Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ sigmamee

Γιατί είναι 12χ5=60 μέρες άρα αμέσως κάνεις τουλάχιστον 2 επιπλέον ανανεώσεις του πακέτου με αποτέλεσμα περισσότερα χρήματα για το ετήσιο κύκλο. Άσε που στα 2 χρόνια βγαίνουν περίπου 5 επιπλέον ανανεώσεις.

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μόνο στο Ελλαδιστάν ή στο ΕλλάΝτΑ γίνονται πουθενά αλλού στην καρτοκινητή. 25ήμερο, 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση, πανάκριβα πακέτα με απόλυτη γυφτιά σε δεδομένα και λεπτά.

 

Τα έχω γράψει 1000 φορές. Με 15 - 35€ τα έχεις όλα απεριόριστα στην Ευρώπη εδώ ψάχνουμε τεχνάσματα τύπου unlimited YouTube με χρέωση για το αυτονόητο.

 

Όταν δεν υπάρχει κράτος αυτά γίνονται. Επειδή πουλάει τις συχνότητες στα 4 στήνεται. Που είναι το κράτος να εφαρμόσει αυτά που συμβαίνουν στις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες; μα πουθενά άφαντο.

 

Που είναι η ΕΕΤ να πει ότι όλα αυτά είναι δυσανάλογα ακριβά σε σχέση με τον ευρωπαϊκό μέσο όρο αναλογικά με το εισόδημα του πολίτη; μα πουθενά. Αυτοί έχουν δωρεάν κινητά εμείς τα πληρώνουμε.

 

 

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η "επιδημία" πης WIND με τα 25ημερα εξαπλώνεται παντού...μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι μπορεί να κερδίζει μια εταιρεία κόβωντας 5 ημέρες από το εκάστοτε πακέτο.

Συγνώμη αλλά αρνούμε να το κατανοήσω.

 

5*12= 60 ημέρες, άρα κερδίζουν δύο μήνες.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

τα χει με αντίστροφη σειρά και νόμιζα ότι δεν έχει ενημερωθεί...καρτέλ κανονικό σα να λέμε!
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μόνο στο Ελλαδιστάν ή στο ΕλλάΝτΑ γίνονται πουθενά αλλού ...

 

λες και δεν τα ξέρεις, λες και θα ιδρώσει κανενός το αυτί.

400.000+ έχουν φύγει γιατί βαρέθηκαν απο τη μια να τους βρίζουν και απο την άλλη να τους κλέβουν.

αν υπήρχε ελπίδα να βρεθούν λύσεις, θα είχαν βρεθεί by now.

Link to comment
Share on other sites

Αν πειράξουν το πακέτο με τα 4giga θα γίνει χαμός.. στις αποχωρήσεις!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πειράξουν το πακέτο με τα 4giga θα γίνει χαμός.. στις αποχωρήσεις!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πείραξαν.

Και είχα σκοπό να αγοράσω καινούργιο αριθμό φρογκ σήμερα .πάλι καλά που μπήκα στη σελίδα και το είδα τυχαία

Link to comment
Share on other sites

Άρα από 20/11 και όσον αφορά τα πακέτα ιντερνετ, το πακέτο με 4GB με διάρκεια 30 ημέρες πάει στα 2GB με ίδια τιμή και διάρκεια 25 ημέρες και ένα νέο πακέτο ιντερνετ με 5gb στα 8.5€. Κάκιστες αλλαγές και καθόλου προς όφελος μας. Και που να μεταφερθούμε τώρα; Η φορητότητα κοστίζει 30€ άρα και πάλι το σκέφτεσαι. What's up και Cosmoκαρτα δεν βολεύουν σε πακέτα ιντερνετ, άσε που έχουν και ελάχιστη 3λέπτη χρέωση ανά κλήση. Άρα τι κάνουμε;

 

 

Link to comment
Share on other sites

τι γίνετε με τα υπολειπόμενα gb ;;;;

δηλαδή αν κάποιος έχει μαζέψει 10gb θα μεταφερθούν και μετά θα πρέπει να αγοράζει πακετο κάθε 25 μέρες για να μην τα χάσει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Άρα από 20/11 και όσον αφορά τα πακέτα ιντερνετ, το πακέτο με 4GB με διάρκεια 30 ημέρες πάει στα 2GB με ίδια τιμή και διάρκεια 25 ημέρες και ένα νέο πακέτο ιντερνετ με 5gb στα 8.5€. Κάκιστες αλλαγές και καθόλου προς όφελος μας. Και που να μεταφερθούμε τώρα; Η φορητότητα κοστίζει 30€ άρα και πάλι το σκέφτεσαι. What's up και Cosmoκαρτα δεν βολεύουν σε πακέτα ιντερνετ, άσε που έχουν και ελάχιστη 3λέπτη χρέωση ανά κλήση. Άρα τι κάνουμε;

 

Η προσφορά που ανέφερα σε προηγούμενα ποστ για την Q ήταν 5,5gb και 100 λεπτά προς όλους με διάρκεια 30 μέρες και κόστος 8,5€.

Για νέο αριθμό Q.

Τώρα το μόνο μείον είναι το δίκτυο της Q

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά που ανέφερα σε προηγούμενα ποστ για την Q ήταν 5,5gb και 100 λεπτά προς όλους με διάρκεια 30 μέρες και κόστος 8,5€.

Για νέο αριθμό Q.

Τώρα το μόνο μείον είναι το δίκτυο της Q

 

Ναι ξέρω για Q, έχω έναν 2ο αριθμό σε Q, αλλά όπως και εσύ αναφέρεις στο τέλος, στην περιοχή μου έχω μόνο edge με q άρα τα δεδομένα θα πήγαιναν χαμένα.

 

Για το ερώτημα που θέτει ο φίλος GIORGOS1970 παραπάνω, φαντάζομαι πως για να μεταφέρεις τα δεδομένα στους επόμενους μήνες θα πρέπει να αγοράζεις είτε το πακέτο με τα 2gb είτε το πακέτο με τα 5gb ανά 25 ημέρες. Δηλαδή, όπως και να το προσεγγίσουμε το θέμα δεν έχουμε όφελος ως καταναλωτές.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να τα αγοράσω πριν παρελθει η εικοστη μηνός Νοεμβρίου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πειράξουν το πακέτο με τα 4giga θα γίνει χαμός.. στις αποχωρήσεις!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πείραξαν.

Και είχα σκοπό να αγοράσω καινούργιο αριθμό φρογκ σήμερα .πάλι καλά που μπήκα στη σελίδα και το είδα τυχαία

 

Και εγώ είχα μια κάρτα frog σε mifi και έβαζα αυτό το πακετάκι.

Το πετσόκοψαν αρκετά. Δεν αξίζει πλέον.

Η διάρκεια δε με πειράζει γιατί η χρήση που έκανα ήταν για λίγες μέρες, πολλά GB ανά ημέρα.

 

Ερώτηση: Το gigaday μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάνω από μια φορά την ημέρα;

Γιατί αν μπορείς τότε συμφέρει, να παίρνω 3-4 gigaday την ημέρα και να κάνω τη δουλειά μου με κόστος 1 ευρώ το GB.

Link to comment
Share on other sites

5*12= 60 ημέρες, άρα κερδίζουν δύο μήνες.

 

25+25=50 άρα 3 επί 4,44€ ανανεώσεις!=επιπλέον 13.32€ επί κάποιες χιλιάδες συνδρομητές =αυτά κερδίζουν

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Παγκόσμια πρωτότυπια....

 

Έγινε ο μήνας 25 μέρες.. Πρώτα η winiditsa με το φοιτητικό και τώρα η βατράχιτσα ο μόνος λόγος που έχω frog ήταν αυτό το πακέτο ... Τώρα δε ξέρω τι θα κάνω...

 

της μόδας έγινε το 25ημερο και δεν μου αρέσει καθόλου

 

Κατά τα άλλα ανταγωνισμός που τον είδαν.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα μια κάρτα frog σε mifi και έβαζα αυτό το πακετάκι.

Το πετσόκοψαν αρκετά. Δεν αξίζει πλέον.

Η διάρκεια δε με πειράζει γιατί η χρήση που έκανα ήταν για λίγες μέρες, πολλά GB ανά ημέρα.

 

Ερώτηση: Το gigaday μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάνω από μια φορά την ημέρα;

Γιατί αν μπορείς τότε συμφέρει, να παίρνω 3-4 gigaday την ημέρα και να κάνω τη δουλειά μου με κόστος 1 ευρώ το GB.

Μέχρι 50 φορές το μήνα μπορείς να το ενεργοποιήσεις.Για 2ο gigaday πρέπει πρώτα να έχεις τελειώσει το πρώτο.

Με αυτή την λογική συμφέρει πλέον το wu αφού μπορείς με 5€ να πάρεις το after dark 10gb 2 φορές το μήνα και να ανεβάζεις βράδυ

 

Στάλθηκε από το X5PROx32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Είχε μαθευτεί πολύ το πακετακι, λογικό ότι θα ερχόταν το τέλος του κάποια στιγμή. Επίσης άλλος ένα λόγος που κόπηκε είναι οι λαθρομετανάστες, είχαν γεμίσει τα πακιστανια κτλ με κάρτες φρογκ, άπειρη χρήση. Μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά λέει μια παροιμία.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται ότι από 20/11/2017

Α) Αρχίζει η εμπορική διάθεση, για υφιστάμενους και νέους συνδρομητές FROG, των

ακόλουθων πακέτων:

 Πακέτο 240΄ προς κινητά & σταθερά Ινδίας, 1,5GB για πλοήγηση στο internet και

600΄ προς προορισμούς FROG με χρέωση 5,30€

 Πακέτο 480΄ προς κινητά & σταθερά Ινδίας, 2GB για πλοήγηση στο internet, 100΄

προς όλα τα εθνικά δίκτυα και 1.200΄ προς προορισμούς FROG με χρέωση 8,50€

 Πακέτο 150΄ προς κινητά & σταθερά Πακιστάν, 1,5GB για πλοήγηση στο internet και

600΄ προς προορισμούς FROG με χρέωση 5,30€

 Πακέτο 300΄ προς κινητά & σταθερά Πακιστάν, 2GB για πλοήγηση στο internet,

100΄ προς όλα τα εθνικά δίκτυα και 1.200΄ προς προορισμούς FROG με χρέωση

8,50€

 Πακέτο 260΄ προς κινητά & σταθερά Μπαγκλαντές, 1,5GB για πλοήγηση στο

internet και 600΄ προς προορισμούς FROG με χρέωση 5,30€

 Πακέτο 520΄ προς κινητά & σταθερά Μπαγκλαντές, 2GB για πλοήγηση στο internet,

100΄ προς όλα τα εθνικά δίκτυα και 1.200΄ προς προορισμούς FROG με χρέωση

8,50€

Το κάθε πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 4 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Η διάρκεια ισχύος των παραπάνω πακέτων είναι 25 ημέρες από την ενεργοποίησή τους.

Η κατανάλωση των δωρεάν λεπτών των πακέτων γίνεται με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3

λεπτά και στη συνέχεια χρέωση ανά λεπτό.

Β) Αρχίζει η εμπορική διάθεση ενός νέου πακέτου για χρήση internet:

 Πακέτο 5GB με χρέωση 8,5€

Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Η διάρκεια ισχύος του παραπάνω πακέτου είναι 25 ημέρες από την ενεργοποίησή του.

Γ) Το πακέτο που προσφέρει 4GB για χρήση Internet για 30 ημέρες, με χρέωση 4,44€,

τροποποιείται και θα προσφέρει 2GB για χρήση Internet για 25 ημέρες με την ίδια χρέωση.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του πακέτου δεν τροποποιούνται.

Σε όλα τα παραπάνω πακέτα δεδομένων ισχύουν τα ακόλουθα:

Η ογκοχρέωση για την πλοήγηση στο διαδίκτυο γίνεται ανά KByte, με ελάχιστη χρέωση το 1

ΚΒyte ανά σύνδεση (1 MByte = 1.024 KBytes)

Σε περίπτωση που ο όγκος δεδομένων (MB) των πακέτων καταναλωθεί νωρίτερα από την

διάρκεια ισχύος του και ο συνδρομητής δεν είναι εγγεγραμμένος στην υπηρεσία

«COSMOTE My Internet», η χρέωση για κατανάλωση δεδομένων μέχρι και τη συμπλήρωση

της ημερομηνίας λήξης των πακέτων είναι 1,0332€/MB

Στις ανωτέρω τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 24%.

Η καρτοκινητή FROG είναι προϊόν COSMOTE. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε

με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών FROG στο 1299 από κινητό FROG (χρέωση

0,19€/κλήση) ή στο (+30) 697 100 1299 από σταθερό ή άλλο κινητό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ιδού όλη η ανακοίνωση.a529c53d945770cf48126557c5fe30b0.jpg

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart Tab 4G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο τη δυσάρεστη μείωση στο πακέτο των 4,44ε, παραμένει το φτηνοτερο ιντερνετ σε όλα τα καρτοκινητά της αγοράς. Θα γούσταρα τώρα τη Cyta να κάνει κάνα μπαμ με πακέτο ιντερνετ και με τη δωρεάν φορητότητα να πέσουν τα συστήματα!
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι επίσημα πακέτα αυτά; γιατί τώρα με τα 4gb χαλάω αρκετά σε speedtest, οπότε αν είναι επίσημα μέσω 1330 εμένα δε με χαλάνε και τα 2GB..το 25μερο μας τα χαλάει αλλά οκ..

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το speedtest εφοσον γινεται σε σερβερ οτε/κοσμοτε δεν καταναλωνει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Είχε μαθευτεί πολύ το πακετακι, λογικό ότι θα ερχόταν το τέλος του κάποια στιγμή. Επίσης άλλος ένα λόγος που κόπηκε είναι οι λαθρομετανάστες, είχαν γεμίσει τα πακιστανια κτλ με κάρτες φρογκ, άπειρη χρήση. Μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά λέει μια παροιμία.

 

Εγώ από την άλλη πιστεύω ότι βαρέθηκαν να βλέπουν τους πελάτες συμβολαίου τους να την κάνουν για frog και είπαν να ρίξουν λίγο τον εσωτερικό ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

το speedtest εφοσον γινεται σε σερβερ οτε/κοσμοτε δεν καταναλωνει κατι.
Μη λέμε πάλι τα ίδια :) Σε cosmote καταναλώνει και σε ΟΤΕ δεν καταναλώνει αλλά έχει κόφτη τα 20mbps. Αυτά όσο έχεις μόνο τα 4gb με τα 4,4€. Όταν έχεις ανανεώσει και όσο παίζουν τα 500mb δώρο, μέχρι να τελειωσουν, όντως ισχύει αυτό που έγραψες

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...