Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι γνωστό εδώ και μέρες.

Για καρτοκινητό έδωσε μια προσφορά στο what's up το Σ/Κ που μας πέρασε.

Έδωσε 4 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

H αδερφη μου ειχε το sony ericsson hazel και σημερα της επεσε κατω και εσπασε το κινητο. Για να εχει κινητο βαλαμε την καρτα της σε δυο αλλα μοντελα αλλα σε κανενα δεν δουλευε η καρτα σιμ. Στο elm και στο k550. Μεχρι σημερα στο κινητο τους δουλευε κανονικα. Τωρα γιατι δεν αναγνωριζεται απο τα αλλα κινητα?????

Αναγνωριστηκε παντως σε ενα παλιο νοκια 5300.

 

Πως γινεται αυτο ρε παιδια?? Τα τρα sony ericsson που ανεφερα παραπανω, το εινα ηταν μια χαρα λειτουργικο μεχρι σημερα που εσπασε, και τα αλλα χρησιμοποιουνται καθημερινα απο αλλα προσωπα χωρις προβλημα.

 

Νομιζα στην αρχη οτι εφταιγε η σιμ, επειδη αν και ειναι κανονικη (και οχι iphone) το μεταλικο μερος ειναι πιο ανοιχτο απο τις καινουριες. Αλλα δεν φταιει τελικα αυτο γιατι αυτος που εχει to sony ericcson elm εχει σιμ , με το ιδιο φαρδος μεταλλικου μερους..

 

ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ??

Link to comment
Share on other sites

H αδερφη μου ειχε το sony ericsson hazel και σημερα της επεσε κατω και εσπασε το κινητο. Για να εχει κινητο βαλαμε την καρτα της σε δυο αλλα μοντελα αλλα σε κανενα δεν δουλευε η καρτα σιμ. Στο elm και στο k550. Μεχρι σημερα στο κινητο τους δουλευε κανονικα. Τωρα γιατι δεν αναγνωριζεται απο τα αλλα κινητα?????

Αναγνωριστηκε παντως σε ενα παλιο νοκια 5300.

 

Πως γινεται αυτο ρε παιδια?? Τα τρα sony ericsson που ανεφερα παραπανω, το εινα ηταν μια χαρα λειτουργικο μεχρι σημερα που εσπασε, και τα αλλα χρησιμοποιουνται καθημερινα απο αλλα προσωπα χωρις προβλημα.

 

Νομιζα στην αρχη οτι εφταιγε η σιμ, επειδη αν και ειναι κανονικη (και οχι iphone) το μεταλικο μερος ειναι πιο ανοιχτο απο τις καινουριες. Αλλα δεν φταιει τελικα αυτο γιατι αυτος που εχει to sony ericcson elm εχει σιμ , με το ιδιο φαρδος μεταλλικου μερους..

 

ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ??

 

Έχετε καθαρίσει τη sim, αν έχει γρατσουνιές (δείτε την στον ήλιο).Τα πρόσωπα που δουλεύουν αυτά τα κινητά έχουν και αυτοί whatsup?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκέφτομαι να αλλάξω πάροχο και να πάω cosmote αλλα θέλω κάποια καλή προσφορά. Τηλεφωνώντας απλά εγώ δεν μου πρότειναν τίποτα καλό...

 

Ξέρετε μήπως πως μπορει να γίνει κάτι τέτοιο; :X

Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Παιδιά τη βοήθειά σας. Έκανα φορητότητα από Cosmote στη Vodafone στις 11 Οκτωβρίου μετά από μια πολύ καλή προσφορά που δέχτηκα από τη δεύτερη. Διέκοψα τρία συμβόλαια Cosmote που έληγαν το Φεβρουάριο 14, το Μάρτιο του 14 και ένα άλλο που έληγε το Νοέμβριο του 14 (οικογενειακό πακέτο). Οι ποινές που μου είχαν πει ήταν 136+67+40 ευρώ. Περίμενα λοιπόν σήμερα να έρθει η λυπητερή κι αντι αυτού μου ήρθε επιστροφή 160. Τι έγινε άραγε;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε του παππά και μην ασχοληθείς περαιτέρω.:lol:
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχες κάνει τις αρχικές συνδέσεις είναι τα προ πληρωμένα πάγια, επίσης σίγουρα ΔΕΝ ήταν τόσο μεγάλες οι ποινές είχαν κάνει <<λάθος>>... Όπότε τα τσιμπάς και γίνεσαι Λούης, μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...:p
Πολιτισμένος είναι αυτός που φέρεται πολιτισμένα, όταν δεν το βλέπουν οι άλλοι...
Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Μήπως εκδοθεί κι άλλος λογαριασμός και μου τα πάρουνε πίσω κανονικά; Οι ποινές ήταν έτσι όπως τις περίμενα,δε νομίζω να είχαν κάνει λάθος στον υπολογισμό της ποινής
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εκδοθεί κι άλλος λογαριασμός και μου τα πάρουνε πίσω κανονικά; Οι ποινές ήταν έτσι όπως τις περίμενα,δε νομίζω να είχαν κάνει λάθος στον υπολογισμό της ποινής

 

Τι πάγιο είχες;

Επειδή το πάγιο προ-πληρώνεται κάθε μήνα, όταν ακυρώνουμε ένα συμβόλαιο η εταιρεία είναι υποχρεωμένη να επιστρέψει το μέρος του παγίου που αφορά τις μέρες του μήνα που δε θα είμαστε πια πελάτες της.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Τι πάγιο είχες;

Επειδή το πάγιο προ-πληρώνεται κάθε μήνα, όταν ακυρώνουμε ένα συμβόλαιο η εταιρεία είναι υποχρεωμένη να επιστρέψει το μέρος του παγίου που αφορά τις μέρες του μήνα που δε θα είμαστε πια πελάτες της.

 

Στο λογαριασμό φαίνεται ότι είναι πράγματι επιστροφές των παγίων που προπληρωσα.Εκείνο που με παραξενεύει ειναι ότι δεν αναφέρεται η ποινή διακοπής συμβολαίων(δε με στεναχωρεί καθόλου) Λέτε να τη γλίτωσα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα κινητο με προγραμμα απεριοριστα 55 και στο ταμπλετ εχω internet on the go 2gb. Θα ηθελα να μαθω απο καποιον που το εχει κανει αν μπορω να βαλω internet any way 5 gb και να το χειριζομαι ταυτοχρονα και απο κινητο και ταμπλετ 4g εφοσον κανω και καποιο συμβολαιο στο κινητο που υποστηριζει 4g. Πηρα στην cosmote 2 φορες σε διαστημα μισης ωρας και μου ειπαν την πρωτη οτι γινεται και την δευτερη οτι δεν γινεται. Και τις δυο φορες δεν ηξεραν και με εβαλαν στην αναμονη για να ρωτησουν.

 

Αυτο που θελω ειναι οτι οπως εχω 2 καρτες σιμ μια το νουμερο του κινητου μου και μια το νουμερο του ταμπλετ που ειναι καθαρα για χρηση δεδομενων να ρουφανε και τα 2 ταυτοχρονα απο τα 5 γιγα του internet any way σε 4g . Γινεται αυτο; Γιατι η εξυπηρετηση πελατων απλα δεν ξερει. Στην σελιδα του Γερμανου μιλανε για ταυτοχρονα αλλα δεν ρισκαρω να κανω συμβολαιο αν δεν σιγουρευτω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σωστος! Τωρα με πηραν απο κοσμοτε γιατι τους ειχα στειλει e-mail και μου επιβεβαιωσαν οτι γινεται ταυτοχρονα και μαλιστα μπορεις να εχεις 4G στο κινητο και σε μικροτερο συμβολαιο απο το απεριοριστα 45 αρκει να κανεις internet any way 5 gb που δινει 4G . Απλα ορισμενοι τηλεφωνητες τους δεν ειναι ενημερωμενοι.

Το κινητο θα τρωει πρωτα τα δεδομενα του συμβολαιου του και μετα θα πηγαινει στο internet any way.

 

Φανταζομαι απο το κινητο με hotspot θα μπορω να μοιραστω πχ με την γυναικα μου αυτα τα 5 γιγα; Η κοσμοτε δεν χρεωνει (ακομα) σαν την vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σου υπήρχε προσφορά για φορητότητα απο αλλο δίκτυο για 2 περίπου εβδομάδες με το προγραμμα 1500 1500 προς όλους και 1,5 gb με 20€ περίπου μαζι με τους φόρους 22 πάντως ...

Μετέφερα 2 νούμερα και πληρώνω 43,91 τωρα όλα μαζι ήταν όντως υπέρ προσφορά και έγινε μάλλον για να πιάσουν στόχους ...

Αν βάλεις και τα ΣΚ του δίνει ποια μπόνους αλλα τόσα αυτη την στιγμή ειναι η καλύτερη προσφορά που εχει γινει και βάζω μεσα και το LTE οπως επίσης και το spotify streaming δωρεάν κεχρί 31/1/14 ....

Το θέμα ειναι ότι δεν την βγάλανε πολυ προς τα έξω σαν διαφήμιση .... Και εγω απο μεσα την έμαθα και οταν πήγα να κανω την αίτηση ο υπάλληλος με ρώτησε που την έμαθα

Αυτα.... Η προσφορα ήταν πραγματική :)

Link to comment
Share on other sites

Τελη οκτωβρη η cosmote εβγαλε μια προσφορα για δωρεαν ιντερνετ 1,5gb 1500' ομιλιας και 1500 sms προς ολα τα δικτυα για τον μηνα νοεμβριο μονο τα σαββατοκυριακα! Το μηνυμα με το οποιο ειδοποιηθηκαν οι συνδρομητες της δεν σταλθηκε σε ολους, παρ' ολο που η προσφορα ισχυε για ΟΛΟΥΣ τους πελατες της. Σε επικοινωνια που ειχα σημερα με την εξυπηρετηση πελατων, για να θεσω παραπονο οτι δεν ελαβα το μηνυμα, ενημερωθηκα πως προκειται για πολιτικη της εταιρειας και πως το τμημα marketing επελεξε ορισμενους πελατες που θα ειδοποιουνταν για την προσφορα, ενω ξαναλεω πως η προσφορα ισχυε και για αυτους που δεν ειδοποιηθηκαν. Ποσο δικαιο θεωρειτε οτι ειναι αυτο για αυτους που δεν ενημερωθηκαν και παρ' ολα αυτα πληρωνουν καθε μηνα τους παχυλους λογαριασμους τους, για τις υπηρεσιες της cosmote;;;
Link to comment
Share on other sites

δικά τους είναι όλα, την σήμερον ημέρα όπως λέει ένας φίλος αν δεν έχεις facebook δεν υπάρχεις...(διαφωνώ).

 

Οπότε αν έχεις κάποιο social λογαριασμό, γράψου και εκεί να μην χάνεις τις προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...