Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ εισαι περιπτωση...πραγματικα.

Εγω παντως με κοσμοτε δεν ειχα θεμα σχεδον ποτε.3G/4G μια χαρα ειχα και εντος Θεσσαλονικης και εκτος πολης.Και Κατερινη εως Πλαταμωνα στην Πιερια,απο Βεροια εως Κλειδι στην Ημαθια,Χαλκιδικη απο Καλλικρατεια εως αφυτο στο 1ο ποδι.Ξανθη,Κομοτηνη και αλεξανδρουπολη μεσα στις πολεις και πανω στην εγνατια ειχα κοσμοτε.

Το streaming μεσω e-radio επαιζε σταθερα οταν πηγα Θεσσαλονικη-Ξανθη με αρκετα λιγες διακοπες.

Μονο μια φορα ειχα θεμα στην Ξανθη που ειχα 4G/2G.Αλλα ειχε πολυ κοσμο,λογω του καρναβαλιου.

Και δεν ειναι περιεργο γιατι εχει την κινηση των αλλων 2 μαζι το δικτυο της κοσμοτε,χωρια τα εταιρικα συμβολαια και τα συμβολαια δεδομενων.

Αθήνα φίλε μου 4gη κοσμοτε είναι χάλια. η wind που είναι τραγική στο 3g, 4g είναι πολύ καλύτερη στην Αθήνα πάντα. επαρχία κλαφτα βέβαια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς το 1330;

 

Από σήμερα ή ΟΧΙ;

 

Δεν έχει αυτήν την εβδομάδα! Την επόμενη λογικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σύμφωνα με αυτήν την ανακοίνωση, εγώ χρησιμοποίησα κανονικά πακέτο 4gb στη Βουλγαρία, όποτε υποθέτω πως κι εσυ θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στο Ηνωμενο Βασίλειο.

 

https://www.cosmote.gr/fixed/corporate/media-center/news/details/-/asset_publisher/wpF6f9kWWozI/content/cosmote-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%B1%CE%BD-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89%CF%80%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B7%CF%82

 

Αν θυμάμαι καλά, πριν λίγες μέρες που το ενεργοποίησα, στο SMS που πήρα ως επιβεβαίωση, έλεγε ότι δεν ισχύει σε περιαγωγή! Τι ισχύει στην πράξη βέβαια, θα το πουν όσοι το έχουν δοκιμάσει σε περιαγωγή :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αυτήν την εβδομάδα! Την επόμενη λογικά...

 

 

Ευχαριστώ.

Όπως αναμενόταν (2 βδομάδες ενδιάμεσα, γιατί Δευτέρα + Τρίτη {>=2 μέρες} αυτής της βδομάδας ανήκουν σε άλλο μήνα {τον Οκτώβρη}).

 

Ευχαριστώ. :)

Να δούμε, βέβαια, γιατί στο διπλασιασμό των 60΄ όταν μεσολαβούν 2 και όχι 1 βδομάδα,

όταν δλδ δεν ισχύει βδομάδα παρά βδομάδα:

 

Η βδομάδα που παραλείπεται είναι βδομάδα που τουλάχιστον 2 μέρες της ανήκουν σε άλλο μήνα.

Και στην επόμενη βδομάδα η Δευτέρα και η Τρίτη ανήκουν στον Οκτώβρη και μετά μπαίνει Νοέμβρης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγγνώμη αμα έχει ήδη απαντηθεί, το PLAY NOW Unlimited δν το βλέπω στις επιλογές myinternet για το frog Μου? ενώ στο site της cosmote https://www.spametouskanones.gr/ έχει whats app & cosmokarta. Μήπως έχει κάποιος ενημέρωση αμα θα βγεί κ για frog?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Όπως αναμενόταν (2 βδομάδες ενδιάμεσα, γιατί Δευτέρα + Τρίτη {>=2 μέρες} αυτής της βδομάδας ανήκουν σε άλλο μήνα {τον Οκτώβρη}).

 

Μου φαίνεται ότι ενεργοποιείται την 1η και 3η Δευτέρα κάθε μήνα. Σήμερα είναι η 5η Δευτέρα του τρέχοντος μήνα. Αλλά μπορεί ο δικός σου υπολογισμός να είναι πιο σωστός, λόγω υπολογισμού και της Τρίτης. Ο χρόνος θα δείξει. Αν κάποιος έχει κρατήσει ημερομηνίες διπλασιασμού, θα μας διαφωτίσει ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι ενεργοποιείται την 1η και 3η Δευτέρα κάθε μήνα. Σήμερα είναι η 5η Δευτέρα του τρέχοντος μήνα. Αλλά μπορεί ο δικός σου υπολογισμός να είναι πιο σωστός, λόγω υπολογισμού και της Τρίτης. Ο χρόνος θα δείξει. Αν κάποιος έχει κρατήσει ημερομηνίες διπλασιασμού, θα μας διαφωτίσει ;)

 

Άρα την άλλη Δευτέρα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγγνώμη αμα έχει ήδη απαντηθεί, το PLAY NOW Unlimited δν το βλέπω στις επιλογές myinternet για το frog Μου? ενώ στο site της cosmote https://www.spametouskanones.gr/ έχει whats app & cosmokarta. Μήπως έχει κάποιος ενημέρωση αμα θα βγεί κ για frog?

Υπάρχουν κανονικά καλώντας στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κανονικά καλώντας στο 1330
Στο Myinternet πάντως δν το έχει, κ με sms στο 1256 μου λεεί οτι δν υποστηρίζεται για το πακέτο μου. Θα δοκιμάσω να πάρω τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ frog έχω και καλώντας στο 1330 μου έδωσε επιλογή για το play now.A και επίσης βλέπω στο site https://www.spametouskanones.gr/play-now-faq/ ότι

 

Αν έχεις καρτοκινητό:

 

  • Απότο What’s Up Application, www.m.whatsup.grγιασυνδρομητές WHAT’S UP
  • Από το MyCOSMOTE App για συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ & FROG
  • Καλώντας δωρεάν στο 1330
  • Στέλνοντας δωρεάν SMS στο 1330 με το λεκτικό PLAY3
     

δεν αναφέρει πουθενά το 1256 και στέλνοντας play3 στο 1330 μου λέει ότι το υπόλοιπο μου δεν είναι αρκετό για την ενεργοποίηση του πακέτου που όντως δεν είναι

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι ενεργοποιείται την 1η και 3η Δευτέρα κάθε μήνα. Σήμερα είναι η 5η Δευτέρα του τρέχοντος μήνα. Αλλά μπορεί ο δικός σου υπολογισμός να είναι πιο σωστός, λόγω υπολογισμού και της Τρίτης. Ο χρόνος θα δείξει. Αν κάποιος έχει κρατήσει ημερομηνίες διπλασιασμού, θα μας διαφωτίσει ;)

 

ΑΠΛΑ (αν το πάρουμε): ΝΑΙ.

Αλλά για πιο complicated κ ακρίβεια: Σκέψου ότι τη βδομάδα Δευτέρα 31 Ιουλίου με Κυριακή 6 Αυγούστου: Είχε διπλασιασμό 60 (+60).

Υπολόγισέ τα ... Εγώ έτσι όπως είπα "βγάζω" τον αλγόριθμο διπλασιασμού 60 (+60).

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΛΑ (αν το πάρουμε): ΝΑΙ.

Αλλά για πιο complicated κ ακρίβεια: Σκέψου ότι τη βδομάδα Δευτέρα 31 Ιουλίου με Κυριακή 6 Αυγούστου: Είχε διπλασιασμό 60 (+60).

Υπολόγισέ τα ... Εγώ έτσι όπως είπα "βγάζω" τον αλγόριθμο διπλασιασμού 60 (+60).

 

Ναι, έχεις δίκιο. Θυμάμαι πριν λίγο καιρό ότι υπήρξε μια φορά που δε δούλεψε σωστά ο δικός μου υπολογισμός :)

Φαίνεται ότι ο δικός σου είναι πιο ακριβής! ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ frog έχω και καλώντας στο 1330 μου έδωσε επιλογή για το play now.A και επίσης βλέπω στο site https://www.spametouskanones.gr/play-now-faq/ ...
Το ενεργοποίησα!!! βλακεία που γίνεται μόνο με κλήση διότι το έχω σε pocket wifi κ επρεπε να βγάλω την sim να το βάλω σε κινητό. Ελπίζω στο μελλον να το βάλουν στο myinternet. Φοβερή υπηρεσία πάντως, αμα έβαζαν εκτός απο το cosmote tv κ το nova go θα ηταν τρέλα... χαχα τι ζητάω ο τρελός?
Link to comment
Share on other sites

Μα γίνεται και με sms...Αν το pocket wifi σου υποστηρίζει αποστολή sms μπορούσες να στείλεις play3 στο 1330 και θα ενεργοποιούνταν.Πάντως επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο πακέτο γράψε αν σου λειτουργεί σωστά μέσω του pocket wifi πέραν του cosmote tv και στο youtube app σε κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα!!! βλακεία που γίνεται μόνο με κλήση διότι το έχω σε pocket wifi κ επρεπε να βγάλω την sim να το βάλω σε κινητό. Ελπίζω στο μελλον να το βάλουν στο myinternet. Φοβερή υπηρεσία πάντως, αμα έβαζαν εκτός απο το cosmote tv κ το nova go θα ηταν τρέλα... χαχα τι ζητάω ο τρελός?

Μα γίνεται και με sms...Αν το pocket wifi σου υποστηρίζει αποστολή sms μπορούσες να στείλεις play3 στο 1330 και θα ενεργοποιούνταν.Πάντως επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο πακέτο γράψε αν σου λειτουργεί σωστά μέσω του pocket wifi πέραν του cosmote tv και στο youtube app σε κινητό.

 

Και αυτό που λέει ο bbbb αλλά και αν δουλεύει για UPLOAD στο youtube.

Μπορείς να ξεκινήσεις ένα δοκιμαστικό upload και να το κόψεις μετά από μερικά δευτερόλεπτα, έτσι απλά για να δούμε αν δουλεύει.

Γιατί αν δουλεύει είναι καλό deal!

Link to comment
Share on other sites

Μα γίνεται και με sms...Αν το pocket wifi σου υποστηρίζει αποστολή sms μπορούσες να στείλεις play3 στο 1330 και θα ενεργοποιούνταν.Πάντως επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο πακέτο γράψε αν σου λειτουργεί σωστά μέσω του pocket wifi πέραν του cosmote tv και στο youtube app σε κινητό.
ναι υποστηρίζει αλλά εγώ το έστειλα στο 1256 το PLAY κ δν το πείρε, την επόμενη θα δοκιμάσω στο 1300. Στο pocket wifi συνδέεται καθημερινά (στην δουλεία μου) το κινητό μου iphone κ ένα tablet ipad mini, απο όσο το είδα τώρα youtube κ cosmote tv παίζουν μία χαρά χωρίς πρόβλημα, δν μου κατανάλωσε giga απο τα αλλα μου πακέτα από οσο είδα στο my internet, αυριο στη δουλειά θα το δοκιμάσω full για να βγάλω πιο αξιοπιστα συμπεράσματα!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ψαχνεστε με βδομαδες, η Κιου εχει μόνιμο πακετο ονλαιν 150 λεπτα με 4 ευρω.

 

Και (η Q) ως αύριο μεσημέρι τα ίδια με εδώ με 0,02€ φθηνότερα (120΄όλους με 3€):

 

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/countdown-offers/

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι σχετικά. Η Q δεν μεταφέρει τον χρόνο ομιλίας, για παράδειγμα, ούτε τα Mb.
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι σχετικά. Η Q δεν μεταφέρει τον χρόνο ομιλίας, για παράδειγμα, ούτε τα Mb.

 

Βεβαίως:

Όλα είναι σχετικά:

Και για το frog όπως είπες. Και επίσης στο 4μηνο φραγή των πάντων αν δε βάλεις "κάρτα".

 

Και στην Q φραγή εξερχομένων (δλδ μηδενισμό παντών πακέτων) στο 3μηνο και

διατήρηση εισερχόμενων ως 12 μήνες από "κάρτα" (ΠΡΟΣ το παρόν και δε το "βλέπω" να αλλάζει μέσα στο 2017).

 

"Όλα είναι σχετικά": Βεβαίως.

Και "Βεβαίως", όποιος πει: "Και τί τη θες τη sim ΑΝ κάνεις 12 μήνες να της βάλεις "κάρτα";"

 

ΑΝ πω: "Για τις εισερχόμενες"..Δεν εισακούομαι, έτσι; ΟΚ......:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...