Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 hours ago, bdros said:

Άλλαξε η εφαρμογή για τις κλήσεις από την Xiaomi.... θυμίζει, την παλιά εφαρμογή,προ τριών ετών, διορθώθηκαν τα προβλήματα με το μαύρισμα της οθόνης.

Ποιες οι διαφορές πριν 3 χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fotios81 said:

Ποιες οι διαφορές πριν 3 χρόνια;

Τότε είχαν dialer Xiaomi, τώρα έχουν βάλει της Google.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro / Pro Max
18 hours ago, D_G said:

Αν χρησιμοποιούσα τον αργό φορτιστή του Redme 8 αντί του ταχυφορτιστή που δίνουν με την συσκευή, θα έκανα καλό στην μπαταρία του;

Το δοκίμασα, με αυτό το φορτιστή και ένα γρήγορο από Huawei, δεν είδα διαφορά.εμενα,μου τρώει πάνω από 10% στην αδράνεια τη νύχτα.μπορει κ 15.το έχει κ άλλος αυτό το πρόβλημα;το κινητό μου βγάζει 5,30 ώρες την ημέρα browsing με φουλ φωτεινότητα,στα 60 hertz.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, evris2013 said:

Τότε είχαν dialer Xiaomi, τώρα έχουν βάλει της Google.

πολύ σπαστικά αυτά τα μεγάλα τετράγωνα που βγάζει για να απαντήσεις κλήση!!

 

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές εντυπώσεις από τη μπαταρία, μέχρι στιγμής.

Με full χρήση σε browsing και εξοικονόμηση μπαταρίας ενεργοποιημένη.

Screenshot_2021-09-11-13-06-01-891_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, maskaras said:

Η εξοικονόμηση μπάταριας τι κάνει ακριβώς; 

...και αυτό αλλά θα ήθελα να μάθω και η εξαιρετική εξοικονόμηση τι ακριβώς κάνει; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

...και αυτό αλλά θα ήθελα να μάθω και η εξαιρετική εξοικονόμηση τι ακριβώς κάνει; 
Στις ρυθμίσεις της συσκευής, στην μπαταρία, γράφει τι κάνει. Σου αφήνει μόνο τα εντελώς απαραίτητα ανοιχτά. ea2f6f6d468d69bb731a009c57d0e6e5.jpg

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2021 at 9:35 ΠΜ, bdros said:

μου τρώει πάνω από 10% στην αδράνεια τη νύχτα.μπορει κ 15.το έχει κ άλλος αυτό το πρόβλημα

Δεν νομίζω πως είναι «πρόβλημα». Όλα τα κινητά που είχα, από την στιγμή που αφήνεις το κινητό να τρέχει όλα τα services, είναι λογικό να σου τρώει ένα 10% μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι «πρόβλημα». Όλα τα κινητά που είχα, από την στιγμή που αφήνεις το κινητό να τρέχει όλα τα services, είναι λογικό να σου τρώει ένα 10% μπαταρία.
Δεν ισχύει πάντα αυτό, στο δικό μου Android one όλο το βράδυ με τα πάντα ανοιχτά χάνει 2-3%, είναι καθαρά θέμα διαχείρισης λογισμικού και το miui είναι από τα χειρότερα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, harrisxan said:

Δεν νομίζω πως είναι «πρόβλημα». Όλα τα κινητά που είχα, από την στιγμή που αφήνεις το κινητό να τρέχει όλα τα services, είναι λογικό να σου τρώει ένα 10% μπαταρία.

Στο 9 ωρο για παράδειγμα στην αδράνεια χωρίς δεδομένα ανοιχτά ή wifi το λογικό είναι κοντά στο 6% με 8% 

Τα ποσοστά που αναφέρετε είναι λογικά με wifi ανοιχτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει πάντα αυτό, στο δικό μου Android one όλο το βράδυ με τα πάντα ανοιχτά χάνει 2-3%, είναι καθαρά θέμα διαχείρισης λογισμικού και το miui είναι από τα χειρότερα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό δεν ισχύει γενικά,

διότι σε άλλες συσκευές redmi 7 και 7Α που έχω και τρέχουν miui η διαχείριση ενέργειας σε αδράνεια είναι πάρα πολύ καλή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 1:09 ΜΜ, Green_Dragon said:

Πολύ καλές εντυπώσεις από τη μπαταρία, μέχρι στιγμής.

Με full χρήση σε browsing και εξοικονόμηση μπαταρίας ενεργοποιημένη.

Screenshot_2021-09-11-13-06-01-891_com.miui.securitycenter.jpg

Με εξοικονόμηση ενέργειας, από την αρχή,100%, όχι στο 60% που έχει το κινητό,πάλι σε αδράνεια το βράδυ, έχασε 15%.μου έβγαλε η μπαταρία,τις ίδιες ώρες, με το κανονικό,κ δεν έρχονται ειδοποίησεις για το Gmail.

οπότε ξαναγύρισα,στο κανονικό,να έχω φουλ ποιότητα και ταχύτητα....το σώζει κιόλας η γρήγορη φόρτιση.

οι ώρες που βγάζει η μπαταρία, είναι σχεδόν ίδια με redmi 8, που έχει ίδια μπαταρία, αλλά πολύ μικρότερη ανάλυση οθόνης.... αυτό σε αδράνεια, δεν έτρωγε καθόλου μπαταρία, με τις ίδιες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HEO said:

Αυτό δεν ισχύει γενικά,

διότι σε άλλες συσκευές redmi 7 και 7Α που έχω και τρέχουν miui η διαχείριση ενέργειας σε αδράνεια είναι πάρα πολύ καλή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Παίζουν ρόλο και τα mAh της μπαταρίας όμως. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4000 mAh μπαταρία έχουν τα 7/7Α

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το βραδυ το εχω στο dnd με ανοιχτα παντα Bluetooth (συνδεμένο με ρολόι) wifi κλπ και πεφτει 4-5% το πολύ. Επίσης κατι που παρατήρησα τωρα, ενω παταω να επισυναψω φώτο δε την βαζει. Ειναι καποια επιλογή κάπου και δε την εχω βρει? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αγόρασα το redmi note 10 και πρόσφατα ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να κάνω εικόνες από το facebook κοινοποίηση εκτός ομάδας . Το παράξενο είναι ότι ένας φίλος που έχει το ίδιο κινητό με την ίδια miui (12.5.1 ) μπορεί. Ξέρει κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Zapiel said:

Καλημέρα παιδιά αγόρασα το redmi note 10 και πρόσφατα ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να κάνω εικόνες από το facebook κοινοποίηση εκτός ομάδας . Το παράξενο είναι ότι ένας φίλος που έχει το ίδιο κινητό με την ίδια miui (12.5.1 ) μπορεί. Ξέρει κανείς τίποτα?

Καλημέρα και καλορίζικο.

Η διαδικασία κοινοποίησης εικόνων από facebook είναι:> πατάμε μια φορά πάνω στην εικόνα> πατάμε παρατεταμένα πάνω στην εικόνα>κοινοποίηση εκτός ομάδας..... και μετά  επιλέγεις το πώς, viber-messenger κλπ...

Το κάνεις έτσι; αν όχι ,δοκίμασέ το.....

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Καλημέρα και καλορίζικο.

Η διαδικασία κοινοποίησης εικόνων από facebook είναι:> πατάμε μια φορά πάνω στην εικόνα> πατάμε παρατεταμένα πάνω στην εικόνα>κοινοποίηση εκτός ομάδας..... και μετά  επιλέγεις το πώς, viber-messenger κλπ...

Το κάνεις έτσι; αν όχι ,δοκίμασέ το.....

ξερω πως γίνεται το ιδιο εκανα απλα μου πάταγε μετα μνήμα και μου ελεγε οτι δεν εχω πρόσβαση σε αυτό το αρχείο και γενικά μετα κρασαρε . Αλλα το βρήκα τελικά τι φταίει τυχαία στο XDA . Για κάποιο περίεργο λογο αν απενεργοποιήσεις το miui optimization απο της επιλογές προγραμματιστών στο redmi note 10 παθαίνει διάφορα κουλα συμπεριλαμβανομένου και αυτό . Επιπλέον δεν μου δούλευε το screen shot με τα 3 δάχτυλα και ειχα και χειρότερη μπαταρία  απο οτι τώρα  . Τέλος πάντων λύση βρέθηκε οπότε όλα καλα 

Link to comment
Share on other sites

Αρα και εμενα φταιει που εχω απενεργοποιησει το optimization. Εμενα δε μου ανοιγει αρχεια word pdf απο email, παρα μονο αν τα κατεβάσω και τα ανοιξω μετα απο το. File manager, επίσης οταν πήγαινα να αλλαξω φωτο σε ομαδα στο viber η να επισυναψω φωτο εδω για παράδειγμα έδειχνε σα να το δέχεται αλλα δεν το εκανε. Το. Optimization το εχω απενεργοποιησει μονο για το aod, υπάρχει καμιά περίπτωση να φτιαξει με κανα update??? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andipas said:

Αρα και εμενα φταιει που εχω απενεργοποιησει το optimization. Εμενα δε μου ανοιγει αρχεια word pdf απο email, παρα μονο αν τα κατεβάσω και τα ανοιξω μετα απο το. File manager, επίσης οταν πήγαινα να αλλαξω φωτο σε ομαδα στο viber η να επισυναψω φωτο εδω για παράδειγμα έδειχνε σα να το δέχεται αλλα δεν το εκανε. Το. Optimization το εχω απενεργοποιησει μονο για το aod, υπάρχει καμιά περίπτωση να φτιαξει με κανα update??? 

Στο update 12.5.8 που πηρε προσφατα το Ινδικό μοντέλο,υπαρχει η δυνατοτητα για ενεργο συνεχεια AOD

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, andipas said:

Τι ακούγεται, θα το παρουμε εμεις το update??? 

Nαι.Θα το παρουμε,αλλα αργοτερα

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εδω λενε πως φτιαχνει το proximity sensor! Αυτα ειναι υπεροχα νεα!!

https://www.reddit.com/r/miui/comments/pggief/miui_1258_redmi_note_10_pro_update_available/

Edited by qspock
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...