Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσοχή γιατί το νέο internet on the go any way 20gb δεν είναι απεριόριστο. Μάλλον για να το πω διαφορετικά δεν έχει "φρένο". Είναι όπως και τα μικρότερα any way, δηλαδή μπορεί να ξεπεραστεί. Πρόσφατα είδα λογαριασμό από αυτό το πρόγραμμα 311€!

 

Μαζί σου το είδα και εγώ .... δεν είναι πλέον δωρεάν. Ενώ στην cosmote.ro στην Ρουμάνια με 30€ 150gb..... εδώ μας γδέρνουν

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη εμενα ρουμανια σαν φοιτητης υπαρχει μια εταιρια η zapp που πραγματικα εχει απεριοριστο...

 

το τρελό είναι ότι προσπαθούν να μας πείσουν ότι στην ελλαδα είναι ποιο ακριβή η κάλυψη... τρίχες απλά θέλουν να βγάζουν 1000 % κέρδος.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

"Με σκοπό την απρόσκοπτη παροχή των Υπηρεσιών Δεδομένων της COSMOTE και την αποφυγή τυχόν κινδύνων, στo ανωτέρω οικονομικό πρόγραμμα η μέγιστη επιτρεπτή μηνιαία χρήση είναι 20GΒ. Αν ο Συνδρομητής υπερβεί τη μέγιστη επιτρεπτή μηνιαία χρήση, η COSMOTE δικαιούται να περιορίσει την παροχή των Υπηρεσιών της. Η Μέγιστη Επιτρεπτή Μηνιαία χρήση, αφορά στην πρόσβαση Internet εντός Ελλάδος μέσω του δικτύου της COSMOTE και δεν περιλαμβάνει πρόσβαση σε υπηρεσία COSMOTE WAP."

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=InternetOnTheGo_TR

 

Σου περιοριζει τη ταχυτητα? Χ

ρεωνει περαιτερω τον ογκο?

Καμια διευκρινηση!!! Αντε βγαλε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το sony xperia Μ και δεν μπορώ να συνδεθώ στο 3g της κοσμοτέ. οι ρυθμίσεις του ίντερνετ υπάρχουν και δεν μου εμφανίζει το σήμα του 3g πάνω όταν το ενεργοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 13838 και ζήτα να σου ανοίξουν το internet στην γραμμή σου. Σε μερικές παλιές κάρτες δεν είναι αυτόματα ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Σε συμβολαιο δεν υπαρχουν αυτα που λες στην τιμη που λες! Μονο καρτοκινητα.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Ξέρετε αν τα International Πακέτα για Κύπρο κλπ που προσφέρει η κοσμοτέ, είναι με 3 λεπτά ελαχιστη χρέωση η 1? Δεν έβρισκα πουθενά την απάντηση.

 

Επίσης στο "καρτοσιμβολεο" για φοιτητές, τα 500 λεπτά προς όλους δεν λέει αν είναι 3 λεπτά ελαχιστη χρέωση η 1? Ξέρει κανεις?

 

Thank you

George

Link to comment
Share on other sites

να στο "τρώει" η WU μέρα παρά μέρα;

Κάποια εφαρμογή ίσως;

Καταγεγραμμένες κλήσεις ή μηνύματα, που να γίνανε έστω και κατά λάθος , δεν υπάρχουν.

Πήρα και την κοσμοτέ και μου είπαν πως αυτοί δεν βρίσκουν τίποτα και να πάω σε ένα κατάστημα και να ζητήσω αναλυτική κατάσταση των τελευταίων ημερών , να δούμε τι μας τρώει τα ευρά.

Αλλά μέχρι να έρθει η κατάσταση ,τα ευρά που υπάρχουν θα κάνουν φτερά.

Καμιά ιδέα;

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια για μια φίλη. Δέχθηκε το καλοκαίρι μια αναπάντητη στο κινητό της απο νούμερο εξωτερικού. Κάλεσε -δυστυχώς- πίσω και απο τότε έχει πολλά προβλήματα. Τις ήρθε ο λογαριασμός (cosmote) μια φορά 150€ και τα πλήρωσε. Ζήτησε ανάλυση και φαινόταν χρήση 3 και 4 τα ξημερώματα και συνεχόμενη κιόλας ανα δευετερόλεπτο. Απο τότε κάθε μήνα ενώ της είπαν να κάνει format το κινητό της -Iphone 5- και το έκανε της έρχεται 40-50 ευρώ παραπάνω απο internet που δεν χρησιμοποιεί. Έκλεισε όλες τις εφαρμογές και τα δεδομένα απο τις ρυθμίσεις και πάλι ο τελευταίος λογαριασμός της ήρθε παραπάνω 30 ευρώ. Σήμερα μου έδειξε το εξής. Με κλειστά τα δεδομένα και όλες τις εφαρμογές είχε 3.6MB χρήση. Ανοίγει τα δεδομένα για ούτε 2 λεπτά, τα κλείνει και φάνηκε αμέσως στην χρήση 4 MB. Μπορείτε να μας βοηθήσετε; :confused:
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησεις.

(1) Ειναι το κινητο Jailbroken

(2) Οταν το εκανε format μετα εκανε και restore;

(3) Εχει μονο μια sim ή εχει κανενα πακετο με 2 sim στο ιδιο νουμερο;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησεις.

(1) Ειναι το κινητο Jailbroken

(2) Οταν το εκανε format μετα εκανε και restore;

(3) Εχει μονο μια sim ή εχει κανενα πακετο με 2 sim στο ιδιο νουμερο;

 

1. Δεν ειναι jailbroken

2. δεν ξέρει ακριβώς. Το πήγε σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ και τους ζήτησε format. Μου είπε οτι της έκαναν αναβαθμιση και διέγραψαν και όλες τις εφαρμογές.

3. Έχει μια sim

 

Ευχαριστώ!

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν ειναι jailbroken

2. δεν ξέρει ακριβώς. Το πήγε σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ και τους ζήτησε format. Μου είπε οτι της έκαναν αναβαθμιση και διέγραψαν και όλες τις εφαρμογές.

3. Έχει μια sim

 

Ευχαριστώ!

 

Πρωτα απο ολα για να αποφυγει τις χρεωσεις επειδη καταλαβαινω οτι δεν ξερει καλο ειναι για τωρα να εχει κλειστα τα δεδομενα και να μπαινει μονο απο wifi.

Αυτο με τον Γερμανο δεν ξερω ακριβως τι εκαναν γιατι μπορει να μην εκαναν format οπως μου τα λες.

 

Αυτο που θα εκανα εγω ειναι να κατεβαζα μια εφαρμογη που μετραει ποιες εφαρμογες μπαινουν στο internet και ποσο καταναλωνουν ή αν θες κατι πιο απλο θα πηγαινα σπιτι μου θα το συνεδεα στο itunes και θα το εκανα as new δηλαδη οπως το αγορασε και αν ηταν καποια επιλογη ή καποιο προγραμα θα ειχε φυγει. Δεν θα το εκανα μετα restore ομως.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα για να αποφυγει τις χρεωσεις επειδη καταλαβαινω οτι δεν ξερει καλο ειναι για τωρα να εχει κλειστα τα δεδομενα και να μπαινει μονο απο wifi.

Αυτο με τον Γερμανο δεν ξερω ακριβως τι εκαναν γιατι μπορει να μην εκαναν format οπως μου τα λες.

 

Αυτο που θα εκανα εγω ειναι να κατεβαζα μια εφαρμογη που μετραει ποιες εφαρμογες μπαινουν στο internet και ποσο καταναλωνουν ή αν θες κατι πιο απλο θα πηγαινα σπιτι μου θα το συνεδεα στο itunes και θα το εκανα as new δηλαδη οπως το αγορασε και αν ηταν καποια επιλογη ή καποιο προγραμα θα ειχε φυγει. Δεν θα το εκανα μετα restore ομως.

 

Τα έχει συνέχεια κλειστά τα δεδομένα...γιατί μετά τον αυξημένο λογαριασμό τρόμαξε...

Στο Γερμανο η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρουμε ακριβώς τι έχουν κάνει...

Δηλαδή το as new...είναι το πιο ασφαλές λές..; Επίσης μήπως να κανει και μια αλλαγή sim; ή δεν βοηθάει σε κάτι;

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το as new...είναι το πιο ασφαλές λές..; Επίσης μήπως να κανει και μια αλλαγή sim; ή δεν βοηθάει σε κάτι;

 

To as new ειναι αυτο που λες εσυ format. Σβηνει τα ΠΑΝΤΑ απο το κινητο και επαναφερει τις ρυθμισεις του κινητου στις default. Οτι (software) αλλαγη ή πειραγμα και αν εχει κανει καποιος στο κινητο μετα απο αυτο διορθωνεται. Απλα δεν πρεπει να κανει restore το backup της μετα γιατι θα επαναφερει οτι προβλημα υπαρχει.

Οχι δεν υπαρχει λογος να αλλαξει sim.

 

Οριστε και ενα link για το πως να το κανεις: http://support.apple.com/kb/HT1414

Edited by trod

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

To as new ειναι αυτο που λες εσυ format. Σβηνει τα ΠΑΝΤΑ απο το κινητο και επαναφερει τις ρυθμισεις του κινητου στις default. Οτι (software) αλλαγη ή πειραγμα και αν εχει κανει καποιος στο κινητο μετα απο αυτο διορθωνεται. Απλα δεν πρεπει να κανει restore το backup της μετα γιατι θα επαναφερει οτι προβλημα υπαρχει.

Οχι δεν υπαρχει λογος να αλλαξει sim.

 

Οριστε και ενα link για το πως να το κανεις: http://support.apple.com/kb/HT1414

 

Ευχαριστώ πολύ!!! Της το είπα ήδη και θα το κάνει όπως μας το λές...για να δούμε :)

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!! Της το είπα ήδη και θα το κάνει όπως μας το λές...για να δούμε :)

 

Ελπιζω να λυθει το προβλημα και να της σταματησουν οι υπερογκες χρεωσεις.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να λυθει το προβλημα και να της σταματησουν οι υπερογκες χρεωσεις.

ελπίζω κι εγώ γιατί έχει iphone 5 και το χρησιμοποιεί μόνο για κλήσεις πλέον έχει φοβηθεί το μάτι της.

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

0,37Ε κοστίζει 1' ελάχιστης κλήσης. Μήπως κάνεις αναπάντητες σε κάποιο αριθμό και το απαντάει; Και τηλεφωνητής να βγει πάλι θα χρεωθείς 0,37Ε ακόμη και για 1 δευτερόλεπτο. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Δεν νομίζω να βρεις άκρη από την ανάλυση κλήσεων. Θα είναι τόσες πολλές οι σελίδες και οι κλήσεις που δεν θα τις διαβάσεις καν. Θυμάμαι που είχα κάνει ίδιο αίτημα αλλά για άλλο λόγο. Όταν είδα τον όγκο του φακέλου και τις σελίδες, ούτε που μπήκα στον κόπο να τα διαβάσω. Καλύτερα κάτσε και σκέψου εσύ τι μπορεί να κάνεις και να χρεώνεσαι γιατί από μόνη της η κάρτα 100% δεν τρώγεται.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τις τελευταίες 5 περίπου μέρες μου έφαγε συνολικά 5 € , έχω ενεργοποιημένο πακέτο 500 MB και μόνο αυτό, δεν κάνω κλήσεις, το έχω μόνο για ιντερνετ, λοιπόν τους παίρνω τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα στα "συστήματά τους". Μήπως συμβαίνει κάτι ανάλογο και σε 'σένα, τα δεδομένα τα έχεις ανοιχτά; Edited by giagkos
Συμπλήρωση ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Κώστα μάλλον έχεις δίκιο και πρόκειται για τον τηλεφωνητή σε αναπάντητες που μου κάνει η σύντροφός μου (δικό της είναι WU για το οποίο είχαμε το θέμα), και γι'αυτό δεν βλέπαμε και καταγεγραμμένες κλήσεις προς τρίτους.

Γιάγκο , το νετ είναι απενεργοποιημένο και εφαρμογές διαδικτυακές δεν έχει.

Αν ξανασυμβεί χωρίς τηλεφωνητή θα ζητήσει αναλυτικό λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...