Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλώς ενημερωτικά.

Xiaomi 9t 5 g , και το δικό μας,με κάρτες 4g, και τα δύο, είχαν ακριβώς το ίδιο σήμα στο ίντερνετ,με πολλές παραλίες στην Ζάκυνθο χωρίς.

Στις κλήσεις καλύτερο σήμα το 10 pro.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς ενημερωτικά.

Xiaomi 9t 5 g , και το δικό μας,με κάρτες 4g, και τα δύο, είχαν ακριβώς το ίδιο σήμα στο ίντερνετ,με πολλές παραλίες στην Ζάκυνθο χωρίς.

Στις κλήσεις καλύτερο σήμα το 10 pro.

 

 

 

Ναι το επιβεβαιώνω και εγώ και στο σήμα είναι τέρας. Βλέπω από τη δουλειά μου που είναι σε δύσκολο σημείο ούτε διακοπές ούτε τίποτα στο σήμα και στην ομιλία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εμένα η μπαταρία μετά το update μου φαίνεται ακόμη καλύτερη..

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μου έρχονται σε ειδοποιήσεις ήχος και δόνηση σε εφαρμογές όπως sofascore, Gmail ενώ τα έχω όλα όπως πρέπει.τι πρέπει να κάνω;όσο και να έψαξα αυτά που λένε να κάνω τα έχω κάνει αλλά τπτ
Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις βάλει σε αυτόματη έναρξη;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε, έχετε βρει κάποια λύση για να μένει μόνιμα ανοιχτό το AoD; Δοκίμασα να απενεργοποιησω από το μενού προγραματιστη την βέλτιστοποίηση MIUI αλλά δεν μου λειτουργούν κάποια gestures, όπως την επιλογή για screenshot με το σύρσιμο στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη συσκευή σήμερα. Μόλις έστησα το τηλέφωνο . Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Βασικά δεν ήξερα ότι παίρνει 2 σιμ και κάρτα μνήμης μαζί.

Αν δεν έχει θέμα με τον proximity sensor τότε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη συσκευή σήμερα. Μόλις έστησα το τηλέφωνο . Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Βασικά δεν ήξερα ότι παίρνει 2 σιμ και κάρτα μνήμης μαζί.

Αν δεν έχει θέμα με τον proximity sensor τότε ολα καλα.

 

Καλημέρα.Ο proximity sensor είναι θέμα λογισμικού από ότι είδα στο δικό μου.Στην Αρχή δεν μου λειτουργούσε καλά.Με την τελευταία αναβάθμιση όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα το 4 το 7 και τώρα πήρα αυτό. Η πρώτη εντύπωση εξαιρετική!

Αυτό που με χαλάει είναι ο dialer και οι επαφές. Πως μπορώ να βρω αυτόν που ήταν εγκατεστημένο στο 7 ή έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα το 4 το 7 και τώρα πήρα αυτό. Η πρώτη εντύπωση εξαιρετική!

Αυτό που με χαλάει είναι ο dialer και οι επαφές. Πως μπορώ να βρω αυτόν που ήταν εγκατεστημένο στο 7 ή έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο;

True phone caller. Άψογος και με φουλ παραμετροποίηση.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα το 4 το 7 και τώρα πήρα αυτό. Η πρώτη εντύπωση εξαιρετική!

Αυτό που με χαλάει είναι ο dialer και οι επαφές. Πως μπορώ να βρω αυτόν που ήταν εγκατεστημένο στο 7 ή έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο;

Τον ίδιο δεν θα τον βρεις πλέον. Το 7 ήταν το τελευταίο με MIUI dialer.

Απορίας άξιο γιατί τον εγκατέλειψε...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

True phone caller. Άψογος και με φουλ παραμετροποίηση.

+1000 για το true phone... Δεν τον άφησε η xiaomi, στην Κίνα είναι με miui dialer, απλά στην Ευρώπη λόγω νομοθεσίας και προσωπικών δεδομένων έχει Google dialer που για εμένα είναι απαράδεκτος.

Link to comment
Share on other sites

+1000 για το true phone... Δεν τον άφησε η xiaomi, στην Κίνα είναι με miui dialer, απλά στην Ευρώπη λόγω νομοθεσίας και προσωπικών δεδομένων έχει Google dialer που για εμένα είναι απαράδεκτος.

Συμφωνώ απόλυτα. Όπως και η εφαρμογή για sms

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Όπως και η εφαρμογή για sms

Η MIUI εφαρμογή SMS καλύτερη ήταν; Δεν ξέρω. Δεν την είδα ποτέ. Ενώ τον MIUI dialer τον βρήκα στις αρχές του 20 στο play store. Αλλά δεν κατέβαινε. Μετά τον εξαφάνισαν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

έχει κάποιος ν προτείνει τρόπο, ώστε η οθόνη κλειδώματος, ν αλλάζει καθημερινά εικόνα, πχ μέσω bing?

 

το εχω κανει μέσω microsoft launcher στο κεντρικό μενού κινητού, όμως στην οθόνη κλειδώματος δεν το έχω καταφέρει κάπως.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Όπως και η εφαρμογή για sms

 

Την μαμά εφαρμογή sms την κρατάω γιατί έχει προγραμματισμένα μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε gcam χωρίς πολλά πολλά; Η εφαρμογή της κάμερας του κινητού δε με έχει κερδίσει

μεγαλη συζητηση για τη καμερα του κινητου. Ολοι κοιτανε τα px και οχι τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυσκολεύομαι με τα τρία κουμπιά που υπάρχουν στο κάτω μέρος της οθόνης. Επειδή έχω χοντρά δάχτυλα, πατάω ότι ναναι.

 

Μπορώ να τα καταργήσω και να δουλεύω με κίνηση του χεριού; Νομίζω είναι τα gestures, που τα αναφέρετε συχνά ή κάνω λάθος;

Πώς γίνεται να τα βάλω αυτά; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυσκολεύομαι με τα τρία κουμπιά που υπάρχουν στο κάτω μέρος της οθόνης. Επειδή έχω χοντρά δάχτυλα, πατάω ότι ναναι.

 

Μπορώ να τα καταργήσω και να δουλεύω με κίνηση του χεριού; Νομίζω είναι τα gestures, που τα αναφέρετε συχνά ή κάνω λάθος;

Πώς γίνεται να τα βάλω αυτά; Ευχαριστώ.

 

Ρυθμισεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Προβολή πλήρους οθονης

Link to comment
Share on other sites

New update available! (via OTA)

Device: Redmi Note 10 Global

Codename: #mojito

Type: Stable Beta Recovery

Version: V12.5.2.0.RKGMIXM | 11.0

Size: 2.5 GB

MD5: bd9caed78341b513f311b1c42b27232c

Changelog:

(System)

New: Response to gestures is now instant.

New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.

New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade.

Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.

Optimization: Updated Android Security Patch to July 2021. Increased system security.

(Notes)

New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.

New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level.

New: Compose mind maps with complex structures.

New: New tools for doodling and sketching.

New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.

New: A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere.

All-new Notes.

 

 

@MIUIUpdatesTracker | @XiaomiFirmwareUpdater

 

 

 

 

Άντε να βγει και σε EU που είναι και το δικό μου να δούμε.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη συζητηση για τη καμερα του κινητου. Ολοι κοιτανε τα px και οχι τα υπολοιπα.

Πάντως ο αισθητήρας των 108mp είναι μεγάλος σχετικά (1/1.52"). Ένα ois του λείπει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...