Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε λίγες μέρες με το καλό θα είμαι στο δίκτυο της Frog (από Q φορητότητα). Δυστυχώς διαπίστωσα ότι στην αίτηση που υπέγραψα ουσιαστικά ο αριθμός μου θα είναι στα white pages (δεν το πρόσεξα στο courier όταν υπέγραψα πφφφ). Οπότε θέλω μολις ενεργοποιηθεί η κάρτα να κάνω τα εξής: 

  1. α) να βγώ από τα white pages δλδ το ονομα μου με τον αριθμό μου να ΜΗΝ βγαίνει στον κατάλογο (στην nova είναι επιλογή από το app)
  2. β) να ΜΗΝ δέχομαι κλείσεις από απόκρυψη δλδ φραγή κλήσεων με απόκρυψη (στη Nova είναι ένας απλός κωδικός που πληκτρολογείς στο κινητό *254# + Πλήκτρο Κλήσης) 
  3. γ) να ΜΗΝ έχω τηλεφωνητή (η κλήση σας προωθείται) καθώς μεταξύ αλλων μειώνει το κουδούνισμα στα 30' αντί 60' που είναι χωρίς αυτό (προλαβαίνεις να το σηκώσεις). Στην NOVA είναι κατάργηση απλά μίας εκτροπής αλλά θυμάμαι στην Cosmote δεν είναι το ίδιο απλά (πρέπει να καλέσεις κάποιον?)

Αν γνωρίζετε αυτοματοποιημένους τρόπους για τα παραπάνω σε frog/cosmote θα χαρώ να τους μάθω (πχ μέσω του frog app?). Αλλιώς τι γίνεται; Καλώ κάποια εξυπηρέτηση; Αυτά; 

Ευχαριστώ. 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, hercoulis said:

Δίνει γκάζια η φρογκ

IMG_5414.jpeg

IMG_5415.jpeg

IMG_5416.jpeg

Αυτή την μεσαία προσφορά με τα απεριόριστα για 20€ που την βρίσκει κάποιος.
Δεν υπάρχει στις ιστοσελίδες της frog και wifigreece.
ΑΚΥΡΟ
Το βρήκα στην σελίδα της wifigreece.gr στην κατηγορία προιόντα -- κάρτες ανανέωσης

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, opmgls said:

Αυτή την μεσαία προσφορά με τα απεριόριστα για 20€ που την βρίσκει κάποιος.
Δεν υπάρχει στις ιστοσελίδες της frog και wifigreece.
Μονο μια ανάρτηση στο fb βρίσκω αλλά δεν καταλαβαίνω πως ενεργοποιήται.

Είναι στο wifigreece 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν εμφανίζει το πακέτο απεριόριστων για μια εβδομάδα με 6.5 ευρώ;  Στο site το δείχνει, αλλά στην εφαρμογή της frog αλλά και της cosmote δεν το δείχνει.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, staurosmar said:

Γιατί δεν εμφανίζει το πακέτο απεριόριστων για μια εβδομάδα με 6.5 ευρώ;  Στο site το δείχνει, αλλά στην εφαρμογή της frog αλλά και της cosmote δεν το δείχνει.

Έχει το 7 ημέρες απεριόριστα δωρεάν σε προσφορά (δωρεάν).

Ίσως είναι αυτό το πακέτο και γι'αυτό λείπει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ANAGNPANA said:

Ξέρετε αν το κατάστημα frog στην σταδίου έχει ακόμα το πακέτο με τα 120 ευρώ ?

Αθήνα (Ομόνοια)
Τηλέφωνο: 21 0322 7923
Διεύθυνση: Σταδίου 51, Αθήνα 105 59

Link to comment
Share on other sites

Εβδομάδα διπλασιασμού 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, taliban said:

Εβδομάδα διπλασιασμού 

Στην εφαρμογή δεν δείχνει 60+60. Είναι νωρίς και δεν ξύπνησαν ακόμα να το ανανεώσουν;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Αθήνα (Ομόνοια)
Τηλέφωνο: 21 0322 7923
Διεύθυνση: Σταδίου 51, Αθήνα 105 59

Γνωρίζω τα στοιχεία του καταστήματος απλά ρώτησα μήπως έχει πάει κάποιος πρόσφατα και το έχει πάρει

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ANAGNPANA said:

Γνωρίζω τα στοιχεία του καταστήματος απλά ρώτησα μήπως έχει πάει κάποιος πρόσφατα και το έχει πάρει

Μπορεις να τους καλεσεις και να τους ρωτησεις. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, VIPdriver said:

Μπορεις να τους καλεσεις και να τους ρωτησεις. 

Όπως σου ξαναείπα ρώτησα να δω αν το έχει πάρει κάποιος προσφατα

δεν είμαι 15 χρόνων να μου δίνεις τέτοιες συμβουλές ξέρω τι να κάνω 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ANAGNPANA said:

Όπως σου ξαναείπα ρώτησα να δω αν το έχει πάρει κάποιος προσφατα

δεν είμαι 15 χρόνων να μου δίνεις τέτοιες συμβουλές ξέρω τι να κάνω 

Όταν πάρεις τηλέφωνο, ενημέρωσε. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Driver_3 said:

Στην εφαρμογή δεν δείχνει 60+60. Είναι νωρίς και δεν ξύπνησαν ακόμα να το ανανεώσουν;

εμφανίστηκε 😉

Link to comment
Share on other sites

εμφάνιστηκε και ήρθε και sms 

ΓIA THN AΓOPA TOY ΠAKETOY ΠOY EKANEΣ, TO FROG ΣOY KANEI ΔΩPO ENA AKOMA ΠAKETO 60' ΓIA ENA MHNA, ΠPOΣ OΛA TA KINHTA & ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ.

αυτό που δεν βρίσκω είναι 🤔

SUPER ΠPOΣΦOPA: ME 12€ ANANEΩΣH ΠAIPNEIΣ 26GB+ 200' ΠPOΣ OΛOYΣ + 1600' ΠPOΣ FROG! ANANEΩΣE TO YΠOΛOIΠO ΣOY KAI ENEPΓOΠOIHΣE TH ΠPOΣΦOPA MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ
ME THN ANANEΩΣH ΠAIPNEIΣ ΔΩPO 1GB & 1200' ΠPOΣ FROG

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας τον χάρτη με τα πλησιέστερα καταστήματα που εξυπηρετούν τους συνδρομητές της COSMOTE εμφανίζεται εκτός από τον Γερμανό και ο Κωτσόβολος.
Κάνουν και ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ή ασχολούνται μόνο με συμβόλαια;

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, minus21grams said:

Κοιτώντας τον χάρτη με τα πλησιέστερα καταστήματα που εξυπηρετούν τους συνδρομητές της COSMOTE εμφανίζεται εκτός από τον Γερμανό και ο Κωτσόβολος.
Κάνουν και ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ή ασχολούνται μόνο με συμβόλαια;

Ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, GREGORYMO said:

Ενδιαφέρον.

Αν ισχύει (διατηρώ αμφιβολίες), σημαίνει πως ο πελάτης έχει περισσότερες διαθέσιμες επιλογές (μετά την απόφαση της COSMOTE για κατάργηση ανανέωσης €8 & €10 διαδικτυακά) και τρόπο να αποφύγει πιθανή ταλαιπωρία.
Όπου ταλαιπωρία τυχόν ουρές στον Γερμανό συναρτήσει του περιορισμένου ωραρίου λειτουργίας - Ο Κωτσόβολος απ’ όσο βλέπω είναι ανοιχτός 9πμ με 9μμ, καμία σύγκριση!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, taliban said:

Εβδομάδα διπλασιασμού 

Τελικα οπως το ειχα προβλεψει, καταργηθηκαν τα 2βδομαδα κενά διπλασιασμου.

On 4/1/2024 at 6:05 ΜΜ, runner70 said:

1/1/18 είχε γίνει διπλασιασμός αν και τότε δεν ίσχυε το reset της Πρωτοχρονιάς και του Πάσχα αλλά ήταν πιο "τυχαίο" του πότε είχαμε 2βδομαδο κενό.

Προσωπικά πιστεύω ότι απλά κατήργησαν τα 2βδομαδα κενά και θα παίζουμε μόνιμα πλέον βδομάδα παρά βδομάδα. Θα φανεί στις 29/4. Αν θα έχουμε, τότε όντως το κατήργησαν.

 

7 ώρες πριν, minus21grams said:

Αν ισχύει (διατηρώ αμφιβολίες), σημαίνει πως ο πελάτης έχει περισσότερες διαθέσιμες επιλογές (μετά την απόφαση της COSMOTE για κατάργηση ανανέωσης €8 & €10 διαδικτυακά) και τρόπο να αποφύγει πιθανή ταλαιπωρία.
Όπου ταλαιπωρία τυχόν ουρές στον Γερμανό συναρτήσει του περιορισμένου ωραρίου λειτουργίας - Ο Κωτσόβολος απ’ όσο βλέπω είναι ανοιχτός 9πμ με 9μμ, καμία σύγκριση!

Ενδιαφερον, αν παει κανενας , ας ενημερωσει.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2024 at 1:28 ΠΜ, keysmith said:

Σε λίγες μέρες με το καλό θα είμαι στο δίκτυο της Frog (από Q φορητότητα). Δυστυχώς διαπίστωσα ότι στην αίτηση που υπέγραψα ουσιαστικά ο αριθμός μου θα είναι στα white pages (δεν το πρόσεξα στο courier όταν υπέγραψα πφφφ). Οπότε θέλω μολις ενεργοποιηθεί η κάρτα να κάνω τα εξής: 

  1. α) να βγώ από τα white pages δλδ το ονομα μου με τον αριθμό μου να ΜΗΝ βγαίνει στον κατάλογο (στην nova είναι επιλογή από το app)
  2. β) να ΜΗΝ δέχομαι κλείσεις από απόκρυψη δλδ φραγή κλήσεων με απόκρυψη (στη Nova είναι ένας απλός κωδικός που πληκτρολογείς στο κινητό *254# + Πλήκτρο Κλήσης) 
  3. γ) να ΜΗΝ έχω τηλεφωνητή (η κλήση σας προωθείται) καθώς μεταξύ αλλων μειώνει το κουδούνισμα στα 30' αντί 60' που είναι χωρίς αυτό (προλαβαίνεις να το σηκώσεις). Στην NOVA είναι κατάργηση απλά μίας εκτροπής αλλά θυμάμαι στην Cosmote δεν είναι το ίδιο απλά (πρέπει να καλέσεις κάποιον?)

Αν γνωρίζετε αυτοματοποιημένους τρόπους για τα παραπάνω σε frog/cosmote θα χαρώ να τους μάθω (πχ μέσω του frog app?). Αλλιώς τι γίνεται; Καλώ κάποια εξυπηρέτηση; Αυτά; 

Ευχαριστώ. 

Για τα 1. και 2. δεν υπάρχει αυτοματοποιημένος τρόπος. Είτε θα καλέσει το 13888 ή θα στείλεις μέσω φόρμας επικοινωνίας και θα σε καλέσουν αυτοί για να ολοκληρωθούν τα αιτήματα σου. Κουφό που τόσο απλά πράγματα δε γινόνται αυτοματοποιημένα, αλλά ευτυχώς τα κάνεις μόνο 1 φορά και ξενοιαζεις.

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2024 at 1:28 ΠΜ, keysmith said:

Σε λίγες μέρες με το καλό θα είμαι στο δίκτυο της Frog (από Q φορητότητα). Δυστυχώς διαπίστωσα ότι στην αίτηση που υπέγραψα ουσιαστικά ο αριθμός μου θα είναι στα white pages (δεν το πρόσεξα στο courier όταν υπέγραψα πφφφ). Οπότε θέλω μολις ενεργοποιηθεί η κάρτα να κάνω τα εξής: 

  1. α) να βγώ από τα white pages δλδ το ονομα μου με τον αριθμό μου να ΜΗΝ βγαίνει στον κατάλογο (στην nova είναι επιλογή από το app)
  2. β) να ΜΗΝ δέχομαι κλείσεις από απόκρυψη δλδ φραγή κλήσεων με απόκρυψη (στη Nova είναι ένας απλός κωδικός που πληκτρολογείς στο κινητό *254# + Πλήκτρο Κλήσης) 
  3. γ) να ΜΗΝ έχω τηλεφωνητή (η κλήση σας προωθείται) καθώς μεταξύ αλλων μειώνει το κουδούνισμα στα 30' αντί 60' που είναι χωρίς αυτό (προλαβαίνεις να το σηκώσεις). Στην NOVA είναι κατάργηση απλά μίας εκτροπής αλλά θυμάμαι στην Cosmote δεν είναι το ίδιο απλά (πρέπει να καλέσεις κάποιον?)

Αν γνωρίζετε αυτοματοποιημένους τρόπους για τα παραπάνω σε frog/cosmote θα χαρώ να τους μάθω (πχ μέσω του frog app?). Αλλιώς τι γίνεται; Καλώ κάποια εξυπηρέτηση; Αυτά; 

Ευχαριστώ. 

λοιπόν ήρθα frog Δευτέρα μεσημέρι.

Αίτηση online και τελική σύνδεση 10 εργάσιμες όπως είπατε εδώ. 

1. δεν είδα να είμαι στα white pages (θα το δω και τις επόμενες ημέρες)

2. δεν το βρήκα αυτό ακόμη αυτό με την φραγή εισερχομένων με απόκρυψη. Μαλλον με τηλέφωνο στο support

3. δεν έχω τηλεφωνητή by default όπως φαίνεται με δοκιμές (ευχάριστο αν αλλαξε η (απέσεια) πολιτική της cosmote να σου φορτώνει τηλεφωνητή). 

Δυστυχώς στο πατρικό μου που βρίσκομαι τώρα στην ανατολική θεσσαλονίκη σε κεντρικό σημείο 4ος οροφος το σήμα είναι άθλιο σε σχέση με την (πολύ καλύτερη στο σημείο) q (έχω 2 κάρτες στο κινητό και το βλέπω ταυτόχρονα).Εχω μονίμως 0 ή 1/5 σήμα και έπρεπε να το θυμάμαι γιατί και η αδελφή μου δεν έχει επαρκές σήμα στην περιοχή με frog (ενώ με το Q της επίσης έχει). Ατυχία.

Με άλλα λόγια από το σπίτι τα δεδομένα είναι άχρηστα (ευτυχώς έχουμε wifi) γιατί δεν πιάνει καθόλου σχεδον (μηδαμινές ταχύτητες). Ελπίζω στο δικό μου σπίτι σε πόλη της Θράκης να πάει καλύτερα. Οταν μιλάω το πάει σε 2g (μαλλον) και εκεί έχει 2/5 σήμα και τα καταφέρνω. Για δεδομένα όμως κλάψτα! Για έξω θα κάνω μερικές βόλτες θα το δω πως πάει. 

Πέρα από την γκρίνια με υποδέχθηκε με πολλά δωράκια όπως δώρο ενεργοποίησης για ένα μήνα (25gb, 200'), δώρο ανανέωσης κτλ (60+60, 500+500mb). Με βλέπω να αγοράζω πακέτο με χρήματα μετά το δίμηνο (ναι πρέπει να βάλω και κάρτα στο δίμηνο ξέρω).

Αυτά. 

Υ.Γ. Το δώρο ενεργοποίησης (200 λεπτά και 25gb)  ισχύει σε περιαγωγή άραγε; 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

για την ομιλια υπαρχει λυση,ανοιγεις το wifi calling και εισαι οκ.

(offtopic) Για δεδομενα μαλλον θα χρειαστεις την q που εχεις,και αν δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις το γυρνας σε f2g και παιρνεις αυτο με τα 3 gb/4,5€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...