Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, με ενα γρηγορο research κατα πασα πιθανοτητα τα μηνυματα που δεχεσαι ειναι Malware. Σαν να λεμε ιοι! Μην ανοιξεις τιποτα απ' ολα αυτα απλα αγνοησε τα. Αν δεν ξερεις πως να τα διωξεις απ' το κινητο σου, καλυτερα να κανεις ενα restore την συσκευη σου ωστε να εξαφανιστουν απο μονα τους! Εννοειτε πριν το restore μην ξεχασεις να κρατησεις backup ολα σου τα δεδομενα η οσα χρειαζεσαι (επαφες, φωτογραφιες κλπ).

Μπορεις να διαβασεις καποια πραγματα σχετικα με το συγκεκριμενο Malware και στο παρακατω Link.

 

http://techhelplist.com/index.php/spam-list/314-new-voicemail-notification-whatsapp-malware

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, με ενα γρηγορο research κατα πασα πιθανοτητα τα μηνυματα που δεχεσαι ειναι Malware. Σαν να λεμε ιοι! Μην ανοιξεις τιποτα απ' ολα αυτα απλα αγνοησε τα. Αν δεν ξερεις πως να τα διωξεις απ' το κινητο σου, καλυτερα να κανεις ενα restore την συσκευη σου ωστε να εξαφανιστουν απο μονα τους! Εννοειτε πριν το restore μην ξεχασεις να κρατησεις backup ολα σου τα δεδομενα η οσα χρειαζεσαι (επαφες, φωτογραφιες κλπ).

Μπορεις να διαβασεις καποια πραγματα σχετικα με το συγκεκριμενο Malware και στο παρακατω Link.

 

http://techhelplist.com/index.php/spam-list/314-new-voicemail-notification-whatsapp-malware

Μα δεν ηλθε στο κινητο μου.Στο λαπτοπ το ειδα,γιατι σ αυτο δουλευω τωρα.

Να τα κανω delete μια κι όξω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται! Delete και δεν ανοιγεις ποτε τιποτα που δεν ξερεις! Αν διαβασεις την σελιδα που παρεθεσα παραπανω θα καταλαβεις! ;)

 

Ολα αυτα συγκαταλεγονται σε μια κατηγορια pop-ups, τα οποια απαξ και τ' ανοιξεις διαφορα troyans ιοι και τα συναφη μπορει να τρυπωσουν στο pc σου ;)

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται! Delete και δεν ανοιγεις ποτε τιποτα που δεν ξερεις! Αν διαβασεις την σελιδα που παρεθεσα παραπανω θα καταλαβεις! ;)

 

Ολα αυτα συγκαταλεγονται σε μια κατηγορια pop-ups, τα οποια απαξ και τ' ανοιξεις διαφορα troyans ιοι και τα συναφη μπορει να τρυπωσουν στο pc σου ;)

Σ ευχαριστω πολυ.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ηθελα να μαθω εαν υπαρχει, με νεες καρτες sim, welcome bonus όπως παλια: με 3 ευρω ειχες 10ευρω να χαλασεις στην καρτα σου(πολυ παλια)

ευχαριστω εκ των προτερων.

Υ.Γ: εαν δεν ισχυει κατι τετοιο μηπως γνωριζετε σε ποια εταιρια ισχυει? Ακομα και σε εταιρια εκτος Ελλαδας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά της τελευταίες δύο εβδομάδες λαμβάνω sms από τον συγκεκριμένο αριθμό προς τιμή του newsbomb.gr και δεν ξέρω το λόγο... εγώ ούτε μπαίνω στο συγκεκριμένο ειδησεογραφικό σάιτ ούτε έχω δώσει σε κάποια φόρμα τους τον αριθμό μου... δηλαδή σε αυτή τη χώρα ούτε ο αριθμός μας δεν μπορεί να είναι ιδιωτικός;;;

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό ώστε να μην με ειδοποιούν;;;;

 

*Αν έκανα σε λάθος μέρος το θέμα ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έχουν στείλει 2 μηνύματα τον τελευταίο καιρό.

Αφου το ξέρεις,η μια εταιρία τα παίρνει(το τηλ+προσωπικά στοιχεία) και τα δίνει σε όπιον συνεργάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά της τελευταίες δύο εβδομάδες λαμβάνω sms από τον συγκεκριμένο αριθμό προς τιμή του newsbomb.gr και δεν ξέρω το λόγο... εγώ ούτε μπαίνω στο συγκεκριμένο ειδησεογραφικό σάιτ ούτε έχω δώσει σε κάποια φόρμα τους τον αριθμό μου... δηλαδή σε αυτή τη χώρα ούτε ο αριθμός μας δεν μπορεί να είναι ιδιωτικός;;;

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό ώστε να μην με ειδοποιούν;;;;

 

*Αν έκανα σε λάθος μέρος το θέμα ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά

 

Έχεις στείλει βιογραφικό στην βιανέξ, είσαι παναθηναϊκός;;;Μάνι μάνι 2 πιθανά σημεία που να προωθήθηκε το νουμερό σου:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις στείλει βιογραφικό στην βιανέξ, είσαι παναθηναϊκός;;;Μάνι μάνι 2 πιθανά σημεία που να προωθήθηκε το νουμερό σου:lol:

 

Εγώ έχω φίλο που είναι ΑΕΚ και δεν έχει στείλει βιογραφικό στην βιανεξ :p :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε φραγή στο συγκεκριμένο νούμερο;

 

Αν έχεις Android συσκευή (στο NOTE 2 ας πουμε υπάρχει custom αυτή η επιλογή) διαφορετικά υπάρχουν σίγουρα πολλές εφαρμογές που το κανουν αυτό!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. έλαβα μια κλήση στο κινητό μου από απόκρυψη. μου αναφέρανε ότι υπάρχει προσφορά για να αλλάξω από τον πάροχο που είμαι (wind) σε cosmote και μου δίνει απεριόριστα προς όλους (1500 λεπτά) με 19,90€/μήνα και δέσμευση 24μηνη.

το έχει ακούσει κάποιος ή πρόκειται για μούφα?

Link to comment
Share on other sites

1500 λεπτά προς όλους με 20 ευρώ, δεν νομίζω. Αν σου είπε προς cosmote παίζει.

 

Όχι, η εν λόγω προσφορά (προς όλους) δίνεται κανονικά τηλεφωνικώς. Ισχύει. Για 2 γραμμές φαντάζομαι θα σου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή το θεώρησα μούφα, δεν κράτησα στοιχεία.

υπάρχει δυνατότητα να το πάρω από κάπου? θα πάρω 2 γραμμές δηλαδή με 1500' προς όλους η κάθε μια με 20€?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και ενα μηνα περιπου εχω αναβαθμισει το κινητο μου σε 4,3 αλλα ενω εχω κανει τις ρυθμισεις του ιντερνετ για cosmote οποτε ανοιγω τα δεδομενα μου βγαζει αποσυνδεθηκε και οσο και να περιμενω δε συνδεεται.Πριν λιγο καιρο βεβαια ειχα χρεωθει 2-3 φορες για ιντερνετ για μια μερα με 1 ευρω που ειναι και ειχα στειλει μηνυμα για να σταματησει αυτη η υπηρεσια.Μηπως ετσι σταματησα γενικως τη συνδεση στο ιντερνετ με δεδομενα;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι τίποτα...

 

Πήγα στις ρυθμίσεις apn και από cosmote wireless internet έκανα το όνομα cosmore internet και τώρα δουλεύει...ευχαριστώ πολύ..

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είμαι Σουηδία κ θα ήθελα να χρησιμοποιησω internet στο κινητό. Εχω ενεργοποίησει το cosmote traveller αλλα με τα δεδομένα δεν εχω κάνει. Στην κοσμοτε μου παν οτι εχουν πακετα πχ 15 ευρω 150mb για μια βδομαδα. Μετα τη χρήση των 150 mb μου παν πεφτειπολυ η ταχυτητα.

 

Κ ερωτώ: οταν λεμε πεφτει η ταχύτητα σημαινει οτι καταντα δύσχρηστο ήθα μπορεσω να αναζητησω πχ πληροφορίες κτλ απλα με αργες ταχυτητες; συμφερει τελικα η όχι;

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου έστειλαν μήνυμα ότι κάνουν Δώρο 1500' λεπτά + 1500sms προ όλους και 1,5Gb internet κάθε Σ/Κ του Νοέμβρη

στέλνοντας 3 στο 1256 μέχρι τις 31/10.

Το έστειλα και μου απάντησαν ότι θα λαμβάνω sms για υπενθύμιση πριν τα Σ/Κ

 

edit: Συμβόλαιο έχω.

Edited by leonpap
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...