Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την 12.5.3.0 RKFEUXM σαν τελευταία ενημέρωση, από αρχές καλοκαιριού. Δεν μου έχει βγάλει άλλη ενημέρωση....όπως την 12.5.4 που λέτε παραπάνω.

Ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι αφού τελειώσω την συνομιλία, απομακρύνοντας την συσκευή από το αυτί μου και θέλοντας να πατήσω το κόκκινο τηλεφωνάκι τερματισμού κλήσης, η οθόνη παραμένει σκοτεινή, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κλείσω τον συνομιλητή μου και να περιμένω να τερματίζει την κλήση αυτός.

Πατώ τα πλαϊνά μπουτόν φωνής και κλειδώματος, αλλά δυστυχώς σπάνια θα φωτιστεί η οθόνη, για να τερματίσω την κλήση...

Τι πρόβλημα είναι αυτό; θα λυθεί λέτε σε επόμενη ενημέρωση;

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 12.5.3.0 RKFEUXM σαν τελευταία ενημέρωση, από αρχές καλοκαιριού. Δεν μου έχει βγάλει άλλη ενημέρωση....όπως την 12.5.4 που λέτε παραπάνω.

Ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι αφού τελειώσω την συνομιλία, απομακρύνοντας την συσκευή από το αυτί μου και θέλοντας να πατήσω το κόκκινο τηλεφωνάκι τερματισμού κλήσης, η οθόνη παραμένει σκοτεινή, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κλείσω τον συνομιλητή μου και να περιμένω να τερματίζει την κλήση αυτός.

Πατώ τα πλαϊνά μπουτόν φωνής και κλειδώματος, αλλά δυστυχώς σπάνια θα φωτιστεί η οθόνη, για να τερματίσω την κλήση...

Τι πρόβλημα είναι αυτό; θα λυθεί λέτε σε επόμενη ενημέρωση;

 

Αυτό ακριβώς μου κάνει και εμενα αραιά και πού.θεμα λογισμικού. Έχω βάλει τερματισμό κλήσης και από το κουμπί ενεργοποίησης...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς μου κάνει και εμενα αραιά και πού.θεμα λογισμικού. Έχω βάλει τερματισμό κλήσης και από το κουμπί ενεργοποίησης...
Που υπάρχει αυτή η ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 12.5.3.0 RKFEUXM σαν τελευταία ενημέρωση, από αρχές καλοκαιριού. Δεν μου έχει βγάλει άλλη ενημέρωση....όπως την 12.5.4 που λέτε παραπάνω.

Πηγαινε MIUI, πανω δεξια τις τελιτσες-update settings και τσεκαρε το receive updates early.

Ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι αφού τελειώσω την συνομιλία, απομακρύνοντας την συσκευή από το αυτί μου και θέλοντας να πατήσω το κόκκινο τηλεφωνάκι τερματισμού κλήσης, η οθόνη παραμένει σκοτεινή, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κλείσω τον συνομιλητή μου και να περιμένω να τερματίζει την κλήση αυτός.

Πατώ τα πλαϊνά μπουτόν φωνής και κλειδώματος, αλλά δυστυχώς σπάνια θα φωτιστεί η οθόνη, για να τερματίσω την κλήση...

Τι πρόβλημα είναι αυτό; θα λυθεί λέτε σε επόμενη ενημέρωση;

 

Ειναι προβλημα του συγκεκριμενου proximity sensor που ειναι ουσιαστικα ενας συνδιασμος αλλων 2 sensors (infrared και ultrasonic distance sensor) αφου δεν εχει dedicated hardware proximity sensor τσιπακι για αυτη τη δουλεια οπως ολα τα αλλα κινητα... Πιθανως να βελτιωθει σε μελλοντικα updates. Αλουγεται χλωμο το ξερω, αλλα παραδοξως εχουν βελτιωσει κατι σημαντικο στο τελευταια update, αφου εκανε θορυβους στον συνομιλητη μου οταν καλυπτα το κινητο τελειως με το χερι με την 12.5.3.0. Βαζοντας την 12.5.4.0 διαπιστωσα -τελειως αναπαντεχα- πως δε κανει κανεναν θορυβο!

Προσωρινη λυση για το μαυρο ειναι απλα να κανεις την κινηση να το ξαναφερεις στο αυτι και θα ξεκλειδωσει αμεσως απομακρυνοντας το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχουν θέμα απλά δεν είναι και το δυνατό του σημείο. Εβγαζα με night mode με ένα nova 5t και ήταν χειρωτερο. Απλα σε καλό φωτισμό δεν παίζετε. Πιστευω στα λεφτα του είναι τοπ

 

Ενταξει συγκρινεις με Huawei που στην νυχτερινη φωτο ειναι η καλυτερη ολων με αποσταση απο το δευτερο...

Γενικα θα ειχε ενδιαφερον να μας πεις που πλεονεκτει και που υστερει το Xiaomi redmi note 10 pro απεναντι στο nova 5T.

Ενας αλλος τομεας φανταζομαι ειναι το sar αφου το xiaomi μας ψηνει για τα καλα...

Edited by qspock
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε MIUI, πανω δεξια τις τελιτσες-update settings και τσεκαρε το receive updates early.

 

 

Ειναι προβλημα του συγκεκριμενου proximity sensor που ειναι ουσιαστικα ενας συνδιασμος αλλων 2 sensors (infrared και ultrasonic distance sensor) αφου δεν εχει dedicated hardware proximity sensor τσιπακι για αυτη τη δουλεια οπως ολα τα αλλα κινητα... Πιθανως να βελτιωθει σε μελλοντικα updates. Αλουγεται χλωμο το ξερω, αλλα παραδοξως εχουν βελτιωσει κατι σημαντικο στο τελευταια update, αφου εκανε θορυβους στον συνομιλητη μου οταν καλυπτα το κινητο τελειως με το χερι με την 12.5.3.0. Βαζοντας την 12.5.4.0 διαπιστωσα -τελειως αναπαντεχα- πως δε κανει κανεναν θορυβο!

Προσωρινη λυση για το μαυρο ειναι απλα να κανεις την κινηση να το ξαναφερεις στο αυτι και θα ξεκλειδωσει αμεσως απομακρυνοντας το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενταξει συγκρινεις με Huawei που στην νυχτερινη φωτο ειναι η καλυτερη ολων με αποσταση απο το δευτερο...

Γενικα θα ειχε ενδιαφερον να μας πεις που πλεονεκτει και που υστερει το Xiaomi redmi note 10 pro απεναντι στο nova 5T.

Ενας αλλος τομεας φανταζομαι ειναι το sar αφου το xiaomi μας ψηνει για τα καλα...

ποσο sar ςχει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Πήρα από ένα παιδί την εν λόγω συσκευή με το κουτί από έξω να γράφε Infoquest κανονικά και μάλιστα το τσέκαρα παίρνοντας τηλ. στα κεντρικά. Μου είπαν ότι έχει κανονικά, αλλά αν πάθει κάτι, χρειάζεται η απόδειξη! Τι γίνεται αν η απόδειξη δε μπορεί να βρεθεί?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Πήρα από ένα παιδί την εν λόγω συσκευή με το κουτί από έξω να γράφε Infoquest κανονικά και μάλιστα το τσέκαρα παίρνοντας τηλ. στα κεντρικά. Μου είπαν ότι έχει κανονικά, αλλά αν πάθει κάτι, χρειάζεται η απόδειξη! Τι γίνεται αν η απόδειξη δε μπορεί να βρεθεί?

Αν γνωρίζεις το κατάστημα αγοράς και το όνομα του αγοραστή, εύκολα σου δίνουν αντίγραφο ή φωτοτυπία του παραστατικού.

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζεις το κατάστημα αγοράς και το όνομα του αγοραστή, εύκολα σου δίνουν αντίγραφο ή φωτοτυπία του παραστατικού.

 

Ευχαριστώ.Θα το προσπαθήσω και βλέπουμε.:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς μου κάνει και εμενα αραιά και πού.θεμα λογισμικού. Έχω βάλει τερματισμό κλήσης και από το κουμπί ενεργοποίησης...

 

Που υπάρχει αυτή η ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+1 , θα ήθελα να μάθω και εγώ....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού από προχθές, αγορασμενο απ' την info quest. Σήμερα μου ήρθε και μια θήκη nilkin όπου κλείνουν με καπάκι οι κάμερες. Premium κατασκευή όπως το κινητό. Πάμε λίγο σε αυτά που έχω παίξει, κάμερα τρομερή και βίντεο, δεν υπάρχουν, επίσης ήχος το κάτι άλλο. Θεωρώ για τα 330€ που έδωσα δεν υπάρχει κάτι άλλο, βάζει κάτω πολλά ακριβότερα όπως Samsung A72 που τα σύγκρινα.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση και απο εμενα σαν νεος κατοχος του τηλεφωνου.Στο always on display  θελω να το εχω always on αλλα δυστυχως το λογισμικο δεν με αφηνει αλλα εχει ως μονη επιλογη το να παραμενει ενεργη για 10 δευτερολεπτα.Το εχει και καποιος αλλος αυτο?

Ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να τον κλασικο dialer απ τα παλιοτερα μοντελα της xiaomi? Το μονο που με χαλαει.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manosn2 said:

Υπαρχει περιπτωση να τον κλασικο dialer απ τα παλιοτερα μοντελα της xiaomi? Το μονο που με χαλαει.

Όλες οι νέες συσκευές της Xiaomi έχουν μόνο Google dialer. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα σε βίντεο με πολύ ησυχία στα πρώτα 2 δευτερόλεπτα ακούγεται ένα βουητό . Και τελικά ακούγεται σε όλα τα βίντεο για τα πρώτα δευτερόλεπτα. Για τσεκάρετε να δούμε 

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν βρισκω τα παλια μου posts εδω photos φεγγαρατες που τραβηξα παιζοντας λιγο με τις ρυθμισεις ! παιδια εμενα η καμερα ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ μια χαρα με φαινεται ...

 

51394088375_d8f4730ee8_o.jpg

51393807974_eb4159f5a9_o.jpg

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, D_G said:

Χθες δοκίμαζα τη θέση super macro και με εντυπωσίασε.

spacer.png

Πολύ καλη,οντως....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν πάω να κάνω απεγκατασταση μια εφαρμογή σέρνοντας τη πάνω στην επιλογή αυτή παραμένει. Μόνο μέσα από το μενού "Ρυθμισεις - Εφαρμογές" μπορώ να διαγράψω μια εφαρμογή. Γιατί; 

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2021 at 8:17 ΜΜ, laios23 said:

Καλησπερα,μια ερωτηση και απο εμενα σαν νεος κατοχος του τηλεφωνου.Στο always on display  θελω να το εχω always on αλλα δυστυχως το λογισμικο δεν με αφηνει αλλα εχει ως μονη επιλογη το να παραμενει ενεργη για 10 δευτερολεπτα.Το εχει και καποιος αλλος αυτο?

Ευχαριστω

anyone?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Nnoutas said:

Παιδιά όταν πάω να κάνω απεγκατασταση μια εφαρμογή σέρνοντας τη πάνω στην επιλογή αυτή παραμένει. Μόνο μέσα από το μενού "Ρυθμισεις - Εφαρμογές" μπορώ να διαγράψω μια εφαρμογή. Γιατί; 

Πατάς συνεχόμενα πάνω στην εφαρμογή και σου βγάζει μενού, και από εκεί πατάς απεγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, D_G said:

Πατάς συνεχόμενα πάνω στην εφαρμογή και σου βγάζει μενού, και από εκεί πατάς απεγκατάσταση

Αυτό κάνω, δείχνει ότι έγινε η απεγκατασταση αλλά η εφαρμογή παραμένει. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nnoutas said:

Αυτό κάνω, δείχνει ότι έγινε η απεγκατασταση αλλά η εφαρμογή παραμένει. 

Σε ποια εφαρμογή προσπαθείς; Μήπως είναι εφαρμογή συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, minast said:

Σε ποια εφαρμογή προσπαθείς; Μήπως είναι εφαρμογή συστήματος;

Όχι δεν μιλάω για εφαρμογή συστήματος. Προσπαθώ να κάνω απεγκατασταση κάποια εφαρμογή πατώντας παρατεταμένα πάνω της. Μου βγάζει επιλογή για απεγκατασταση. Επιλέγω, δείχνει ότι έγινε απεγκατασταση αλλά η εφαρμογή παραμένει. 

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2021 at 12:22 ΠΜ, laios23 said:

anyone?

Aod 

όχι 10 δευτερόλεπτα, γίνεται μόνιμο.

ρυθμίσεις

έκδοση miui, πατάς αρκετές φορές μέχρι να γίνεις προγραμματιστής.

μετά πρόσθετες ρυθμίσεις.

επιλογές προγραμματιστών.

κάτω κάτω,βελτιστοποίηση miui το βάζεις off.

έτοιμο

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...