Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά θα χάσεις για πάντα τα 400 λεπτά με κάθε ανανέωση ( και τα 300 δεν υπάρχουν )

 

Δεν με απασχολει γιατι εχω απεριοριστα στο σταθερο. Με τα 2 νουμερα με 0,01 ανα λεπτο ειμαι καλυμμένος.

Το απενεργοποιησα και πλεον το ηχητικο μηνυμα λεει για εγγραφη στην υπηρεσια 200' μπλα μπλα πατησε... οποτε δεν την ενεργοποιει αυτοματως

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε , συχνά όταν καλώ τον τηλεφωνητή ενώ συνδέεται κανονικά και ακούω τις επιλογές που έχω , πατώντας τα αντίστοιχα πλήκτρα στο κινητό δεν με συνδέει π.χ. πατάω το 1 για νακούσω τα νέα μηνύματα αλλά δεν ενεργοποιείται η λειτουργία:mad:. Επίσης όταν δεν δουλεύουν τα πλήκτρα , στο κινητό λέει "αριθμός DTMF" (κενό όταν δουλεύουν κανονικά). Πρέπει να αλλάξω καμιά ρύθμιση στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και καλή χρονια..προσπαθώ εδώ και πολύ καιρό να κάνω φορητότητα τον αριθμό μου από κοσμοτέ vodafone..από vodafone κάνουν το αίτημα κανονικά και αυτοί δεν το εγκρίνουν γιατι λένε ότι το αφμ είναι λάθος παρόλο που έχω στείλει επίσημο έγγραφο με το όνομα μου και το αφμ μου και όλα τα αλλα απαραίτητα..παίρνω στην εξυπηρέτηση εδώ και μέρες και ζητάω να μιλήσω με αρμόδιο τμήμα μου λένε ότι θα με πάρουν και δεν με περνούν ποτε..αυτός είναι και ο λόγος που φεύγω από αυτή την εταιρία ότι και να κάνω πάντα μου βγάζουν τον crist για να κάνω το οτιδήποτε από ενεργοποίηση internet μέχρι και αλλαγή ταυτότητα που έκανα πρόσφατα..μήπως ξέρει κανεις το τηλέφωνο του αρμοδιου τμήματος για να πάρω τηλ να δω τι γίνετε?γιατι αν περιμένω από αυτούς θα μπει το 2016 για να γίνει το οτιδήποτε..κρατιέμαι με πολύ ζόρι να μην τους πάρω τηλέφωνο και να πάω σε κάνα γερμανό και να τους αρχίσω στα γαλλικά γιατι πραγματικά με έχουν φτάσει στο απροχώρητο με την αδιαφορία τους..

ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

1. Εκανα φορητότητα απο Wind W σε What's up φοιτητικο χτές.

Το φοιτητικο δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα. Παίρνω δηλάδη στο 1330 και δεν μου βγάζει τα πακέτα τα φοιτητικά.

Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό κάνει?

 

2. Απο οταν ημουν συνδρομητης Cosmote πριν απο 2 χρονια, μου ειχε μείνει ένα ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ. Τωρα που ξαναγύρισα στην Cosmote, το σύνδεσα ξανά. Συνδέεται και γίνεται μπλέ το λαμπάκι (που σημαίνει πώς συνδέθηκε) αλλά το κινητό μου δεν συνδέεται.

Πηρα χτες την Cosmote και μου ειπαν οτι πρεπει να "ξαναβαλουν τον αριθμο του κινητου μου" οταν ενεργοποιηθει πληρως το What's up και γινει active.

Τους παιρνω σημερα τηλεφωνο, και αφου επιβεβαιωνω οτι πια το νουμερο μου εχει γινει active απο preactive που ηταν μεχρι χτες, μου λενε οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο το ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ και πρέπει να πάω σε κατάστημα Cosmote. Παιρνω τηλέφωνο στον ΓΕΡΜΑΝΟ που εκανα την φορητοτητα, και δεν ξερουν τιποτα. Πάω στο κατάστημα του ΟΤΕ, στο οποιο η κοπέλα παιρνει τηλέφωνο στην Cosmote και της λένε ότι πρέπει να το πετάξω και να δώσω 140ευρώ να πάρω άλλο.

Επειδή μου φαίνεται εξωπραγματικό το παραπάνω, και δεν τους βλέπω και πολύ ενημερωμένους για το τι γίνεται, γνωρίζει κάποιος να μου πει?

 

νομιζω παιζει και ρολο το ΑΦΜ που ηταν συνδεδεμενο με τη συσκευη.

σε παρομοια κατασταση μου ειχαν πει και εμενα οτι πρεπει να παραλαβω αλλη συσκευη.

ζητα τη δωρεαν και φυσικα δεν εκανε 140 ευρω

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

νομιζω παιζει και ρολο το ΑΦΜ που ηταν συνδεδεμενο με τη συσκευη.

σε παρομοια κατασταση μου ειχαν πει και εμενα οτι πρεπει να παραλαβω αλλη συσκευη.

ζητα τη δωρεαν και φυσικα δεν εκανε 140 ευρω

 

Στο ίδιο ΑΦΜ ηταν. Δεν ειναι αυτο το πρόβλημα.

Δεν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιηθεί.

Ανέκαθεν έλεγα ότι οι εταιρείες πάσης φύσεως, διοικούνται απο τους μηχανογράφους. Αλλη μία απόδειξη!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πήγε γνωστός μου με εταιρικό τηλ σε κατάστημα μερκελ να του κόψουν την sim..

& μου είπε ο υπάλληλος πρέπει να είναι παρόν ο προϊστάμενος που εχει το εταιρικο τηλ

ισχύει..? η να πάει & σε αλλο κατάστημα..? cosmote sim είναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πήγε γνωστός μου με εταιρικό τηλ σε κατάστημα μερκελ να του κόψουν την sim..

& μου είπε ο υπάλληλος πρέπει να είναι παρόν ο προϊστάμενος που εχει το εταιρικο τηλ

ισχύει..? η να πάει & σε αλλο κατάστημα..? cosmote sim είναι...

Επρεπε να τους πει τι συνδεση ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Σωστος..αυτο ακριβώς μετέφερα & στον φίλο μου,Άλλα ήθελα μια διευκρίνηση & από εσάς βρε παιδιά...

ωραία θα τον πάρω τηλ να βρει κάποιο άλλο κατάστημα μερκελ η cosmote & να πάει να κόψει την sim..

 

ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος..αυτο ακριβώς μετέφερα & στον φίλο μου,Άλλα ήθελα μια διευκρίνηση & από εσάς βρε παιδιά...

ωραία θα τον πάρω τηλ να βρει κάποιο άλλο κατάστημα μερκελ η cosmote & να πάει να κόψει την sim..

 

ευχαριστώ πολύ!!

 

Από όσο γνωρίζω στα καταστήματα Cosmote και Γερμανός δεν κόβουν τις κάρτες αλλά κάνουν μόνο αντικατάσταση με κόστος 5 ευρώ. Σε αυτή την περίπτωση ορθά ζήτησαν νόμιμο εκπρόσωπο και ταυτότητα για ταυτοπροσωπεια.

Για κόψιμο κάρτας δεν χρειάζεται ταυτοπροσωπεια.

Ας περάσει από κάποιο κατάστημα Wind που τις κόβουν δωρεάν να εξυπηρετηθεί.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε απο ενα καταστημα, πιο πολυ χρονο και νευρα θα χαλασεις με τα απροσωπα τηλεφωνα που σε γραφουν κανονικα. μονο face to face βγαζεις ακρη
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή την άποψη σχημάτισες για την εξυπηρέτηση της κοσμοτε, φαντάσου τι θα έχεις να λες για την εξυπηρέτηση της vodafone που είναι μακράν χειρότερη σε αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή την άποψη σχημάτισες για την εξυπηρέτηση της κοσμοτε, φαντάσου τι θα έχεις να λες για την εξυπηρέτηση της vodafone που είναι μακράν χειρότερη σε αυτό...

 

Μην λεμε και οτι θελουμε.

Η εξυπηρετηση της Vodafone ειναι ετη μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή την άποψη σχημάτισες για την εξυπηρέτηση της κοσμοτε, φαντάσου τι θα έχεις να λες για την εξυπηρέτηση της vodafone που είναι μακράν χειρότερη σε αυτό...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277824

Link to comment
Share on other sites

 

Τι μου λες τώρα δηλαδή; Η voda πήρε βραβείο το 2010. Από τότε μέχρι το 2015, 5 χρόνια μετά, η εξυπηρέτησή της είναι για τα πανηγύρια με όλα τα φυντάνια που έχει προσλάβει.

 

Σου 'χω κι εγώ λινκ. Cosmote βραβείο καλύτερης εξυπηρέτησης πελατών 2013. Δες το.

Link to comment
Share on other sites

Τι μου λες τώρα δηλαδή; Η voda πήρε βραβείο το 2010. Από τότε μέχρι το 2015, 5 χρόνια μετά, η εξυπηρέτησή της είναι για τα πανηγύρια με όλα τα φυντάνια που έχει προσλάβει.

 

Σου 'χω κι εγώ λινκ. Cosmote βραβείο καλύτερης εξυπηρέτησης πελατών 2013. Δες το.

 

το πήρε και το 2011 βασικά δυο φορές συνεχόμενα δες το

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=311613

 

την ιδια άποψη που έχεις εσυ για τη voda την εχω εγω για την κοσμοτε..εκει να δεις σαίνια

Link to comment
Share on other sites

εμενα εγινε το αντιθετο απο vodafone ζητησα φορητοτητα για cosmote

καναμε ολα τα χαρτια μου εστειλαν καρτες απο cosmote

και η vodafone απαντησε οτι δεν υπαρχει το αφμ , μεσολαβησαν και οι γιορτες

και εχω μεινει σε αναμονη απ[αντησης

Link to comment
Share on other sites

το πήρε και το 2011 βασικά δυο φορές συνεχόμενα δες το

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=311613

 

την ιδια άποψη που έχεις εσυ για τη voda την εχω εγω για την κοσμοτε..εκει να δεις σαίνια

 

Ε ναι, απόψεις λέμε εδώ. Ο άνθρωπος εξέφρασε μια γνώμη με το ποστ και εγώ τη δικιά μου. Όπως γνώμη μου είναι, ότι η εξυπηρέτηση της voda τα τελευταία χρόνια είναι πολύ κακή και έχει αλλάξει. Θα δούμε, αν κερδίσει το βραβείο για το 2014 θα διαψευστώ. Υπομονή ως τότε! :cool:

Link to comment
Share on other sites

hello every1!

μετά από πορεία telestet και vodafone πέρασα προ 4ετίας στην κοσμοτέ λόγω καλού πακέτου και καθότι όλοι οι συνεργάτες είχαν κοσμοτέ. Και ενώ τα πράγματα πήγαιναν καλά, από 4μήνου διαπίστωσα μεγάλη πτώση την ποιότητα των υπηρεσιών

1) στο κεντρικό κατάστημα της κοσμοτέ στο Μαρούσι οι υπάλληλοι είναι άσχετοι. Δυο φορές κάνανε λάθος σε διαφορετική διαδικασία (την πρώτη ενεργοποίησαν υπηρεσία ενώ δεν είχα δικαίωμα και τη δεύτερη ξεχάσανε να με βάλουν να υπογράψω κάπου) υποχρεώνοντάς με να επιστρεψω μετά από λίγες ώρες να διορθώσω το λάθος τους

2) έχουν βάλει ένα ηλίθιο αυτοματοποιημένο τηλεφωνικό κέντρο που το παίζει siri (δεν αναφέρομαι καν στην απαράδεκτη χρέωση)

3) έκανα μέσω eshop αγορά συσκευής και πήρα ένα μαιλ "Η παραγγελία σας έχει αποσταλεί με την εταιρία ταχυμεταφορών 1000000004 και κωδικό τάδε, μιλήστε με την εταιρεία ή συνδεθείτε στο σίτε της για να δείτε που είναι το αντικείμενο (αλήθεια ποιά ειναι η εταιρεία 1000000004?!?!?!)

4) Μαρούσι δεν έχει σήμα, παρά τις συνεχείς ενοχλήσεις μου απλά παρέλαβα μια κεραία που με χρεώνει δεδομένα (βολικό για την εταιρεία ε?)

5) και φυσικά παρά τα παράπονα δεν υπάρχει καμία ενημέρωση ή ενδιαφέρον επικοινωνίας από την εταιρεία που μπήκε στη φιλοσοφία μονοπωλίου (καιρός ήταν μάλλον)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το σημα εχω να παρατηρησω και εγω μεγαλη πτωση στην ενταση.

Ειμαι στο κεντρο της Τριπολης και μεσα στο σπιτι και τα 2 κινητα εχουν 2 το πολυ 3 γραμμες και κατα την ομιλια γινεται 1 εως 0 με αποτελεσμα να μην μπορω να μιλησω σε καποιες περιπτωσεις. (LUMIA 630 KAI Z3 COMPACT).

Εχω αρχισει να σκεφτομαι την wind η την Q μιας και το σημα που ηταν το μεγαλο πλεονεκτημα της cosmote μαλλον δεν υπαρχει πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση?Υπαρχει η δυνατοτητα φραγης ολων των εισερχομενων διαφημιστικων μηνυματων (με εχουν πρηξει).Δυστυχως στ μηνυμα δε φαινεται αριθμος αποστολης.Στην cosmote που επικοινωνησα μου ειπαν οτι δε γινεται μεσω δικτυου,ισως γινεται μεσω συσκευης ομως(εχω galaxy s i9000).
Link to comment
Share on other sites

Εάν φαίνεται όνομα ή γενικότερα κείμενο ως αποστολέας δεν υπάρχει κανένας πρακτικός τρόπος φραγής. Ο μόνος τρόπος είναι να μιλήσεις με την εταιρεία που σου στέλνει τα μηνύματα και να ζητήσεις να μη σου στέλνουν.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια τωρα με συνδεση λεω να βαλω τωρα μιας και τελειωνει το RED1.

Αυτο που θελω πιο πολυ ειναι λεπτα ομιλιας προς ολους και ιντερνετ(τουλαχιστον 1 gb).

Καταρχας απο συνδεση σε καρτα μπορω να κανω φορητοτητα αριθμου;Προτιμω να παω σε κοσμοτε λογω καλυτερου σηματος στις περιοχες που κινουμαι.

Μεταξυ Vodafone Cu,Cosmote What's up και κοσμοκαρτας(αν υπαρχει ακομα) τι μου προτεινετε;Επισης αν υπαρχει κατι καλυτερο μου το λετε αλλα πρωταρχικος παραγοντας ειναι το σημα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Χρονια τωρα με συνδεση λεω να βαλω τωρα μιας και τελειωνει το RED1.

Αυτο που θελω πιο πολυ ειναι λεπτα ομιλιας προς ολους και ιντερνετ(τουλαχιστον 1 gb).

Καταρχας απο συνδεση σε καρτα μπορω να κανω φορητοτητα αριθμου;Προτιμω να παω σε κοσμοτε λογω καλυτερου σηματος στις περιοχες που κινουμαι.

Μεταξυ Vodafone Cu,Cosmote What's up και κοσμοκαρτας(αν υπαρχει ακομα) τι μου προτεινετε;Επισης αν υπαρχει κατι καλυτερο μου το λετε αλλα πρωταρχικος παραγοντας ειναι το σημα.

 

Αν είναι το σήμα πρωταρχικός παράγοντας, τότε θα πας κοσμοτε. Γίνεται φορητότητα και μέσα σε μια μέρα θα είσαι έτοιμος. Κοσμοκάρτα θα το κάνεις, έχει πακέτο 5Ε 500ΜΒ και 5Ε 200' προς όλους. Αν τελειώσουν μέσα στο μήνα τα ξαναβάζεις. Με λίγα λόγια, με 20Ε κάρτα μπορείς έχεις δυο ενεργοποιήσεις των 500ΜΒ και μία ενεργοποίηση του πακέτου με τα λεπτά και σου μένουν και 2,5Ε στην κάρτα για να στείλεις μερικά μηνύματα αν χρειάζεσαι. Αν χρειαστείς και δεύτερη ενεργοποίηση των 200', θα βάλεις άλλα 5Ε όταν τελειώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το cu εχει καλυτερα πακετα και καλα μπονους σε καθε ανανεωση για ιντερνετ που ι cosmote δεν εχει.

Επισης με εγγραφη στο siteτου cu τα πακετα ειναι λιγο διαφορετικα , δινουν λιγο παραπανω χρονο προς ολους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...