Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επομενη βδομαδα της Δευτερας 25/3/2024 δεν εχει διπλασιασμο.

Υ.Γ.: Αλλος "κωδικας", οταν ο διαλογος δε γινεται βασει λογικης αλλα δικην προθεσεων. Δεδομενο ποιοι θα ειναι οι χαμενοι ΤΕΛΙΚΑ:Αναμεινατε (> 95% αναμεταξυ μας).

Link to comment
Share on other sites

Μου λήγει το υπόλοιπο αύριο και θέλω να πάω σε κατάστημα για να βάλω το ελάχιστο.

Μέχρι τι ώρα μπορώ να κάνω ανανέωση για να μη χάσω το υπόλοιπο; Είναι μέχρι το μεσημέρι όπως με τα λεπτά ή όλη μέρα;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ioanniskar said:

Μου λήγει το υπόλοιπο αύριο και θέλω να πάω σε κατάστημα για να βάλω το ελάχιστο.

Μέχρι τι ώρα μπορώ να κάνω ανανέωση για να μη χάσω το υπόλοιπο; Είναι μέχρι το μεσημέρι όπως με τα λεπτά ή όλη μέρα;

Πήγαινε στις 20:55, για να σε κοιτάξουν με αγάπη οι υπάλληλοι 😂😂

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ioanniskar said:

Μου λήγει το υπόλοιπο αύριο και θέλω να πάω σε κατάστημα για να βάλω το ελάχιστο.

Μέχρι τι ώρα μπορώ να κάνω ανανέωση για να μη χάσω το υπόλοιπο; Είναι μέχρι το μεσημέρι όπως με τα λεπτά ή όλη μέρα;

Όλη μέρα, αλλά μη ρισκάρεις πηγαίνοντας τελευταία ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω υπόλοιπο 8.96€. Πατάω να ενεργοποιηθεί το National Combo (8.90€)και στις δύο εφαρμογές (Frog και My COSMOTE) και ΔΕΝ ενεργοποιείται. Τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμμια εμπειρια με e-sim σε καρτοκινητο frog;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Έχω υπόλοιπο 8.96€. Πατάω να ενεργοποιηθεί το National Combo (8.90€)και στις δύο εφαρμογές (Frog και My COSMOTE) και ΔΕΝ ενεργοποιείται. Τι συμβαίνει;

Εξακολουθεί; Κάποιο συστημικο πρόβλημα πιθανότατα στο account σου πιθανότατα.. 

3 minutes ago, HEO said:

εχει κανεις καμμια εμπειρια με e-sim σε καρτοκινητο frog;;

Δε νομίζω να έχει κάποια διαφορά στην εμπειρία από τις άλλες συνδέσεις. Εκτός και αν εννοείς κάτι συγκεκριμένο, δεν ξέρω 😛

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, johnny_htc said:

Δε νομίζω να έχει κάποια διαφορά στην εμπειρία από τις άλλες συνδέσεις. Εκτός και αν εννοείς κάτι συγκεκριμένο, δεν ξέρω 😛

εννοω αν καποιος την χρησιμοποιει ή ειχε προβληματα κατα την ενεργοποιηση της

π.χ. ειχα ακουσει οτι στην voda υπηρχαν προβληματα, δεν ξερω βεβαια αν υπαρχουν ακομα

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2024 at 2:28 ΜΜ, georgeavl3 said:

Έχω υπόλοιπο 8.96€. Πατάω να ενεργοποιηθεί το National Combo (8.90€)και στις δύο εφαρμογές (Frog και My COSMOTE) και ΔΕΝ ενεργοποιείται. Τι συμβαίνει;

Δοκίμασες να το ενεργοποίησης μέσω του 1330?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gpapas640 said:

Δοκίμασες να το ενεργοποίησης μέσω του 1330?

Τελικά το ξαναδοκίμασα μετά από λίγες ώρες και το πήρε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με την sim mobile που δίνει 15GB για ένα χρόνο με 20€ :

Αν τη βάλω στο dual sim κινητό μου μαζί με την κανονική sim frog που έχω , μπορώ να μην αγοράζω πακέτα internet των 5,35€ κάθε μήνα και να καταναλώνω από τη 2η sim με τα 15GB ; Ο λόγος είναι οτι τα data τα χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού αλλά η κατανάλωση που έχω κάθε φορά είναι ελάχιστη με αποτέλεσμα να πηγαίνουν στράφι τα 6GB που μου δίνει κάθε φορά.Τα 15GB μου είναι υπεραρκετά για ένα χρόνο.Ίσα ίσα τα θέλω για να δω καμιά σελίδα στο net και στο αμάξι για ολιγόλεπτο internet radio.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, tarantules999 said:

Παίδες να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με την sim mobile που δίνει 15GB για ένα χρόνο με 20€ :

Αν τη βάλω στο dual sim κινητό μου μαζί με την κανονική sim frog που έχω , μπορώ να μην αγοράζω πακέτα internet των 5,35€ κάθε μήνα και να καταναλώνω από τη 2η sim με τα 15GB ; Ο λόγος είναι οτι τα data τα χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού αλλά η κατανάλωση που έχω κάθε φορά είναι ελάχιστη με αποτέλεσμα να πηγαίνουν στράφι τα 6GB που μου δίνει κάθε φορά.Τα 15GB μου είναι υπεραρκετά για ένα χρόνο.Ίσα ίσα τα θέλω για να δω καμιά σελίδα στο net και στο αμάξι για ολιγόλεπτο internet radio.

Ότι πρέπει για συναγερμό, δώσε σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες, που την βρηκες; 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tarantules999 said:

αλλά η κατανάλωση που έχω κάθε φορά είναι ελάχιστη με αποτέλεσμα να πηγαίνουν στράφι τα 6GB που μου δίνει κάθε φορά.Τα 15GB μου είναι υπεραρκετά για ένα χρόνο.Ίσα ίσα τα θέλω για να δω καμιά σελίδα στο net και στο αμάξι για ολιγόλεπτο internet radio.

Και για εσένα@fotisbasm_

Ρίξτε μία ματιά στο νήμα για τα δίκτυα εξωτερικού. Μπορείς να αγοράσεις 1γβ με 2,10€ χωρίς λήξη ή 0,90€ ανά 1γβ τον μήνα, για όλη την Ευρώπη.

Στο φρόγκ θα πρέπει να βάζεις 13€ κάθε δίμηνο. Αυτά τι θα γίνουν?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Ανάλογο θέμα είναι το...;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Και για εσένα@fotisbasm_

Ρίξτε μία ματιά στο νήμα για τα δίκτυα εξωτερικού. Μπορείς να αγοράσεις 1γβ με 2,10€ χωρίς λήξη ή 0,90€ ανά 1γβ τον μήνα, για όλη την Ευρώπη.

Στο φρόγκ θα πρέπει να βάζεις 13€ κάθε δίμηνο. Αυτά τι θα γίνουν?

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις κάποιο λινκ για το ανάλογο θέμα που αναφέρεις;

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις κάποιο λινκ για το ανάλογο θέμα που αναφέρεις;

 

Link to comment
Share on other sites

https://myphone.gr/forum/topic/48678/page/38/#comments

εδω (εβαλα το λινκ της τελευταιας σελιδας)

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2024 at 8:29 ΜΜ, Pppe said:

Η επόμενη βδομάδα της Δευτέρας 25/3/2024 δεν έχει διπλασιασμό.

Υ.Γ.: Αλλος "κωδικας", οταν ο διαλογος δε γινεται βασει λογικης αλλα δικην προθεσεων. Δεδομενο ποιοι θα ειναι οι χαμενοι ΤΕΛΙΚΑ:Αναμεινατε (> 95% αναμεταξυ μας).

Το υπόλοιπό μου (€3 και κάτι ψιλά, ίσα ίσα για να αγοράσω το πακέτο των 60′+60′ που θα προστεθούν στον εναπομείναντα χρόνο ομιλίας) λήγει την 1η Απριλίου. Το θέμα είναι πότε ακριβώς αφαιρεί το ποσό η εταιρεία (λογικά θα έχει απαντηθεί κάπου στο thread αλλά δεν το έχω πρόχειρο)

Να περιμένω να περάσει η επόμενη βδομάδα που ΔΕΝ ισχύει ο διπλασιασμός ή να το ενεργοποιήσω αύριο βράδυ για να είμαι σίγουρος; 🤔

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, minus21grams said:

Το υπόλοιπό μου (€3 και κάτι ψιλά, ίσα ίσα για να αγοράσω το πακέτο των 60′+60′ που θα προστεθούν στον εναπομείναντα χρόνο ομιλίας) λήγει την 1η Απριλίου. Το θέμα είναι πότε ακριβώς αφαιρεί το ποσό η εταιρεία (λογικά θα έχει απαντηθεί κάπου στο thread αλλά δεν το έχω πρόχειρο)

Να περιμένω να περάσει η επόμενη βδομάδα που ΔΕΝ ισχύει ο διπλασιασμός ή να το ενεργοποιήσω αύριο βράδυ για να είμαι σίγουρος; 🤔

Αν στην εφαρμογή γράφει ότι το υπόλοιπο λήγει 1/04/2024 τότε τα χρήματα θα σου αφαιρεθούν μόλις τελείωσει η συγκεκριμένη μέρα, στις 00:00 που θα ξεκινάει η 2/04/2024.
Λογικά καλά θα είσαι, να βάλεις τα χρήματα το μεσημέρι ή το απόγευμα της Πρωταπριλιάς. (αλήθεια λέω :classic_smile:)

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, opmgls said:

Αν στην εφαρμογή γράφει ότι το υπόλοιπο λήγει 1/04/2024 τότε τα χρήματα θα σου αφαιρεθούν μόλις τελείωσει η συγκεκριμένη μέρα, στις 00:00 που θα ξεκινάει η 2/04/2024.
Λογικά καλά θα είσαι, να βάλεις τα χρήματα το μεσημέρι ή το απόγευμα της Πρωταπριλιάς. (αλήθεια λέω :classic_smile:)

Ευχαριστώ, καλύτερα να περιμένω λοιπόν. 👍
Το μόνο που δεν έχει διευκρινιστεί είναι ποια ώρα αρχίζει να μετράει η βδομάδα διπλασιασμού:
1η Απριλίου 00:01 με την αλλαγή μέρας (που συμπίπτει και με αλλαγή μήνα) από Κυριακή σε Δευτέρα;
Ή κάποια τυχαία στιγμή κατά τη διάρκεια της Δευτέρας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...