Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι φίλε δεν μου κάνουν χάρη! εγώ τους κάνω που αγοράζω πακέτα τους και πρώτη φόρα έκανα ένα τέτοιο εκ παραδρομής λάθος. Στο κάτω κάτω αυτά τα 4,44Ε που θα επαναπιστωθούν στον λογαριασμό μού θα τα διαθέσω για την αγορά του πακέτου των 4gb.

 

ΥΓ Ευχαριστώ τους υπολοίπους για την κατανόηση.

 

Κανείς ΔΕΝ "κάνη χάρη" στον άλλο,

Ούτε είναι "πόλεμος"....:)

 

Συν€ργαζόμαστε (Ποιοί; ΟΚ: Δεν "καταλάβατε"; ΟΚ)

 

Όποιοι (κ ό,ποιος "κατάλαβε") δε θέλουν να το "βλέπουν" έτσι; ΟΚ: Και να δούμε "ποιοί" θα επιβιώσουν στο τέλος.

 

Υ.Γ.>: Και ό,ποιος "κατάλαβε": Εννοείται..:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα:

2017_10_22_17_52_43.png

 

Αγόρασα ένα πακέτο ίντερνετ χθες το βράδυ έτσι για να δω τι γίνεται.

Τα 4gb προστέθηκαν στα προηγούμενα που είχα, και όλα μαζί πήραν παράταση για ένα μήνα (30 μέρες).

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι σε σχετική ερώτηση μου στο Messenger, μου απάντησαν ως εξής:

 

Καλησπέρα. Τη δεδομένη χρονική στιγμή δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί ανανέωση των ΜΒ για τον επόμενο μήνα. Για οτιδήποτε νεότερο μείνε συντονισμένος μαζί μας για να σε ενημερώνουμε

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ΔΕΝ "κάνη χάρη" στον άλλο,

Ούτε είναι "πόλεμος"....:)

 

Συν€ργαζόμαστε (Ποιοί; ΟΚ: Δεν "καταλάβατε"; ΟΚ)

 

Όποιοι (κ ό,ποιος "κατάλαβε") δε θέλουν να το "βλέπουν" έτσι; ΟΚ: Και να δούμε "ποιοί" θα επιβιώσουν στο τέλος.

 

Υ.Γ.>: Και ό,ποιος "κατάλαβε": Εννοείται..:)

Μαζί σου είμαι

Τι είδους συνεργασία είναι όμως όταν δεν σε εξυπηρετούν σε κάτι τόσο απλό?.

Και είναι πολύ πιθανό να πατήσει ο οποιοσδήποτε ένα λάθος πλήκτρο κατά τη διάρκεια ενεργοποίησης ενός πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου είμαι

Τι είδους συνεργασία είναι όμως όταν δεν σε εξυπηρετούν σε κάτι τόσο απλό?.

Και είναι πολύ πιθανό να πατήσει ο οποιοσδήποτε ένα λάθος πλήκτρο κατά τη διάρκεια ενεργοποίησης ενός πακέτου.

 

Θα έπρεπε να είναι....

 

ΚΑΙ όσο παύει να είναι , ΤΟΤΕ.....δε μπορεί να έχει αίσιο "τέλος", όσο δεν καταλαβαίνουν το λάθος τους όσοι το "κάνουν".

ΔΕ το "βλέπουν" από την αρχή; Δεκτόν.

Νομίζουν ότι δε μπορούν να κάνουν αλλιώς; Δεκτόν.

 

Όσο συνεχίζετε....όμως....θα έχει αυτό το "τέλος"...Κι ΑΣ νομίζουν (η ό,ποια πλευρά).

 

Θεωρητικολογία; ΟΚ...Μένει να το "δούμε" (το τέλος).:)

Link to comment
Share on other sites

ή 2106513888 (ΑΝ έχεις πακέτο ομιλίας όλους)

 

Ισχύει αυτό για κλήσεις από χώρα ΕΕ;

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου είμαι

Τι είδους συνεργασία είναι όμως όταν δεν σε εξυπηρετούν σε κάτι τόσο απλό?.

Και είναι πολύ πιθανό να πατήσει ο οποιοσδήποτε ένα λάθος πλήκτρο κατά τη διάρκεια ενεργοποίησης ενός πακέτου.

 

1ον: Εδώ έχουν την ίδια σελίδα από τότε που την ξεκίνησαν.

2ον: Ούτε ένα app για ενημερώσεις και αγορές πακετων δεν έχουν.

 

Η πιο "φτυσμένη" καρτοκινητή είναι. Λογικό να αδιαφορεί η εξυπηρετηση πελατών.

 

Εαν πράγματι ενεργοποιησουν το 25ημερο, θα γίνει πολύ μπέρδεμα. Τον πρωτο μηνα θα ληγει 25, τον δευτερο 20 (ή 19) , τον τριτο 15 (ή14) κτλ.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: στην ενημερωση στο ιντερνετ φαινεται οτι προστεθηκαν ολα με ληξη 20 Νοε. Αρα οι 2 υπάλληλοι της εξυπηρέτησης δεν ήξεραν τι έλεγαν. Πιο σωστό θα ήταν να πούνε "δε ξέρω, θα το ψάξω" παρά να μαντεύουν. Θα μου πείτε τον κατωτατο μισθό παίρνουν, σιγά μην ασχοληθούν.
Link to comment
Share on other sites

... Θα μου πείτε τον κατωτατο μισθό παίρνουν, σιγά μην ασχοληθούν.

 

Αυτό δεν έχει να κάνει με το μισθό που παίρνουν, αλλά από τη σοβαρότητα που τους διακρίνει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει να κάνει με το μισθό που παίρνουν, αλλά από τη σοβαρότητα που τους διακρίνει!

Δε διαφωνώ, αλλά όταν σου κάνουν πολλές περικοπές είναι πολύ δύσκολο να έχεις την ίδια διάθεση με αυτήν του παρελθόντος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει να κάνει με το μισθό που παίρνουν, αλλά από τη σοβαρότητα που τους διακρίνει!

 

Μια χαρά έχει να κάνει με τον μισθό.

Όταν ο εργοδότης "κοροϊδεύει" με μισθούς πείνας, λογικό είναι με την σειρά του να "κοροϊδεύει" και ο υπάλληλος.

Άρα τα περί σοβαρότητας να τα προσάψεις στην cosmote που είναι υπεύθυνη για την εκπαίδευση του προσωπικού.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έχει να κάνει με τον μισθό.

Όταν ο εργοδότης "κοροϊδεύει" με μισθούς πείνας, λογικό είναι με την σειρά του να "κοροϊδεύει" και ο υπάλληλος.

Άρα τα περί σοβαρότητας να τα προσάψεις στην cosmote που είναι υπεύθυνη για την εκπαίδευση του προσωπικού.

 

Ο "κάθενας" από αυτούς (υπεύθυνοι εταιρίας, υπάλληλοι, καταναλωτές) έχει τους στόχους του, και αυτό είναι λογικό.

 

Το "πώς" εξυπηρετούνται όλοι οι στόχοι ταυτόχρονα, για το καλό (τουλάχιστον) της εταιρίας , ώστε να συνεχίζει να παρέχει τις υπηρεσίες που ζητούν οι καταναλωτές (που τη συντηρούν), με ενδιάμεσο τους υπαλλήλους (με το γνωστό στόχο, που μεταβάλλεται στη διάρκεια παραμονής τους στην εταιρία από διάφορες θέσεις):

Είναι 1 ερώτημα....:)

 

Που, νομίζω, θα το δούμε στο μεσοπρόθεσμο κιόλας μέλλον: 10ετία δε δίνω παραπάνω για να "εμφανιστεί" το που το πάνε:

Ή μάλλον, καλύτερα, ΔΕΝ κατέουν που το πάνε, έτσι όπως τα κάνουν: Ό,τι νομίζουν τη στιγμή που το "νομίζουν", σα να θέλουν απλά να "ξεφεύγουν" κάθε στιγμή/συγκυρία από "κάτι",

Χωρίς το "βλέμμα" στο απώτερο/μακροπρόθεσμο μέλλον της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους,τελικα λεπτα ομιλιας και mb μεταφερονται με ανανεωση πακετου σε νεα ημερομηνια η οχι??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στις 19/10 πήρα 4 Gb μου τα πρόσθεσε κανονικά και χθες πήρα δυο πακέτα 60+60 και αυτά προστέθηκαν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην μπερδεύεστε. Δείτε προηγούμενες αναρτήσεις, είναι όλα γραμμένα. Πακέτα δεδομένων που αγοράζονται, αθροίζονται. Έχεις χ Mb, αγοράζεις y mb πριν λήξουν τα χ και όλα μεταφέρονται (χ+y)mb στον επόμενη ημερομηνία λήξης κ.ο.κ. Αυτό ίσχυε πάντα και δεν έχει αλλάξει.

 

Τα mb που προσφέρονται ως bonus από ανανέωση χρηματικού υπολοίπου, δεν ανανεώνουν την ημερομηνία λήξης προηγούμενου πακέτου δεδομένων που πιθανώς να έχουμε. Ωστόσο επειδή αυτό το bonus διαρκεί 15 ημέρες, στις περισσότερες περιπτώσεις καταναλώνονται πρώτα τα mb του bonus αφού θα έχουν νωρίτερη ημερομηνία λήξης.

 

Edit κατόπιν ενημέρωσης από leo06: Στο frog πλέον τα λεπτά ομιλίας μεταφέρονται.

Η μόνη αλλαγή που ουσιαστικά επέρχεται στο frog από τις 20/11 είναι η διάρκεια του πακέτου των 2gb από τις 30 σε 25 ημέρες, όπως και του (άστοχου) πακέτου των 5gb. Μην ξεχνάμε πως τα 4gb ήταν στην ουσία 2+2gb bonus με 4.44€. Οπότε τώρα κόπηκε το bonus και επανήλθε στην αρχική του μορφή το πακέτο (όπως το αγοράζαμε καιρό πριν). Επίσης σε ορισμένα νέα πακέτα ομιλίας προς κάποιες χώρες του εξωτερικού η διάρκεια ορίζεται επίσης σε 25 ημέρες.

 

Τέλος το πακέτο των 60' προς όλους ή 60+60 προς όλους έχει διάρκεια 30 ημέρες (ακόμα και ελπίζω να μην το μεταβάλλουν επίσης).

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αισίως σήμερα μου επιστρέψαν το ποσό , αγόρασα το πακέτο των 4gb αλλά αντί για 4096mb έχω 4596mb λόγω του ότι δεν μου αφαίρεσαν το προηγούμενο πακέτο που λανθασμένα είχα αγοράσει.:lol::lol::lol::lol:

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ξερει καποιος αν υπαρχει η δυνατοτητα να εχω δυο καρτες σιμ με τον ιδιο αριθμο; και αν ναι ποσο κοστιζει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ξερει καποιος αν υπαρχει η δυνατοτητα να εχω δυο καρτες σιμ με τον ιδιο αριθμο; και αν ναι ποσο κοστιζει ευχαριστω

 

15€ οι twin sim κοστιζουν.Διαλεγεις μεγεθος,multi sim δεν εχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογή mycosmote (android)δεν μπορώ να βάλω χρήματα μέσω paypal.το έχετε δοκιμάσει τελευταία;λειτούργησε;

 

Επίσης το νέο νουμερο που πήρα την περασμένη βδομάδα είναι ακόμη στο όνομα του πωλητή μαζί με άλλα 100 που μπορώ και τα βλέπω(και αν θέλω διαχειρίζομαι) στο app mycosmote

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ξερει καποιος αν υπαρχει η δυνατοτητα να εχω δυο καρτες σιμ με τον ιδιο αριθμο; και αν ναι ποσο κοστιζει ευχαριστω

 

Όπως σου είπε ο Νικόλας. Πας σε έναν Γερμανό/cosmote shop και κάνεις αντικατάσταση σε twin sim. Αλλά βγαίνουν σε 2 μεγέθη είτε νανο και οι 2 είτε micro και οι 2. Εγώ είχα κάνει καιρό πριν twin sim και τα μεγέθη τότε ήταν αυτά τα δυο, δεν ξέρω μήπως έχουν αλλάξει και δίνουν multi sim αλλά νομίζω πως ο Νικόλας έχει δίκιο.

 

@a16 τι νούμερο πήρες και είναι με διαφορετικά στοιχεία από τα δικά σου? Εννοώ έχει κάποια παροχή/προνόμια?

 

 

Link to comment
Share on other sites

@tasos30

Στο frog από την αρχή τα λεπτά ομιλίας δεν μεταφέρονταν ποτέ. Το κάθε πακέτο είχε την δική του λήξη.

 

Μια χαρά μεταφέρονται τα λεπτά ομιλίας...πως γραφεις τετοια πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

''Σε περίπτωση που έχεις περισσότερα από ένα πακέτο στο λογαριασμό σου, τότε το κάθε πακέτο, θα έχει ξεχωριστή ημερομηνία λήξης και θα καταναλώνεται πρώτος ο χρόνος του πακέτου με την πλησιέστερη ημερομηνία λήξης.''

 

edit μετά από ενημέρωση του leo06 τα λεπτά ομιλίας μεταφέρονται

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γράφω τέτοια πράγματα; Είσαι καλά; 10 χρόνια frog έχω. Το κάθε πακέτο των λεπτών ομιλίας έχει τη δικιά του ημερομηνία λήξης φίλε μου. Στέλνεις υ στο 1330 και μέσα σε παρενθέσεις σου γράφει πότε λήγει το κάθε πακέτο. Διάβασε και το παρακάτω

 

''Σε περίπτωση που έχεις περισσότερα από ένα πακέτο στο λογαριασμό σου, τότε το κάθε πακέτο, θα έχει ξεχωριστή ημερομηνία λήξης και θα καταναλώνεται πρώτος ο χρόνος του πακέτου με την πλησιέστερη ημερομηνία λήξης.''

 

Ps Να προσέχεις το ύφος σου όταν γράφεις, ειδικά όταν έχεις άδικο.

 

Πλέον μεταφέρονται και τα λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μεταφέρονται και τα λεπτά

 

Ναι στα προς frog πακέτα. Εγώ αναφερόμουν στα του 60' ή 60+60 προς όλους

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...