Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ γράφω τέτοια πράγματα; Είσαι καλά; 10 χρόνια frog έχω. Το κάθε πακέτο των λεπτών ομιλίας έχει τη δικιά του ημερομηνία λήξης φίλε μου. Στέλνεις υ στο 1330 και μέσα σε παρενθέσεις σου γράφει πότε λήγει το κάθε πακέτο. Διάβασε και το παρακάτω

 

''Σε περίπτωση που έχεις περισσότερα από ένα πακέτο στο λογαριασμό σου, τότε το κάθε πακέτο, θα έχει ξεχωριστή ημερομηνία λήξης και θα καταναλώνεται πρώτος ο χρόνος του πακέτου με την πλησιέστερη ημερομηνία λήξης.''

 

Ps Να προσέχεις το ύφος σου όταν γράφεις, ειδικά όταν έχεις άδικο.

 

Σου απάντησε κάποιος άλλος, και ασε τωρα τις ιστορίες με το ύφος μου και να προσεχεις εσυ το ύφος σου ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Edit Σε περίπτωση με διπλασιασμό όπως το παλιό μου frog δεν μεταφέρονται τα λεπτά.

 

Σε νεότερο frog χωρίς διπλασιασμό όντως μεταφέρονται, διορθώνω καιτο αρχικό μου post.

 

@ Sigmamee...δες pm

 

@leo06 Σ' ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση φίλε μου!

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα προς frog πακέτα. Εγώ αναφερόμουν στα του 60' ή 60+60 προς όλους

 

Εχεις δοκιμάσει στο 60 και δεν μεταφέρονται?

Link to comment
Share on other sites

@a16 τι νούμερο πήρες και είναι με διαφορετικά στοιχεία από τα δικά σου? Εννοώ έχει κάποια παροχή/προνόμια?

Από εξωτερικό πωλητή στο δρόμο ,από ότι φαίνεται τα νούμερα είναι στο όνομα του πωλητή και μεταβιβάζονται σε σένα όταν τα αγοράζεις.

Τώρα τι παροχές έχει το νούμερο δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα..θα βάλω κάρτα και θα δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει στο 60 και δεν μεταφέρονται?

 

Μόλις δοκίμασα. Στο δεύτερο frog μου (χωρίς διπλασιασμό) παίρνουν νέα ημερομηνία, ανανεώνονται δηλαδή.

 

Στο παλιό μου frog (με διπλασιασμό) δεν βλέπω ανανέωση (κάθε πακέτο έχει δικιά του λήξη).

 

Να παίζει αυτό ρόλο;

 

@a16 λογικά θα έχει κάποια επιπλέον προσφορά. Παλιά υπήρχαν προνομιούχα πακετάκια frog από προωθητικές ενέργειες στον δρόμο.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Edit Σε περίπτωση με διπλασιασμό όπως το παλιό μου frog δεν μεταφέρονται τα λεπτά.

 

Σε νεότερο frog χωρίς διπλασιασμό όντως μεταφέρονται, διορθώνω καιτο αρχικό μου post.

 

@ Sigmamee...δες pm

 

Τοτε γιατι μου εστειλες pm οτι θα με κανεις report επειδη ειμαι εριστικός;

Link to comment
Share on other sites

Είτε έχεις τα 60' είτε τα 60+60 με την ανανέωση νέου πακέτου το υπόλοιπο μεταφέρετε...

 

@Tasos30 τι δεν καταλαβαίνεις και τους βγάζεις ΟΛΟΥΣ τρελούς;

Link to comment
Share on other sites

Είτε έχεις τα 60' είτε τα 60+60 με την ανανέωση νέου πακέτου το υπόλοιπο μεταφέρετε...

 

@Tasos30 τι δεν καταλαβαίνεις και τους βγάζεις ΟΛΟΥΣ τρελούς;

 

Δεν βγάζω κανένα τρελό, λάθος κατάλαβες. Επαναλαμβάνω. Σε νέο νούμερο frog, μου μεταφέρει και μένα τα λεπτά ομιλίας, το έλεγξα πριν λίγο κατόπιν των σχολίων εδώ.

 

Σε παλαιότερο νούμερο μου (με διπλασιασμό κάρτας ανανέωσης όχι το 60+60), που είναι το κύριο νούμερο μου, δεν μεταφέρονται, τουλάχιστον από αυτά που διαβάζω από 1330.

 

Είναι σαφές;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε ο Νικόλας. Πας σε έναν Γερμανό/cosmote shop και κάνεις αντικατάσταση σε twin sim. Αλλά βγαίνουν σε 2 μεγέθη είτε νανο και οι 2 είτε micro και οι 2. Εγώ είχα κάνει καιρό πριν twin sim και τα μεγέθη τότε ήταν αυτά τα δυο, δεν ξέρω μήπως έχουν αλλάξει και δίνουν multi sim αλλά νομίζω πως ο Νικόλας έχει δίκιο.

 

@a16 τι νούμερο πήρες και είναι με διαφορετικά στοιχεία από τα δικά σου? Εννοώ έχει κάποια παροχή/προνόμια?

 

Περυσι το καλοκαιρι που την εκανα απο micro σε nano sim δεν εδιναν multi sim.Αλλα εχω ανταπτορακια απο αλλη sim και την κανω micro.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Περυσι το καλοκαιρι που την εκανα απο micro σε nano sim δεν εδιναν multi sim.Αλλα εχω ανταπτορακια απο αλλη sim και την κανω micro.

 

Εγώ είχα πάρει 2 νανο, 10€ έδωσα βέβαια τότε. Και με ανταπτοράκι η μια νανο>micro. Τι ανταπτοράκι δηλαδή έπαιρνα το micro πλαίσιο από άλλη multi sim :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζω κανένα τρελό, λάθος κατάλαβες. Επαναλαμβάνω. Σε νέο νούμερο frog, μου μεταφέρει και μένα τα λεπτά ομιλίας, το έλεγξα πριν λίγο κατόπιν των σχολίων εδώ.

 

Σε παλαιότερο νούμερο μου (με διπλασιασμό κάρτας ανανέωσης όχι το 60+60), που είναι το κύριο νούμερο μου, δεν μεταφέρονται, τουλάχιστον από αυτά που διαβάζω από 1330.

 

Είναι σαφές;

 

Σε 2 αριθμούς frog, με διπλασιασμό της 1ης κάρτας ανανέωσης και τα δύο: είτε το 60' είτε το 60'+60' πακέτο, προστίθενται όλα τα λεπτά και έχουν κοινή ημερομηνία λήξης, εκείνη του μεταγενέστερου πακέτου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πακέτο data με 3,02€ με ισχύ για 30 μέρες, πόσα MB δίνει; 120ΜΒ που λέει η ιστοσελίδα;

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 αριθμούς frog, με διπλασιασμό της 1ης κάρτας ανανέωσης και τα δύο: είτε το 60' είτε το 60'+60' πακέτο, προστίθενται όλα τα λεπτά και έχουν κοινή ημερομηνία λήξης, εκείνη του μεταγενέστερου πακέτου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πακέτο data με 3,02€ με ισχύ για 30 μέρες, πόσα MB δίνει; 120ΜΒ που λέει η ιστοσελίδα;

 

Ναι μεταφέρονται. Μου κόστισε 6€ για να το διαπιστώσω βέβαια, σήμερα, διότι είχα μείνει στα παλιά δεδομένα και για αυτό επέμενα νωρίτερα αλλά πάλι καλά, προς όφελος μας είναι η αλλαγή αυτή.

 

Ποιο πακέτο εννοείς με 3.02€; Αυτό ''ΠΑΚΕΤΟ MOBILE INTERNET 60MB''; Δεν το έχω βάλει ποτέ για να σου πω με σιγουριά φίλε μου. Ωστόσο, κάλεσα στο 1330 και λέει 120mb πως δίνει το συγκεκριμένο.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πακέτο εννοείς με 3.02€; Αυτό ''ΠΑΚΕΤΟ MOBILE INTERNET 60MB''; Δεν το έχω βάλει ποτέ για να σου πω με σιγουριά φίλε μου. Ωστόσο, κάλεσα στο 1330 και λέει 120mb πως δίνει το συγκεκριμένο.

 

Ναι, αυτό εννοούσα, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες που αναφέρονται σχετικά με τις αλλαγές που αναμένουμε υπάρχουν κάπου γραμμένες όλες μαζί ή από διαρροές έχουν γραφτεί εδώ;

Θέλω να διαβάσω τι μας περιμένει να δούμε πως θα κινηθούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χθες, έκανα μια ανανέωση 6€ προκειμένου να βάλω το πακέτο δεδομένων με τα 4giga. Μετά την ανανέωση, μεταξύ άλλων, μου ήρθε ένα sms, που έλεγε "MOΛIΣ KEPΔIΣEΣ 500MB & 60' ΠPOΣ EΛΛAΔA & ΔHMOΦIΛEIΣ ΔIEΘNEIΣ ΠPOOPIΣMOYΣ ΓIA 1 MHNA! ANANEΩΣE TON EΠOMENO ME 10€ & ΘA ΛABEIΣ EΠIΠΛEON 500MB & 100' ΠPOΣ OΛOYΣ". Στο υπόλοιπο μου όμως έχω 2€ και κάτι ψιλά, 4giga, και δεν φαίνονται πουθενά τα 60 λεπτά και τα 500mb. Μήπως ξέρει κάποιος τι έχει συμβεί ή αν κατάλαβα λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες που αναφέρονται σχετικά με τις αλλαγές που αναμένουμε υπάρχουν κάπου γραμμένες όλες μαζί ή από διαρροές έχουν γραφτεί εδώ;

Θέλω να διαβάσω τι μας περιμένει να δούμε πως θα κινηθούμε

 

Ναι υπάρχουν στο site. Πας ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ>ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ>ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 16/10/2017 επιλέγεις την συγκεκριμένη ανακοίνωση και σου ανοίγει pdf αρχείο με τις αλλαγές.

 

Ξέχασα να αναφέρω χθες που πειραματιζόμουν με τις μεταφορές λεπτών κτλ στην ανανέωση που έκανα 10€ από κατάστημα ψιλικών, έχει μηχανή που βγάζει κωδικούς ανανέωσης, μου έδωσε 500' προς όλους και 500mb bonus. Πρώτη φορά μου έστειλε τέτοιο bonus από το πουθενά το frog.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχασα την κάρτα, πόσο είναι το κόστος αντικατάστασης;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχασα την κάρτα, πόσο είναι το κόστος αντικατάστασης;

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7,99 ευρώ.

Χθες, έκανα μια ανανέωση 6€ προκειμένου να βάλω το πακέτο δεδομένων με τα 4giga. Μετά την ανανέωση, μεταξύ άλλων, μου ήρθε ένα sms, που έλεγε "MOΛIΣ KEPΔIΣEΣ 500MB & 60' ΠPOΣ EΛΛAΔA & ΔHMOΦIΛEIΣ ΔIEΘNEIΣ ΠPOOPIΣMOYΣ ΓIA 1 MHNA! ANANEΩΣE TON EΠOMENO ME 10€ & ΘA ΛABEIΣ EΠIΠΛEON 500MB & 100' ΠPOΣ OΛOYΣ". Στο υπόλοιπο μου όμως έχω 2€ και κάτι ψιλά, 4giga, και δεν φαίνονται πουθενά τα 60 λεπτά και τα 500mb. Μήπως ξέρει κάποιος τι έχει συμβεί ή αν κατάλαβα λάθος;

Στείλε Υ στο 1330 ή 1314 και θα δεις αναλυτικά τα υπόλοιπα σου όπως και πιες χώρες αφορούν τα 60 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ημέρα σήμερα που δεν μπορώ να βάλω χρήματα online...

 

Χθες το βραδυ μεσω MyCosmote App εκανα ανανεωση 10€.Περασαν κανονικοτατα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...