mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω και εγώ, 16 -5 αίτηση από συμβολαιο wind σε f2go και η μεταφορά έγινε αφού μου ζαλίσανε τα @@ στις 10-7:mad::mad:

 

εγω παιδια απο συμβολαιο wind μεταφορα σε καρτα vodafone και καπακι μεταφορα σε f2go.Oλη η διαδικασια κρατησε μια εβδομαδα.:p

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω εχω ενεργοποιημενα πακετα πριν καμια ωρα μου φαγε οτι ευρω ειχα μεσα κ δε μαφηνει να παρω τηλ. Κολλησαν παλι τα συστηματα τους
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάνο καλό ξέμπλεγμα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και το 1gb δώρο με κάθε ανανέωση άνω των 10€ είναι για το καλοκαίρι ή μόνιμο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και το 1gb δώρο με κάθε ανανέωση άνω των 10€ είναι για το καλοκαίρι ή μόνιμο;

 

Μέχει την επόμενη αλλαγή.

 

Αν θυμάμαι καλά, μέχρι πρόσφατα (κανα 1-2-μήνες για ονλαιν ανανέωση) έδινε αν την εκανες μέσω Paypal 2 ευρω.

 

Πριν κανα 20ημερο, ξεκινησαν να δίνουν 120+120 προς wind/q

 

Τωρα δινουν 1gb

 

 

Λογικά ισχυει μέχρι την επόμενη αλλαγή

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με βόλευαν πολύ τα 120' προς Wind που έδιναν με ανανέωση 10 ευρώ σε κατάστημα.

Συνεχίζει να ισχύει παράλληλα, ή σταμάτησε για το καλοκαίρι και θα συνεχιστεί από Φθινόπωρο;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με βόλευαν πολύ τα 120' προς Wind που έδιναν με ανανέωση 10 ευρώ σε κατάστημα.

Συνεχίζει να ισχύει παράλληλα, ή σταμάτησε για το καλοκαίρι και θα συνεχιστεί από Φθινόπωρο;

 

Εγώ ξέρω τα δωρεάν 120 λεπτά κάθε μήνα που δίνουν σε όσους έχουν και wind double play.

Άλλο είναι αυτό που λες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω τα δωρεάν 120 λεπτά κάθε μήνα που δίνουν σε όσους έχουν και wind double play.

Άλλο είναι αυτό που λες;

 

Οταν πληρωνες μέσω καταστηματος ή με πιστωτικοχρεωστική ή Paypal σου εδινε 120 λεπτά+σμσ προς wind/q

 

Βεβαια για ενα μήνα ισχυσε το παραπανω οποτε και μπορεί να μη το πρόλαβες.

Πριν απο αυτό ειχε μονο δώρο αν πλήρωνες με Paypal (2 ευρΑ)

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Στη βονταφονε πάντως τίποτα. Δώσανε δωρεάν κλήσεις το ΣΚ αλλά με 7 ευρώ τα 80 λεπτά και 3 ευρώ τα 60 μηνύματα αν δε κάνω λάθος τι να λέει

Εχεις βοντα α λα καρτ να υποθεσω?

Για δες τα πακετα του CU ;)

Δηλαδη εγω που αγοραζω καρτα απο το περιπτερο, τους ειμαι 'περιττος';

Για μενα δεν εχει 1gb?

Σωνει και καλα ιστοσελιδα ή κατάστημα;

Κανεις δεν ειναι περιττος για κανεναν προφανως

Αυτα τα "δωρα" ειναι για να προμοταρουν οι εταιριες τις υπηρεσιες τους

Αν θελεις και εσυ το δωρο, ανανεωσε ονλαιν...

Η ολη λογικη των προμο, ειναι να κανεις εσυ αυτο που θελουν αυτοι και οχι το αντιστροφο

 

Απο τη στιγμη που και εσυ εχεις την δυνατοτηα να παρεις το συγκεκριμενο μπονους, γιατι γκρινιαζεις?

παίδες δεν ξέρω αν έχει γραφτεί.....

 

πλέον το log n bonus ισχύει για τρεις μήνες...

 

υγ.... και ο αποδέκτης πρέπει να έχει κάνει μια ανανέωση πριν 3 μήνες τουλάχιστον για να πάρει μπόνους που του στέλνουν

Αυτο το εχω ξαναδει γραμμενο αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι ατη σελιδα της γουιντ

Ειναι σιγουρο οτι ισχυει για 3 μηνες μετα απο καθε ανανεωση?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με βόλευαν πολύ τα 120' προς Wind που έδιναν με ανανέωση 10 ευρώ σε κατάστημα.

Συνεχίζει να ισχύει παράλληλα, ή σταμάτησε για το καλοκαίρι και θα συνεχιστεί από Φθινόπωρο;

 

Προς το παρόν έχει αντικατασταθεί από το 1gb, είτε σε κατάστημα είτε online, απ' ο,τι λέει στο FAQ (#26).

 

 

Οταν πληρωνες μέσω καταστηματος ή με πιστωτικοχρεωστική ή Paypal σου εδινε 120 λεπτά+σμσ προς wind/q

 

Βεβαια για ενα μήνα ισχυσε το παραπανω οποτε και μπορεί να μη το πρόλαβες.

Πριν απο αυτό ειχε μονο δώρο αν πλήρωνες με Paypal (2 ευρΑ)

 

Το bonus προς wind/q για ανανεώσεις μέσω καταστημάτων ή online υπάρχει εδώ και πολύ καιρό (σίγουρα αρκετούς μήνες) και ίσχυε παράλληλα και με το bonus +€2 μέσω paypal (έπαιρνες και τα δύο).

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το 1γιγα σου δινουν για το καλοκαιρι και 300MB την εβδομαδα με το log in &win, οποτε εχεις αν θες και ακομα 1,2 giga δλδ 2,2giga το μήνα σύνολο. Νταξ. Με βλεπω κολλημενο κσι στην παραλια :p
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με ανανέωση 10 ευρώ online ή σε καταστημα wind σου δίνει αυτόματα 1GB δωρεάν με ισχυ 30 μέρες.Επίσης έχει και το σταθερο πακέτο 1GB με 5ευρω για 30 μέρες.Βάζω και τα Log In & Surf που και εκει έχει προσφορά 300 δωρεάν mb κάθε 7 μέρες.Δηλαδή 300MB*5 βδομάδες = 1,5GB δωρεάν(30 ιουλίου 1 ενεργοποίηση) ..Αρα συνολικά με 10 ευρώ 4.5GB στο F2G.
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανεις χρησιμοποιησει αυτο σε f2g?

 

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/

 

δεν βλεπω να αναφερει το f2g στα πακετα καρτοκινητης

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανεις χρησιμοποιησει αυτο σε f2g?

 

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/data-roamer-nea-upiresia-kinisis-dedomenon-gia-periagogi-stis-hores-tis-ee/

 

δεν βλεπω να αναφερει το f2g στα πακετα καρτοκινητης

 

Η υπηρεσία ενεργοποιείται:

Με δωρεάν SMS “DATAROAM NAI” στο 1202 για συνδρομητές συμβολαίου ή στο 1284 για τους συνδρομητές WINDtoALL και καρτοσύνδεσης

Καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών στο 1260 (για τους συνδρομητές συμβολαίου)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με ανανέωση 10 ευρώ online ή σε καταστημα wind σου δίνει αυτόματα 1GB δωρεάν με ισχυ 30 μέρες.Επίσης έχει και το σταθερο πακέτο 1GB με 5ευρω για 30 μέρες.Βάζω και τα Log In & Surf που και εκει έχει προσφορά 300 δωρεάν mb κάθε 7 μέρες.Δηλαδή 300MB*5 βδομάδες = 1,5GB δωρεάν(30 ιουλίου 1 ενεργοποίηση) ..Αρα συνολικά με 10 ευρώ 4.5GB στο F2G.

 

Μια χαρα δηλαδή, πολυ δύσκολα θα ξεμεινεις ετσι;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος πόσες μέρες ποιο πριν πρέπει να κάνω αίτηση για φορητότητα από vodafone σε f2g έτσι ώστε η μετάβαση να γίνει στις 20 Αυγούστου που λήγει το συμβόλαιο μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος πόσες μέρες ποιο πριν πρέπει να κάνω αίτηση για φορητότητα από vodafone σε f2g έτσι ώστε η μετάβαση να γίνει στις 20 Αυγούστου που λήγει το συμβόλαιο μου?

 

3 εργάσιμες ημέρες πριν τη λήξη θα πας σε κατάστημα wind και θα ζητήσεις φορητότητα. Να έχεις μαζί σου και έναν λογαριασμό του συμβολαίου, για να πάρουν ακριβώς τα στοιχεία σου, ένα γράμμα/αριθμός να γίνει λάθος και ακυρώνεται η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

3 εργάσιμες ημέρες πριν τη λήξη θα πας σε κατάστημα wind και θα ζητήσεις φορητότητα. Να έχεις μαζί σου και έναν λογαριασμό του συμβολαίου, για να πάρουν ακριβώς τα στοιχεία σου, ένα γράμμα/αριθμός να γίνει λάθος και ακυρώνεται η φορητότητα.

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...