Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, akalos said:

τα δώρα που είναι οεο?

Αυτό θα ρωτούσα κι εγώ. Αυτά που εμφανίζονται εδώ https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card

 

Δεν τα παίρνεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, sou_d said:

Αυτό θα ρωτούσα κι εγώ. Αυτά που εμφανίζονται εδώ https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card

 

Δεν τα παίρνεις;

δεν γνωρίζω εγώ την έκανα ονλαιν την φορητότητα και μόλις ήρθε sms ότι ξεκινάει η αποστολή ,οπότε αύριο μεθαύριο θα έρθει ο κούριερ,λογικά την Παρασκευή θα είμαι στο δίκτυο της cosmote  η την άλλη Δευτέρα 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sou_d said:

Την πρώτη φορά η αλλαγή με αλπακ είναι δωρεάν

 Απο wu σε φρογκ? Είσαι σίγουρος?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sou_d said:

Την πρώτη φορά η αλλαγή με αλπακ είναι δωρεάν

Εγω έχω ένα what's up Κ όταν στέλνω ΑΛΠΑΚ στο 1314 οι χρεώσεις είναι αυτές: 

Screenshot_2024-04-15-14-53-02-406.thumb.jpg.799233c134d092b400984af6ebf9e82a.jpg

Από COSMOΚΑΡΤΑ σε what's up ή frog είναι αυτές οι χρεώσεις:

Screenshot_2024-04-15-14-55-30-056.jpg.f8ba77430dd014322bc454000c495d7e.jpg

(ΥΓ σε κανένα από τους 2 αριθμούς δεν έχει γίνει ξανά μεταφορά σε άλλο πακέτο )

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, VIPdriver said:

Φοβερή εξυπηρέτηση! Πες μου οτι το κατάστημα είναι στη Θεσσαλονίκη!

Όχι, κατάστημα στην Βέροια! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

 Απο wu σε φρογκ? Είσαι σίγουρος?

Έτσι θυμάμαι, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει πρόσφατα. Ίσως άλλαξε. Για ένα διάστημα ήταν από frog στα άλλα 2, 10€. Θα το δοκιμάσω το απόγευμα και ενημερώνω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, elkons said:

Εγω έχω ένα what's up Κ όταν στέλνω ΑΛΠΑΚ στο 1314 οι χρεώσεις είναι αυτές: 

Screenshot_2024-04-15-14-53-02-406.thumb.jpg.799233c134d092b400984af6ebf9e82a.jpg

Από COSMOΚΑΡΤΑ σε what's up ή frog είναι αυτές οι χρεώσεις:

Screenshot_2024-04-15-14-55-30-056.jpg.f8ba77430dd014322bc454000c495d7e.jpg

(ΥΓ σε κανένα από τους 2 αριθμούς δεν έχει γίνει ξανά μεταφορά σε άλλο πακέτο )

Σε μένα γιατί 10ευρο ρε μαμώτη. Στο πηγάδι κ......α;

Φορητότητα από q σε frog είναι χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει την αλλαγή πακέτου μέχρι στιγμής.

Screenshot_2024-04-15-18-21-16-215_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, staurosmar said:

Σε μένα γιατί 10ευρο ρε μαμώτη. Στο πηγάδι κ......α;

Φορητότητα από q σε frog είναι χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει την αλλαγή πακέτου μέχρι στιγμής.

Screenshot_2024-04-15-18-21-16-215_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

ΜΗΠΩΣ είναι 2' φορά που πας?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GREGORYMO said:

ΜΗΠΩΣ είναι 2' φορά που πας?

όταν λες δεύτερη φορά τι εννοείς;
Το καλοκαίρι έκανα την μετάβαση από Q σε Frog και δεν έχω αλλάξει ούτε μία φορά πακέτο με το ΑΛΠΑΚ. Ακόμα έχω τα 60+60 λεπτά κάθε μήνα προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, misa said:

Εγώ πήγα πριν μια εβδομάδα στον Γερμανό να κάνω φορητοτητα από  Q σε Frog. Ήταν Τετάρτη ! Μου είπε η κοπέλα ότι την Πέμπτη θα φέρουν SIM COSMOTE. Ζήτησα να μου κρατήσει μια κάρτα. Την Πέμπτη πήγα πάλι, η κοπέλα άνοιξε φάκελο με κάρτα  SIM Cosmote (oxi Frog), έδωσα ταυτότητα, έκανε αίτηση φορητοτητας, μου έβγαλε την παλιά Q SIM, έβαλε Cosmote, και είπε ότι σε μια ώρα θα γίνει ενεργοποίηση, όπως και έγινε. Την επόμενη μέρα ήρθε το WIFI CALLS και το 5G. Αυτά από μένα! 

Ξέχασα να πω, πληροσα 13€ μόνο για το χρόνο ομιλίας, και έμεινε 12,06 € κατάρα! 

Έτσι είναι! Και σε μένα πριν 9 μήνες το ίδιο ακριβώς συνέβη όταν έκανα φορητότητα από Q σε Frog σε κατάστημα cosmote στα Χανιά. Με αυτό ακριβώς τον τρόπο γίνεται η φορτητότητα από άλλο δίκτυο σε οποιοδήποτε κατάστημα cosmote κι αν πας. Το έχω ξαναγράψει. Εκείνη την στιγμή που θα πας μπορεί πράγματι να μην έχουν sim καρτοκινητής. Ζητάς ευγενικά και επίμονα από την/τον υπάλληλο να σου κρατήσει μία στο όνομα σου όταν έρθουν και να σε ειδοποιήσει. Συνήθως μια συγκεκριμένη μέρα της εβδομάδα στέλνονται οι sim στα καταστήματα και οι υπάλληλοι ξέρουν ποια είνα αυτή η μέρα. Άμα υπάρχουν αργίες ενδιάμεσα στην εβδομάδα αλλάζει η μέρα. Η κάρτα sim είναι μία για όλα τα καρτοκινητά cosmote και ο υπάλληλος παίρνει τον μοναδικό αριθμό την sim και τον εγγράφει ήλεκτρονικά στην καρτοκινητή υπηρεσία που ζητά ο πελάτης. Όπως έγραψε και ο @misa αν κάποιος είναι τυχερός μπορεί να είναι στην υπηρεσία και σε 24 ώρες. Συνήθως ΄βεβαια παίρνει από 5 εώς 15 ημερολογιακές ημέρες. Όταν κάνεις αυτή την διαδικασία σε κατάστημα δεν χρειάζεται να βάλεις υποχρεωτικά 13€. Εγώ είχα βάλει την πρώτη πρώτη φορα 10€. Tο ζήτησα, η υπάλληλος πήγε να βάλει 13€ και μετά όταν της είπα 10€ μου λέει "α είναι frog". Φαντάζομαι πως κάποιος μπορεί να βάλει και 8€ αλλά δεν παίρνει το δώρο τον 600Mb+500Mb για την 10ευρη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, staurosmar said:

όταν λες δεύτερη φορά τι εννοείς;
Το καλοκαίρι έκανα την μετάβαση από Q σε Frog και δεν έχω αλλάξει ούτε μία φορά πακέτο με το ΑΛΠΑΚ. Ακόμα έχω τα 60+60 λεπτά κάθε μήνα προς όλους.

Ίσως λόγω φορητότητας συμβαίνει αυτό καθώς μετράει σαν αλλαγή πακέτου, έτσι μου είχαν πει στον Γερμανό όταν ήθελα να κάνω αυτή την διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

εχει παραγγιελει κανεις esim διαδικτυακα;;;

Στην φορμα παραγγελειας δεν βλεπω να λεει κατι

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, HEO said:

εχει παραγγιελει κανεις esim διαδικτυακα;;;

Στην φορμα παραγγελειας δεν βλεπω να λεει κατι

Ούτε στου what's up λέει κάτι.. ίσως μία επικοινωνία με την εξυπηρέτηση να έλυνε την απορία!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kmpatra said:

 Απο wu σε φρογκ? Είσαι σίγουρος?

3€ τελικά. Τι να πω. Θα δω σε λίγο καιρό, ποσό χρεώνουν και την αλλαγή από frog.

IMG_20240415_210559_940.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sou_d said:

3€ τελικά. Τι να πω. Θα δω σε λίγο καιρό, ποσό χρεώνουν και την αλλαγή από frog.

IMG_20240415_210559_940.jpg

Αυτό είναι εύκολο... Ορίστε..

IMG_20240415_211522.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mantzanes said:

Αυτό είναι εύκολο... Ορίστε..

IMG_20240415_211522.jpg

Δεν έχεις κάνει ποτέ αλλαγή; Πως θυμάμαι ότι την πρώτη φορά ήταν δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι η πρώτη αλλαγή από whats up σε κοσμοκάρτα ή αντίστροφα

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sou_d said:

Δεν έχεις κάνει ποτέ αλλαγή; Πως θυμάμαι ότι την πρώτη φορά ήταν δωρεάν;

Είμαι frog αλλά προερχόμενος από what's up. Η αλήθεια είναι πως νομίζω ότι η αλλαγή για frog ήταν δωρεάν αλλά δεν βάζω το χέρι μ στη φωτιά.

Εγώ τη φορητότητα την έκανα σε κατάστημα Cosmote. Δεν με ρώτησαν όμως σε ποιο πακέτο θέλω να ενεργοποιηθώ. Δεν θα ήταν κουφό να μου χρεώσουν την πρώτη αλλαγή; Δεν θυμάμαι να έβριζα για κάποιο λόγο.. 😂

Edited by Mantzanes
Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2024 at 3:45 ΜΜ, atsirtsis said:

Νέος συνδρομητής από online φορητότητα και προς το παρόν ενεργοποιώ κάθε μήνα το πακέτο προσφοράς 25gb με 10 ευρώ όπου βλέπω ότι και τα δεδομένα και τα λεπτά ομιλίας μεταφέρονται στους επόμενους μήνες.

Με τη λήξη του τριμήνου αν ενεργοποιήσω το national / giga combo θα μεταφερθούν ή όχι ότι έχω μαζέψει από λεπτά / δεδομένα?

Στη συνέχεια πρέπει να ενεργοποιώ κάθε φορά το ίδιο πακέτο ή μπορώ να εναλάσσω ανάλογα τις ανάγκες μου τα national / combo? Ευχαριστώ!!

Έχω τις ίδιες απορίες. 

 

Επιπλεον αύριο μεθαύριο θα ολοκληρωθεί η φορητότητα στο Cosmote neo. Έχω παραλάβει sim. Πήγα εκεί για τον δωρεάν μήνα και την πιο γρήγορη διαδικασία. Πριν με χρεώσει θα έρθω frog με ΑΛΠΑΚ. Άραγε θα είναι δωρεάν η αλλαγή το έχει κάνει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Driver_3 said:

Έχω τις ίδιες απορίες. 

 

Επιπλεον αύριο μεθαύριο θα ολοκληρωθεί η φορητότητα στο Cosmote neo. Έχω παραλάβει sim. Πήγα εκεί για τον δωρεάν μήνα και την πιο γρήγορη διαδικασία. Πριν με χρεώσει θα έρθω frog με ΑΛΠΑΚ. Άραγε θα είναι δωρεάν η αλλαγή το έχει κάνει κανένας;

Δωρεαν ειναι απο νεο ναι

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Driver_3 said:

Έχω τις ίδιες απορίες. 

 

Επιπλεον αύριο μεθαύριο θα ολοκληρωθεί η φορητότητα στο Cosmote neo. Έχω παραλάβει sim. Πήγα εκεί για τον δωρεάν μήνα και την πιο γρήγορη διαδικασία. Πριν με χρεώσει θα έρθω frog με ΑΛΠΑΚ. Άραγε θα είναι δωρεάν η αλλαγή το έχει κάνει κανένας;

Αυτό θα κάνω κι εγώ και μετά frog. Αν δεν συμφέρει, έφυγα κι από κει

Link to comment
Share on other sites

ενεργοιησεις σαββατοκύριακο γίνονται στην cosmote ?,ήρθε η σιμ σήμερα και έφυγαν τα χαρτιά 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2024 at 9:33 ΜΜ, sou_d said:

Δεν έχεις κάνει ποτέ αλλαγή; Πως θυμάμαι ότι την πρώτη φορά ήταν δωρεάν;

1η αλλαγή

-από Frog σε wu/cosmokarta και αντίστροφα: 10€

-απο wu σε cosmokarta και αντίστροφα: δωρεάν

Κάθε επόμενη (οποιαδήποτε) αλλαγή: 3€

 

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, gpapas640 said:

1η αλλαγή

-από Frog σε wu/cosmokarta και αντίστροφα: 10€

-απο wu σε cosmokarta και αντίστροφα: δωρεάν

Κάθε επόμενη (οποιαδήποτε) αλλαγή: 3€

 

Όχι σε όλους φίλε. Ο @Mantzanes πιο πάνω, γράφει με 3€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...