Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαίως και μπορούν να κάνουν. Θα σου στείλουν εξωδικη καταγγελία της σύμβασης και αν το πόσο είναι μεγάλο θα πάνε σε διαταγή πληρωμής, η οποία είναι δικαστική ενέργεια εναντίον σου. Κοίτα να το δεις πιο υπεύθυνα το θέμα για να μην τρέχεις αργότερα να πληρώνεις δικηγόρους.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και μπορούν να κάνουν. Θα σου στείλουν εξωδικη καταγγελία της σύμβασης και αν το πόσο είναι μεγάλο θα πάνε σε διαταγή πληρωμής, η οποία είναι δικαστική ενέργεια εναντίον σου. Κοίτα να το δεις πιο υπεύθυνα το θέμα για να μην τρέχεις αργότερα να πληρώνεις δικηγόρους.

 

Αν εισαι σε πραγματικη αδυναμια να πληρωσεις - μου ειναι αδιαφορο το ποσό κόσμος υπαρχει που ζορίζεται ακομα και τα 50 λεπτα- θα σε συμβουλευα να μιλησεις με το ινστιτουτο καταναλωτων η ενωσεις προστασιας καταναλωτων ωστε να φρεναρεις καταστάσεις ανάλογα φυσικα και με την κατάσταση που εισαι.Ψαξτο λιγο στο ιντερνετ γενικα θα βρεις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδια, εδω και 3 μερες έχω ενα θέμα με το τηλ μ, εκεί που έστελνα ωραια και καλα τα μηνήματα μ καποια στηγμή δεν πήγεναν και δεν μ ερχόταν και αναφορα, σπανια μπορει καπιο μηνημα να παει αλλα πολυ σπανια, αν μπορειτε και ξερετε πητεν τι να κανω πρην σπασω το κινητο μ αδικα. s3 mini.
Link to comment
Share on other sites

Τι ισχύει με τις χρεώσεις; Θα είναι με Roaming;
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

δες στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων ότι δεν έχεις σβήσει το κέντρο μηνυμάτων που εξυπηρετεί την προώθησή τους.

Αν δεν βγάζεις άκρη πήγαινε σε κατάστημα Γερμανός ή Cosmote να στο διορθώσουν.

Είναι καιρός για σπασμένα τηλέφωνα; Λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε δίνεις καμία πληροφορία.

Τι γραμμή έχεις; σε τι πρόγραμμα είσαι; τι σε ενδιαφέρει να χρησιμοποιείς όσο είσαι Ολλανδία;

:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Έχω κοσμοτέ.

Έβαλα την 8.1 preview και κλασσικά χάθηκαν οι ρυθμίσεις..

Για το ίντερνετ, ξέρω το κλασικό internet στο APN...

Οι ρυθμίσεις που πρέπει να βάλω για την ενεργοποίηση των MMS;

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το πακέτο και αν δεν το έχεις χρησιμοποιήσει καθόλου.Παρε στην εξυπηρέτηση πελατών,εκεί θα σου πουν αν θα το αλλαξουν.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είμαι κάτοχος συμβολαίου COSMOTE και πριν απο λίγο μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα:

 

"TO KAΛOKAIPI ΞEKINHΣE ME ΔΩPA! H COSMOTE ΣAΣ ΠPOΣΦEPEI ΔΩPO 100' OMIΛIAΣ, 200 SMS KAI 300 MB ΓIA TO TPIHMEPO TOY AΓIOY ΠNEYMATOΣ 7 EΩΣ KAI 9 IOYNIOY. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE ΔΩPA ΣTO 1256 MEXPI 5/6 ΔΩPEAN!"

 

Ωραίο δωράκι.. Παρακαλώ αν κρίνετε οι του Myphone πως χρειάζεται, αναρτήστε το να το δουν περισσότεροι. Σε κάποιους μπορεί να μην πάει το sms και να το χάσουν.

Ξέρετε αν ισχύει και για what's up; 'Όποιος λάβει δώρο και για what's up ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα ενημέρωση με SMS σε σύνδεση με συμβόλαιο.

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μας οικογενειακο πακετο σε ολες τις γραμμες.Οκ απο το ολοτελα καλη και αυτη η προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έγινε το εξης περίεργο με το Ιντερνετ (ομιλία και sms OK).

(Είχα ξαναχρησιμοποιήσει το αντίστοιχο το Πάσχα)

 

Δεν έχω πρόγραμμα δεδομένων και όταν είχε προσφορά κάτι για 500ΜΒ ή κάτι τέτοιο μου έστελνε καθημερινά sms ότι έχω one day pass με 20ΜΒ την ημέρα. Όπως κι έγινε το Πάσχα. Κανένα πρόβλημα.

 

Σε αυτή τη προσφορά όμως ενώ λειτουργεί κανονικά σε ομιλία και σμς.

Στο ιντερνετ μου έστειλε το μήνυμα ότι έχω δωρεάν one day pass ως και 10/06, αλλά μόλις συνδέθηκα μου στειλε καπάκι μήνυμα ΟΤΙ ΜΕ ΧΡΕΩΣΕ 1 ΕΥΡΩ!!!

(το Πάσχα δεν έλαβα ποτέ τέτοιο)

 

Στέλνοντας 1 στο 1256 έλαβα 3 μηνύματα με τα υπόλοιπα ομιλίας, σμς ΚΑΙ ότι έχω ΔΩΡΕΑΝ one day pass!!!!!!

 

Τι #$@^!@ κάνουν εκεί;;

 

Κι έχει και ορθογραφικό λάθος στο σμς του Ιντερνετ αντί για ΕΧΕΤΕ λέει ΕΧΕΙΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δεν εχουν κανει κατι αντιστοιχο και για καρτοκινητα.Εστω λιγα λεπτα ομιλιας.Υπαρχει κοσμος που αδυνατει να βαλει και 5 ευρω στο καρτοκινητο του τουλαχιστον για ολους αυτους μια ανασα να χρησιμοποιησουν το κινητο τους εστω για 1 μερα.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το παραπάνω μύνημα.

 

Ετσι έκανα και εγώ ενεργοποιήση της προσφοράς για το κινητό που έχω σε συμβόλαιο.

 

Το Σαββάτο το πρωί 7/6 άνοιξα την μετάδοση data στο κινητό και έστειλα μύνημα στο 1256 να πάρω το υπόλοιπο.

 

Ερχονται τα κλασσικά μυνήματα με το υπόλοιπο ομιλιας , SMS προς COSMOTE, εθνικά δίκτυα, υπολοιπο ΜΒ και τρία μυνήματα

 

" ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ (λεπτα , SMS, MB... αντίστοιχα) ΕΩΣ ΚΑΙ 10/6 ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ημερομηνία και ώρα."

Μέχρι εδώ όλα καλά.

 

Κάθε ημέρα ζητούσα υπόλοιπο.

 

Πρώτη παρατήρηση ήταν ότι στις κλήσεις προς COSMOTE μου αφαιρούσε απο το υπόλοιπο που είχα απο το συμβόλαιο και μπορώ να πώ ότι δεν με ενόχλησε γιατι είχα πολύ μεγάλο υπόλοιπο και προτιμούσα να έχω τα 100 λεπτά προς τα υπόλοιπα δίκτυα που είχα μόνο 26 λεπτά υπόλοιπο ενώ στα data αφαιρούσε κανονικά απο την προσφορά.

 

SMS και ομιλία προς τα υπόλοιπα δίκτυα δεν είχα κανει χρήση και δεν ξέρω .

 

Χθες το απόγευμα έκανα κάποιες κλήσεις προς τα υπόλοιπα δίκτυα αλλά δεν πήρα υπόλοιπο.

 

Σήμερα το πρωί (10/6) ζήτησα υπόλοιπο και μου έρχονται μόνο τα κλασσικά μυνήματα.

 

Και βλέπω ότι

 

Προς COSMOTE σύμφωνα με αυτά που έγραψα παραπάνω

Προς τα υπόλοιπα δίκτυα η κίνηση χρεώθηκε στην προσφορά.

Στα data το μεγαλο μέρος (περίπου 50-60 ΜΒ) χρεώθηκαν στην προσφορα αλλα καποια λίγα (προφανώς ειναι τα data απο χθες το βραδυ και μετά) είχαν χρεωθει στο υπόλοιπο που είχα απο το συμβόλαιο ενω στα μυνήματα έλεγε ΕΩΣ ΚΑΙ 10/6

 

 

Επειδή είχα και άλλο περιστατικό που για το καρτοκινητό της συζύγου μου που έστειλαν μύνημα ότι "η κάρτα λήγει σε ΔΥΟ μήνες .Για να διατηρηθεί η σύνδεση ενεργή πρέπει να προβείτε στην ανανέωση του χρόνου ομιλίας ΑΜΕΣΑ"

 

Βλέπω οτι στην COSMOTE κάποιο πρόβλημα έχουν με τα Ελληνικά γιατι το εως ΚΑΙ 10/6 συμπεριλαμβάνει και την 10/6 και δεν λήγει στις 9 οπως και όταν έχεις περιθώριο δυό μήνες δεν γράφεις ΑΜΕΣΑ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση με τα δεδομένα και το internet όταν ταξιδεύει κάποιος Ευρώπη με την Cosmote?!? Δεν με απασχολεί το να λαμβάνω κλήσεις και το κόστος roaming σε αυτές. Αλλά χωρίς internet ή με υπέρογκες χρεώσεις δεν γίνεται...

 

Όποιος μπορεί να προτείνει κάτι ...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να μου παραχωρηθούν από την εταιρία οι καταγεγραμμενές κλήσεις που έχω κάνει με την εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Στείλε email στην εξυπηρέτηση πελατών με τα στοιχεία σου και την ακριβή ημέρα/ώρα της κλήσης.

Αν αρνηθούν τότε ενημέρωσέ τους ότι υπάρχει απόφαση του επιτρόπου προστασίας δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα από τις 22 Φεβ 2011 που τους υποχρεώνει να συμμορφωθούν. Διάβασε περισσότερα εδώ http://www.dataprotection.gov.cy/dataprotection/dataprotection.nsf/All/0803FD7D5BDC077942257961002D6BB7?OpenDocument

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχουν και άλλοι παρόμια εμπειρία...

 

Έστειλα mail στο support center της Cosmote σχετικά με το πότε θα δώσουν τη νέα αναβάθμιση του Xperia SP.

Εδώ και 1 εβδομάδα, μετά από 3 mails, ούτε μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν...

 

Έκανα την ίδια ερώτηση για λογαριασμό φίλου στην αντίστοιχη υπηρεσία της Vodafone, και μου ήρθε ονομαστική απάντηση σε 2 ώρες, με συγκεκριμένες πληροφορίες πώς και πότε.

 

Από σεβασμό στον πελάτη σκίζει η Cosmote βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

μόλις σήμερα το πρωί ήρθε αναβάθμιση firmware σε ένα SP της cosmote με 4.3 που έχω

 

Είναι η ενημέρωση .205; Γιατί μόλις το έλεγξα και δεν έχει τίποτα διαθέσιμο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...