Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρησιμοποιώ την βασική χρέωση καθότι έχω και της τρεις εταιρείες και δεν μιλάω πολύ στα κινητά.....

 

η χρέωση 7 ευρωλεπτα το λεπτό για ομιλία και 2 ευρωλεπτα για μηνύματα μου φαίνεται η ιδανική....μακράν καλύτερη από ότι έχουμε εδώ

 

βέβαια καταλαβαίνω ότι ο καθένας μας έχει διαφορετικές ανάγκες.....

 

Σύμφωνα με τα κατα καιρούς γραφώμενα σου έχεις F2G2 με Bonus , και φοιτητικό CU , και φρογκ με διπλασιασμο και πακετο 3ευρω τα 60'

Συγνώμη αλλά αποκλείετε να χρησιμοποιείς την βασική χρέωση της WIND...... αλλά και αν την χρησιμοποιείς 0,10 είναι

Για το internet δεν σχολίασες ακόμα .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

έχω πολλά νούμερα ελληνικά κι αλλοδαπά (=αυτά που δεν θέλουν ανανέωση, εκτός κυπφιακο) .....

 

και ο λόγπς είναι ότι ταξιδεύω πολύ και τα κινητά με κάνουν να νοιώθω κάποια ασφάλεια αν βέβαια πιάνουν....

 

κατά κύριο λόγο έχω f2g2, Vodafone international και frog ...

 

και βέβαια μιλάω ελάχιστα στα κινητά όπως είπα... για αυτό θεωρώ τις χαμηλές βασικές χρεώσεις μεγάλο πλεονέκτημα

 

για το ίντερνετ δεν το έχω ψάξει... σπάνια το χρησιμοποιώ και αυτό, στο εξωτερικό στα ξενοδοχείο και εδώ σπίτι και δουλειά...

τώρα τελευταία σαν φοιτητής έχω δωρεάν ίντερνετ από το cu αλλά και αυτό σπάνια το χρησιμοποιώ το δε Lenovo a820 το παίρνω μαζί μου μονό αν έχω τσαντάκι....

 

αν υποθέσουμε ότι δεν ήμουν ενημερωμένος από το φόρουμ και μίλαγα με βασικές χρεώσεις όπως πολύς κόσμος θα ήμουν καταδικασμενος να πληρωνω....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση παιδες!

εχω 2 νουμερα f2g στο ονομα μου , και σταθερο στην wind

 

δικαιουμε "κατι" ? καποια λεπτα δωρεαν στο κινητο πχ πρoς wind?

θυμαμαι παλιοτερα εαν ειχες F2G και σταθερο wind σου βαζαν 5 ευρω στην καρτα καθε μηνα

ισχυει ακομα αυτο? ή κατι αναλογο?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση παιδες!

εχω 2 νουμερα f2g στο ονομα μου , και σταθερο στην wind

 

δικαιουμε "κατι" ? καποια λεπτα δωρεαν στο κινητο πχ πρoς wind?

θυμαμαι παλιοτερα εαν ειχες F2G και σταθερο wind σου βαζαν 5 ευρω στην καρτα καθε μηνα

ισχυει ακομα αυτο? ή κατι αναλογο?

 

ευχαριστω

 

Για όσο ισχύει το σταθερό σου, δικαιούσαι σε ένα f2g, 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα (3λεπτα).

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ενω εδω πληρωνουν του κοσμου τους φορους

Χαχαχαχαχα.

Σε καλο σου. Γελασα και σημερα.

Στην κινητή ναι τους πληρώνεις όλους δεν έχεις επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

Στην κινητή ναι τους πληρώνεις όλους δεν έχεις επιλογή..

Δεν ηταν αυτη η εννοια φιλε.

Μην βιαζεσαι να απαντησεις σε κατι που δεν διαβασες ολοκληρο.

Το θεμα ηταν πως φορολογουνται οι εταιρειες τηλεπικοινωνιων στην Ελλαδα και την Κυπρο αντιστοιχα

Link to comment
Share on other sites

Για όσο ισχύει το σταθερό σου, δικαιούσαι σε ένα f2g, 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα (3λεπτα).

Και ανάλογα σε ποιο πακέτο είσαι δικαιούσαι και 300ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Και ανάλογα σε ποιο πακέτο είσαι δικαιούσαι και 300ΜΒ

 

Τα 300mb μπορούν να μπούν μόνο σε προπληρωμένη mobile broadband και όχι σε κανονικό f2g. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά κάτι τέτοιο έχει συζητηθεί εδώ στο φόρουμ παλαιότερα και η σελίδα της wind αναφέρει αυτά.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τα 300mb μπορούν να μπούν μόνο σε προπληρωμένη mobile broadband και όχι σε κανονικό f2g. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά κάτι τέτοιο έχει συζητηθεί εδώ στο φόρουμ παλαιότερα και η σελίδα της wind αναφέρει αυτά.

 

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδες!

θα περασω απο καταστημα αυριο να το "φιξαρω"

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Η συζυγος εχει μετατρεψει τον αριθμο σε F2G, αλλα παιρνει μονο τα 120 λεπτα απο τη σταθερη και παραλληλα βαζει κανενα 5ευρω το τριμηνο για να εχει λιγα χρηματα μεσα (σμσ κλπ). Τωρα ομως θελει στις διακοπες να εχει λιγο ιντερνετ και καθως της περισσευουν χρηματα στο κινητο, θα χρησιμοποιησει αυτα για να παρει καποιο πακετο (λογικα το 1 γκιγκα).

 

Ερωτηση: Υπαρχει by default κατι που τρωει 1 ευρω την ημερα για το ιντερνετ; Ρωταω ωστε αν χρειαστει να στειλει κανενα μνμ για απενεργοποιηση ή τπτ τετοιο. Δεν ειναι καιρος για να πετας λεφτα και να ψαχνεις στα ΦΒ της εταιρειας πώς θα πιστωθει ξανα πισω το ευρω.

 

Παρακαλω βοηθηστε με, καθως δεν κανω χρηση του F2G (εγω εχω συμβολαιο) και δεν ξερω που υπαρχουν παγιδες. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Η συζυγος εχει μετατρεψει τον αριθμο σε F2G, αλλα παιρνει μονο τα 120 λεπτα απο τη σταθερη και παραλληλα βαζει κανενα 5ευρω το τριμηνο για να εχει λιγα χρηματα μεσα (σμσ κλπ). Τωρα ομως θελει στις διακοπες να εχει λιγο ιντερνετ και καθως της περισσευουν χρηματα στο κινητο, θα χρησιμοποιησει αυτα για να παρει καποιο πακετο (λογικα το 1 γκιγκα).

 

Ερωτηση: Υπαρχει by default κατι που τρωει 1 ευρω την ημερα για το ιντερνετ; Ρωταω ωστε αν χρειαστει να στειλει κανενα μνμ για απενεργοποιηση ή τπτ τετοιο. Δεν ειναι καιρος για να πετας λεφτα και να ψαχνεις στα ΦΒ της εταιρειας πώς θα πιστωθει ξανα πισω το ευρω.

 

Παρακαλω βοηθηστε με, καθως δεν κανω χρηση του F2G (εγω εχω συμβολαιο) και δεν ξερω που υπαρχουν παγιδες. Ευχαριστω.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης, απλά όταν σου λήξει το πακέτο Internet (καλύτερα μην περιμένεις 23:59) εκτός από το να κλείσεις τα δεδομένα, άλλαξε το σημείο πρόσβασης στο ιντερνετ (σβήσε ένα γράμμα ή πρόσθεσε κάτι, κτλ...).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Η συζυγος εχει μετατρεψει τον αριθμο σε F2G, αλλα παιρνει μονο τα 120 λεπτα απο τη σταθερη και παραλληλα βαζει κανενα 5ευρω το τριμηνο για να εχει λιγα χρηματα μεσα (σμσ κλπ). Τωρα ομως θελει στις διακοπες να εχει λιγο ιντερνετ και καθως της περισσευουν χρηματα στο κινητο, θα χρησιμοποιησει αυτα για να παρει καποιο πακετο (λογικα το 1 γκιγκα).

 

Ερωτηση: Υπαρχει by default κατι που τρωει 1 ευρω την ημερα για το ιντερνετ; Ρωταω ωστε αν χρειαστει να στειλει κανενα μνμ για απενεργοποιηση ή τπτ τετοιο. Δεν ειναι καιρος για να πετας λεφτα και να ψαχνεις στα ΦΒ της εταιρειας πώς θα πιστωθει ξανα πισω το ευρω.

 

Παρακαλω βοηθηστε με, καθως δεν κανω χρηση του F2G (εγω εχω συμβολαιο) και δεν ξερω που υπαρχουν παγιδες. Ευχαριστω.

Αφου τωρα δεν εχει προβλημα γιατι να έχει μετά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Η συζυγος εχει μετατρεψει τον αριθμο σε F2G, αλλα παιρνει μονο τα 120 λεπτα απο τη σταθερη και παραλληλα βαζει κανενα 5ευρω το τριμηνο για να εχει λιγα χρηματα μεσα (σμσ κλπ). Τωρα ομως θελει στις διακοπες να εχει λιγο ιντερνετ και καθως της περισσευουν χρηματα στο κινητο, θα χρησιμοποιησει αυτα για να παρει καποιο πακετο (λογικα το 1 γκιγκα).

 

Ερωτηση: Υπαρχει by default κατι που τρωει 1 ευρω την ημερα για το ιντερνετ; Ρωταω ωστε αν χρειαστει να στειλει κανενα μνμ για απενεργοποιηση ή τπτ τετοιο. Δεν ειναι καιρος για να πετας λεφτα και να ψαχνεις στα ΦΒ της εταιρειας πώς θα πιστωθει ξανα πισω το ευρω.

 

Παρακαλω βοηθηστε με, καθως δεν κανω χρηση του F2G (εγω εχω συμβολαιο) και δεν ξερω που υπαρχουν παγιδες. Ευχαριστω.

 

Μπορεί να έχει κάτι εντελώς δωρεάν, το οποίο είτε θα το ενεργοποιεί μόνη της από το κινητό ή κάποιο pc/laptop, είτε μπορεί να της το ενεργοποιεί κάποιος μέσα από το myf2g.

Ας δημιουργήσει -αν δεν έχει- έναν λογαριασμό στο myf2g και μέσα από εκεί θα μπορεί κάθε εβδομάδα να ενεργοποιεί το log n win δώρο για το internet.

Κανονικά είναι 30MB την εβδομάδα αλλά για τον Αύγουστο είναι 300MB δωρεάν κάθε εβδομάδα!:happy:

 

Εναλλακτικά, ενεργοποιεί με 5€ το πακέτο για 1GB internet.

 

Μια άλλη λύση θα μπορούσε να είναι -αν και εφόσον χρειάζεται λεπτά ομιλίας ή sms λόγω διακοπών- να ενεργοποιήσει π.χ. το πακέτο 200' προς όλους με 5€ ή 100 sms προς όλους με 5€, να ξεκλειδώσει έτσι τα πακέτα των 2€ και να αγοράσει έτσι το πακέτο 250MB με 2€ για 30 ημέρες.:cool:

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα που ενεργοποιησα το log n win μου εδωσε 300 mb. αρα δεν ισχυει μονο για τον αυγουστο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε όχι, ήθελα αυτά τα ΜΒ σαν τρελός, καθυστέρησα το lognwin και το έκανα χθες, και σήμερα δίνει τα 300!! τι καντεμιά!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το log n'win ειναι καλοκαιρινή προσφορά και ισχύει μέχρι τέλος αυγούστου.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης, απλά όταν σου λήξει το πακέτο Internet (καλύτερα μην περιμένεις 23:59) εκτός από το να κλείσεις τα δεδομένα, άλλαξε το σημείο πρόσβασης στο ιντερνετ (σβήσε ένα γράμμα ή πρόσθεσε κάτι, κτλ...).

 

Αφου τωρα δεν εχει προβλημα γιατι να έχει μετά;

 

H αληθεια ειναι οτι δεν εχει προβλημα ως τωρα, δεν "χανει" χρηματα απο αυτο. Θα εχω το νου μου ομως, θα δουμε πώς θα παει. Απλα αναρωτηθηκα μηπως μπορουσα να στειλω μνμ σε κανενα τετραψηφιο ξερω γω, για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.

 

Μπορεί να έχει κάτι εντελώς δωρεάν, το οποίο είτε θα το ενεργοποιεί μόνη της από το κινητό ή κάποιο pc/laptop, είτε μπορεί να της το ενεργοποιεί κάποιος μέσα από το myf2g.

 

Τα εχουμε τσεκαρει ολα αυτα, εχει ηδη λογαριασμο στο myf2g. Αυτες τις τρεις επιλογες που ανεφερες ειδε και σκεφτηκε οτι καλο θα ηταν να παρει το "δωρακι" της. Ειδικα το 300ΜΒ ειναι σουπερ.

 

εμενα σημερα που ενεργοποιησα το log n win μου εδωσε 300 mb. αρα δεν ισχυει μονο για τον αυγουστο

 

Νομιζω οτι ειναι ΜΕΧΡΙ τον Αυγουστο (τελος) κι οχι ΓΙΑ τον Αυγουστο. Αλλα σημασια εχει οτι το πηρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφεύγουμε τις παρερμηνείες, διαβάστε την προσφορά (προσέξτε την ονομασία που της έδωσαν "Δεν χρειάζεται να γιορτάζεις για να πάρεις δώρο" )

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/me-to-f2g-den-hreiazetai-na-giortazeis-gia-na-pareis-doro/

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφεύγουμε τις παρερμηνείες, διαβάστε την προσφορά (προσέξτε την ονομασία που της έδωσαν "Δεν χρειάζεται να γιορτάζεις για να πάρεις δώρο" )

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/me-to-f2g-den-hreiazetai-na-giortazeis-gia-na-pareis-doro/

 

Βασικά κρατάμε αυτό:

Το Log n Win δώρο των 300MB αποτελεί προωθητική καλοκαιρινή προσφορά και θα είναι διαθέσιμο έως τις 31/8/2014.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε SMS λεγοντας οτι

"Μολις σου κάναμε δώρο 60 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερα στην Ελλάδα (διάρκεια κατανάλωσης 7 ημέρες)"

 

Παίζει το σενάριο να τους άρεσαν τα γαλαζοπράσινα μου μάτια ή κάτι άλλο συμβαίνει? :ninja:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε SMS λεγοντας οτι

"Μολις σου κάναμε δώρο 60 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερα στην Ελλάδα (διάρκεια κατανάλωσης 7 ημέρες)"

 

Παίζει το σενάριο να τους άρεσαν τα γαλαζοπράσινα μου μάτια ή κάτι άλλο συμβαίνει? :ninja:

 

δεν νομίζω, το έστειλαν και σε μένα που έχω καστανά ματάκια !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω, το έστειλαν και σε μένα που έχω καστανά ματάκια !

 

Τελικά το μυστήριο λύθηκε.

"Το F2G σας ευχαριστεί για το ρεκορ ονλαιν ανανεώσεων τον Ιουνιο. Μολις έλαβες δώρο 60 λεπτά προς όλους για 7 ημέρες"

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε SMS λεγοντας οτι

"Μολις σου κάναμε δώρο 60 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερα στην Ελλάδα (διάρκεια κατανάλωσης 7 ημέρες)"

 

Παίζει το σενάριο να τους άρεσαν τα γαλαζοπράσινα μου μάτια ή κάτι άλλο συμβαίνει? :ninja:

Μάλλον σε όλους ήρθε.

Το έλαβα και εγώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...