Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου έβγαλε ενημέρωση 12.5.3.0 και την έκανα. Ξέρει κανείς τι νέο υπάρχει ή μόνο βελτιώσεις;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Η 12.5.3 δεν βελτιώνει τίποτα η 12.5.4 λένε έχει αρκετές βελτιώσεις στις ειδοποιήσεις.αντε να δούμε μήπως στρώσει και σβήσουμε την αυτόματη έναρξη σε mesenger και viber που μας γ@μαει την μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Η 12.5.3 δεν βελτιώνει τίποτα η 12.5.4 λένε έχει αρκετές βελτιώσεις στις ειδοποιήσεις.αντε να δούμε μήπως στρώσει και σβήσουμε την αυτόματη έναρξη σε mesenger και viber που μας γ@μαει την μπαταρία

Ξέρουμε πότε έρχεται?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα συσκευή αντιπροσωπείας και την αναβάθμισα μέχρι τη 12.0.16.0 RKFEUXM

Οι Ελληνικές συσκευές δεν έχουν πάρει ακόμα τη 12.5 ΟΤΑ?

Edited by assos01
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδοση 12.5.1 ειδοποιήσεις στο viber e-mail κ.τ λ.ερχονται κανονικά... Δεν τα έχω βάλει να κάνουν αυτόματατη εναρξη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδοση 12.5.1 ειδοποιήσεις στο viber e-mail κ.τ λ.ερχονται κανονικά... Δεν τα έχω βάλει να κάνουν αυτόματατη εναρξη

 

Εγώ δεν παίρνω ειδοποιήσεις στο Mail όταν είμαι με δεδομένα. Τι κανω λάθος; Έχω δώσει όλες τις άδειες.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα συσκευή αντιπροσωπείας και την αναβάθμισα μέχρι τη 12.0.16.0 RKFEUXM

Οι Ελληνικές συσκευές δεν έχουν πάρει ακόμα τη 12.5 ΟΤΑ?

 

Κι εγώ φίλε μου 2 μήνες την έχω την συσκευή και ακόμα στην 12.0.16.0 είμαι. Έχω κάνει και ερώτηση εδώ μέσα για την 12.5.3 αλλά μέχρι στιγμής δεν μου έχει απαντήσει κάποιος. Αγορασμενη συσκευή από κοσμοτε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε μου 2 μήνες την έχω την συσκευή και ακόμα στην 12.0.16.0 είμαι. Έχω κάνει και ερώτηση εδώ μέσα για την 12.5.3 αλλά μέχρι στιγμής δεν μου έχει απαντήσει κάποιος. Αγορασμενη συσκευή από κοσμοτε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει!!!!

 

Εμένα μου ήρθε η 12.5.3,δεν ασχολήθηκα να εγκαταστήσω 2 μέρες γιατί έτρεχα με την δουλειά και τώρα δεν μου εμφανίζει ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Αν την κατεβασω μονος μου απο το επίσημο link https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/ πριν ξεκινησω να στήσω το κινητό δεν θα είναι καλύτερα από το να την περιμενω OTA?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα εκνευριστη που δεν ερχόντουσαν ενημερωσεις κατέβασα από play store to xiaomiuidownload και τις περνάω μόνος μου και ησυχασα
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους ξέρουν : Πώς γίνεται να έρχονται ειδοποιήσεις από viber/messenger και να εμφανίζεται με κλειδωμένη οθόνη η φράση " Viber - 1 νέα ειδοποίηση " και να μη γίνεται προεπισκόπηση του μηνύματος αλλά αν κοιτάξω την οθόνη να το δείχνει ;

 

Το έχω δει να γίνεται σε redmi note 9 pro

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους ξέρουν : Πώς γίνεται να έρχονται ειδοποιήσεις από viber/messenger και να εμφανίζεται με κλειδωμένη οθόνη η φράση " Viber - 1 νέα ειδοποίηση " και να μη γίνεται προεπισκόπηση του μηνύματος αλλά αν κοιτάξω την οθόνη να το δείχνει ;

 

Το έχω δει να γίνεται σε redmi note 9 pro

Θέλεις σε κλειδωμένη οθόνη να φαίνονται οι ειδοποιήσεις αλλά όχι το μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό θέλω, και να εμφανίζεται το μήνυμα μόλις κοιτάξω εγώ την οθόνη
Πηγαίνεις στις ειδοποιήσεις και κέντρο ελέγχου,μετά αριστερά στην οθόνη κλειδώματος ,πατάς και επιλέγεις προβολή των ειδοποιήσεων ,αλλά απόκρυψη του περιεχομένου τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Τα promoted apps που μου βγάζει ξέρετε αν μπορώ να μην εμφανίζονται?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως ακόμα δεν έχει πάρει κανείς την αναβάθμιση του MIUI σε έκδοση 12.5, έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,χθες έφαγε δύο δυνατά κολλήματα η συσκευή και πάγωσε τελείως ,δεν λειτουργούσε τίποτα και είχε κολλήσει στο φεισμπουκ.Την πρώτη φορά ξεκόλλησε μόνο με απενεργοποίηση και την δεύτερη μετά από κάποια δευτερόλεπτα.Επειδή μου το έκανε αυτό πρώτη φορά υποψιάστηκα το cube acr,που το πέρασα πριν κάνα δυο τρεις μέρες ,οπότε το έκανα απεγκατασταση να δω πως θα πάει και αν ήταν από αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο απλό Note 10 στις επιλογές προγραμματιστών η βελτιστοποίηση MIUI δέν υπάρχει οπότε δέν μπορούμε να κάνουμε το κόλπο του always on display να μένει ανοιχτό συνέχεια...

 

Έκρυψαν την επιλογή αυτή, αν δεν εμφανίζεται η επιλογή βελτιστοποίησης miui πήγαινε στις ρυθμίσεις-->πρόσθετες ρυθμίσεις --> επιλογές προγραμματιστών --> στο τέλος θα σου λέει " Επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές " πάτησε το 2-3 φορές και η επιλογή "Ενεργοποίηση βελτιστοποίησης MIUI" θα εμφανιστεί αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Έκρυψαν την επιλογή αυτή, αν δεν εμφανίζεται η επιλογή βελτιστοποίησης miui πήγαινε στις ρυθμίσεις-->πρόσθετες ρυθμίσεις --> επιλογές προγραμματιστών --> στο τέλος θα σου λέει " Επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές " πάτησε το 2-3 φορές και η επιλογή "Ενεργοποίηση βελτιστοποίησης MIUI" θα εμφανιστεί αυτόματα

 

:blink: Σοβαρά; Τί αινίγματα είναι αυτά που μας κάνει η Xiaomi; Σ'ευχαριστώ πάντως :happy:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά ούτε κολλήματα έχω ούτε επανεκκίνησεις ούτε η μπαταρία πέφτει ούτε με τις ειδοποιήσεις έχω θέμα ούτε και υπερθέρμανση που λέτε μερικοί. Πχ τώρα το έχω λιώσει παραλία εδώ και δύο ώρες με social media Spotify camera κτλ και το κινητό είναι παγωμένο.. Εκτός από τα κλασσικά (nova που δεν δουλεύει Spotify να θέλει restart για να κλείσει και διάφορα τέτοια χαζά και ασήμαντα) το κινητό δουλεύει ρολόι.. Για τα λεφτά του είναι αυτή την στιγμή έξω ναυαρχίδα κανονική. Η δε οθόνη οθονάρα θα έλεγα κάτω από τον ήλιο τα σπάει. Πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά ούτε κολλήματα έχω ούτε επανεκκίνησεις ούτε η μπαταρία πέφτει ούτε με τις ειδοποιήσεις έχω θέμα ούτε και υπερθέρμανση που λέτε μερικοί. Πχ τώρα το έχω λιώσει παραλία εδώ και δύο ώρες με social media Spotify camera κτλ και το κινητό είναι παγωμένο.. Εκτός από τα κλασσικά (nova που δεν δουλεύει Spotify να θέλει restart για να κλείσει και διάφορα τέτοια χαζά και ασήμαντα) το κινητό δουλεύει ρολόι.. Για τα λεφτά του είναι αυτή την στιγμή έξω ναυαρχίδα κανονική. Η δε οθόνη οθονάρα θα έλεγα κάτω από τον ήλιο τα σπάει. Πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το cube acr ή χωρίς αυτό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με το cube acr ή χωρίς αυτό;
Με cube έχω ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΛΈΟΝ ΗΧΟΓΡΆΦΗΣΗ ΚΛΉΣΕΩΝ. οπότε αν αν βάλουμε και αυτό στο πακέτο που μας προσφέρει το κινητό έχουμε αυτή την στιγμή μια από τις πιο ολοκληρωμένες συσκευές που υπάρχουν εκεί έξω. μέχρι και ράδιο έχει μην το ξεχνάμε αυτό

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ όλα οκ μέχρι τωρα

 

Και με το cube acr... δουλεύει απροβληματιστα

Ναι ναι αυτό ήταν η μεγαλη έκπληξη τα λέγαμε πιο πάνω.. Φτου να μην το ματιάσουμε χαχαχα

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με cube έχω ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΛΈΟΝ ΗΧΟΓΡΆΦΗΣΗ ΚΛΉΣΕΩΝ. οπότε αν αν βάλουμε και αυτό στο πακέτο που μας προσφέρει το κινητό έχουμε αυτή την στιγμή μια από τις πιο ολοκληρωμένες συσκευές που υπάρχουν εκεί έξω. μέχρι και ράδιο έχει μην το ξεχνάμε αυτό

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ναι αυτό ήταν η μεγαλη έκπληξη τα λέγαμε πιο πάνω.. Φτου να μην το ματιάσουμε χαχαχα

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία, θα την κατεβάσω κι εγώ να δω αν θα λειτουργήσει και στη δικιά μου συσκευή. Εκτός αν θέλει MIUI 12.5 το οποίο δεν έχω ακόμα, για να λειτουργήσει η ηχογράφηση κλήσεων.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θα την κατεβάσω κι εγώ να δω αν θα λειτουργήσει και στη δικιά μου συσκευή. Εκτός αν θέλει MIUI 12.5 το οποίο δεν έχω ακόμα, για να λειτουργήσει η ηχογράφηση κλήσεων.
Δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις κάτι ')

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...