Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας πω και κάτι ακόμα

Βέβαια το τηλέφωνο δεν το έχω αλλά μου έκανε εντύπωση κάτι.

Τη συσκευή την αγόρασα απο το πλαίσιο αλλά το κουτί του στο πίσω μέρος δεν είχε το έντυπο που δίχνει ότι έχει εγγύηση από την infoquest. Δεν είχε τίποτα.

Εχει παρει κάνεις συσκευή xiaomi από το πλαίσιο;

Είχε το έντυπο της infoquest στο πίσω μέρος;

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και κάτι ακόμα

Βέβαια το τηλέφωνο δεν το έχω αλλά μου έκανε εντύπωση κάτι.

Τη συσκευή την αγόρασα απο το πλαίσιο αλλά το κουτί του στο πίσω μέρος δεν είχε το έντυπο που δίχνει ότι έχει εγγύηση από την infoquest. Δεν είχε τίποτα.

Εχει παρει κάνεις συσκευή xiaomi από το πλαίσιο;

Είχε το έντυπο της infoquest στο πίσω μέρος;

Πολύ περίεργο το Πλαίσιο να δίνει συσκευή χωρίς την εγγύηση της Infoquest.

Με το Serial Number της συσκευής και ένα τηλεφώνημα στην Infoquest λύνεται η απορία.

Αν όντως ισχύει, το επιστρέφει ο κάτοχος και παίρνει τα λεφτά του πίσω χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περίεργο είναι ότι το πήρα από Σκρουτζάδικο με 2 χρόνια εγγύηση και το βιβλιαράκι κολλημένο στην πλάτη της info-quest. Το ίδιο μαγαζί είχε το δεκαρι με 1 χρόνο εγγύηση.κουφα πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περίεργο είναι ότι το πήρα από Σκρουτζάδικο με 2 χρόνια εγγύηση και το βιβλιαράκι κολλημένο στην πλάτη της info-quest. Το ίδιο μαγαζί είχε το δεκαρι με 1 χρόνο εγγύηση.κουφα πράγματα...

Αν επιτρέπεται από ποιό σκρουτζάδικο το πήρες με εγγύηση Infoquest? Αν δεν θέλεις. να το αναφέρεις δημόσια, στείλε παρακαλώ σε μήνυμα.

Τώρα που χρειάζεται και η σύζυγός μου συσκευή, ίσως το πάρω από εκεί και να του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περίεργο είναι ότι το πήρα από Σκρουτζάδικο με 2 χρόνια εγγύηση και το βιβλιαράκι κολλημένο στην πλάτη της info-quest. Το ίδιο μαγαζί είχε το δεκαρι με 1 χρόνο εγγύηση.κουφα πράγματα...

 

Είχα πάρει και εγώ ένα Ν7 Oro από skroutz και ήταν της infoqyest συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να αδειάσει η μπαταρία (κάπου στο 5% το είδα τελευταία φορά) και έκλεισε, και τώρα είναι καμιά ώρα στον φορτιστή και δεν παίρνει μπρος! Καμιά ιδέα/συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Κούμπωσε καλά?

Δοκίμασες άλλο καλώδιο/φορτιστή?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κούμπωσε καλά?

Δοκίμασες άλλο καλώδιο/φορτιστή?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι και ναι!

 

Έχω καλώδιο/φορτιστή από 7άρι και 9άρι και δοκίμασα για λίγη ώρα και με αυτά. Δεν άλλαξε κάτι.

 

Το κινητό και ο φορτιστής παραμένουν δροσεροί και απλά εάν κρατήσω πατημένο το κουμπί του power για λίγα δεπτερόλεπτα δείχνει του σήμα του android και μετά μια άδεια μπαταρία.

 

Θα το αφήσω όλο το βράδυ μήπως αλλάξει κάτι, αλλά έλεγα μήπως έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον και έχει κάποια συμβουλή να παρέχει!

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ναι!

 

Έχω καλώδιο/φορτιστή από 7άρι και 9άρι και δοκίμασα για λίγη ώρα και με αυτά. Δεν άλλαξε κάτι.

 

Το κινητό και ο φορτιστής παραμένουν δροσεροί και απλά εάν κρατήσω πατημένο το κουμπί του power για λίγα δεπτερόλεπτα δείχνει του σήμα του android και μετά μια άδεια μπαταρία.

 

Θα το αφήσω όλο το βράδυ μήπως αλλάξει κάτι, αλλά έλεγα μήπως έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον και έχει κάποια συμβουλή να παρέχει!

 

Ευχαριστώ! :)

 

Άφησες πάνω απο μία φορά το κινητό να αδειάσει η μπαταρία στο 1% έως και να κλείσει απο μπαταρία;;αν ναί έχει χάσει την μνήμη της και πρέπει να το αφήσεις πολύ στην πρίζα...και νόμος ΠΟΤΕ δεν το αφήνουμε να πέσει η μπαταρία κάτω 10-15%.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Άφησες πάνω απο μία φορά το κινητό να αδειάσει η μπαταρία στο 1% έως και να κλείσει απο μπαταρία;;αν ναί έχει χάσει την μνήμη της και πρέπει να το αφήσεις πολύ στην πρίζα...και νόμος ΠΟΤΕ δεν το αφήνουμε να πέσει η μπαταρία κάτω 10-15%.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Γενικά, όχι, δεν το αφήνω να πέσει κάτω από 20% συχνά, και σίγουρα όχι να κλείνει έτσι: άντε να το είχα "αδειάσει" μια φορά ακόμα, αλλά χωρίς να κάνει κάτι τέτοιο!

 

Το να το αφήσω πολύ στην πρίζα, πόσο είναι; Το έχω αφήσει όλο το βράδυ και δεν βλέπω να άλλαξε κάτι! Έχει νόημα (για παράδειγμα) να το αφήσω ένα 24ωρο;

 

Το κινητό είναι 4 μηνών και μου κάνει εντύπωση που μου έκανε τέτοιο κόλπο! :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περίεργο είναι ότι το πήρα από Σκρουτζάδικο με 2 χρόνια εγγύηση και το βιβλιαράκι κολλημένο στην πλάτη της info-quest. Το ίδιο μαγαζί είχε το δεκαρι με 1 χρόνο εγγύηση.κουφα πράγματα...
Επειδή είχε το βιβλιαράκι κολλημένο στην πλάτη είχε δύο χρόνια εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα.μολις γύρισα από διακοπές και επειδη εβγαλα αρκετές φωτο πλέον μπορώ να πω με σιγουριά ότι ο κεντρικός φακός του 108mp είναι επιπέδου ναυαρχιδας.το βίντεο σε 1080 με σταθερό ποίηση μια χαρά αλλά οι βραδυνές λήψεις έχουν θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Γενικά, όχι, δεν το αφήνω να πέσει κάτω από 20% συχνά, και σίγουρα όχι να κλείνει έτσι: άντε να το είχα "αδειάσει" μια φορά ακόμα, αλλά χωρίς να κάνει κάτι τέτοιο!

 

Το να το αφήσω πολύ στην πρίζα, πόσο είναι; Το έχω αφήσει όλο το βράδυ και δεν βλέπω να άλλαξε κάτι! Έχει νόημα (για παράδειγμα) να το αφήσω ένα 24ωρο;

 

Το κινητό είναι 4 μηνών και μου κάνει εντύπωση που μου έκανε τέτοιο κόλπο! :(

 

Βεβαιώσου οτι ο φορτιστής και το καλώδιο δουλεύουν. Αν ναι πάτησε το power και κράτησε το πατημένο 10-15 δευτερόλεπτα, και πες μας τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου οτι ο φορτιστής και το καλώδιο δουλεύουν. Αν ναι πάτησε το power και κράτησε το πατημένο 10-15 δευτερόλεπτα, και πες μας τα αποτελέσματα.

 

Βεβαιώθηκα: έχω άλλα δύο Redmi Note στο σπίτι τα οποία δοκίμασα και δουλεύουν κανονικά με τον φορτιστή/καλώδιο.

 

Πάτησα για 15+ δεπτερόλεπτα το power (κράτησα πατημένο) και βγάζει το λογότυπο "Redmi" (στο κάτω μέρος λέει Powered by Android) και μετά εμφανίζει για λίγο το εικονίδιο μιας άδειας μπαταρίας (μόνο το περίγραμμα της μπαταρίας, χωρίς κάτι μέσα της). Αυτό το επαναλαμβάνει (λογότυπο+άδεια μπαταρία) για όση ώρα κρατάω το power.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου ότι δεν έχει μπει κάποιο σκουπιδάκι στη θύρα. Διαφορετικά, πιθανόν να χρειάζεται αντικατάσταση η θύρα.

 

Θα το δω ξανά για σκουπιδάκι. Απλά μου κάνει εντύπωση που συνέπεσε με κλείσιμο του κινητού από άδειασμα της μπαταρίας: δεν θα ήταν σύμπτωση να χαλάσει τότε η θύρα;

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω ξανά για σκουπιδάκι. Απλά μου κάνει εντύπωση που συνέπεσε με κλείσιμο του κινητού από άδειασμα της μπαταρίας: δεν θα ήταν σύμπτωση να χαλάσει τότε η θύρα;

 

Ναι, και συνήθως δεν πιστεύουμε στις συμπτώσεις. Αλλά όπως λες, έχεις δοκιμάσει όλα τα υπόλοιπα.

Εξάλλου, ακόμη κι αν εντοπίζεται στο κύκλωμα φόρτισης η όποια βλάβη, στις περισσότερες συσκευές πάει "πακέτο" με τη θύρα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και συνήθως δεν πιστεύουμε στις συμπτώσεις. Αλλά όπως λες, έχεις δοκιμάσει όλα τα υπόλοιπα.

Εξάλλου, ακόμη κι αν εντοπίζεται στο κύκλωμα φόρτισης η όποια βλάβη, στις περισσότερες συσκευές πάει "πακέτο" με τη θύρα...

 

Κατάλαβα. Το πάω στο σέρβις να δούμε...

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα.μολις γύρισα από διακοπές και επειδη εβγαλα αρκετές φωτο πλέον μπορώ να πω με σιγουριά ότι ο κεντρικός φακός του 108mp είναι επιπέδου ναυαρχιδας.το βίντεο σε 1080 με σταθερό ποίηση μια χαρά αλλά οι βραδυνές λήψεις έχουν θέμα.

Τι θέμα έχουν οι βραδινές;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχουν οι βραδινές;

 

Δεν έχουν θέμα απλά δεν είναι και το δυνατό του σημείο. Εβγαζα με night mode με ένα nova 5t και ήταν χειρωτερο. Απλα σε καλό φωτισμό δεν παίζετε. Πιστευω στα λεφτα του είναι τοπ

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας mi9 lite πριν σχεδόν ένα χρόνο πριν μου το σπάσουν τα παιδιά, στη βραδινή φωτογραφία δεν είδα καμία διαφορά και τα δύο βγάζουνε κρυστάλλινες φωτογραφίες με τη διαφορά ότι πρέπει να έχεις σταθερό χέρι γιατί δεν υπάρχει ois... Εκτός αυτού το pro είναι πιο φορτωμένο... Διπλό βίντεο σταθεροποιήση στη selfie και γενικώς ανωτέρο. Αν κάποιος είναι πιο ψείρας και έχει όρεξη μπορεί να ψαχτεί με την google camera. Σίγουρα θα πάρει καλύτερα ακόμη αποτελέσματα εκεί στις βραδυνές, εγώ προσωπικά τα έχω βαρεθεί αυτά και δεν ασχολούμαι είμαι ικανοποιημένος. Μόνο το open camera έχω κατεβάσει γιατί ανεβάζει κατακόρυφα μετά από κάποιες ρυθμίσεις την ποιότητα του βίντεο(λίγο να πειραχτούν τα bitrate προς τα πάνω έφυγες)
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις παρατηρησει πως αμα ξαπλωσεις το μαγουλο πανω στο κινητο, ή τελως παντων καλυψεις πληρως με το χερι απο πανω κυριως το κινητο καθως μιλας ο αλλος ακουει οικτρα παρασιτα, μεταλικους ηχους σαν σιδηροκολληση? Καλα εκτος και του οτι ο proximity sensor που ειναι ουσιαστικα ανυπαρκτος κανει ο,τι ναναι... Σας συμβαινει εσας? Αν οχι να το στειλω πισω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακομη: Αμα εχεις απενεργοποιημενο το MIUI optimization δεν μπορεις να κανεις share καποιο αρχειο πχ απο το downloads!

Link to comment
Share on other sites

Κι

Εχει κανεις παρατηρησει πως αμα ξαπλωσεις το μαγουλο πανω στο κινητο, ή τελως παντων καλυψεις πληρως με το χερι απο πανω κυριως το κινητο καθως μιλας ο αλλος ακουει οικτρα παρασιτα, μεταλικους ηχους σαν σιδηροκολληση? Καλα εκτος και του οτι ο proximity sensor που ειναι ουσιαστικα ανυπαρκτος κανει ο,τι ναναι... Σας συμβαινει εσας? Αν οχι να το στειλω πισω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακομη: Αμα εχεις απενεργοποιημενο το MIUI optimization δεν μπορεις να κανεις share καποιο αρχειο πχ απο το downloads!

Παιδιά, για όσους έχουν προβλήματα με τον proximity sensor, που κατά πάσα πιθανότητα οφείλεται σε software bug, θέλω να σας δείξω μια λύση που με έχει σώσει εδώ και χρόνια.

IMG-20210816-174310-2.jpg

 

Ένα Bluetooth headset, κρεμασμένο μονίμως στο λαιμό σας, με κορδονάκι που θα σας δώσει ένας οπτικός δωρεάν και απολαύστε τις κλήσεις σας χωρίς άγχος, την καθοδήγηση του gps ή μουσική.

 

 

Το κινητό στη τσέπη και τα χέρια σας ελεύθερα.

Δεν θα το ψάχνετε ποτέ και δεν θα το χάσετε ποτέ.

Απολαύστε το.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις παρατηρησει πως αμα ξαπλωσεις το μαγουλο πανω στο κινητο, ή τελως παντων καλυψεις πληρως με το χερι απο πανω κυριως το κινητο καθως μιλας ο αλλος ακουει οικτρα παρασιτα, μεταλικους ηχους σαν σιδηροκολληση?

Εστησα την 12.5.4 και εχω την εντυπωση πως δεν κανει τους θορυβους πλεον! Το proximity sensor συνεχιζει να ειναι ασταθες, αλλα δεν ακουει ο συνομηλιτης θορυβους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...