Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον μετα απο μερικες μερες χρησης του κινητου εχω να πω τα εξης:

 

1) Παρατηρησα προβληματα με το proximity sensor. Δε ξερω αν φταιει το tempered glass που εβαλα γιατι απο τοτε εχω θεματα...

Εβαλα το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argonremote.proximitysensor&hl=en_US&gl=US

και θα δω στην πορεια αν διορθωνει καταστασεις.

2) Η μπαταρια στις 2 πρωτες φορτισεις κρατησε μετα βιας μια μερα με δυο μερες. Ομως, μετα την τριτη φορτιση την οποια εκανα οχι με τον ταχυφορτιστη αλλα με εναν απλο, ειμαι στην τριτη μερα κι εχω ακομα 40%. Η διαφορα ειναι μεγαλη, εχει κανεις αλλος παρατηρησει διαφορα αν το φορτισει με απλο αργο φορτιστη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για πληρωμές με το Wallet από πιστωτικές κάρτες, στο Μενού Ασφάλιση Θέση στοιχείου, τι πρέπει να είναι επιλεγμένο

1) Γίνεται χρήση του πορτοφολιου HCE

2) Γίνεται χρήση πορτοφόλι της SiM

Και γιατί?

Επίσης τώρα που έσκασε το μήνυμα από το 112 εγώ δεν το έλαβα. Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για πληρωμές με το Wallet από πιστωτικές κάρτες, στο Μενού Ασφάλιση Θέση στοιχείου, τι πρέπει να είναι επιλεγμένο

1) Γίνεται χρήση του πορτοφολιου HCE

2) Γίνεται χρήση πορτοφόλι της SiM

Και γιατί?

Επίσης τώρα που έσκασε το μήνυμα από το 112 εγώ δεν το έλαβα. Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω?

 

1) HCE για ανέπαφες πληρωμές

 

Για το μήνυμα εγώ το έλαβα κανονικά και μου έβγαλε αποδοχή ειδοποιήσεων από το 112 και είπα οκ

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

1) HCE για ανέπαφες πληρωμές

 

Για το μήνυμα εγώ το έλαβα κανονικά και μου έβγαλε αποδοχή ειδοποιήσεων από το 112 και είπα οκ

Ευχαριστώ!

Εγώ δεν έλαβα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Εγώ δεν έλαβα τίποτα...

 

Και σε εμένα λειτουργούσε κανονικά το μήνυμα. Χτύπαγε κάθε λίγο και λιγάκι καθώς ήμουν στον Κάλαμο με την οικογένεια ήμουν στην τσίτα όλο το βράδυ μην καούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα 2 sim για ίντερνετ και ζητάει κάποιες ρυθμίσεις για apn, το θέμα είναι ότι τις βρίσκω αλλά αφορούν μόνο την 1 sim και όταν τις αλλάζω εκεί δεν δούλευει η 1, θέλω αλλαγή στο ονόματα σημείου πρόσβασης που φαίνονται μόνο στην sim 1, καμμία ιδέα κάποιος; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα 2 sim για ίντερνετ και ζητάει κάποιες ρυθμίσεις για apn, το θέμα είναι ότι τις βρίσκω αλλά αφορούν μόνο την 1 sim και όταν τις αλλάζω εκεί δεν δούλευει η 1, θέλω αλλαγή στο ονόματα σημείου πρόσβασης που φαίνονται μόνο στην sim 1, καμμία ιδέα κάποιος; Ευχαριστώ
Αυτόματα μπαίνουν αυτά ,δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα είδα το πρώτο σημάδι που με προβλημάτισε στο κινητό. Ενώ κάλεσα εάν τηλέφωνο ο συνομιλητής δεν μπορούσε να με ακούσει. Δοκίμασα με άλλους δύο το ίδιο. Εγώ τους άκουγα αυτοί όχι. Έκανα επανεκκίνηση και διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να είναι και θέμα δικτύου.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.μια χαρά σε όλα το τηλέφωνο εδώ και κάτι μήνες δύο θεματακια.......το πρώτο είναι η μετάδοση.ενω συνδέεται με την τηλεόραση μια χαρά δεν έχει ήχο.μονο εικόνα.

Και η εφαρμογή mi home ενώ μέσα στην εφαρμογή φαίνονται οι ειδοποιήσεις αν και έχω ενεργοποιήσει όλες τις άδειες και ότι μπορεί να είναι υπεύθυνο για ειδοποιήσεις ,οι ειδοποιήσεις δεν φαίνονται στην αρχική οθόνη ,οθόνη κλειδώματος και ούτε έχω ηχητικη ειδοποίηση.

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

εχει προσεξει αλλος μια καθυστερηση στο "ταπ" στην οθονη ειδικα σε μερικες εφαρμογες ειναι τουλαχιστον εκνευριστικο.επισης πολλες φορες οταν καλω ακουω αλλα δεν με ακουνε.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στα 219 το 6/128 αξιζει να το παρω ή κοιταω αλλου;
Link to comment
Share on other sites

στα 219 το 6/128 αξιζει να το παρω ή κοιταω αλλου;

 

Όταν σε συγκριτικό έβγαλαν σε πολλούς τομείς καλύτερο το pro από το Samsung A72 στα 400 ευρώ,τι λες μπορείς να πας αλλού;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαγα σκαλωμα τωρα ! στην οθονη κλειδωματος ποια ειναι η ρύθμιση ωστε να μην φαινεται το περιχεόμενο τωμ μηνυμάτων οταν μου ερχεται πχ μήνυμα απο το viber? πχ θελω να λεει εχετε ενα νεο pm απο το messenger αλλα να μην δειχνει παραπάνω στοιχεία ...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μέσα από τις ρυθμίσεις του viber και γενικότερα των εφαρμογών.

Για το viber Ρυθμίσεις, Ειδοποιήσεις, Εμφάνιση προεπισκόπησης μηνύματος.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω πρόβλημα δεν κάνει screeshot με τα τρία δάχτυλα. Το εχω ενεργοποιμενο στις ρυθμίσεις. Εννοείται εκανα restart αλλα δεν έγινε και τίποτα.
Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω πρόβλημα δεν κάνει screeshot με τα τρία δάχτυλα. Το εχω ενεργοποιμενο στις ρυθμίσεις. Εννοείται εκανα restart αλλα δεν έγινε και τίποτα.

 

Πρόβλημα με την νέα αναβάθμιση. 2 τρόπους

α) το Vol Down + Power ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ

β) από την κουρτίνα επιλέγεις το στιγμιότυπο οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να στρώσει στην επόμενη αναβάθμιση. Σπαει νευρα είχα συνηθίσει τοσα χρόνια με τα δάχτυλα μπαμ μπαμ και χρησιμοποιώ πολύ screeshots
Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα το redmi note 10 pro αγορασμένο από mediamarkt και δεν το άντεξα πάνω από μια εβδομάδα. Το τηλέφωνο είχε βέβαια τις παιδικές του ασθένειες, αλλά δεν με πείραζε αυτό. Αυτά θα διορθωθούν σε επόμενη αναβάθμιση.

Το πιο σοβαρό ήταν που με κούραζε πολύ στα μάτια η οθόνη του. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό με amoled οθόνη. Πάλευα συνέχεια με τη ρύθμιση της φωτεινότητας - που την είχα στο αυτόματο, αλλά δεν...

Τελικά το έδωσα στο marketplace στα 260 ευρώ και με 180 ευρώ πήρα το Mi 10 lite 5G, μ.τ.χ. 4 μηνών άριστο, με εγγύηση και το χαίρομαι.

Δεν ξαναγοράζω καινούργια συσκευή. Αλλάζω τακτική. Πάντα θα παίρνω περυσινό flagship killer με τα specs που θέλω, όταν έχει περάσει τις παιδικές ασθένειες του και έχει πέσει η τιμή του αρκετά.

Καλή συνέχεια σε όλους.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα το redmi note 10 pro αγορασμένο από mediamarkt και δεν το άντεξα πάνω από μια εβδομάδα. Το τηλέφωνο είχε βέβαια τις παιδικές του ασθένειες, αλλά δεν με πείραζε αυτό. Αυτά θα διορθωθούν σε επόμενη αναβάθμιση.

Το πιο σοβαρό ήταν που με κούραζε πολύ στα μάτια η οθόνη του. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό με amoled οθόνη. Πάλευα συνέχεια με τη ρύθμιση της φωτεινότητας - που την είχα στο αυτόματο, αλλά δεν...

Τελικά το έδωσα στο marketplace στα 260 ευρώ και με 180 ευρώ πήρα το Mi 10 lite 5G, μ.τ.χ. 4 μηνών άριστο, με εγγύηση και το χαίρομαι.

Δεν ξαναγοράζω καινούργια συσκευή. Αλλάζω τακτική. Πάντα θα παίρνω περυσινό flagship killer με τα specs που θέλω, όταν έχει περάσει τις παιδικές ασθένειες του και έχει πέσει η τιμή του αρκετά.

Καλή συνέχεια σε όλους.

Κακώς. Έπρεπε να το βάλεις χειροκίνητα εκεί που θέλεις τον φωτισμό και θα ήσουν εντάξει. Κι εγώ έτσι έκανα. Στο αυτόματο πάει όπου νάνε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κακώς. Έπρεπε να το βάλεις χειροκίνητα εκεί που θέλεις τον φωτισμό και θα ήσουν εντάξει. Κι εγώ έτσι έκανα. Στο αυτόματο πάει όπου νάνε.

 

Και εγώ συμφωνώ.το pro έχει από τις ποιο ποιοτικές αμολεντ που κυκλοφορούν με φωτεινότητα που τα σπάει 1200+ knits.... καλύτερη και από πολλά Σαμσουνγκ...θα μπορούσες να την ρύθμισης στα μέτρα σου...εγώ στο auto δεν με ενοχλεί

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έδωσα.

Καλή συσκευή αλλά το πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας μου έσπασε τα νεύρα.

Αυτη τη στιγμή έχω προσωρινά το Red mi note 5 και δουλεύει άψογα σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Κακώς. Έπρεπε να το βάλεις χειροκίνητα εκεί που θέλεις τον φωτισμό και θα ήσουν εντάξει. Κι εγώ έτσι έκανα. Στο αυτόματο πάει όπου νάνε.

Δεν έχω καταλάβει πραγματικά τι μου έφταιγε. Ρύθμιζα συνέχεια τον φωτισμό χειροκίνητα, αλλά μετά από κάμποση ώρα αισθανόμουνα τα μάτια μου κουρασμένα. Έχω και ένα περίεργο συνδυασμό μυωπίας, πρέσβυωπίας και αστιγματισμού. Τέλος πάντων, τελικά δεν μου ταίριαξε.

 

Μια χαρά είμαι και με το Mi 10 lite. Δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με την φωτογραφία, όποτε δεν με ενδιαφέρει αυτό το κομμάτι. Κατά τα άλλα, αν ήθελα κάτι από το 10 pro ήταν τα στερεοφωνικά ηχεία. Από οθόνη, εξαιρετική amoled και αυτό, επεξεργαστής 765G και 5G. Όλα καλά.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...