Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα τεραστια μακακια μολις τωρα!!

Ακουγα τα πακετα απο το 1330 και καταλαθος αγορασα πακετο για εξωτερικο!

Δεν το θελω ομως!!! Απο οτι θυμαμαι αναιρειται με καποιο τροπο αν δεν χρησιμοποιηθει...

 

Τηλεφωνάς 13888 (χρέωση 0,19€) ή 2106513888 (ΑΝ έχεις πακέτο ομιλίας όλους): Να λες "εκπρόσωπος" στο αυτόματο σύστημα όσες φορές χρειαστεί ώσπου να βγει.

Εξηγείς

Ζητάς. Μην τυχόν (που δε νομίζω: εξωτερικού πακέτο) κάνεις χρήση.

Θα σου πουν.

 

Σε 1-2 μέρες (ως Δευτέρα) θα σου επιστραφούν κ διαγραφεί το πακέτο.

Βλέπουν στο σύστημά τους πόσες φορές έχεις κάνει χρήση της "διαγραφής λάθους σου".

1 φορά λένε ότι επιτρέπεται.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Το νέο app mycosmote 1 χαρά εμφανίζει τα λεπτά προς frog.

Σε όσους τους ήρθε:

 

Screenshot_2017_10_22_00_51_26.jpg...Screenshot_2017_10_22_00_51_33.jpg

 

 

Αυτα ειναι τα δωρεαν που ερχονται για καθε σ/κ του 2017 (τα οποία τα δείχνει και το app της Frog)

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνάς 13888 (χρέωση 0,19€) ή 2106513888 (ΑΝ έχεις πακέτο ομιλίας όλους): Να λες "εκπρόσωπος" στο αυτόματο σύστημα όσες φορές χρειαστεί ώσπου να βγει.

Εξηγείς

Ζητάς. Μην τυχόν (που δε νομίζω: εξωτερικού πακέτο) κάνεις χρήση.

Θα σου πουν.

 

Σε 1-2 μέρες (ως Δευτέρα) θα σου επιστραφούν κ διαγραφεί το πακέτο.

Βλέπουν στο σύστημά τους πόσες φορές έχεις κάνει χρήση της "διαγραφής λάθους σου".

1 φορά λένε ότι επιτρέπεται.

 

Μια φορα σε πόσο χρονικό διάστημα;

Edited by XP130TD
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνάς 13888 (χρέωση 0,19€) ή 2106513888 (ΑΝ έχεις πακέτο ομιλίας όλους): Να λες "εκπρόσωπος" στο αυτόματο σύστημα όσες φορές χρειαστεί ώσπου να βγει.

Εξηγείς

Ζητάς. Μην τυχόν (που δε νομίζω: εξωτερικού πακέτο) κάνεις χρήση.

Θα σου πουν.

 

Σε 1-2 μέρες (ως Δευτέρα) θα σου επιστραφούν κ διαγραφεί το πακέτο.

Βλέπουν στο σύστημά τους πόσες φορές έχεις κάνει χρήση της "διαγραφής λάθους σου".

1 φορά λένε ότι επιτρέπεται.

 

Καλημερα Τζιμη και σε ευχαριστω.

Πειραζει να τηλεφωνησω απο Q αριθμο απο τον οποιον εχω λεπτα ομιλιας προς ολους;

Edited by XP130TD

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση απο τη στιγμη που ταυτοποιουν τα στοιχεία σου εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση απο τη στιγμη που ταυτοποιουν τα στοιχεία σου εισαι οκ.

 

Ευχαριστω κμπατρα, παω τωρα να το κανω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφώνημα στο 2106513888 και καλέσματος εκπροσώπου , εν τέλει το πρόβλημα μου λύθηκε.

Αλλά περισσοτέρο με απασχόλησε και προβλημάτισε ο τρόπος με τον οποίον λύθηκε ... παρά το ότι λύθηκε παίδες...:(

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το καινούριο mycosmote. Αλλά εμένα δεν μου εμφανίζει τα δωρεάν λεπτά σε φρογκ. Εννοείται ότι έχω και στέλνοντας μήνυμα , φαίνεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Αγόρα πακέτου σε καρτοκινητό μπορεί κάποιος να κάνει στην καινούργια εφαρμογή my cosmote; Γιατί εγώ σε καρτοκινητό τόσο σε frog όσο και σε whats up δεν μου εμφανίζει πακέτα . Σε σύνδεση μια χαρά .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αγόρα πακέτου σε καρτοκινητό μπορεί κάποιος να κάνει στην καινούργια εφαρμογή my cosmote; Γιατί εγώ σε καρτοκινητό τόσο σε frog όσο και σε whats up δεν μου εμφανίζει πακέτα . Σε σύνδεση μια χαρά .

 

Σε μένα με το νέο app mycosmote , μπορείς να αγοράσεις εκείνα τα πακέτα που κοστίζουν λιγότερο από όσα € έχεις υπόλοιπο.

 

ΑΝ τα εμφανίζει όλα, πχ το με 2€ 300΄προς frog + 300 sms προς frog, ΔΕΝ ξέρω, καθώς έχω φραγή 4μήνου (κ 0€, εννοείται).

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με το νέο app mycosmote , μπορείς να αγοράσεις εκείνα τα πακέτα που κοστίζουν λιγότερο από όσα € έχεις υπόλοιπο.

 

ΑΝ τα εμφανίζει όλα, πχ το με 2€ 300΄προς frog + 300 sms προς frog, ΔΕΝ ξέρω, καθώς έχω φραγή 4μήνου (κ 0€, εννοείται).

 

Σε εμένα δεν εμφανίζει πακέτο . Είναι κενό . Εκτός εάν υπάρχει άλλος τρόπος να ενεργοποιείς πακέτα .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφώνημα στο 2106513888 και καλέσματος εκπροσώπου , εν τέλει το πρόβλημα μου λύθηκε.

Αλλά περισσοτέρο με απασχόλησε και προβλημάτισε ο τρόπος με τον οποίον λύθηκε ... παρά το ότι λύθηκε παίδες...:(

 

 

Αντε αφου με πιέζετε να σας πω τι έγινε , θα σας πω ντε μη βαράτε!! :lol::lol:

 

Λοιπόν , σε πρώτη φάση της εξήγησα ότι έκανα εκ παραδρομής αγόρα πακέτου ομιλίας το οποίο ούτε καν χρησιμοποίησα και ότι απλά ήθελα επαναπίστωση των χρημάτων μου με ταυτόχρονη διαγραφή του πακέτου. Μου απήντησε πως πλέον στην καρτοκινητή δεν πρέπει να επέμβουν στο σύστημα και να κάνουν μια τέτοια ενέργεια διότι πλέον νομικά λέει δεν καλύπτονται!! Της επαναλαμβάνω πως έκανα λάθος αγορά πακέτου και πως είναι θεμιτό αυτό το αυτονόητο πράγμα. Μου λέει συγγνώμη δεν είναι ότι δεν θέλω να σας εξυπηρετήσω απλά δεν γίνεται κάτι τέτοιο πλέον. Της λεω που είναι γραμμένος αυτός ο νόμος; Οι φίλοι μου πρόσφατα έκαναν επαναπίστωση χρημάτων και διαγραφή πακέτου που αγόρασαν κατά λάθος... Και ξαφνικά μαλάκωσε η στάση της και το γύρισε προφανώς λέγοντας μου " Θα κάνω μια κατ' εξαίρεση επέμβαση για διαγραφή του πακέτου σας αλλά να ξέρετε δεν καλυπτόμαστε νομικά πλέον σε τέτοιες ενέργειες". Την ευχαρίστησα που με εξυπηρέτησε και εντος 24 ωρών θα έχω τα λεφτά μου πίσω και το πακέτο διαγεγραμμένο. :)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε αφου με πιέζετε να σας πω τι έγινε , θα σας πω ντε μη βαράτε!! :lol::lol:

 

Λοιπόν , σε πρώτη φάση της εξήγησα ότι έκανα εκ παραδρομής αγόρα πακέτου ομιλίας το οποίο ούτε καν χρησιμοποίησα και ότι απλά ήθελα επαναπίστωση των χρημάτων μου με ταυτόχρονη διαγραφή του πακέτου. Μου απήντησε πως πλέον στην καρτοκινητή δεν πρέπει να επέμβουν στο σύστημα και να κάνουν μια τέτοια ενέργεια διότι πλέον νομικά λέει δεν καλύπτονται!! Της επαναλαμβάνω πως έκανα λάθος αγορά πακέτου και πως είναι θεμιτό αυτό το αυτονόητο πράγμα. Μου λέει συγγνώμη δεν είναι ότι δεν θέλω να σας εξυπηρετήσω απλά δεν γίνεται κάτι τέτοιο πλέον. Της λεω που είναι γραμμένος αυτός ο νόμος; Οι φίλοι μου πρόσφατα έκαναν επαναπίστωση χρημάτων και διαγραφή πακέτου που αγόρασαν κατά λάθος... Και ξαφνικά μαλάκωσε η στάση της και το γύρισε προφανώς λέγοντας μου " Θα κάνω μια κατ' εξαίρεση επέμβαση για διαγραφή του πακέτου σας αλλά να ξέρετε δεν καλυπτόμαστε νομικά πλέον σε τέτοιες ενέργειες". Την ευχαρίστησα που με εξυπηρέτησε και εντος 24 ωρών θα έχω τα λεφτά μου πίσω και το πακέτο διαγεγραμμένο. :)

 

Βέβαια, κανείς δε σε ρώτησε να μας πεις τον "τρόπο που λύθηκε"....:lol:

 

Αποτρεπτικό για διαρκή χρήση αυτής της δυνατότητας ήταν ο "τρόπος": Άλλο "τροπάρι" σε 1 γνωστό (σε αυτούς) θέμα.

 

ΑΝ σου ξανατύχει, ο μη γένειτο, πες μας τι σου είπαν τότε {Τη 2η φορά αν ξανακάνεις "λάθος")....:)

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, κανείς δε σε ρώτησε να μας πεις τον "τρόπο που λύθηκε"....:lol:

 

Αποτρεπτικό για διαρκή χρήση αυτής της δυνατότητας ήταν ο "τρόπος": Άλλο "τροπάρι" σε 1 γνωστό (σε αυτούς) θέμα.

 

ΑΝ σου ξανατύχει, ο μη γένειτο, πες μας τι σου είπαν τότε {Τη 2η φορά αν ξανακάνεις "λάθος")....:)

 

 

Ελπίζω να μην υπάρξει δεύτερη φορά, σίγουρα σε φρογκ δεν θα υπάρξει διότι εξαιτίας των περικοπών της που θα λάβουν δράση από 20/11, θα τους τιμωρήσω κάνοντας μετατροπή αυτού σε wu και μετά απο κάποιους μήνες θα ακυρωθεί ο αριθμός.

 

Αλλά σε περίπτωση εκ παραδρομής αγοράς πακέτου , για τουλάχιστον μία φορά , τί γίνεται τότε; Ρώτησε και ο Μάνος πιο πάνω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην υπάρξει δεύτερη φορά, σίγουρα σε φρογκ δεν θα υπάρξει διότι εξαιτίας των περικοπών της που θα λάβουν δράση από 20/11, θα τους τιμωρήσω κάνοντας μετατροπή αυτού σε wu και μετά απο κάποιους μήνες θα ακυρωθεί ο αριθμός.

 

Αλλά σε περίπτωση εκ παραδρομής αγοράς πακέτου , για τουλάχιστον μία φορά , τί γίνεται τότε; Ρώτησε και ο Μάνος πιο πάνω.

 

ΜΟΝΟ σε όποιον έτυχε μπορεί να μας πει.

ΚΑΙ σίγουρα: ΌΧΙ τα ίδια σε όλους.

 

Όπως είδες (άκουσες ιδίοις ώτοις) εξαρτάται από τον "τρόπο" διαπραγμάτευσης.

"Νόμος" (έστω ρεεε παιδί μου Υπουργική Απόφαση, έστω "εγκύκλιος") περί αυτών: Το ΜΟΝΟ σίγουρο: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ._ Χα χα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, διαβάστε και κλάψτε:

 

- Χθες μου έρχεται sms οτι σημερα μεσημερι θα λήξει το πακέτο ιντερνετ (είχα γύρω στα 610mb).

 

- Χθες το απόγευμα αγοράζω πακέτο 4gb για να μεταφερθούν όλα.

 

- Πριν λίγο μου έρχεται οτι έληξαν τα mb.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν τα δωρεάν 500mb που δίνονται με τη 1η ανανέωση;;

Για τσεκαρε στο mycosmote.

 

610 υπολοιπο κ εσυ γραφεις 500 πρωτης ανανεωσης; Απο πακετο 4gb ηταν τα 610. Απο το mycosmote τι να δω; Αφου εληξαν.

Link to comment
Share on other sites

610 υπολοιπο κ εσυ γραφεις 500 πρωτης ανανεωσης; Απο πακετο 4gb ηταν τα 610. Απο το mycosmote τι να δω; Αφου εληξαν.

 

Αν ισχύει αυτό και δεν έχει γίνει κάνα λάθος από το σύστημα ή δεν έχεις κάνει εσύ κάποιο λάθος με τις ημερομηνίες ανανέωσης (αν και είπες προηγουμένως πως ανανέωσες πριν λήξει το υπόλοιπο), τότε δεν αποκλείεται με τις αλλαγές που έκανε το Frog να διέκοψε και τη δυνατότητα μεταφοράς των υπολοίπων MB στον επόμενο μήνα.

Όποιος κάνει ανανέωση, ας μας πει για να γνωρίζουμε τι παίζει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό και δεν έχει γίνει κάνα λάθος από το σύστημα ή δεν έχεις κάνει εσύ κάποιο λάθος με τις ημερομηνίες ανανέωσης (αν και είπες προηγουμένως πως ανανέωσες πριν λήξει το υπόλοιπο), τότε δεν αποκλείεται με τις αλλαγές που έκανε το Frog να διέκοψε και τη δυνατότητα μεταφοράς των υπολοίπων MB στον επόμενο μήνα.

Όποιος κάνει ανανέωση, ας μας πει για να γνωρίζουμε τι παίζει τελικά.

 

ΑΝ είναι σίγουρος ότι τήρησε και τις ώρες λήξης του προηγούμενου πακέτου 4GB,

ΑΣ πάρει την εξυπηρέτηση πελατών να τους το πει.

 

ΚΑΙ να μας πει και μας τι "έπαιξε".

Link to comment
Share on other sites

Με βαση τους ορους τους, δεν ειναι υποχρεωμενοι να μεταφερουν τον υπολειπομενο χρονο ομιλιας ή τα MB με τη νέα αγορά πακέτου. Συνεπώς , ΑΝ το έκοψαν αυτο, δεν ειναι και υποχρεωμένοι να το αναφέρουν. Μακάρι να μην έγινε κάτι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...