Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτή είναι ναι

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση.

Σου ήρθε ειδοποίηση στο κινητό, ή το έκανες από PC Companion;

Περίεργο πάντως που δεν μου ήρθε ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση.

Σου ήρθε ειδοποίηση στο κινητό, ή το έκανες από PC Companion;

Περίεργο πάντως που δεν μου ήρθε ακόμη...

 

στο κινητό

 

μάλλον rollout σταδιακά κάνει

Link to comment
Share on other sites

To WHAT’S UP σου κάνει δώρο 200ΜΒ για 3 μέρες!

Για να τα ενεργοποιήσεις στείλε δωρεάν το μήνυμα ΜΒ στο 1330 μέχρι τα μεσάνυχτα της Κυριακής 22/06! Τα MB θα ισχύουν από τη στιγμή που θα στείλεις το μήνυμα και για τις επόμενες 3 μέρες.

 

Aν και έχω μαζεψει κοντά 2GB το έκανα και ήρθε sms αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα my whats up λέει οτι ειναι διαθεσιμα μεχρι 23/6 19:51 μετραει και την ωρα? ελεος....:mad::mad::mad: οποτε ειναι μεχρι Δευτερα βραδυ....σχεδον.
Link to comment
Share on other sites

στο απεριοριστα 65 εχει την υπηρεσια data traveller.με 5ε χρησιμοποιεις τα mb του προγραμματος σου σε roaming.
Link to comment
Share on other sites

στο απεριοριστα 65 εχει την υπηρεσια data traveller.με 5ε χρησιμοποιεις τα mb του προγραμματος σου σε roaming.

 

έχεις κάποιο link που το αναφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ :)

Το προηγούμενο έτος την επιδότηση της Cosmote την έβαλα όλη στο πάγιο. Μου δώσανε το cosmote απεριόριστα 65 και πλήρωνα 28Ε τον μήνα. Το Μάιο έλειξε η σύμβαση και χωρίς προειδοποίηση, μου βάλανε το αρχικό πάγιο των 65Ε. Αποτέλεσμα να μου έχει έρθει υπερφουσκωμένος λογαριασμός. Αν είχα ενημερωθεί για την αύξηση που έγινε αν άγνοια μου ή θα είχα διακόψει το συμβόλαιο ή θα το έκανα υποβάθμιση ή θα μιλούσα για καινούρια επιδότηση και πάλι θα την έβαζα στο πάγιο. Αρνούμαι φυσικά να τα πληρώσω αυτά. Μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου είπαν να στείλω mail από την φόρμα επικοινωνίας στην ιστοσελίδα τους. Έστειλα mail και μου ήρθε απάντηση μετά από 2 μέρες λέγοντας μου πληροφορίες σχετικά με το τι είναι η επιδότηση, πως μπορώ να την αποκτήσω, λίγο σαλτσα και την συγκεκριμένη πρόταση: Η επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου είναι μια επιπλέον παροχή του δικτύου κινητής τηλεφωνίας η οποία δεν αποτελεί δεσμευτική προϋπόθεση σε ότι αφορά την απόδοση της και αντίστοιχα την ενημέρωση από πλευράς Cosmote με την λήξη της σύμβασης..

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα; Πιστεύω έχω κάθε δικαίωμα να ξέρω την κάθε αλλαγή που γίνεται στον λογαριασμό μου και πόσο μάλλον μια αύξηση στο πάγιο μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να ασχοληθείς. Θα σου φύγουν όλα τα λεφτά σε δικηγόρους και τελικά πάλι το δίκιο σου δεν θα το βρεις γιατί πάλι θα σου δικαιολογήσουν το γιατί δεν σε ενημέρωσαν ότι έληξε το συμβόλαιο. Ποτέ κανένας δεν ενημερώθηκε για λήξη συμβολαίου. Τουλάχιστον όχι τον πρώτο μήνα. Το ότι σου ήρθε η κανονική τιμή του παγίου με τη λήξη της σύμβασης (άρα και της έκπτωσης) είναι απόλυτα λογικό.

 

Η λύση λοιπόν είναι να κάνεις διακοπή συμβολαίου ή φορητότητα σε άλλο δίκτυο. Το υπόλοιπο που σου ήρθε θα σου μείνει σαν ένα μικρό χρέος προς την κοσμοτέ αν δεν το πληρώσεις. Δεν ανεβαίνει παραπάνω αλλά καλό θα είναι να το πληρώσεις κάποια στιγμή έστω βάζοντας έναντι. Δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια καινουρια καρτα sim μικρη (micro sim)για να εκδοθει(εχω την μεγαλη κομμενη)τι στοιχιζει??
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση οτι η καταγραφή γίνεται και για τον υπάλληλο, αν έχει πει χοντρή κοτσάνα στον πελάτη ή τον έχει προσβάλει, την ακούν οι επόπτες και τρώει κατσάδα. Για ποιον λόγο θες τη συνομιλία σου;
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Παιδια μια καινουρια καρτα sim μικρη (micro sim)για να εκδοθει(εχω την μεγαλη κομμενη)τι στοιχιζει??

 

5ευρω ευτυχως πλεον

Link to comment
Share on other sites

Στα ενημερωτικα μηνυματα που ερχονται απο την Cosmote δεν εμφανιζεται ο αριθμος απο τον οποιον προερχονται, παρα μονο το ονομα της "Cosmote".

Γνωριζει κανεις το νουμερο που θα πρεπει να υπαρχει σαν αποστολεας?

το χρειαζομαι για να project σε μια συσκευη και δεν μπορω να βρω καποια αλλη λυση...

εχω δοκιμασει το 1314 και το 1330 αλλα δεν λειτουργησαν....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!! ελπίζω το θέμα να ανήκει όντως σε αυτήν την κατηγορία, γιατί έψαξα πολύ μέχρι να αποφασίσω! λοιπόν, έχω αγοράσει το tablet της Samsung galaxy note pro 12.2 LTE..και επειδή είμαι αρχάρια στο θέμα αυτό..θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να βάλω internet στο tablet.. Άλλοι μου λένε με την κάρτα του κινητού..άλλοι ότι πρέπει να πάρω άλλη κάρτα..άλλοι ότι θα γίνει με πρόγραμμα της whats up (πχ 500 MB με 5ευρω) κλπ. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ ότι αανφέρεσαι στην cosmote για να ανοίξεις το θέμα εδώ.

Υπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι .

Και με whats up μπορεις και με cosmokarta αλλά εγώ από την εμπειρία μου σου συνιστώ FROG

Το FROG δίνει δωρεάν 500 ΜΒ με την πρώτη ανανέωση των 10 ευρώ κάθε μήνα. Άρα σε συμφέρει σε σχέση με άλλα προϊόντα .

Στην συνέχεια αγοράζεις 500 ΜΒ με 5 ευρώ.

Να υπενθυμίσω ότι σε όλες τις κάρτες cosmote μετά τον δωρεάν χρόνο η χρέωση είναι 1 ευρώ το ΜΒ ενώ η υπηρεσία daily internet ( 1 ευρώ την ημέρα) ενεργοποιείται μόνο μετά την παρέλευση 30 ημερών από την κάθε ενεργοποίηση ( ακόμα και του δώρου )

Επιπλέον με την ειδική κάρτα Internet on the go prepaid ( προπληρωμένο καρτοinternet ) έχεις

5 ευρώ 1 ημέρα 1GB

10 ευρώ 5 ημέρες 2GB

18 ευρώ 15 ημέρες 3GB

30 ευρώ 30 ημέρες 5GB

Εδώ το πλεονέκτημα είναι ότι γεμίζεις την κάρτα με μεταφορά από συμβόλαιο πέρνωντας 50 % δώρο

Στέλνεις δηλαδή από το συμβόλαιο σου 15 ευρώ και γίνονται 22,5

Μπορεί και να σε συμφέρει .

Ανάλογα τις ανάγκες σου διαλέγεις ότι σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...