Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μονο στο φρογκ ισχυει αυτο?
Αυτό που λέω μόνο στο Frog και υποκατηγορία αυτό με τα 4gb επειδή δε τα έχει στο επίσημο site, ούτε στο 1330. Γιαυτό ρωτάω αν είναι επίσημα τα νέα αυτά πακέτα

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αργός στραγγαλισμός στις κάρτες ...

Μείωση ημερών & GB με παράλληλη αύξηση τιμών !!!

30 ευρω φορητότητα και 20 ευρω υποβάθμιση απο συμβόλαιο.

Σε αναγκάζουν σιγά σιγά να μεινεις ή να επιστρέψεις στο υπερτιμημένο συμβόλαιο των 30 ευρώ, με τις ίδιες παροχές που ειχες πριν με καρτα 10-15 ευρω ...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 50 φορές το μήνα μπορείς να το ενεργοποιήσεις.Για 2ο gigaday πρέπει πρώτα να έχεις τελειώσει το πρώτο.

Με αυτή την λογική συμφέρει πλέον το wu αφού μπορείς με 5€ να πάρεις το after dark 10gb 2 φορές το μήνα και να ανεβάζεις βράδυ

 

Στάλθηκε από το X5PROx32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλιστα. Ευχαριστώ

Αυτό δε με ενοχλεί (εκ νέου ενεργοποίηση αφού λήξει το πρώτο). Αφού όταν το χρησιμοποιώ είμαι επάνω από το PC.

Οπότε τις καθημερινές θα παίζω μπαλίτσα με gigaday (ή/και την άλλη προσφορά για το φοιτητικό whatsup 3euro 3gb) και τα σαββατοκύριακα με το gigaΣΚ. To after dark δε βολεύει πολύ λόγω του χρονικού περιορισμού.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε ακριβείς το πακέτο με τα 4gb αρχικά το ξεκίνησε με 2gb και μετά από ένα χρονικό διάστημα το διπλασίασε και έκτοτε παρέμεινε αυτός ο διπλασιασμός στα δεδομένα με την ίδια τιμή. Τώρα (από 20/11) ουσιαστικά επαναφέρει το πακέτο στην αρχική του μορφή, δηλαδή στα 2gb, αλλά με διάρκεια 25 ημέρες πλέον. Εκεί είναι το foul κατά την γνώμη μου. Επίσης θεωρώ πως το άλλο πακέτο με τα 5gb στα 8.5€ είναι εντελώς άστοχο.

 

Τουλάχιστον διατηρεί την χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση. Ωστόσο η απώλεια των 2gb και η μείωση της διάρκειας από 30 σε 25 ημέρες είναι πλήγμα για εμάς.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν ισχύει ήδη ή αν προλαβαίνουμε ενα τελευταίο πακετακι με 30ημερες; Είναι να βαλω τέλος της βδομάδας κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

πακέτο με τα 5gb στα 8.5€ είναι εντελώς άστοχο.

 

Προσπαθεί να χτυπήσει το vodafone international και το F2g. Όσο μπορούν όλες οι εταιρίες θα τραβήξουν αυτές τις χαζομάρες και θα τρενάρουν όσο μπορούν τα απεριόριστα σε καρτοκινητη και συμβόλαια.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει κάτι με αυτά τα καρτέλ επιτέλους. Πιο πολύ με εκνευρίζει το 25 ημέρες και όχι η μείωση των gb (άλλο πάλι κι αυτό)

Με την ίδια λογική να πληρώνουμε ρεύμα ανά 25 ημέρες ή το double play να γίνει έτσι και αυτό

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο βήμα πιστεύω θα είναι διμηνα και τρίμηνα πακέτα , ώστε να βάζεις αρκετά χρήματα και να μη συμφέρει το 25μερο

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει κάτι με αυτά τα καρτέλ επιτέλους. Πιο πολύ με εκνευρίζει το 25 ημέρες και όχι η μείωση των gb (άλλο πάλι κι αυτό)

Με την ίδια λογική να πληρώνουμε ρεύμα ανά 25 ημέρες ή το double play να γίνει έτσι και αυτό

 

;)

 

Δε θα αργήσει στο Ελλαδιστάν και αυτό. Όταν δεν έχεις σοβαρό κράτος τότε όλες οι εταιρίες αλωνίζουν. Όταν πληρώνουμε εμείς τα τηλέφωνα των πολιτικών όλων και μιλάνε απεριόριστα και κατεβάζουν τσόντες στα κινητά τους χωρίς να τους νοιάζει αυτά θα συμβαίνουν ...

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν ισχύει ήδη ή αν προλαβαίνουμε ενα τελευταίο πακετακι με 30ημερες; Είναι να βαλω τέλος της βδομάδας κανονικά.

 

Και το δικό μου έληγε και έβαλα κανονικά τ'απόγευμα (30 μέρες 4gb)

Link to comment
Share on other sites

Παλι πιο φτηνη ειναι παντως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου με ενημερωσε οτι το 25ημερο ισχύει και στην Ιρλανδία πολύ καιρό. Να λέμε και καμιά φορά τα κακά της "Ευρώπης" οχι μονο τα καλα...

 

edit με διόρθωσε ειναι 28 μερες

Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι το καρτελ ειναι βοντα-γουιντ-εεττ και αναγκαζουν την κοσμοτε (λογω μεγεθους συνδρομητων) να ακολουθει στις αντικοινωνικές αλλαγές. Ισως μια καταγγελία σε ευρωπαικους φορεις να έκανε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Είχε μαθευτεί πολύ το πακετακι, λογικό ότι θα ερχόταν το τέλος του κάποια στιγμή. Επίσης άλλος ένα λόγος που κόπηκε είναι οι λαθρομετανάστες, είχαν γεμίσει τα πακιστανια κτλ με κάρτες φρογκ, άπειρη χρήση. Μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά λέει μια παροιμία.
Ναι ρε πάλι οι μετανάστες φταίνε για όλα. Πρόσεχε μόνο μην δαγκώσεις την γλώσσα σου και πάθεις δηλητηρίαση. Την ασυδοσία των εταιρειών την ρίχνουμε στους μετανάστες για να τις ξεπλύνουμε. Σκεφτείτε λίγο παραπάνω από ότι σας ταΐζουν κάθε μέρα

 

Στάλθηκε από το Huawei honor note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω πιστευω οτι το καρτελ ειναι βοντα-γουιντ-εεττ και αναγκαζουν την κοσμοτε (λογω μεγεθους συνδρομητων) να ακολουθει στις αντικοινωνικές αλλαγές. Ισως μια καταγγελία σε ευρωπαικους φορεις να έκανε κάτι.
Λέγεται καρτέλ γιατι όλες οι εταιρίες (3 είναι μόνο) μιλάνε μεταξύ τους και καθορίζουν πολιτικές για να χειραγώγησουν την αγορά και να μέγιστοποιησουν τα κέρδη. Δώσανε πολλά λεφτά για τις άδειες και πρέπει να να τα πάρουν τριπλά πίσω

 

Στάλθηκε από το Huawei honor note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε πάλι οι μετανάστες φταίνε για όλα. Πρόσεχε μόνο μην δαγκώσεις την γλώσσα σου και πάθεις δηλητηρίαση. Την ασυδοσία των εταιρειών την ρίχνουμε στους μετανάστες για να τις ξεπλύνουμε. Σκεφτείτε λίγο παραπάνω από ότι σας ταΐζουν κάθε μέρα

 

Στάλθηκε από το Huawei honor note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέγεται καρτέλ γιατι όλες οι εταιρίες (3 είναι μόνο) μιλάνε μεταξύ τους και καθορίζουν πολιτικές για να χειραγώγησουν την αγορά και να μέγιστοποιησουν τα κέρδη. Δώσανε πολλά λεφτά για τις άδειες και πρέπει να να τα πάρουν τριπλά πίσω

 

Στάλθηκε από το Huawei honor note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Πόσο δύσκολο είναι να βάλουμε το μυαλό μας να δουλέψει λίγο.

Δηλαδή αυτοί οι άνθρωποι δεν πληρώνουν τις εταιρείες για αυτές τις υπηρεσίες?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου με ενημερωσε οτι το 25ημερο ισχύει και στην Ιρλανδία πολύ καιρό. Να λέμε και καμιά φορά τα κακά της "Ευρώπης" οχι μονο τα καλα...

 

edit με διόρθωσε ειναι 28 μερες

Σεληνιακό μήνα εφαρμόζουν εκεί?

 

Στάλθηκε από το Huawei honor note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα θα πάρουν τα τρία όπως και τα παίρνει η wind πολλαπλάσια τώρα

6 μέρες θα έχω μόνο wifi δεν με νοιάζει καθόλου.

Πάνω που έλεγα να πάρω καινούργια frog και να την έχω ως βασική ..γιατί η παλιά ηταν 3g..

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα λεφτά για τις διαφημίσεις. Οπότε η διάρκεια των πακέτων κόβεται σε 25 ημέρες, η ελάχιστη ανανέωση γίνεται 10€, η ελάχιστη χρέωση γίνεται 3', η χρέωση γίνεται ανά λεπτό, το sms φτάνει τα 20 cent, η φορητότητα χρεώνεται 30€ (κατά παράβαση της Ε.Ε.) και η ανανέωση χρεώνεται 30 cent (Wind). Συμπληρώστε αν γνωρίζετε και άλλα.

 

Η Cyta δείχνει όλο και πιο ελκυστική, είναι και δωρεάν η φορητότητα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...