Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 minutes ago, bdros said:

Aod 

όχι 10 δευτερόλεπτα, γίνεται μόνιμο.

ρυθμίσεις

έκδοση miui, πατάς αρκετές φορές μέχρι να γίνεις προγραμματιστής.

μετά πρόσθετες ρυθμίσεις.

επιλογές προγραμματιστών.

κάτω κάτω,βελτιστοποίηση miui το βάζεις off.

έτοιμο

 

Δεν έχεις θέματα όμως μετά; Όπως με τα gestures; 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nnoutas said:

Δεν έχεις θέματα όμως μετά; Όπως με τα gestures; 

το δοκίμασα κάποιες ώρες, δεν είδα κάποιο πρόβλημα.μετα το έβγαλα κ αυτό κ των 10 δευτερόλεπτα aod, για να μην τρώει μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά σήμερα...Πως περνάω από το Redmi Note 7 στο 10 τις εφαρμογές και ότι είχε η γυναίκα μου στην συσκευή;;;

Την ρύθμισα σαν νέα συσκευή,αλλά μπορώ να περάσω μερικές από τις εφαρμογές στο καινούργιο τηλέφωνο;;;

Ευχαριστώ

Παντις δεν με ενθουσίασε καθόλου...Ίσως φταίει ότι έχω Pixel και iPhone,αλλά με αφήνει παγερά αδιάφορο...

Αύριο θα ασχοληθώ με την φωτογραφική του...

Άλλο ένα περίεργο έχει περάσει όλες τις επαφές διπλές...

Τις έχω στον λογαριασμό της Google αλλά δεν κατάλαβα γιατί τις πέρασε διπλές...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jimlost said:

Το πήρα τελικά σήμερα...Πως περνάω από το Redmi Note 7 στο 10 τις εφαρμογές και ότι είχε η γυναίκα μου στην συσκευή;;;

Την ρύθμισα σαν νέα συσκευή,αλλά μπορώ να περάσω μερικές από τις εφαρμογές στο καινούργιο τηλέφωνο;;;

Ευχαριστώ

Παντις δεν με ενθουσίασε καθόλου...Ίσως φταίει ότι έχω Pixel και iPhone,αλλά με αφήνει παγερά αδιάφορο...

Αύριο θα ασχοληθώ με την φωτογραφική του...

Άλλο ένα περίεργο έχει περάσει όλες τις επαφές διπλές...

Τις έχω στον λογαριασμό της Google αλλά δεν κατάλαβα γιατί τις πέρασε διπλές...

Για τις επαφές, κοίτα μήπως τις έχεις και αλλού περασμένες, π. χ. στη σιμ και έχεις επιλέξει να σου εμφανίζει τις επαφές από παντού. 

Link to comment
Share on other sites

Στο Redme 8 είχα βάλει μία φορά την εξοικονόμηση μπαταρίας και έμεινε εκεί, στο Redme Note 10 Pro γιατί κάθε φορά που το φορτίζω, την άλλη μέρα είναι εκτός και πρέπει να το φτιάχνω χειροκίνητα;

Υπάρχει κάποια ρύθμιση να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2021 at 2:04 ΠΜ, jimlost said:

Την ρύθμισα σαν νέα συσκευή,αλλά μπορώ να περάσω μερικές από τις εφαρμογές στο καινούργιο τηλέφωνο;;;

Ευχαριστώ

Παντις δεν με ενθουσίασε καθόλου...Ίσως φταίει ότι έχω Pixel και iPhone,αλλά με αφήνει παγερά αδιάφορο...

Αύριο θα ασχοληθώ με την φωτογραφική του...

Άλλο ένα περίεργο έχει περάσει όλες τις επαφές διπλές...

Τις έχω στον λογαριασμό της Google αλλά δεν κατάλαβα γιατί τις πέρασε διπλές...

Κακώς την πέρασες σαν νέα συσκευή. Αν είχες επιλέξει να την σετάρεις ως μεταφορά από προηγούμενη συσκευή, θα είχε περάσει όλες τις εφαρμογές κατευθείαν. 

Γιαντις διπλές επαφές τσέκαρε μήπως έχεις περάσει κάπου δύο φορές το Google account σου. Πιθανώς στο Gmail app.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η 12.5.1.0 και το προβλημα με την καμερα εξακολουθει να υπαρχει..

Ξεθωριασμενα χρωματα επισης συχνα καποια αντικειμενα δεν εχουν καθολου χρωμα.Ειναι θεμα σοφτγουερ αφου με τα raw  η αλλες εφαρμογες δεν υπαρχει θεμα,οπως και με το hdr.Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι,γιατι εφαρμογες οπως,snap camera.open cam,hedgecam 2, που λειτουργουν κανονικα στο Α3  στο νοτε 10 υπαρχει προβλημα με την εκθεση.Στις συγκεικριμενες που αναφερα  οσο και αν χαμηλωσω την εκθεση υπαρχει παντα υπερεκθεση.Αλλες δεν δινουν τη μεγιστη αναλυση (camera x.pro cam x κ.λ.π),αλλα μονο μεχρι 8ΜΡ,ενω στο α3 ολα κανονικα..

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, forumkid said:

Ηρθε και η 12.5.1.0 και το προβλημα με την καμερα εξακολουθει να υπαρχει..

Ξεθωριασμενα χρωματα επισης συχνα καποια αντικειμενα δεν εχουν καθολου χρωμα

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα τέτοιο με την κάμερα. Ούτε με την καινούρια έκδοση 12.5 του συστήματος, ούτε με την προηγούμενη.

Με την καινούρια έκδοση είδα σημαντικά μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, και επίσης σημαντική πτώσης της θερμοκρασίας που είχα πρόβλημα με το δικό μου κινητό! 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω κατι. Εχω μια sd toshiba 64giga στο τηλεφωνο, εχω να αποθηκευονται βιντεο κτλ εκει. Προχτες εκανα μια επεξεργασια σε ενα βαρυ βιντεο. Καθως τελειωνε η επεξεργασια κανει μια επανεκινηση το τηλεφωνο και μου λεει προβλημα με καρτα sd και να πατησω για διαμορφωση. Δεν το εκανα, εκλεισα το τηλεφωνο το ξανα ανοιξα και ολα κομπλε, μια χαρα η sd και ολα, δε διαγραφηκε τιποτα. Η ερωτηση μου ειναι, μηπως χρειαζεται να της κανω τωρα μια διαμορφωση η να την αφησω αφου δουλευει κομπλε; 

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, manosn2 said:

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω κατι. Εχω μια sd toshiba 64giga στο τηλεφωνο, εχω να αποθηκευονται βιντεο κτλ εκει. Προχτες εκανα μια επεξεργασια σε ενα βαρυ βιντεο. Καθως τελειωνε η επεξεργασια κανει μια επανεκινηση το τηλεφωνο και μου λεει προβλημα με καρτα sd και να πατησω για διαμορφωση. Δεν το εκανα, εκλεισα το τηλεφωνο το ξανα ανοιξα και ολα κομπλε, μια χαρα η sd και ολα, δε διαγραφηκε τιποτα. Η ερωτηση μου ειναι, μηπως χρειαζεται να της κανω τωρα μια διαμορφωση η να την αφησω αφου δουλευει κομπλε; 

Δούλεψε τη αφού τη διαβάζει κανονικά, αλλά θα σου συνιστούσα να κρατάς κανένα backup γιατί μπορεί να σε κρεμάσει κάποια στιγμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Δούλεψε τη αφού τη διαβάζει κανονικά, αλλά θα σου συνιστούσα να κρατάς κανένα backup γιατί μπορεί να σε κρεμάσει κάποια στιγμή.

Αυτο που λες το τελευταιο φοβαμαι και εγω. Αλλα γενικα παντα toshiba sd χρησιμοποιω και δεν με εκαψαν ποτε. Οποτε λεω και τωρα την σκαπουλαρε. Μονο με adata sd την εχω πατησει και εντελως στα καλα καθουμενα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, manosn2 said:

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω κατι. Εχω μια sd toshiba 64giga στο τηλεφωνο, εχω να αποθηκευονται βιντεο κτλ εκει. Προχτες εκανα μια επεξεργασια σε ενα βαρυ βιντεο. Καθως τελειωνε η επεξεργασια κανει μια επανεκινηση το τηλεφωνο και μου λεει προβλημα με καρτα sd και να πατησω για διαμορφωση. Δεν το εκανα, εκλεισα το τηλεφωνο το ξανα ανοιξα και ολα κομπλε, μια χαρα η sd και ολα, δε διαγραφηκε τιποτα. Η ερωτηση μου ειναι, μηπως χρειαζεται να της κανω τωρα μια διαμορφωση η να την αφησω αφου δουλευει κομπλε; 

Εάν κάνεις διαμόρφωση, θα σβηστεί ό,τι έχει γραμμένο, φρόντισε πρώτα να τα έχεις αντιγράψει αλλού.

Link to comment
Share on other sites

12.5.1 εδώ και μια εβδομάδα, υπάρχει βελτίωση σε μπαταρία και γενικά έγινε εσθήτα πιο smooth κανένα θέμα με χρώματα στην κάμερα ούτε πριν ούτε τώρα 

Link to comment
Share on other sites

 

Πανελλαδική Υποστήριξη – 100 Quest Service Centers

Η παροχή τεχνικών υπηρεσιών της Info Quest Technologies, επεκτείνεται σε ολόκληρη την Ελλάδα,  μέσω  των Quest Service Centers  (QSC) ενός  δικτύου 100 εξουσιοδοτημένων συνεργατών.

Η επιλογή των Quest Service Centers γίνεται με αυστηρά κριτήρια αξιολόγησης της υποδομής και τεχνογνωσίας τους. Το υψηλό επίπεδο υπηρεσιών εξασφαλίζεται σε όλες τις περιοχές, αφενός με την αυστηρή επιλογή και με την συνεχή εκπαίδευση και ενημέρωση, αφετέρου με την εφαρμογή συστήματος ποιοτικού ελέγχου, που ελέγχεται στo πλαίσιo της πιστοποίησης της εταιρείας κατά το πρότυπο ISO 9001:2015.

Μεταξύ άλλων τα Quest Service Centers λειτουργούν ως Κέντρα Επισκευής για τους υπολογιστές Quest.

Καλέστε στο 211 999 1260 και ενημερωθείτε για το πλησιέστερο σε εσάς QSC.

 

 

Ειδα αυτο και ειπα να παρω να μαθω που υπαρχει το πλησιεστερο QSC στην περιοχη μου .Μιλησα με δυο εκπροσωπους οι οποιοι επεμεναν οτι υπαρχει μονο ενα κεντρο σερβις στην Αθηνα.

 

 

Edited by forumkid
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κατά αρχάς! Έχω 2 μέρες το κινητό,γενικά τι διάρκεια μπαταρίας έχετε?θέλω να ελπίζω ότι θα στρώσει σιγά σιγά,πρώτη πλήρης φόρτιση και χωρίς πολλά πολλά βγήκανε 12-13 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα στρώσει, κι εγώ τις πρώτες μέρες προβληματίστηκα, αλλά ψάχνοντας έβγαλα κάποιους αυτοματισμούς που δεν χρειαζόμουν, και το έβαλα στην εξοικονόμηση μπαταρίας και τώρα είναι εντάξει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα τεράστιο πρόβλημα με το νέο note 10 pro: είναι μια εφαρμογή ebanking που δεν λαμβάνει με τίποτα sms ενεργοποίησης και έχουν κλειδωθεί όλα μέσα...

 

το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, leasedline said:

Καλησπέρα, έχω ένα τεράστιο πρόβλημα με το νέο note 10 pro: είναι μια εφαρμογή ebanking που δεν λαμβάνει με τίποτα sms ενεργοποίησης και έχουν κλειδωθεί όλα μέσα...

 

το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

οχι εγω εχω την εφαρμογη και ολα δουλευουν κανονικα ! το κανω χρηση το κινητο με την εφαρμογη μαλιστα και σαν πιστωτικη καρτα με NFC κτλ 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, leasedline said:

Καλησπέρα, έχω ένα τεράστιο πρόβλημα με το νέο note 10 pro: είναι μια εφαρμογή ebanking που δεν λαμβάνει με τίποτα sms ενεργοποίησης και έχουν κλειδωθεί όλα μέσα...

 

το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

Και σε μένα το winbank της Πειραιώς ενεργοποιήθηκε άμεσα και δουλεύει άψογα. Με το NFC το χρησιμοποιώ καθημερινά σε περίπτερα, φούρνους, supermarket, παντού.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με 4 app τραπεζών (eurobank, nbg, pancteta, waiz) και ολα δουλεύουν κομπλε. Μονο με κάποια notifications εχω θεμα και με τα permission σε μερικες εφαρμογες που ενω τα ενεργοποιώ απενεργοποιουνται μονα τους. Υπάρχει περιπτωση να φταιει το mui optimization που εχω απενεργοποιησει??

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, andipas said:

Και εμένα με 4 app τραπεζών (eurobank, nbg, pancteta, waiz) και ολα δουλεύουν κομπλε. Μονο με κάποια notifications εχω θεμα και με τα permission σε μερικες εφαρμογες που ενω τα ενεργοποιώ απενεργοποιουνται μονα τους. Υπάρχει περιπτωση να φταιει το mui optimization που εχω απενεργοποιησει??

Εάν το έχεις απενεργοποιήσει, είναι λιγότερο επεμβατικό, οπότε δεν αναμένεται να σου πειράζει ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη ερώτηση. Εχετε βαλει κάποιο προστατευτικο τζαμακι/μεμβρανη στην καμερα? Γιατι το βλεπω και ακουμπαει πάντου οπου το αφηνω, μη και κανει καμία γρατζουνιά μπροστά στις κάμερες. Επίσης για πειτε καμια hard case οσο πιο λεπτή γινετε! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, andipas said:

Αλλη ερώτηση. Εχετε βαλει κάποιο προστατευτικο τζαμακι/μεμβρανη στην καμερα? Γιατι το βλεπω και ακουμπαει πάντου οπου το αφηνω, μη και κανει καμία γρατζουνιά μπροστά στις κάμερες. Επίσης για πειτε καμια hard case οσο πιο λεπτή γινετε! 

Τζαμακι έχω βάλει full body χωρίς κενά.και θήκη Spigen.πολυ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 hours ago, andipas said:

Αλλη ερώτηση. Εχετε βαλει κάποιο προστατευτικο τζαμακι/μεμβρανη στην καμερα? Γιατι το βλεπω και ακουμπαει πάντου οπου το αφηνω, μη και κανει καμία γρατζουνιά μπροστά στις κάμερες. Επίσης για πειτε καμια hard case οσο πιο λεπτή γινετε! 

Στο διαδίκτυο θα βρεις πολλές επιλογές από αξεσουάρ για όλα τα γούστα. Προτίμησε όπως ειπώθηκε της Spigen αλλά και της ESR είναι value for money. Εγώ προσωπικά προτείνω tempered glass και στο φακό της κάμερας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Στο διαδίκτυο θα βρεις πολλές επιλογές από αξεσουάρ για όλα τα γούστα. Προτίμησε όπως ειπώθηκε της Spigen αλλά και της ESR είναι value for money. Εγώ προσωπικά προτείνω tempered glass και στο φακό της κάμερας.

Δεν κανει ghosting αν βάλουμε glass στο φακο;

 

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...